VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

21.3.2017

Lidé ze Slaného rozhodnou, co s milionem. Šanci dostanou také školáci

Slaný – Slánská radnice uvolní letos milion korun mezi veřejnost. Lidé za ně uskuteční svoje vlastní nápady. Slaný se vůbec poprvé zabývá přípravou takzvaného participativního rozpočtu. Připojí se k městům, která ho už zavedla a aktivita se jim velmi osvědčila.

21.3.2017

Oprava dálnice skončí až v polovině května

Kladensko – Příjezd po silnici D7 od Slaného do Prahy denně komplikují řidičům dlouhé kolony. Každý, kdo cestuje v těchto dnech do hlavního města, by si měl vytvořit velkou časovou rezervu. Kolony se tvoří už na úrovni Letiště Václava Havla. Auta zde stojí i desítky minut.

21.3.2017

Kardinál Miloslav Vlk miloval létání a obyčejné lidi

Region - Na kardinála Miloslava Vlka, který v sobotu zemřel, vzpomíná mnoho lidí. Při svých pracovních i soukromých cestách navštívil také Berounsko, Rakovnicko, Příbramsko a Kladensko. Kardinál podlehl rakovině plic dva měsíce před svými 85. narozeninami.

20.3.2017

Tuchlovičtí pořádali první ples obce

Tuchlovice - Velkou společenskou akci zažili obyvatelé Tuchlovic, konal se totiž 1. reprezentační ples obce. Akce slavila velký úspěch, potkali se tam přátelé, sousedé, ale také například zástupci mladé generace, kteří se setkali se svými bývalými učiteli.

20.3.2017

Plazi mají v Zájezdu nové domovy

Zájezd – Zoopark Zájezd, který leží nedaleko Buštěhradu, slavnostně otevřel novou expozici terárií. Kromě venkovních expozic, kde návštěvníci najdou například několik druhů lemurů, belgického obra, surikaty, karakaly a mnoho dalších zajímavých zvířat, zoopark nově nabízí možnost navštívit pavilon plazů.

20.3.2017

Pacienti útočí na záchranáře pěstmi, kopanci a koušou

Region - Agresivních pacientů přibývá. Místo slova děkuji počastují posádku záchranky šťouchanci, kopanci či ránou pěstí. Někteří na své zachránce útočí i zbraněmi. Jiní si vybíjí agresi na sanitních vozech. K mnoha případům tak s vozidly zdravotnické záchranky vyjíždí i policejní vůz.

20.3.2017

Ředitel záchranky: Útočí na nás pacienti i jejich příbuzní

Region - Agresivní pacienti. Pro pracovníky zdravotnické záchranné služby Trans Hospital Řevnice nic překvapujícího. Podle jejího ředitele Bořka Bulíčka s nimi mají velmi bohaté a nepříjemné zkušenosti.

19.3.2017

Ředitel záchranné stanice: Nekraďte matkám jejich mláďata

Kladno - Blíží se jaro a s ním přicházejí na svět mláďata, provozovatelé záchranných stanic proto více než kdy v roce apelují na veřejnost, aby byli lidé ve svých krocích uvážení a v dobré víře pomoci, ještě více neuškodili.

18.3.2017

Nemocných chřipkou ubývá

Střední Čechy – Chřipka na ústupu. Taková situace nastává podle Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, která situaci monitoruje.

17.3.2017

Omezení zadlužení obcí zastaví investice

Kladno - Zbytečnost. Jsou mnohem důležitější věci, které by měl stát řešit. Tak reagují většinou starostové obcí a měst na zákon o rozpočtové odpovědnosti.

16.3.2017

Reorganizace huti Poldi má pokračovat, rozhodli věřitelé u soudu

Kladno/Praha - Věřitelé ve čtvrtek u pražského krajského soudu odhlasovali pokračování reorganizace kladenské huti Poldi. Společnosti hrozil konkurs kvůli dluhům. Soud ještě bude zkoumat, zda dlužník doloží, že zaplatí část dluhů a uzavřel dohody, které předpokládá v reorganizačním plánu.

16.3.2017

V malých obcích si lidé nemají kde nakoupit

Region - Koupit si v odlehlých obcích denně čerstvé potraviny není často možné, protože provozovat obchod pro několik obyvatel, kteří tu žijí, se nevyplatí. Většinou senioři jsou tak odkázáni na pomoc sousedů, kteří denně jezdí do města, nebo na své dospělé děti. Někde se snaží obchody podpořit obecní úřady.

16.3.2017

Měsíc čtenářů pokračuje, co chystají knihovny?

Kladensko – Již osmý ročník celostátní akce Březen – měsíc čtenářů, které se každoročně účastní více než 400 aktivních veřejných knihoven z celého Česka, se přehoupl do své druhé poloviny. Jaký speciální program si připravily pro své návštěvníky knihovny na Kladensku?

15.3.2017

Máte doma snímky pamětní desky obětem náletu v Kladně? Určitě se přihlašte

Kladno - Dne 17. dubna 1945 bylo zasaženo město Kladno náletem až 36 Liberátorů. Nálet byl směřován na železniční a autobusové nádraží. Několik bomb dopadlo do okolních lesů, lehce poškozeny byly i železárny.

15.3.2017

Poldovka stále nemá vyhráno, její budoucnost má v rukách soud

Kladno - Po více více jak sto třiceti letech se brány kladenské huti Poldi dělníkům možná nadobro zavřou. Po všech slibech a nadšených plánech, hrozí nyní společnosti úpadek.

15.3.2017

Hasiči odzkoušeli v Kladně nový žebřík

Kladno - Minulý čtvrtek krátce po desáté hodině měli lidé v blízkosti rozdělovských věžáků nevšední zážitek. Malí, velcí i dříve narození zvedali hlavy do výšky a zastavovali na chodnících.

15.3.2017

Náklady na úklid měst stoupají k milionovým částkám

Region - S jarním úklidem měst a obcí pomáhají desítky lidí z úřadů práce, výjimkou nejsou ani místa, kde údržbu veřejných prostranství zajišťují i dobrovolní hasiči. Finanční náklady na vyčištění trávníků, chodníků, dětských hřišť a parkovišť stoupají k milionovým částkám.

14.3.2017

Na záchranu Libušína věnovali lidé do sbírky přes deset milionů korun

Kladensko - Když v březnu roku 2014 plameny do základu pohltily kulturní památku z devatenáctého století - chatu Libušín v Pustevnách, znepokojilo to i řadu lidí na Kladensku. Vzhledem k tomu, že obec nedaleko Kladna nese stejný název, první informace o tom, že vyhořel Libušín, vylekalo i místní, kteří slyšeli například zprávu jen napůl ucha a nebo zrovna nebyli doma.

14.3.2017

Motorkáři po zimě zahájí novou sezonu

Region - Zima je pro mnoho lidí nejméně oblíbeným ročním obdobím, jinak tomu není ani u většiny motorkářů. Jakmile ovšem přijde oteplení, odtaje poslední sníh, fanoušci jednostopých vozidel vyráží houfně na silnice.

14.3.2017

Kladno investuje do oprav ulic přes čtvrt miliardy

Kladno – Výtluky hluboké klidně i přes deset centimetrů, kličkující automobily, mnohde také snížená maximální povolená rychlost. Taková je situace na silnicích po zimě, kdy zejména leden byl nejchladnější za poslední 77 let.

13.3.2017

Ostrov byl plný hlav v různých provedeních

Slaný - V pořadí jednadvacátý keramický festival O hliněnou pícku, soutěžní přehlídka amatérských keramických výrobků, se uskutečnil v prostorách slánského Střediska volného času Ostrov. Účastníci soutěžili celkem v osmi kategoriích.

13.3.2017

Slaný kvůli námitce prodlouží výběrové řízení

Slaný - Slaný kvůli námitce jednoho z uchazečů o zakázku prodloužilo tendr na modernizaci čistírny za zhruba 100 milionů korun. Získání dotace od Státního fondu životního prostředí (SFŽP), která pokryje asi dvě třetiny nákladů, to neohrozí, ale práce začnou oproti předpokladům později. informovala o situaci mluvčí slánské radnice Lucie Krčková.

13.3.2017

Zvýšení kapacity řeší školy často přístavbou

Region - Základní a mateřské školy ve městech většinou praskají ve švech. Naopak ředitelé škol na vesnicích často počítají každé dítě, které navštěvuje mateřinku, a doufají, že až doroste, nastoupí do první třídy k nim.

13.3.2017

Díla Zdeňka Buriana v Galerii Kladenského zámku

Kladno - Po dvou letech prostory Galerie Kladenského zámku opět zaplnila díla legendárního malíře a ilustrátora dobrodružných knih Zdeňka Buriana. Výstavu nesoucí název Zdeněk Burian – Malíř ztraceného času uspořádalo Statutární město Kladno ve spolupráci s Josefem Ptáčkem a Památníkem národního písemnictví.

11.3.2017

Ředitel záchranné služby: Osm z deseti výjezdů je zbytečných

Kladno  - /ROZHOVOR/ Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje sídlí v areálu Oblastní nemocnice Kladno. Lékař Martin Houdek (55) je ve funkci ředitele záchranky osm roků. V republice dnes patří kladenská základna ke špičkovým pracovištím, od nichž se kolegové z jiných krajů mohou učit.

11.3.2017

Dluh kladenské nemocnice? Přes 300 milionů

Kladno - Vedení Středočeského kraje zvýšilo základní jmění Oblastní nemocnice Kladno o 95 milionů korun. Tímto krokem chtějí udržet chod nemocnice, která se topí ve stamilionových dluzích, pro další měsíce. Kvůli tomu musel Středočeský kraj čerpat peníze ze svých rezerv.

11.3.2017

Počet nemocných na Kladensku klesá

Kladno – Počet akutních respiračních onemocnění i nadále klesá. Oproti předchozímu týdnu klesl počet nemocných ve Středočeském kraji o 3,5 procenta. Nejvyšší nemocnost zůstává v okrese Příbram, nejnižší v okrese Kladno.

10.3.2017

Sedm Kladeňáků nabírá směr Plzeň. Jde o mistrovství světa

Kladno – Sedm hráčů Alpiqu Kladno se zúčastní od pátku v Plzni poslední velké reprezentační akce před jarním mistrovstvím světa v hokejbalu. To se odehraje v Pardubicích a tým si bude vybírat zejména jeho hlavní kouč – rovněž kladenský Drahomír Kadlec.

10.3.2017

Skazen ve Třebízi otevřel brány filmařům

Kladensko - Natáčení Druhé řady seriálu České televize První republika je v plném proudu. Jak už před časem Deník informoval, filmový štáb režiséra Bisera A. Arichteva se vrací do různých lokalit ve středních Čechách, aby zde vytvořil nové záběry do historického snímku s kriminální zápletkou.

10.3.2017

Oprava ulice Milady Horákové asi letos nezačne

Kladno – Rekonstrukce ulice Milady Horákové v Kladně za zhruba 180 milionů korun nejspíše v letošním roce nezačne. Středočeský kraj má problémy s výkupy pozemků pod komunikací. Řekl to primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno) jako reakci na výtku opozičních zastupitelů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies