Až úvodní set druhého zápasu přinesl první vyrovnanou koncovku a její tajenka byla vyluštěna záhy. Brňané většinu času vedli o dva body. První jejich eso přišlo v pravý čas. Hned první setbol proměnil Nadopta. "Možná nám nepomohl hladce vyhraný čtvrteční poslední set," konstatoval kapitán Kladna Borek Fokt.

Středočeši nebyli ve své kůži ani v první polovině druhého dějství. Dokázali však vymazat pětibodovou ztrátu stejně jako později tříbodovou. Ve finiši se přímým bodem prosadil Fokt a i tentokrát set ukončili na první pokus hosté, ovšem útokem do autu. "Tady se utkání zlomilo," mínil Fokt. "Udělali jsme chyby a Kladno to už nepustilo," souhlasill kapitán Brna Martin Vlk.

Až ve třetí sadě tahal za delší konec provazu favorit. Nepřiliš častý moment přinesl začátek čtvrté. Za stavu 4:2 zahrál Skladaný eso. O jeho čistotě ale Brňané polemizovali tak vehementně, že to odnesl červenou kartou nahrávač Novák. Když se v dalším průběhu Středočeši trefili do servisu, rostl jejich náskok až na konečných deset.

Pomohl jim i bod za žlutou kartu Kantonovi. "S výkonem týmu jsem byl první dva, možná tři sety spokojený. Co ale předvedl rozhodčí v posledním, byla fraška. Bylo to jednoznačně v jeho režii, hrubě ovlivnil celé utkání," hřímal po zápase trenér hostů Martin Gerža. Kladenský lídr Fokt mínil, že Brno jim pomohlo nedisciplinovaností. "Už ve čtvrtek pomáhali rozhodčím, ten dnešní si to ale nenechal líbit."

Kladno – Brno 3:1(-23, 23, 21, 15).
Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek. Trenér: Jindřich Licek.
Brno: Novák, Hroch, Vlk, Katona, Nadopta, Leikep, libero Hovorka. Střídali: Auer, Jambor. Trenér: Martin Gerža.
Rozhodčí: Kvarda, Krsek. Čas: 102 minut. Diváci: 300.
Stav série: 2:0 (3:0, 3:1).
Další termíny: 11. března, Brno (18). Případně: 12. března, Brno (18), 19. března, Kladno (18).