Pod stromeček si první místo nedali

Opava, Kladno - V posledním letošním extraligovém utkání volejbalisté Kladna nakonec excelovali na palubovce čtvrté Opavy. "Jsme šťastni, že se nám podařilo splnit sen udržet si do Vánoc první místo. Chválím hráče, že se dokázali vyhrabat ze špatného začátku tak důležitého utkání," řekl po posledním balonu kouč vítězů Jindřich Licek. To ovšem ještě netušil, že jim zkazí radost Liberec, jenž porazil Ústí nad Labem 3:0 a díky o jeden set lepšímu skóre je na trůnu on!

20.12.2008

Ilustrační fotoFoto: Bohumil Kučera

Kladenský kormidelník před utkáním mínil, že důležité bude, jak soupeři ve vyrovnaném utkání zvládnou koncovky setů. Ve svém odhadu ale byl vedle jak ta jedle, protože do závěrečných míčů se šlo vždy za takřka rozhodnutého stavu.

Slezané se na lídra tabulky pečlivě připravili a v první sadě ho dobrým servisem a kvalitní obranou rozebrali. Pomohly jim i chyby Středočechů, kteří se však do dalších fází zápasu poučili.

Ve druhém setu se oba celky střídaly ve vedení a sada se lámala za stavu 17:18. Stěžejní moment měl na svědomí Linz a jeho podání. "Přestali jsme chybovat a pomohli jsem si hlavně na servisu, ke kterému se přidala i obrana. První dva sety nás zlobil Rybníček, na nějž jsme se pak soustředili. Nebylo to těžké, protože domácí to hráli podle šablony," prozradil Licek.

Jeho tým získal na jistotě, zatímco místy bezradní domácí začali odpadat. Zbývající sety se tak staly jasnou záležitostí Kladna. Opava byla místy bezradná, nefungoval ji blok, trenéru Demarovi nepomohla ani střídání. V posledním setu se navíc nepotvrdilo, že hladká výhra se na úspěšném celku velmi často negativně promítne.

"Naštěstí jsme si udrželi koncentraci a neponechali nic náhodě," pochvaloval si Licek, jenž přiznal, že domácím v obraně citelně chyběl nejlepší blokař extraligy Kotrch.

„Zápas jsme nezvládli. První set nám vyšel, podávali jsme jak měli,“ řekl trenér Opavy Martin Demar. „Poté nastal obrat, Kladnu šel servis, nám naopak vůbec nic. Tragičtí jsme byli hlavně na útoku,“ pokrčil rameny smutný Demar.

Opava - Kladno 1:3 (18, -21. -16, -15)
Čas: 101 minut. Rozhodčí: Renčín, Dočkal. Diváci: 650.
Opava: Chudík, Cerha, Rybníček, Valaštek, Piovarči, Valaštek, libero Kovář. Střídali: Rodek, Přikryl, Janouch.
Kladno: Skladaný, Svoboda, Linz, Böhm, Fokt, Sobotka, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek.

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Prázdniny jsou v Mateřské škole Hrdlív ve znamení náročné rekonstrukce. Nový školní rok zahájí děti už v novém.
12

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

V Unhošti hořelo v průmyslovém areálu, sklad hnojiv byl v ohrožení

Unhošť /OBRAZEM/ - V úterý odpoledne vyjížděli hasiči k požáru do Unhoště. V průmyslovém areálu hořela hromada dřevěných palet. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že hoří zhruba tři stovky palet s tím, že se požár rozšířil také na sousední budovu skladu hnojiv.

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Region - Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.  Pojďme si tedy představit několik receptů na její zpracování v kuchyni vyzkoušeli jste už třeba patizonový nákyp?