VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

9.5.2017

Parkovací domy často zejí prázdnotou

Region - Každý řidič mířící do center měst na úřady či k lékařům se předem děsí, kde zaparkuje. Zvlášť v dopoledních hodinách a v úředních dnech je to o nervy. Pomoci mají, a někde už fungují, parkovací domy. Často ale zejí prázdnotou. Než platit, to si šoféři raději několikrát objedou centrum, dokud nenajdou parkování bez placení.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Také v Kladně a Slaném si připomenou 72. výročí konce 2. světové války

Kladno, Slaný - Den vítězství si připomenou v úterý 9. května v Kladně i Slaném na řadě pietních míst.

7.5.2017

K zápisům do kladenských základních škol přišla tisícovka dětí

Kladno - K zápisům do budoucích prvních tříd zamířilo v Kladně na tisíc dětí. Oproti předchozím letům si ovšem na tento důležitý krok počkali budoucí školáčci až do dubna. Přestože mělo podle odborníků posunutí data konání zápisu snížit počet odkladů, je už nyní jasné, že Kladno zaznamenalo opačný trend.

5.5.2017

Vulgární napadení exprimátora. Kdo vynesl obsah dotazu?

Kladno – Exprimátor města Kladna Dan Jiránek (ODS) čelil údajně vulgárnímu útoku podnikatele. Podle Dana Jiránka seznámil někdo z vedení radnice podnikatele s obsahem dotazu, který podal on sám v podatelně kladenského magistrátu a týkal se fakturace za opravu komunikací v Kladně.

5.5.2017

Nepřijaté deváťáky čekají horké chvilky

Region - V letošním roce žáky devátých tříd čekaly povinné jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitou. Po dvou termínech přijímacích zkoušek, které se konaly 12. a 19. dubna, pak se žáci a jejich rodiče museli obrnit před dlouhým čekáním na výsledky.

5.5.2017

Žloutenka ve Slaném opět udeřila, objevila se v obchoďáku

Slaný - Kladenský deník sleduje už více jak dva týdny situaci kolem epidemie žloutenky typu A, která se poprvé objevila v areálu někdejších pekáren v Pražské ulici ve Slaném, kde žije především romská komunita. Mezi nemocnými byl už na počátku března jeden prvňáček ze slánské základky, přičemž z lokality docházely do školního kolektivu celkem tři děti. Nemoc se nově dostala i do obchodního domu.

4.5.2017

Kladeňáci si prohlédli hasičskou techniku

Kladno - U příležitosti dne svatého Floriána, patrona hasičů a ochránce v nebezpečí ohně, se ve čtvrtek 4. května ve vybraných hasičských stanicích konal den otevřených dveří. Jinak tomu nebylo ani na stanici Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v Kladně.

4.5.2017

Batole uvěznilo matku na balkoně, vysvobodili ji hasiči

Slaný - Dramatické okamžiky zažila maminka jedenapůlletého syna ze Slaného, kterou chlapeček zavřel na balkoně ve třetím patře bytového domu. Vše se odehrálo před několika dny ve Slaném v Raichlově ulici. Jak potvrdila mladá žena, šla si podle svých zvyklostí vypít kávu na balkon, aby měla chvilku pro sebe a navíc malý nepobíhal kolem horkého nápoje.

4.5.2017

Oprava čistírny odpadních vod ve Slaném začne v létě

Slaný – Práce na intenzifikaci čistírny odpadních vod ve Slaném-Blahoticích, která přijde na více jak sto milionů korun, zahájí vítězná firma nejdříve v letních měsících. Poté, co uplynou všechny lhůty na odvolání. V zakázce je zahrnuta modernizace stávajících technologií a zvýšení kapacity čističky.

4.5.2017

Nabídka letních brigád se už začíná tenčit

Region - Studenti se začínají ohlížet po letních brigádách. Za vydělané peníze si chtějí koupit nový mobilní telefon, počítač nebo další věci, které jim rodiče nechtějí ze svého rodinného rozpočtu zakoupit, nebo jen z části přispět.

3.5.2017

Přívalový déšť způsobil v Kladně místní záplavu

Kladno - Ve středu kolem devatenácté hodiny vyjížděli hasiči čerpat vodu do ulice V. Rabase v Kladně, kde po přívalovém vznikla velká vodní laguna. Přívalový déšť a s ním spláchnuté nečistoty zřejmě v ulici ucpaly kanály a voda nemohla v danou chvíli odtékat.

3.5.2017

I ve čtyřiaosmdesáti letech stále pracuje a je mimořádně aktivní

Kladno - František Kupec oslaví v prosinci letošního roku již pětaosmdesáté narozeniny. Narodil se sice v Praze, ale většinu svého života prožil na Kladně, kde také trvale bydlí. V mládí sám hodně sportoval, když například chytal za fotbalový dorost SK Kladna, soutěžně hrál ale především basketbal a tenis.

AKTUALIZOVÁNO
3.5.2017

FOTO: Kulturní památka bakovská tvrz zmizela pod pásy buldozeru

Bakov – Historická tvrz ze šestnáctého století v Bakově u Slaného, později přestavěná na sýpku, která byla dlouhé roky pod ochranou státu coby kulturní památka a přestála i třicetiletou válku a několik režimů, nevydržela nápor buldozeru a poroučela se k zemi.

2.5.2017

Členové Českého červeného kříže převzali několik ocenění

Kladno - Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) je v celém regionu známý svou mimořádně bohatou činností. V měsíci dubnu pořádal nebo spolupořádal další akce.

1.5.2017

Oprava rozbité silnice u Velvar potrvá měsíc

Velvarsko - Silnice I/16 ze Slaného na Velvary zejména v úseku od Ješína připomíná po letošní zimě spíše tankondrom. Naštvaní řidiči, kteří denně jen těžko kličkují mezi výtluky, se i v redakci Kladenského deníku dotazují, zda a kdy bude zjednána náprava.

AKTUALIZOVÁNO
1.5.2017

OBRAZEM: Čarodějnice na Mayrau, ve Družci, Kvíčku, Tuchlovicích a Lánech

Kladensko - Stovky ohňů se o poslední dubnové Filipojakubské noci rozhořely na mnoha místech regionu. Kladenský deník přináší pohled na některá místa, kde lidé pálili tradiční čarodějnice.

30.4.2017

V Kladně u Sletiště našli nevybuchlou munici, policie místo obehnala páskami

Kladno - Policejními páskami byl v neděli odpoledne obehnán prostor poblíž kladenského stadionu Sletiště. Pásky zamezovaly přístup do příměstského lesa Lapák. Jak zjistil Kladenský deník, v lesním porostu byla nalezena munice.

30.4.2017

V Kladně odhalili pamětní desku, připomíná oběti náletu

Kladno - Na budově vlakového nádraží v Kladně byla odhalena pamětní deska obětem náletu, který město zasáhl na samém sklonku druhé světové války. Samotného odhalení se ujal kladenský primátor Milan Volf spolu s ředitelem Správy osobních nádraží Praha Lukášem Fořtem.

30.4.2017

Povinné průvody s mávátky nahradily recesistické akce

Region - První máj je lásky čas. Alespoň podle jednoho z českých básníků Karla Hynka Máchy. Je ale také Svátkem práce, který za komunismu připomínal spíš sílu totalitního režimu s povinností účastnit se manifestací.

30.4.2017

Výstavba kruhového objezdu je zase o něco reálnější

Kladno – Dlouho očekávaná výstavba kruhového objezdu v Kladně mezi ulicemi Na kopci a 28. října je zase o něco blíže. Město Kladno se dohodlo na spolupráci se Středočeským krajem, který je vlastníkem komunikace a současně také investorem. Termín zahájení prací znám ovšem ještě není, stejně tak výše investice.

28.4.2017

Na veteránskou burzu do Velké Dobré přijíždějí účastníci už od pátku

Velká Dobrá – Tradiční kladenská burza historických vozidel se koná v sobotu 29. dubna na letišti ve Velké Dobré od ranních hodin. Možné je přijíždět již od pátku odpoledne.

28.4.2017

Zemřel vedoucí slánské hvězdárny Jaroslav Trnka

Slaný - Ve čtvrtek 27. 4. 2017 náhle zemřel vedoucí slánské hvězdárny Jaroslav Trnka (*1976). Odešel skvělý člověk, vynikající vedoucí slánské hvězdárny a skvělý popularizátor astronomie, které se s láskou věnoval po celý život.

28.4.2017

Tendr na opravy nemocnice se opozdí

Kladno – Výběrové řízení na další modernizaci kladenské nemocnice se odsouvá. V plánu bylo vyhlášení tendru už v prvním pololetí. Vše odstartuje ale nejspíše až závěrem roku.

28.4.2017

Čarodějné ohně mají svá pravidla: za neohlášené pálení hrozí tučné pokuty

Region - Popáleniny, požár lesa, trávy, obydlí, ale také úmrtí. Zprvu nevinná akce, jakou pálení čarodějnic jistě je, může skončit tragicky. Hasiči proto před nocí na první květnový den varují a připravují se i na vyšší počet zásahů u požárů.

27.4.2017

Strážníci, hasiči a policisté spolu s myslivcem chytali srnce v mateřské škole

Slaný - Dramatickou dopolední směnu zažili ve středu ve Slaném strážníci, hasiči a policisté. Museli se popasovat s nevšedním a poněkud kuriózním úkolem, který trval celé tři hodiny. Bylo totiž potřeba pochytat dva zhruba roční srnce, kteří si vyrazili na procházku do města.

27.4.2017

Studenti opět soutěžili ve Středoškolské odborné činnosti

Kladno - Již 39. ročník soutěže Středoškolské odborné činnosti se uskutečnil v úterý na Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii v Kladně. Kladenská škola přivítala soutěžící na své půdě již podesáté.

27.4.2017

Exekuce zasáhly každého desátého dlužníka v kraji

Region - Téměř každý desátý obyvatel Středočeského kraje starší patnácti let čelí exekuci. Ta v průměru činí zhruba 81 tisíc korun. Celkově pak Středočeši nejsou schopni splatit pohledávky za necelých 39,5 miliardy korun.

26.4.2017

V Kladně leží peníze na ulici, stačí se sehnout

Kladno – Další poctivá nálezkyně z Kladna odevzdala na policii finanční hotovost ve výši pěti tisíc korun. Peníze našla v Kladně před obchodním domem.

26.4.2017

Ženy si častěji prosazují své představy o porodu

Region - Domácí nebo alternativní porody jsou stále žhavým tématem diskuzí jejich odpůrců i zastánců. Jedni se ohánějí neosobním přístupem lékařů, stresujícím prostředím nemocnic a přirozeností porodu doma, druzí zas argumentují fakty ohledně omezených možností při řešení případných komplikací mimo zdravotnické zařízení nebo nedostatečné odbornosti porodních asistentek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies