Volejbalisté jdou dál! Byla to ale dřina

Kladno – V pondělí těsně po dvacáté hodině volejbalistům Kladna spadl ze srdce těžký balvan. A na palubovce to dávali patřičně najevo. Ač ve čtvrtfinálové sérii s Odolena Vodou byli jasnými favority a také ji nakonec vyhráli 4:0, neměli to v ani jednom utkání snadné a neměli nikdy nic jisté.

20.3.2017

Kladno volejbal cz - Aero Odolena Voda 3:0, Extraliga volejbalu - čtvrtfinále, Kladno, 15. 3. 2017Foto: Bohumil Kučera / Deník

„Slyšeli jsme tady na Odolce kritiku, že jsme se trápili s osmým. Já bych to absolutně zametl, protože jsme šli do sezony s tím, že chceme být ve čtyřce. Rozhodně jsme se nepovažovali za favorita extraligy. To z nás dělali druzí," řekl kladenský asistent Petr Klár a dodal, že série byla výborným mentálním tréninkem.

V posledním duelu na Praze - východ měl jeho tým čtyřbodový náskok, přesto prohrál první set. Podobný vývoj měli i další sady, které však přes řadu komplikací skončili výhrou favorita. Podstatná byla koncovka třetího setu (25:25) a dva dělové servisy Hietanena.

„V tomto momentě to vzal na sebe, a to zřejmě utkání rozhodlo," mínil smečař hostů Filip Křesťan a povzdechl si, že opět nebyli dost agresivní v útoku.

Poslední dějství už si Kladenští víceméně užívali, trenéři však ve střehu zůstávali. Vítěz základní části proměnil opět Finem Hietanenem hned první čtvrtfinálový mečbol, vyhrál 3:1 a teď bude vyhlížet druhého soupeře.

Může jím být v dalším středočeském derby Příbram, pokud přejde přes České Budějovice. Kocouři hráli večer čtvrtý zápas série.

Odolena Voda vzala svému čtvrtfinálovému soupeři celkem čtyři sety, ale na vysněný vyhraný duel nedosáhla.

"Musím přiznat, že jsme si v koutku duše přáli uhrát aspoň jedno vítězství, ale na druhou stranu jsme hráli s lídrem a vítězem dlouhodobé části, který má i v dalších bojích ambice," řekl trenér Aera Jiří Vojík o Kladnu, jež v základní části nasbíralo o rovných 30 bodů víc než jeho svěřenci.

Kladno – Odolena Voda 4:0.
Zápasy: 3:0 (20, 29, 23), 3:1 (15, -19, 19, 25), 3:2 (24, -22. -23, 19, 9), 3:1 (-23, 19, 25, 19).

20.3.2017

13

Právě jsme narodili

Miloslav Hořava rozhodl o druhém bodu pro Vervu.

Rytíři si podrželi Strnada, Hořavu zatím nepotvrdili

Podraný se vrátí až na závěrečné kolo

Praha – Na celkem sedm zápasů nepodmíněně vyšlo fotbalisty Lhoty dvojnásobné vyloučení během druhého poločasu minulého utkání středočeského přeboru s Berounem (1:2 np).

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Střední Čechy – Dohromady mají na kontě přes tři stovky ligových gólů. Jeden střílel za Spartu, druhý za Slavii. Na vojně v Chebu, později v Kaiserslauternu a Voticích se jejich kariéry přímo proťaly. V sobotu (začátek ve 14.30) se ale znovu postaví proti sobě. Horst Siegl povede v rámci projektu Dneska první liga! jako patron fotbalisty domácích Zdic, Pavel Kuka hosty z Komárova. Oba se na Berounsko velmi těší.