VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

24.1.2017

Libor Dobner pokřtil novou knihu o Slaném

Slaný - Slaňák Libor Dobner vydal další knihu, je věnována královskému městu a nejen jeho osobnostem.

23.1.2017

V rámci Akce X zkontrolovali policisté desítky aut a řidičů

Kladensko - Akce zaměřená na viditelnost osádky vozidla při mimořádných událostech se uskutečnila o víkendu v celém Středočeském kraji. Také na silnicích Kladenska a Slánska mohli řidiči zaznamenat policejní hlídky.

23.1.2017

Slaňáci budou o dění ve městě rozhodovat sami

Slaný - Obyvatelé Slaného se budou moci čím dál častěji vyjadřovat k tomu, co je ve městě trápí a jak by chtěli změnit prostředí, ve kterém žijí.

22.1.2017

Prvoligová fotbalová přípravka Bohemky je ve Velvarech

Velvary - Město Velvary se dostává od nynějška nově do povědomí veřejnosti senzační zprávou. Prvoligový fotbalový klub Bohemians Praha 1905 zde otevře svoji fotbalovou akademii. Velvary se tak stávají líhní budoucích hvězd české kopané.

20.1.2017

Zájem o školní zájezdy na lyže je kolísavý

Kladensko - Lyžařský kurz je nedílnou součástí tělesné výchovy v sedmé třídě. Přesto však výcviky na horách nejsou pro žáky povinné. Školy je pořádají dál, zájem ale už není tak masivní jako v minulosti.

19.1.2017

Radu právníka dostanou Kladeňáci zdarma

Kladno – Bezplatnou právní poradnu zřizuje pro své občany město Kladno. Ve spolupráci se Střediskem komplexní sociální péče ji v budově Josífky (bývalé okresní muzeum v sousedství kladenského zámku v Zádušní ulici) poprvé otevře ve středu 1. února.

18.1.2017

Hledáme redaktora / redaktorku Kladenského deníku

Kladensko - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! VLTAVA LABE MÉDIA, hledá muže či ženu na pozici redaktor/redaktorka Kladenského deníku. Nástup možný ihned.

18.1.2017

Naučte se bránit, vzkazují judisté

Kladno - Mladí i zkušení judisté se předdstavili publiku

18.1.2017

Sezona honů vrcholí, myslivci nyní bilancují a hlavně tančí

Kladensko - Stejně jako jinde v republice, také na Kladensku a Slánsku sezona honů vrcholí. Přestože je povolené některou zvěř lovit až do března, nejvíce kusů už odstřelili myslivci na naháňkách v závěru roku. Nyní přicházejí ke slovu spíše už myslivecké bály, kde se nimrodi pochlubí svými kapitálními kousky ve velmi žádané tombole.

17.1.2017

Bakovští se po letech zbavili dvou problémů

Bakov - Obyvatelé Bakova u Slaného, které dlouhé roky trápil problém s nepřizpůsobivými obyvateli, si konečně oddechli. Noční můra v podobě více jak třicítky nájemníků, kteří obývali někdejší bakovský mlýn, je pryč.

16.1.2017

Do Kladna se vrátí zoologická zahrada

Kladno - Pamětníci si ještě vybaví kladenskou zoologickou zahradu, která se v šedesátých letech nacházela pod bývalým Gottwaldovým domovem mládeže. Zoo se sem letos vrátí, i když v jiné podobě.

14.1.2017

Na Hájích chtějí lidé rozhlednu i fit stezku

Slaný - Město Slaný chystá velké úpravy největší městské zelené plochy, lesoparku Háje. Chce rozšířit možnosti jeho využití, například pro různé sportovní aktivity.

13.1.2017

Na prkna, co znamenají svět, vystoupali nejúspěšnější sportovci Slaného 2016

Slaný - Výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec Slaného roku 2016 byly ve středu večer vyhlášeny ve slánském městském divadle. Prvenství v kategorii jednotlivců získal Eduard Krčmář.

12.1.2017

Hasiči trénovali záchranu osob ze zamrzlé hladiny

Kladensko - Mrazivého počasí využili hasiči kladenského územního odboru pro výcvik na zamrzlé hladině. „Profesionální hasiči z centrální stanice Kladno se svými kolegy ze Slaného a Stochova vyzkoušeli Turyňský rybník u Kamenných Žehrovic," řekl velitel slánské hasičské stanice Martin Vondra.

12.1.2017

Buštěhrad s Lidicemi spojí nově cyklostezka

Kladensko - Buštěhrad spojí s Lidicemi cyklostezka, sloužit bude i chodcům. Město už má připravenou dokumentaci, ale ještě zbývá vykoupit některé pozemky od soukromých vlastníků.

11.1.2017

Hrozen na věži kostela v Knovízi vydal tajemství

Knovíz - /VIDEO/ Opláštění věže kostela vydrželo v Knovízi 101 let, nyní se svatostánek dočká nové pokrývky. Knovízský kostel všech svatých vydal navíc při opravě tajemství předchozích generací, které bylo uloženo v hroznu na věži kostela.

11.1.2017

Před odjezdem na hory si nechte udělat servis lyží

Kladno - Počasí posledních dnů přeje radovánkám nejen na sněhu, ale i ledě. Nic tedy nebrání tomu, aby si příznivci zimních sportů vyrazili zalyžovat na zasněžené svahy či zabruslit na zamrzlé rybníky či umělá kluziště.

11.1.2017

V přízemí zámku chystá Buštěhrad infocentrum

Buštěhrad - O osudu části buštěhradského zámku rozhodne nové vedení Středočeského kraje letos. Druhá část zámku patří městu Buštěhrad, které do rekonstrukce investuje.

AKTUALIZOVÁNO
10.1.2017

Čtyři noví asistenti prevence kriminality dohlížejí ve Slaném na pořádek

Slaný  V rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) operačního programu zaměstnanosti se podařilo získat pro Slaný na tři roky dotaci pro výkon činnosti čtyř asistentů prevence kriminality.

10.1.2017

Aktuální nezaměstnanost v okrese je šest procent

Kladensko - Úřad práce Kladno měl k poslednímu dni loňského roku ve své evidenci 6502 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob tak činil v okrese šest procent. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných statistických údajů. 

9.1.2017

Do Kladna přijel na koni Kašpar, Melichar i Baltazar

Kladno - Dusot koňských kopyt se rozléhal pěší zónou v Kladně. Důvodem byl příjezd Kašpara, Melichara a Baltazara jedoucích v sedlech doprovázených početnou družinou.

8.1.2017

Tomáš Záborec pozval návštěvníky do ráje

Slaný - Výtvarník Tomáš Záborec ze Slaného vystavuje ještě i tento měsíc svoje dřevomalby v Kavárně V Ráji ve Slaném.

8.1.2017

Mareček z Rozdělova je letos první regulérním Kladeňákem

Kladno - Narodil se až druhého ledna, přesto ho prvenství neminulo. I když je Marek v pořadí teprve třetím miminkem, narozeným letos v kladenské porodnici, regulérně je prvním Kladeňákem.

AKTUALIZOVÁNO
7.1.2017

Jubilejní Tříkrálový pochod měl dvě premiéry, start v Dobešce a cíl Na Skalkách

Slaný - /FOTOGALERIE/ Jubilejní 40. ročník Tříkrálového pochodu ze Slaného na kopec Řipec u Královic se podařil. I přes velmi mrazivé počasí, místy až minus dvanáct stupňů Celsia, přicházeli lidé na start do Galerie Dobeška na Masarykově náměstí už před devátou hodinou. Podle šéfky Klubu českých turistů ve Slaném (KČT), Jitka Thonové, není sice letošní účast rekordní, zato byla téměř rekordní zima. Kromě premiéry v Dobešce byl i cíl letos poprvé změněný, a to ve slánské Restauraci Na Skalkách.

7.1.2017

Do čeho bude Kladno investovat v roce 2017?

Kladno – Úprava ulic Vítězná a Ćs. armády, renovace pergol u panelových domů v druhé jmenované nebo nová podoba bývalé rozdělovské návsi, dnes náměstí Jana Opletala. To jsou některé z investic, které má pro letošní rok v plánu město Kladno. Nejprve je ale nutné schválit rozpočet. Město totiž zatím hospodaří podle rozpočtového provizoria.

5.1.2017

Hasiči pomáhali cisterně pro přepravu nebezpečných látek vyjet kopec

Slaný - Cisterna na topný olej měla ve Slaném problémy na zasněženém svahu. Klíny pod koly nepomohly. Pomáhat s vyjetím museli hasiči.

5.1.2017

Lidé ze slánských Skalek se staví obchoďáku na odpor

Slaný - Lidé ve Slaném na Skalkách obchoďák nechtějí. Neradi by přišli o poklidné žití v této vilové čtvrti.

4.1.2017

V Lánech odehráli premiéru komedie, z hlediště ji sledoval také autor

Lány - Divadlo Lány slaví 15 let existence. Soubor proto pozval diváky na další premiéru divadelní komedie Miroslava Oupice Co bychom neudělali pro hlavu naší rodiny. Dramatik v hledišti nechyběl.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

První letošní sníh zasypal Kladensko a Slánsko

Kladensko – Dopravu ve středních Čechách ve středu ráno zkomplikoval nový sníh. Podle pracovníků krajské údržby silnic pro oblast Kladenska, Berounska, Rakovnicka a části Prahy-západ byla nejhorší situace právě v posledně jmenovaném regionu, kde byla sněhem zasypána silnice mezi Chýní a Chrášťany.

3.1.2017

Splnil si sen a postavil repliku stroje Avia B-534

Kladno - Letouny a jejich součásti mají svou životnost. Předpisy jsou v tomto směru neúprosné. U pilotů pak záleží na verdiktu Ústavu leteckého zdravotnictví. Lze se však i vracet do minulosti a restartovat věk letadel z dob dávno minulých. Hangár kladenského aeroklubu jednu takovou reinkarnaci skrývá. Jedná se o elegantní stíhačku Avia B-534, která byla páteří československého letectva ve druhé polovině 30. let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies