VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

13.3.2017

Ostrov byl plný hlav v různých provedeních

Slaný - V pořadí jednadvacátý keramický festival O hliněnou pícku, soutěžní přehlídka amatérských keramických výrobků, se uskutečnil v prostorách slánského Střediska volného času Ostrov. Účastníci soutěžili celkem v osmi kategoriích.

13.3.2017

Slaný kvůli námitce prodlouží výběrové řízení

Slaný - Slaný kvůli námitce jednoho z uchazečů o zakázku prodloužilo tendr na modernizaci čistírny za zhruba 100 milionů korun. Získání dotace od Státního fondu životního prostředí (SFŽP), která pokryje asi dvě třetiny nákladů, to neohrozí, ale práce začnou oproti předpokladům později. informovala o situaci mluvčí slánské radnice Lucie Krčková.

13.3.2017

Zvýšení kapacity řeší školy často přístavbou

Region - Základní a mateřské školy ve městech většinou praskají ve švech. Naopak ředitelé škol na vesnicích často počítají každé dítě, které navštěvuje mateřinku, a doufají, že až doroste, nastoupí do první třídy k nim.

13.3.2017

Díla Zdeňka Buriana v Galerii Kladenského zámku

Kladno - Po dvou letech prostory Galerie Kladenského zámku opět zaplnila díla legendárního malíře a ilustrátora dobrodružných knih Zdeňka Buriana. Výstavu nesoucí název Zdeněk Burian – Malíř ztraceného času uspořádalo Statutární město Kladno ve spolupráci s Josefem Ptáčkem a Památníkem národního písemnictví.

11.3.2017

Ředitel záchranné služby: Osm z deseti výjezdů je zbytečných

Kladno  - /ROZHOVOR/ Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje sídlí v areálu Oblastní nemocnice Kladno. Lékař Martin Houdek (55) je ve funkci ředitele záchranky osm roků. V republice dnes patří kladenská základna ke špičkovým pracovištím, od nichž se kolegové z jiných krajů mohou učit.

11.3.2017

Dluh kladenské nemocnice? Přes 300 milionů

Kladno - Vedení Středočeského kraje zvýšilo základní jmění Oblastní nemocnice Kladno o 95 milionů korun. Tímto krokem chtějí udržet chod nemocnice, která se topí ve stamilionových dluzích, pro další měsíce. Kvůli tomu musel Středočeský kraj čerpat peníze ze svých rezerv.

11.3.2017

Počet nemocných na Kladensku klesá

Kladno – Počet akutních respiračních onemocnění i nadále klesá. Oproti předchozímu týdnu klesl počet nemocných ve Středočeském kraji o 3,5 procenta. Nejvyšší nemocnost zůstává v okrese Příbram, nejnižší v okrese Kladno.

10.3.2017

Sedm Kladeňáků nabírá směr Plzeň. Jde o mistrovství světa

Kladno – Sedm hráčů Alpiqu Kladno se zúčastní od pátku v Plzni poslední velké reprezentační akce před jarním mistrovstvím světa v hokejbalu. To se odehraje v Pardubicích a tým si bude vybírat zejména jeho hlavní kouč – rovněž kladenský Drahomír Kadlec.

10.3.2017

Skazen ve Třebízi otevřel brány filmařům

Kladensko - Natáčení Druhé řady seriálu České televize První republika je v plném proudu. Jak už před časem Deník informoval, filmový štáb režiséra Bisera A. Arichteva se vrací do různých lokalit ve středních Čechách, aby zde vytvořil nové záběry do historického snímku s kriminální zápletkou.

10.3.2017

Oprava ulice Milady Horákové asi letos nezačne

Kladno – Rekonstrukce ulice Milady Horákové v Kladně za zhruba 180 milionů korun nejspíše v letošním roce nezačne. Středočeský kraj má problémy s výkupy pozemků pod komunikací. Řekl to primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno) jako reakci na výtku opozičních zastupitelů.

9.3.2017

Ve Slaném otevřela brány zaměstnancům nová výrobní hala

Slaný - Největší český výrobce zdravotnických lůžek, který exportuje do celého světa ročně 90 tisíc moderních automatizovaných postelí a další vybavení zejména pro zdravotnictví, postavil ve Slaném novou výrobní halu. 

9.3.2017

Kino Hutník promítá v nejvyšší kvalitě a plánuje druhý sál

Kladno - Jednu z nejmodernějších promítacích technologií nabízí svým návštěvníkům kladenské kino Hutník. Jeho diváci mohou nově zhlédnout filmy v té nejvyšší kvalitě. Za nejnovější techniku a její instalaci utratili majitelé dva a půl milionu korun.

9.3.2017

Mladík nalezl v Kladně válečnou munici

Kladno - Zbytek granátu a čtyři kusy nábojnic. Takový nález překvapil v úterý odpoledne jedenadvacetiletého mladíka z Kladna. Munici, která na místě ležela patrně od druhé světové války, našel muž v lese za stanicí technické kontroly za Vašíčkovou ulicí. To, co v zemi objevil si muž nenechal pro sebe a objevu neprodleně informoval policii.

8.3.2017

Buštěhradští rozhodli, zámek chtějí raději vlastnit celý

Buštěhrad - Buštěhradští zastupitelé udělali zásadní rozhodnutí. Zvedli ruku pro to, aby byla do majetku města navrácena část zchátralého zámku, která patří Středočeskému kraji.

8.3.2017

Kladenští mění názvy ulic. Kvůli zákonu

Kladno – Kladenští pokračují v přejmenování ulic. Od loňského roku už kladenští zastupitelé schválili přejmenování 18 ulic, na posledním zasedání schválili změnu názvu u dalších třech. Nové názvy město Kladno zavede v následujících měsících.

7.3.2017

V Lánech si připomněli narozeniny T. G. Masaryka

Lány - V Lánech si připomněli v úterý dopoledne na tamním hřbitově narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Ten se narodil 7. března 1850 v Hodoníně.

7.3.2017

Cestování do Prahy bude pro Kladenské snazší

Kladno – Už v červnu by se měla hromadná doprava na Kladensku zapojit do systému pražské integrované dopravy. Pro obyvatele Kladenska to znamená snazší a také i levnější cestování do hlavního města a jeho okolí. Vedení Středočeského kraje chce mít integrovanou dopravu ve všech regionech nejpozději do konce příštího roku.

6.3.2017

Slánská knihovna ocenila tři nejpilnější čtenáře

Slaný – Vzhledem k tomu, že březen je tradičně měsícem čtenářů, přichystaly právě na toto období pracovnice Městské knihovny Václava Štecha ve Slaném pro svoje malé čtenáře 7. ročník Knihovnického karnevalu.

5.3.2017

Sluníčko vytáhlo lidi z Buštěhradu do masopustního průvodu

Je čas připomenutí tradičních zvyků. V dnešní době a nejen v Buštěhradě, se snaží pár jedinců o znovuzrození masopustních tradic.

5.3.2017

Masopust v Kačici byl skvělý

Tak jako loni po dlouhé odmlce, připravila obec Kačice první novodobý Masopust, letos pokračovala a ještě ho vylepšila. Sešlo se hodně masek, jak individuálních, tak i celých vystrojených rodin. Od kapličky se průvod vydal k domu starosty Libora Němečka, který dal souhlas s pořádáním Masopustu. Zároveň pozval účastníky průvodu na občerstvení.

5.3.2017

Masopust ve Stochově se velmi vydařil

Stochov - Masopust nám dnes již zní možná trochu cize, ale na mnoha místech regionu už se lidé naučili si starou tradici nově přoipomínat.

5.3.2017

OBRAZEM: V Družci se stoly prohýbaly pod tíhou masových dobrot

Družec - Pro milovníky masových pochoutek připravila již potřetí obec Družec spolu s Hospůdkou na hřišti vepřové hody. Konaly se v novém sále sportovního klubu a lidé ze vsi o ně projevili opět značný zájem. Chutnalo jim velice, a proto návštěvníci chválili vše, co bylo na stolech. Nechyběly zabijačkový guláš, ovar, černá polévka a další pochoutky. K tomu všem vyhrávala pro dobré zažití a pohodu oblíbená country skupina Staří kamarádi.

5.3.2017

V jubilejní soutěži zvítězili stochovští žáci

Stochov – Rčení o tom, že řemeslo má zlaté dno, se potvrzuje čím dál častěji. Vzhledem k tomu, že také na Kladensku chybí celá generace řemeslníků z různých oborů, jsou lidé zruční a pečliví doslova vyvažováni zlatem.

5.3.2017

Neznámý vandal podřezal ve Velvarech dva stromy

Velvary - Velvarským adoptivním rodičů ovocných stromů, kterých se jich ujali a zasadili už na počátku milénia, zbyly jen oči pro pláč. Zatím neznámý šílenec totiž podřízl v uplynulých dnech naprosto bezdůvodně postupně dvě jabloně v Růžové ulici a nechal je ležet na místě.

4.3.2017

VIDEO: Ocelový komín padl v Kladně k zemi

Kladno - Šedesátimetrový ocelový komín v areálu Poldi Kladno padl mezi desátou a jedenáctou hodinou v sobotu k zemi. Podle Petra Mikuly, technického vedoucího odstřelu, se nejednalo o jednoduchou záležitost. Komín šel k zemi metodou výbuchového řezání.

4.3.2017

Nemocnice se topí v dluzích, kraj pošle peníze

Kladno - Oblastní nemocnice Kladno se utápí v dluzích. Špitál je podle vedení Středočeského kraje ve velmi špatné ekonomické situaci. Ztráty aktuálně převyšují 230 milionů korun. Předloňský deficit byl přitom ve výši 180 milionů korun.

4.3.2017

František Frolík vystavuje podpisy v Lánech

Lány - Vernisáž výstavy, která oslavuje stoleté výročí bitvy u Zborova, se uskutečnila tento čtvrtek v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Jeho návštěvníci zde mohou až do 9. dubna zhlédnout vystavené podpisy a portréty osobností spjatých s naším regionem.

3.3.2017

V boji se psími výkaly jsou strážníci bezmocní

Trávníky plné psích výkalů, a to nejen v parcích, kam často chodí rodiče s malými dětmi, hlavně na sídlištích, ale dokonce ale i v řadě ulici blízko centra.

3.3.2017

Zdravotnická škola přivítala německou delegaci

Kladno - Již dvanáctým rokem se Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná zdravotnická Kladno zapojuje do projektu, který umožňuje jejím studentům účast na výměnném pobytu.

3.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kladensku

Přinášíme vám krátké zprávy z Kladenska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies