VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

12.4.2017

Zákeřný včelí mor se postupně šíří do kraje

Nejhorší ranou pro včelaře je likvidace včelstev kvůli moru včelího plodu. K zavlečení tohoto onemocnění hmyzu postačí jediná nakažená a nevymytá sklenice od medu nebo nehlídané cestující včelstvo.

12.4.2017

Učitelé a rodiče připravili velvarských žákům velikonoční slavnost

Velvary /FOTOGALERIE/ - V úterý 11. dubna se v odpoledních hodinách se konaly v ZŠ Velvary v rámci projektového dne velikonoční dílny.

11.4.2017

Slánští policisté zachránili život mladému muži

Slaný – Policistům ze Slaného se podařilo zachránit život osmadvacetiletého muže. Ten chtěl skočit ze srázu v bývalém čedičovém lomu na Slánské hoře.

11.4.2017

OBRAZEM: Ovocné stromky zasadili ve Dřetovicích

Dřetovice - Dřetovičtí se zasloužili o vylepšení životního prostředí, zasadili totiž tři desítky ovocných stromů. 

AKTUALIZOVÁNO
11.4.2017

Kladenští strážníci byli oceněni za svou službu

Kladno /FOTOGALERIE/ – Městská police Kladno v únoru oslavila své pětadvacáté narozeniny. Při této příležitosti byla v kladenském městském divadle oceněna třicítka nejdéle sloužících. Strážníci, kteří si v řadách městské policie odsloužili více než patnáct let, slavnostně převzali z rukou kladenského primátora Milana Volfa pamětní listy a medaile.

11.4.2017

Netradiční značky: Drakula nebo Kominik

Pro někoho zbytečnost a drahý rozmar, pro jiného splnění velkého snu. Už více než rok si mohou řidiči osobních automobilů a motocyklů pořídit na odboru dopravy registrační značku, na které je třeba jejich jméno, příjmení, povolání a dokonce i něco netradičního.

10.4.2017

Kamioňáci nechtějí za parkování platit

Rozježděné krajnice silnic, kamion zaparkovaný na polní cestě, parkovišti u sídliště, či na návsi menší obce. Zkrátka, kde jen to jde. Tak parkují někteří řidiči kamionů.

10.4.2017

Velvarští znovu poslali vejce na Karlův most

Velvary /FOTOGALERIE/ – Největší zemské vajíčkové slavnosti se konaly v neděli ve Velvarech.

10.4.2017

Strážníci zbaví Kladno použitých jehel

Kladno - Strážníci z celé republiky v rámci akce Jehla spojí 18. dubna své síly, aby s příchodem jara vyčistili města od nebezpečných použitých jehel. Mezi bezmála čtyři sty strážníků z osmadvaceti měst, kteří budou likvidovat infekční materiál po narkomanech, nechybí ani ti kladenští.

9.4.2017

Ve Slaném vybudují u stadionu zázemí za deset milionů korun

Slaný - Slaňáci se po pěti letech konečně dočkají potřebného zázemí u atletického stadionu. Ten byl rekonstruován v roce 2013. Předběžně odhadnuté náklady na vybudování potřebného příslušenství přesáhnou deset milionů korun. Nyní je na řadě příprava projektu.

9.4.2017

Sobotní odpoledne v Kladně patřilo lóře

Kladno - Přes čtyři stovky hráčů přilákal do kladenského Domu kultury již 35. ročník Národního mistrovství krušovického pivovaru v lóře. Vítězství slavila Jana Dvořáková, v soutěži týmů byla nejlepší čtveřice, která si říká Čtyři pod nulou.

9.4.2017

Dobrovolníci uklidili břehy Berounky

Rakovnicko - V rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko vyjelo v sobotu na Berounku několik desítek vodáků. Konal se totiž již dvanáctý ročník Čisté Berounky. Při této příležitosti třiadvacet posádek, vybavených gumovými rukavicemi a igelitovými pytli, uklidilo celkem osmnáctikilometrový úsek podél řeky.

7.4.2017

Prezident Miloš Zeman přilákal na slánské náměstí stovky lidí

Slaný - Poslední zástavku při návštěvě Středočeského kraje udělal prezident Miloš Zeman v pátek ve Slaném. Do města se tento týden podíval podruhé. Ve středu zde navštívil ovocnářský podnik Ekofrukt, kde se setkal se zaměstnanci a vedením firmy.

7.4.2017

Řidiči kamionů nechtějí za parkování platit

Region - Rozježděné krajnice silnic, kamion zaparkovaný na polní cestě, parkovišti u sídliště, či na návsi menší obce. Zkrátka kde jen to jde.Tak parkují někteří řidiči kamionů. Zatímco policisté se snaží řidiče nerespektující silniční předpisy z těchto míst vyhnat, řidiči argumentují absencí odstavných ploch.

7.4.2017

Nejlepší webové stránky v kraji? Vyhrál Pletený Újezd

Kladensko - Nejlepší webové stránky má z obcí ve Středočeském kraji Pletený Újezd. Rozhodl o tom již devatenáctý ročník soutěže Zlatý Erb.Na třetím místě v kategorii měst se umístilo také Kladno.

6.4.2017

Počasí láká do přírody, nastal čas pochodů

Slánsko - Češi odjakživa patřili k těm, kteří rádi poznávají po svých svět kolem sebe. Bohatá minulost Klubu českých turistů, který oslaví 130 let od svého založení, svědčí o tom, že jsme národem, který rád obuje pohorky, hodí si batoh na záda a vyráží vstříc novým dobrodružstvím.

6.4.2017

Plot na sítenském mostě má sebevrahy odradit

Kladno - Sebevražedným skokům ze sítenského mostu v Kladně by mohlo odzvonit. Pomoci má petice, pomocí níž chtějí autoři donutit město, aby most zabezpečilo.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

6.4.2017

Školáky čekají přijímačky, poprvé jsou všude stejné

Region - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou s výjimkou uměleckých škol a konzervatoří.Autorem zkoušek je společnost Cermat, která testy sestavila na základě novely školského zákona z loňského roku.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2017

Prezident ve Slaném: Zdravý člověk má pracovat, vydělávat a platit daně

Slaný - Prezident České republiky Miloš Zeman při návštěvě středních Čech zavítal ve středu také do Slaného, kde v doprovodu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) navštívil společnost Ekofrukt zabývající se pěstováním ovoce a výrobou müsli tyčinek.

5.4.2017

Řidiči autobusů od stávky ustupují

Region – Řada řidičů autobusů v jihozápadní části Středočeského kraje se do plánované stávky ve čtvrtek nakonec nezapojí. Podle vyjádření oslovených podniků zajišťující autobusovou dopravu se podařilo splnit podmínky odborů a došlo k navýšení mezd řidičů.

5.4.2017

Prezident Miloš Zeman přijíždí na návštěvu kraje

Region - Prezident Miloš Zeman dnes společně s první dámou Ivanou Zemanovou zahajuje svoji další oficiální návštěvu po Středočeském kraji. Slavnostní zahájení začíná v 10 hodin příjezdem prezidentského páru ke krajskému úřadu, kde se setká s hejtmankou a dalšími představiteli kraje.

4.4.2017

Policisté učí školáky bezpečně přecházet

Kladensko - Do jedenáctého ročníku preventivního projektu Zebra se za Tebe nerozhlédne, kterou pořádá tento týden Policejní prezidium České republiky, se zapojili také kladenští policisté. Akce se zaměřuje především na chodce.

4.4.2017

Wabi Ryvola by se dožil dvaaosmdesáti let

Kladno – V úterý 4. 4. 2017 by se dožil 82 let slavný Kladeňák Wabi Ryvola, vlastním jménem Jiří. Zemřel ve věku 59 let v roce 1995. Wabi byl český trampský písničkář. Hrál se svým bratrem Mikim Ryvolou ve skupině Hoboes.

4.4.2017

Situace na onkologii je vážná, nikoli zoufalá

Kladno – Kladnem se šíří informace, že nemocniční onkologie už prakticky nefunguje. Vedení špitálu tvrzení odmítá.

4.4.2017

Větší města hyzdí desítky autovraků

Střední Čechy – Snad každý si v blízkosti svého bydliště, především na sídlišti většího města, může všimnout opuštěných aut. Rozbitá okna, prázdné pneumatiky a vybrakovaný interiér naznačují, že ze svého místa už nikdy po svých neodjedou.

4.4.2017

Deváťáci se postarali o návrat zapomenutého kreslíře

Libušín - Když žáci deváté třídy libušínské základky objevili v místním Domě s pečovatelskou službou veřejností zapomenutého umělce Ludevíta Schneidera, vymysleli, že uspořádají výstavu jeho tvorby.

3.4.2017

Dnes musíte odevzdat svá daňová přiznání

Region - Daňové přiznání za loňský rok je nutné podat nejpozději dnes. Na finančních úřadech se ale v podatelnách už dlouhé fronty nestojí. Každý, kdo vlastní datovou schránku jako fyzická osoba je povinen posílat přiznání k dani elektronicky.

AKTUALIZOVÁNO
2.4.2017

Středoškoláci z Unhoště našli pět tisíc korun, neváhali a odevzdali je

Unhošť - Slušnost a poctivost se stále vyplácejí. Svoje o tom vědí středoškoláci Lukáš, Natálie a Dáša z Dětského domova v Unhošti. Společně našli při cestě do školy pět tisíc korun.

2.4.2017

Přednáška v Unhošti bude o pokladu

Unhošť – Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti pořádá přednášku archeologa Davida Vaněčka ze Středočeského muzea v Roztokách u Prahy na téma (staro) bronzový poklad z Turska.  Koná se 29. března od 18 hodin v 1. patře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies