Liberec – Kladno 3:1 (22, –22, 21, 29)

Hosté prohráli s Libercem už počtvrté v sezoně, avšak poprvé v extralize pod vedením nového kouče Zdeňka Šmejkala. Přesto měli velký podíl na nádherném volejbalu s dramatickou zápletkou.
V prvním dějství Dukla získala díky blokům tříbodový náskok a ten si udržela až do koncovky. Po změně stran se začalo dařit Kladnu na podání, po bloku Sládečka se poprvé dostalo do dílčího vedení (8:7) a Duklu si udrželo pod sebou až do konce setu – 1:1. Třetí dějství bylo vyrovnané do stavu 17:17. Zkažené podání, útok do autu a chyba v poli přinesly domácím náskok i set.
Čtvrtá sada – to byl zážitek, nádherné výměny s neuvěřitelně zvednutými míči v poli v podání obou družstev a dramatická koncovka. První setbol získalo Kladno, ale po zkaženém podání a následném útoku do autu Dukla získala zadarmo první mečbol. V boužlivém prostředí za stavu 29:29 hosté opět zkazili podání, po další dlouhé mezihře zastavil Ticháček kladenského smečaře a bylo dobojováno. Přes houževnatý odpor se Kladnu nepodařilo zápas prodloužit a odešlo poraženo.
Trenér Liberce Vladan Merta byl spokojený: „Jsem rád, že jsme to zvládli. Bylo to těžké, Kladno hrálo výborně, hlavně na servisu, který jim vycházel,“ řekl trenér vítězů Vladan Merta. Kouč Středočechů Zdeněk Šmejkal prohlásil: „Předvedli jsme bojovný výkon, ale měli jsme v průběhu zápasu i trošku štěstí, které se od nás v koncovce odvrátilo. Za předvedený výkon jsem ale spokojen.“
Rozhodčí: Pavelek, Antušák. Čas: 117 min. Diváků: 710.
Kladno: Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Marel, Linz. Libero: Polanský. Střídali: Minařík, Šrámek, Bencz. Jaroslav Sedlák