VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba nového parkoviště u nemocnice v Hořovicích se komplikuje

Hořovice - Podzim letošního roku. To byl původní termín dokončení výstavby nového parkoviště u nemocnice v Hořovicích na Berounsku, stavební práce zde však ještě nezačaly. Jde o společný projekt města a zdravotnického zařízení.

6.8.2016
SDÍLEJ:

Hořovičtí strážní musí řešit nevhodné parkování u místní nemocniceFoto: DENÍK/Radka Kočová

Podle zástupců radnice se výstavba parkoviště zkomplikovala kvůli nevhodně navrženému povrchu. „Původně ho měly tvořit zatravňovací dlaždice. Ty však policie z pohledu bezpečnosti nepovolila,“ konstatoval starosta města Hořovice Jiří Peřina.

Zároveň dodal, že námitky mají určitou logiku. „Pokud by někdo vystupoval z auta s francouzskými holemi na zatravňovací dlažbu, mohl by nastat problém,“ zmínil starosta Jiří Peřina s tím, že kvůli změnám, které je třeba do projektu zapracovat, se termín dokončení parkoviště u nemocnice posouvá.

Podle starosty města Hořovice Jiřího Peřiny se při změně projektu musí vyřešit především odvodnění, které nebylo při první variantě potřeba. „Jak nemocnice, tak i my máme zájem, aby se stavba co nejrychleji zahájila a také co nejrychleji dokončila,“ prohlásil Peřina.

Město: pozemek, nemocnice: výstavba

Město do projektu vložilo pozemek, nemocnice zajistí samotnou výstavbu parkoviště. „Před několika měsíci se vedení Nemocnice Hořovice dohodlo se zástupci města Hořovice na bezplatném převodu pozemku před nemocnicí, na kterém bude vybudováno parkoviště pro veřejnost. Jsme si vědomi závažnosti problému s parkováním, proto naši spolupracující architekti vypracovali potřebné plány a podklady pro potřebná povolení,“ řekl ředitel Nemocnice Hořovice Michal Průša.

„Jelikož jak z naší strany, tak i ze strany města byl opakovaně vyjádřen zájem začít s výstavbou parkoviště v co nejkratším možném termínu, počítali jsme se zahájením prací během letošního léta. Bohužel nám tento záměr nevyšel, a to ze dvou důvodů. Jednak jsou to problémy terénu, které vyžadují komplikovanější přístup, tím pádem i vynaložení větších investic, než jsme původně plánovali,“ pokračoval ředitel nemocnice Michal Průša.

Časově náročný připomínkový proces

Jako investoři nepočítali s časovou náročností u připomínkového procesu, který předchází samotnému povolení k výstavbě. 

„Aniž bychom chtěli bagatelizovat podstatu nebo význam těchto připomínek, musíme bohužel konstatovat, že zapříčinily další odklad zahájení stavebních prací. V současné době doplňujeme projektovou dokumentaci a jakmile dostaneme souhlas všech úřadů, neprodleně zahájíme stavební práce,“ uzavřel ředitel Nemocnice Hořovice Michal Průša.

Čtěte také: Auta zablokovala sanitky v areálu kolínské nemocnice

Autor: Radka Kočová

6.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krimimix: Zloději kradli oblečení, nářadí i toaletu

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
AKTUALIZOVÁNO
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Kladno – Dobrá zpráva pro fanoušky hokejových Rytířů.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení