VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

dnes 20:04

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáčci ze ZŠ a MŠ Kladno!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Kladno. Už ve středu v Kladenském deníku.

dnes 18:07

Zbavit kladenskou nemocnici problémů mají desítky milionů od kraje

Střední Čechy – Navýšení základního jmění kladenské nemocnice o 150 milionů korun odsouhlasili v úterý středočeští zastupitelé.

dnes 08:56

V Kladně nenastoupilo do školek šedesát dětí, rodičům hrozí pokuta

Kladno /INFOGRAFIKA/ - Novela školského zákona, podle které jsou rodiče povinni vodit děti rok před nástupem do základní školy do mateřinky, kde dostanou děti potřebnou předškolní přípravu, má účinnost od září letošního roku. Přestože velká část rodičů vzala tuto povinnost za svou, i v největším středočeském městě Kladně mají v současnosti kolem šedesáti zatoulaných dětí, které zkrátka do žádné školky nepřišly.

včera 22:02

OBRAZEM: První den výstavby kruháku Na Cikánce

Kladno - Kruhový objezd v Kladně-Švermově Na Cikánce bude hotový ještě letos do Vánoc. Kvůli tomu čeká řidiče řada dopravních omezení v místě. Snímky jsou z prvního dne zahájení prací 18. září 2017. Investorem je Středočeský kraj. Budování kruhové křižovatky přijde na 13 milionů korun.

včera 18:35

Kladenskou ulici Dr. Foustky od pondělí opravují

Kladno - Rekonstrukce kladenských ulic pokračují také v měsíci září. V Kročehlavech začali dělníci v pondělí 18. září pracovat na plánované opravě ulice Dr. Foustky, která potrvá až do prosince. Rekonstrukce bude rozdělena do dvou etap. V době oprav budou jednotlivé úseky zcela neprůjezdné.

včera 17:09

Práce na modernizaci čističky už jsou v plném proudu

Slaný – /FOTOGALERIE, VIDEO/ Práce na intenzifikaci čistírny odpadních vod ve Slaném-Blahoticích, která přijde na více jak sto milionů korun, byly zahájena tento měsíc. V zakázce je zahrnuta modernizace stávajících technologií a zvýšení kapacity čističky.

včera 09:51

Ze čtyřproudovky se stane moderní bulvár

Kladno /FOTOGALERIE/ - Frekventovaná páteřní čtyřproudová komunikace v Kladně-Rozdělově ve Vítězné ulici se stane bezpečnější, přehlednější a získá moderní vzhled. Radnice zde vybuduje za více než 20 milionů korun, kromě dalšího, nové osvětlení a vysází 150 stromů.  

17.9.2017

Výstava drobného zvířectva nabídla jako novinku Králičí Hop a teddy králíky

Slaný /FOTOGALERIE/ - Jako každým rokem se i letos konala ve Slaném okresní výstava drobného zvířectva, pořádaná místní Základní organizací Českého svazu chovatelů.

17.9.2017

FOTO: V Lánech uctili výročí úmrtí prezidenta Masaryka

Lány - Pietní akt a Masarykova vatra v Lánech se konaly v sobotu. Průvod položil věnce u hrobu prezidenta T. G. Masaryka u příležitosti 80. výročí úmrtí. Následovalo zapálení Masarykovy vatry na sokolském cvičišti v Lánech, kterého se ujal letos už tradičně prezident Miloš Zeman.

16.9.2017

Do parlamentu míří starostové i hokejista

Kladensko – Sněmovní volby jsou za dveřmi a s jejich říjnovým termínem jdou do boje desítky kandidátů také z Kladenska a Slánska.

15.9.2017

Kladeňáci uspěli na Burgerfestu a přivezli dvě druhá místa

Kladno - Kladeňáci uspěli se svou masovou pochoutkou v konkurenci pětatřiceti restaurací, barů a bister z celé České republiky. Stalo se tak na výstavišti v pražských Holešovicích, odkud si tým z kladenské restaurace na Sítné přivezl z letošního ročníku Burgerfestu hned dvě prestižní ocenění.

15.9.2017

Kruhák Na Cikánce má být hotov do Vánoc

Kladno /FOTOGALERIE/ -  Práce na stavbě nového kruhového objezdu Na Kűbecku (dříve Na Cikánce) v Kladně-Švermově začnou už v pondělí. Středočeský kraj zde vybuduje dlouho slibovanou bezpečnou kruhovou křižovatku.  

14.9.2017

Jak si stáří užít a ne protrpět? Seniorům poradí ministerstvo

Kladno – Prvním setkáním v Kladně odstartuje ministerstvo práce a sociálních věcí roadshow Den seniorů, která postupně zavítá do osmi měst po celé republice. Kladno, kde se akce uskuteční v pondělí 18. září v Domě kultury na náměstí Sítná, je nejen první, ale také jedinou zastávkou ve středních Čechách. Poblíž se pak ještě vrátí za měsíc – 16. října do Kulturního centra Novodvorská.

14.9.2017

Kladenští školáci se utkali o pohár ředitele městské policie

Kladno - V areálu kladenského Sletiště a v přilehlém lesoparku XVII. ročník soutěže O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno. Soutěž pořádají každoročně strážníci pro žáky sedmých tříd základních škol.

14.9.2017

Kladenští zastupitelé odsouhlasili směnu budov, opozice má výhrady

Kladno – Magistrátní úředníci budou výhledově sedět v lepších důstojnějších prostorách. Díky tomu, že kladenští zastupitelé na středečním zasedání odhlasovali směnu dvou staveb na území města, bude magistrát využívat, kromě své hlavní budovy, i dosavadní dům Okresního státního archivu na náměstí starosty Pavla.

14.9.2017

Budoucí kuchař by se mohl jednou živit i fotografováním

Kladno /FOTOGALERIE/ - Žáci Středního odborného učiliště v Kladně-Vrapicích se letos poprvé zúčastnili soutěže Mladí fotografují památky, vyhlašované již deset let Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska, a hned dosáhli významného úspěchu.

14.9.2017

Bývalý Okresní dům ve Slaném je pro místní velkou výzvou

Slaný /FOTOGALERIE/ - Historická budova někdejšího Okresního domu ve Slaném na rohu Šultysovy ulice patří k dominantám města. Stavba, kde bývalo i hejtmanství, už dávno neslouží svému původnímu účelu.

13.9.2017

Světlušky s tykadélky na hlavách potkávali lidé i v Kladně

Kladno - Ve středu 13. září mohli také v Kladně, Slaném a dalších městech regionu potkávat lidé dvojice a skupinky s černými tykadélky na hlavě, nápisem na tričku Svítíš? a s kasičkou v ruce.

13.9.2017

OBRAZEM: Otec s dcerou běželi do schodů po čtyřiceti letech

Kladno - První zářijový pátek patří v kladenské čtvrti Podprůhon již tradičně Běhu do schodů. Letos do 96 schodů Rudolfa Knotka běželo 59 odvážlivců v pěti kategoriích. Dva závodníci zažili zajímavé deja vu. 

12.9.2017

Ze zámku vráceného krajem by Buštěhradští mohli vybudovat sociální bydlení

Buštěhrad – Velkolepé záměry se nepodařilo naplnit, a tak vám ruiny zámku vracíme zpět. Pardon. Připravili jsme vás o sedm let, kdy už jste mohli podnikat kroky směřující k záchraně zdevastovaných budov; taky pardon. Takový přístup zřejmě v úterý zaujmou středočeští zastupitelé ve vztahu k městu Buštěhrad na Kladensku. Aby zvedli ruce pro bezúplatný převod zámeckého areálu, jim doporučují krajští radní.

12.9.2017

Nepoctivce vyfotil při výběru peněz bankomat. Poznáte ho?

Kladno - Šestapadesátiletá žena z Kladna zapomněla na lavičce u autobusové zastávky peněženku. Přišla tím tak o svoje peníze, platební karty a doklady, jelikož situace následně využil kolemjdoucí nepoctivec.

12.9.2017

Slánská městská knihovna se pyšní třetím místem

Slaný /FOTOGALERIE/ - Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již poosmé soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2017. Na třetí příčce se v kategorii měst do 20 tisíc obyvatel umístila Knihovna V. Štecha na Masarykově náměstí ve Slaném.

12.9.2017

Lego nabírá operátory, ale z kanceláří bude propouštět i v Kladně

Kladno /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Dánský výrobce hraček značky Lego, který má svůj závod také v Kladně už sedmnáct roků a poskytuje práci 2500 lidem, zaznamenal v pololetí letošního roku pokles tržeb o pět procent. Firma proto musela přistoupit k nepopulárním opatřením a je nucena kvůli nižším ziskům zrušit ve svých fabrikách po světě okolo 1400 pracovních míst.

11.9.2017

Den horníků se odehrál ve skanzenu Mayrau Kladno

Kladensko /FOTOGALERIE/ - V sobotu se konal ve Skanzenu Mayrau na Kladensku den horníků.

11.9.2017

V Lidicích se uskutečnil 3. ročník spanilé jízdy veteránů všech kategorií

Lidice /FOTOGALERIE/ - V sobotu se v Lidicích uskutečnil 3. ročník spanilé jízdy veteránů všech kategorií. Akci pořádal Památník Lidice a obec Lidice jako vzpomínku na motocyklistické a automobilové závody, které se tu konaly v 50. letech minulého století. 

11.9.2017

Ve Slaném měli posvícení

Slaný /FOTOGALERIE/ - Ve Slaném-Kvíčku se v sobotu u sokolovny konalo Slánské posvícení. Dopolední část patřila rodičům s dětmi. Od 9.30 hodin bylo připraveno pirátské dopoledne.

11.9.2017

O kroužky Labyrintu je stále velký zájem

Kladno - Školní rok se pomalu ale jistě rozjíždí, a tak nezahálejí ani různá volnočasová střediska. Tradičním zprostředkovatelem zájmových kroužků v Kladně a okolí nejen pro děti je Labyrint. Zájemcům letos nabízí přes sedmdesát různých aktivit, o které je letos enormní zájem.  

11.9.2017

Dluhy nemocnice zamáznou další miliony

Střední Čechy - Sto padesát milionů korun. To je finanční injekce, kterou pro Oblastní nemocnici v Kladně doporučují středočeským zastupitelům schválit krajští radní. Jde o částku, o niž by měl být zvýšen základní kapitál, což by nemocnici pomohlo dostat se z kritické finanční situace.  

9.9.2017

Ostrov Slaný nechal veřejnost nahlédnout pod pokličku

Ostrov - Máte šikovné dítě a rádi byste rozvíjeli jeho schopnosti? Rádi byste mu dopřáli možnost vyzkoušet si některé aktivity, abyste tak zjistili tak, co ho bude bavit nejvíce? Hledáte pro něj činnost, ve které by se našlo? Pak je pro vás Ostrov ve Slaném dobrou volbou. Aby se mohli rodiče s dětmi se zaměřením jednotlivých kroužků seznámit, k tomuto účelu zorganizovali jeho pracovníci středeční Den otevřených dveří. V jednotlivých klubovnách čekali na zájemce lektoři a ti jim přiblížili práci konkrétních oddělení. Bylo možné se zeptat skutečně na všechno.

9.9.2017

Znáte už S.E.B.U.?

Kladensko - Nenápadný areál u zimního stadionu dává útočiště fandům starých, dobrých časů. Děti i dospělí, se zde mohou naučit střílet z luku, šermovat, vrhat nožem, ale hlavně poznat sám sebe a spřátelit se s partou nadšenců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení