VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

6.12.2016

Prasklé vodoměry stály odběratele 120 000 Kč

Kladensko - S nástupem mrazivého počasí je důležité dobře zabezpečit vodoměry před mrazem. Stává se, že zákazníci Středočeských vodáren (SVAS) zjistí jejich poničení až při dalším odečtu vody nebo i za několik měsíců.

6.12.2016

Mikuláš projel Kladnem na koni

Kladno - Mikuláše s jeho početnou družinou čertů, ale i andělů na koních mohli v pondělí lidé spatřit v Kladně.

5.12.2016

FOTO: Mikulášská nadílka a čertí rejdění na Kladensku a Slánsku

Kladensko, Slánsko - Mikulášů, čertů a andělů byly v pondělí 5. prosince tradičně plné ulice. Hodné i zlobivé děti navštěvovaly obávané i očekávané nadpřirozené bytosti nejen na besídkách, ale i v jejich domovech. Kladenský deník u rozdávání dárků i pokárání rovněž nechyběl. Některé akce jsme pro čtenáře nafotili už i o víkendu.

5.12.2016

Školáci se dozvěděli, kam jít po základce

Slaný – Veletrh vzdělávání se uskutečnil ve dvou dnech v Integrované střední škole ve Slaném na Hlaváčkově náměstí uspořádaly za podpory města hned tři školy najednou.

5.12.2016

Klíčavu zabezpečili proti vážnému znečištění

Kladensko - Údolní vodní nádrž Klíčava, která je veledůležitým rezervoárem vody pro Kladno a okolí, doznala výrazných změn. První tři úseky svahu představovaly celkovou investici za necelých 95,5 milionu korun, z toho prosté stavební práce činily téměř 87 milionů.

5.12.2016

Věneček v Grandu byl ozdobou tanečních hodin

Slaný - Kurzy tance a společenské výchovy se těší oblibě dospívajících už desítky let.

4.12.2016

Kladenští hasiči se učili komunikovat s neslyšícími

Kladno – Zajímavá odborná příprava zaměřená na komunikaci s neslyšícími u mimořádných událostí se konala v prostorách krizového štábu Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v Kladně. Určena byla pro Tým posttraumatické péče.

3.12.2016

Čtyři komíny v bývalé Poldi padly k zemi

Kladno - Dvě zelené světlice. Poté ještě jedna. Rána ze šrapnelu a nezbytné odpočítávání zahájily páteční odstřel tří cihlových a jednoho ocelového komínu v areálu někdejší Poldi. Byly součástí dnes už neexistujících provozů Válcovny 1 a Ocelárny 2. Pátý, rovněž ocelový komín, bude zlikvidován až v únoru příštího roku. Je totiž nutné nechat vyrobit dostatečné množství trhaviny.

AKTUALIZOVÁNO
2.12.2016

Královnou Tip ligy je Simona Hořejší, pro výhru si přišla o týden dříve

Slaný - Přesně 316 hráčů, což je nejvíc z okresů Středočeského kraje, hrálo podzimní část Tip ligy čtenářů Kladenského deníku. Tipovací fotbalovou soutěž ovládla žena. Tou je čerstvě korunovaná královna Simona Hořejší.

1.12.2016

Pět obcí z Kladenska vytlačilo kamiony ze svých silnic

Kladensko – Zákaz vjezdu nákladních automobilů. S touto značkou se od středy setkají řidiči kamionů, kteří si cestu mezi Kladnem a Velvary zkracují přes obce Žižice, Kamenný most, Třebusice, Zvoleněves a Brandýsek. Těm se po několikaměsíčním jednání a žádostech o povolení podařilo vytlačit nákladní automobily ze svých ulic.

1.12.2016

Ministr změnil názor díky stařence z Kladna

Kladno - Seniorka z Kladna rozpohybovala dění na ministerstvu. Všechno je rázem jinak.

30.11.2016

O bývalém okresním domě rozhodnou občané

Slaný - hledá nové využití pro bývalý okresní dům. Jednou z možností je knihovna, další náměty bude radnice řešit s obyvateli, chystá dotazníkový průzkum i diskuze.

30.11.2016

Bývalému starostovi Slaného věnovali lidé už potřetí tichou vzpomínku

Slaný - Pietní setkání věnované bývalému starostovi Slaného Ivo Rubíkovi uspořádala už potřetí Společnost patriotů Slaného. 

29.11.2016

Rozdělovské sídliště nenajdete v Rozdělově

Kladno – Bydlíte v Moskevské, Petrohradské, Severní, Kordačově ulici nebo na náměstí Jana Masaryka a cítíte se tedy být obyvateli kladenské čtvrti Rozdělov? Omyl. Jste sice Kladeňáci jako poleno, ale s Rozdělovem nemáte nic společného. A žijete ve Vzorném sídlišti Vítězného února.

28.11.2016

Na bezpečí Kladeňáků dohlíží další kamera

Kladno – Další kamera, v pořadí již třicátá sedmá, nově dohlíží na bezpečnost v ulicích Kladna.

28.11.2016

Dům kultury v Kladně zaplnili čerti a čertice

Kladno - Dům kultury na náměstí Sítná v Kladně byl uplynulou sobotu plný Mikulášů, andělů, ale především čertů. Konalo se zde totiž již tradiční Čertí rejdění, který pro děti připravilo středisko volného času Labyrint Kladno ve spolupráci s městem.

28.11.2016

Vánoční strom ozdobilo 248 obálek

Kladno – Vánoční strom splněných přání před zraky desítek diváků slavnostně rozsvítil v sobotu po půl sedmé večerní kladenský primátor Milan Volf spolu se zpěvákem Jankem Ledeckým na náměstí Starosty Pavla v Kladně.

27.11.2016

Bravo! Titul Česká hlavička má student kladenského gymnázia

Kladno – Velkého úspěchu dosáhl student kladenského gymnázia Václav Ryšlink. Stal se držitelem prestižního titulu Česká hlavička. Získal ho za práci, která je pro většinu laiků už podle názvu naprostou španělskou vesnici. Zabýval se vlivem oxidu dusnatého v regulaci migrace ptačí motolice Trichobilharzia szidati v náhodném hostiteli.

26.11.2016

V Kladně voda příští rok nezdraží

Kladno - Cena vodného a stočného se pro obyvatele největšího středočeského města nezvýší už druhým rokem v řadě.

25.11.2016

Ředitel kladenské nemocnice ve své funkci patrně skončí

Kladno - Nové vedení Středočeského kraje doporučilo představenstvu kladenské nemocnice odvolat současného ředitele Vladimíra Lemona.

24.11.2016

Lesníci chrání vánoční stromky před zloději

Kladensko – Vánoce bez vánočního stromku si dokáže představit jen málokdo. Toho jsou si vědomi také lesníci, kteří mají v předvánočním čase pohotovost. Různými způsoby se totiž snaží zabránit krádežím stromků z lesů a školek.

23.11.2016

Onkologičtí pacienti z Kladna musí jezdit jinam

Kladno - Oblastní nemocnice Kladno (ONK) musela dočasně omezit provoz na onkologii a urologii. Vzhledem k tomu, že na tomto oddělení chybí nyní primář, pokouší se vedení nemocnice zajistit co nejdříve náhradu.

22.11.2016

Téma domácích porodů stále rozděluje společnost na dva tábory

Střední Čechy - Vyzdvihované i zatracované. Takové jsou v očích veřejnosti stále více diskutované domácí porody, na které zejména maminky pohlížejí z více úhlů. Na jedné straně rodičky, které nedají na plánovaný přirozený domácí porod dopustit a nemocniční prostředí nechtějí zakusit ani omylem, na druhé straně nastávající maminky, které chtějí být od počátku až do konce pod dozorem odborníka v porodnici, kdyby nastala komplikace.

22.11.2016

Úprava dráhy zatíží hlukem část Kladenska

Kladno – Pražské letiště Václava Havla odstraňuje od pondělí z hlavní přistávací dráhy nános gumy z pneumatik přistávajících letadel.

21.11.2016

Modelářská výstava v Kladně přilákala stovky návštěvníků

Kladno – Precizně zpracované modely letadel, lodí, vozidel nebo vojenské techniky mohli v sobotu obdivovat návštěvníci Dělnického domu v Kladně. Na čtrnáctý ročník soutěžní modelářské výstavy jich přišlo několik stovek.

19.11.2016

Slaný chce opravit budovu úřadu, nyní je spíše ostudou města

Slaný - Město Slaný dlouhodobě dbá na to, aby celkově vylepšilo svoji tvář. Jedním z počinů je investice do fasád domů. Zdaleka nejhůře je na to ovšem s vizáží budova radnice. To se má v dohledné dné době změnit.

19.11.2016

Pátrání po muži bylo bezvýsledné

Kladensko - Policejní vrtulník se ve čtvrtek v noci vznášel nad Kladnem velmi dlouho. Řada lidí se proto dotazovala, co se ve městě stalo.

19.11.2016

Pátrání po muži z Kladna bylo bezvýsledné

Kladensko - Policejní vrtulník se ve čtvrtek v noci vznášel nad Kladnem velmi dlouho. Řada lidí se proto dotazovala, co se ve městě stalo.

18.11.2016

Vánoční strom pro Kladno neměl letos na náměstí dalekou cestu

Kladno – Jmenuje se Smrčík, ale ve skutečnosti se jedná o balkánskou jedli. Ve čtvrtek ráno byla pokácena na soukromém pozemku v Kladně na Ostrovci. Poté převezena za doprovodu městské policie na náměstí Starosty Pavla a vztyčena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Je letošním kladenským vánočním stromem.

17.11.2016

Města na Kladensku 17. listopad neslavila. Jedinou výjimkou je Slaný

Kladensko - Kdo se chtěl zapojit do oslav 17. listopadu, musel vyrazit do hlavního města. V Praze se kromě setkání na Národní třídě, konaly koncerty, besedy, nebo satirický průvod masek středem města nazvaný Sametové posvícení. V sedmi z osmi měst v okrese Kladno si výročí Sametové revoluce připomněli pouze vyvěšením státních vlajek. Jedinou výjimkou bylo Slaný, kde položili věnce k deskám obětí komunistického režimu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies