VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

dnes 13:40

Zámecká zahrada ve Smečně ožila sportovními hrami

Smečno /FOTOGALERIE/ - O víkendu se uskutečnil druhý ročník charitativní akce s názvem Smečenské sportovní hry aneb Smečno pro Péťu. Akci uspořádala Kulturní komise města Smečna za velké podpory dalších sdružení, jednotlivců, sportovců, dobrovolníků a sponzorů, kteří se k benefici připojili. Kladenský deník jako mediální partner rovněž nechyběl.

AKTUALIZOVÁNO
včera 18:30

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Lidice – Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se v sobotu odpoledne zúčastnili vzácní hosté: prezident republiky Miloš Zeman, velvyslankyně Velké Británie Jan Thompson, chargé d'affaires USA Kelly Adams-Smith, velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij, Roman Tkačík, plukovník generálního štábu. Přítomné byly také přeživší lidické ženy a děti i starostové okolních spřátelených měst a obcí.

včera 15:15

Kladenskou hokejbalovou arénu opraví za čtyři miliony korun

Kladno – Právě začala rozsáhlá rekonstrukce Městské hokejbalové arény Kladno, která slouží patnáct let a poničený a nerovný asfaltový povrch už sportovcům hodně vadil.

včera 06:56

Žáci z Velvar a Klobuk soutěžili v golfu

Každý pátek jezdí hrát děti z velvarské školy golf do Beřovic. Přes zimu trénují ve škole Snag, což je samostatná hra a pohybová aktivita připomínající golf. A právě v této disciplíně závody určily čtyři nejlepší hráče, kteří se utkali na atletickém hřišti ve Snag golfu.

26.5.2017

Kladenský Labyrint uspořádal ve Slaném krajský atletický čtyřboj

Slaný - Ve Slaném na atletickém stadionu se ve čtvrtek uskutečnil již 51. ročník atletického čtyřboje pro speciální školy. Pořadatelem bylo Středisko volného času Labyrint Kladno. Akce se letos zúčastnilo přes 40 závodníků ze speciálních škol, dětských domovů a zařízení pro děti se speciálními potřebami. Diváky byli žáci slánských základních škol, kteří se přišli na akci podívat a fandit.

26.5.2017

Lidice slaví sedmdesát let novodobé historie

Lidice - Pět let po vyhlazení Lidic, v létě roku 1947 byl tři sta metrů od původní vesnice položen základní kámen nových Lidic. Postupně byla za velkého přispění dobrovolníků z celé republiky i zahraničí vybudována moderní vesnice čítající sto padesát domů.

26.5.2017

Venkovní posilování je novým trendem

Region - Nejen street workoutová hřiště, ale také venkovní posilovny, jsou v současné době velkým hitem. Stále více lidí dává posilování na čerstvém vzduchu přednost před leckdy zatuchlou posilovnou. Kde všude si mohou lidé zacvičit a přitom být obklopeni přírodou?

25.5.2017

Řepka přináší zisk, je po ní poptávka

Rakovník - Po roce 1989 postupně výrazně poklesla výměra brambor, cukrovky a hodně se omezila živočišná výroba. Proto zemědělci přestali pěstovat krmiva. Tím se uvolnilo místo pro řepku, po které byla poptávka nejen u nás, ale i v celé Evropě.

25.5.2017

Kladno hospodaří s přebytkem

Kladno - Kladno po úspěšném refinancování nevýhodných úvěrů pokračuje s kvalitním řízením svých financí. Potvrdila to i aktuální zpráva o plnění rozpočtu za loňský rok, navíc zcela poprvé za posledních mnoho let auditoři nenašli nic, co by bylo nutné v řízení financí zlepšit či napravit.

25.5.2017

Kladenské mateřinky přivítají od září na 700 školáčků

Kladno - Po zápisech do kladenských základních škol se v mateřských uvolnilo bezmála 700 míst pro nové předškoláky a ostatní malé děti. 11. a 12. května přišlo k zápisům do kladenských mateřských škol 844 dětí z Kladna a okolních obcí.

24.5.2017

Stavba parku, který podpoří vědu a výzkum, začne ještě letos

Buštěhrad – Čeští vědci jsou dlouhodobě na špici celosvětového výzkumu. Dalším počinem, který podpoří vědu a výzkum je výstavba Vědeckotechnického parku Buštěhrad za 450 milionů korun.

24.5.2017

Restaurace se chystají na zákaz kouření

Region - Protikuřácký zákon začne platit už za sedm dnů. Od 31. května se tak nebude moci v restauracích, kinech a divadlech kouřit. Proti zákonu se především bouří někteří majitelé restaurací a hospod, hlavně ty z menších obcí.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2017

O Kajínkově propuštění rozhodl prezident v Lánech

Lány - Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek je pod drobnohledem novinářů už nějakou dobu a ještě dlouho bude. Díky prezidentské milosti opustil v úterý brány věznice v Rýnovicích. Prezident Miloš Zeman o tom rozhodl v úterý na zámku v Lánech. Kladenskému deníku to potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

23.5.2017

O letní tábory je velký zájem, většina hlásí plno

Region - Léto se kvapem blíží, čas rodičů na to přihlásit své dítě tábor se tak krátí. Zájem je enormní. Většina letních táborů už nyní hlásí plno, nebo zbývá už jen několik posledních míst.

22.5.2017

Uzavírka dálnice kvůli bourání mostu se protáhla

Buštěhrad – Komplikace provázely víkendové bourání mostu nad dálnicí D7 u Buštěhradu, kvůli němuž zůstala od sobotního večera uzavřena v obou směrech dálniční spojnice z Prahy na Slaný či Chomutov.

22.5.2017

Opozice kritizuje v Kladně počty úředníků

Kladno - Kladenská opozice vytýká současné koalici neustálé zvyšování provozních nákladů magistrátu. Podle ní je jedním z hlavních problémů vzrůstající počet úředníků. Vedení radnice se hájí. Vše prý souvisí s neustálými změnami legislativy.

21.5.2017

Na slavnostech ve Slaném bylo rušno

Slaný - 19. městské slavnosti ve Slaném si v sobotu odpoledne nenechaly ujít stovky obyvatel města i okolních obcí. Na hlavní scéně je odstartovala v pravé poledne Kladenská heligonka.

21.5.2017

OBRAZEM: Muzejní noc v hornickém skanzenu

Kladno - Stovky návštěvníků v sobotu zamířily do Hornického muzea v Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Konala se zde tradiční Muzeiní literární noc. Unikátní Hornický skanzen Mayrau návštěvníky nadchl. "Je to tady super. Moc se mi to líbí. Nelituji, že jsem se sem vydal. Venku se stejně už zkazilo počasí," svěřil se Pavel Souhrada z Buštěhradu.

21.5.2017

Slaný získalo peníze na most i průzkum vod

Slaný - Novému týmu manažerky rozvoje města Slaného a odboru správy majetku se podařilo uspět v operačních programech s několika projekty. Město díky tomu získá finanční podporu přes 15 milionů korun. Konečně se podaří zjistit, co znečišťuje spodní vody u ploché dráhy, kompletně se opraví most V Ráji a rozšíří bezdrátový obecní rozhlas.

20.5.2017

Školáci soutěžili o putovní pohár velitele hasičů

Kladno - V pátek se na kladenském Sletišti uskutečnil III. ročník vědomostně-dovednostního závodu O putovní pohár velitele Hasičské záchranné stanice Kladno.

20.5.2017

Hasiči se sjeli do Kladna na Memoriál Jana Lewinského

Kladno /FOTOGALERIE/ – Třetí ročník Studentského železného hasiče FBMI, který nesl název Memoriál Jana Lewinského 2017, se uskutečnil na Sítné v Kladně. Hasiči z různých koutů naší vlasti zdolávali náročnou trať a nemalý počet z nich si sáhl na dno.

20.5.2017

Elektromobily dobijí řidiči už u 70 stanic

Region - Elektromobily charakterizuje sice vysoká pořizovací cena, provozní náklady jsou ale příznivé. Za elektřinu nutnou k ujetí jednoho kilometru zaplatí totiž majitel takového vozu jen asi 30 až 50 haléřů.

19.5.2017

O titul Vesnice roku usilují i Středočeši

Region - Přes dvě stovky obcí usiluj v letošním 23. ročníku o zisk titulu Vesnice roku 2017. Tu už tradičně každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj a v letošním roce mezi oceněné rozdělí až 32 milionů korun na jejich další rozvoj.

18.5.2017

Nemocných žloutenkou ve Slaném podle hygieniků nepřibývá

Slaný – Hrozba v podobě žloutenky typu A, která se rozšířila ve Slaném, se patrně zastavila. Při počínající epidemii bylo ještě minulý měsíc potvrzeno celkem 18 případů infikovaných osob. Od té doby ale žádný další člověk nemocný hepatitidou nepřibyl. Tento týden to potvrdili krajští hygienici.

17.5.2017

Traktorista objevil na poli minu z války

Neprobylice - Traktorista, který pracoval v úterý na poli v Neprobylicích u Slaného, se nestačil divit. Pod koly pracovního stroje se mu objevil neznámý předmět, ale kámen to nebyl. Když přišel řidič blíž, zjistil, že se pravděpodobně jedná o nevybuchlou munici z druhé světové války. Traktorista měl velké štěstí, že munice nárazem neexplodovala a nikoho nezranila.

17.5.2017

Milan Volf: Chceme, aby se Kladno vrátilo do extraligy

Kladno – Kladenský hokej nemusí mít podle primátora města Milana Volf obavy týkající se peněžité podpory ze strany města. Město chce nyní s vedením klubu Rytíři Kladno dát dohromady nějaký koncept, který by v horizontu do tří let znamenal návrat mezi hokejovou elitu. Kromě toho chce v budoucnu město opravit zimní stadion.

17.5.2017

Spor mezi městem a Rytíři: město prověřilo transakce klubu za 100 milionů

Kladno - Město Kladno našlo společnou řeč se společností Hokej Kladno, jejíž majoritním vlastníkem je hokejista Jaromír Jágr. Kladenský klub se tak po dlouhých letech nemusí obávat hrozby v podobě možného vrácení dotací městu, což by znamenalo jeho zánik.

17.5.2017

Zmrzlinář Antonín Pudil drží krok s dobou

Kladensko - Jedním z nejznámějších zmrzlinářů v regionu, který se tajemství výroby této lahůdky jezdí učit od profesorů slavné italské Carpigiani Gelato Univerzity v Bologni, je Antonín Pudil ze Slaného. S manželkou Janou odkoupili v roce 2003 v Kladně od Italů zavedenou zmrzlinárnu Venezia. Jejich zmrzlina, zákusky a další lahůdky si našly u místních velkou oblibu, až se v roce 2008 rozhodli otevřít další pobočku ve Slaném.

17.5.2017

Zmrzlina je fenomén pro všechny generace

Region - Lákavé lahodné sladké pokušení v podobě zmrzliny má tisíce podob. Výběr je v současnosti veliký a cena za jediný kopeček není zanedbatelná. I proto se zákazníci nespokojí s ledasčím, jako tomu bývávalo a žádají vysokou kvalitu.

16.5.2017

Středočeští záchranáři oslavili Den linky 155

Kladno /FOTOGALERIE/ - Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje oslavila v pondělí takzvaný Den linky 155. Středočeští záchranáři jako jediní zvolili velmi specifický způsob oslav, děti školili pomocí divadelního představení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies