VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

9.3.2017

Ve Slaném otevřela brány zaměstnancům nová výrobní hala

Slaný - Největší český výrobce zdravotnických lůžek, který exportuje do celého světa ročně 90 tisíc moderních automatizovaných postelí a další vybavení zejména pro zdravotnictví, postavil ve Slaném novou výrobní halu. 

9.3.2017

Kino Hutník promítá v nejvyšší kvalitě a plánuje druhý sál

Kladno - Jednu z nejmodernějších promítacích technologií nabízí svým návštěvníkům kladenské kino Hutník. Jeho diváci mohou nově zhlédnout filmy v té nejvyšší kvalitě. Za nejnovější techniku a její instalaci utratili majitelé dva a půl milionu korun.

9.3.2017

Mladík nalezl v Kladně válečnou munici

Kladno - Zbytek granátu a čtyři kusy nábojnic. Takový nález překvapil v úterý odpoledne jedenadvacetiletého mladíka z Kladna. Munici, která na místě ležela patrně od druhé světové války, našel muž v lese za stanicí technické kontroly za Vašíčkovou ulicí. To, co v zemi objevil si muž nenechal pro sebe a objevu neprodleně informoval policii.

8.3.2017

Buštěhradští rozhodli, zámek chtějí raději vlastnit celý

Buštěhrad - Buštěhradští zastupitelé udělali zásadní rozhodnutí. Zvedli ruku pro to, aby byla do majetku města navrácena část zchátralého zámku, která patří Středočeskému kraji.

8.3.2017

Kladenští mění názvy ulic. Kvůli zákonu

Kladno – Kladenští pokračují v přejmenování ulic. Od loňského roku už kladenští zastupitelé schválili přejmenování 18 ulic, na posledním zasedání schválili změnu názvu u dalších třech. Nové názvy město Kladno zavede v následujících měsících.

7.3.2017

V Lánech si připomněli narozeniny T. G. Masaryka

Lány - V Lánech si připomněli v úterý dopoledne na tamním hřbitově narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Ten se narodil 7. března 1850 v Hodoníně.

7.3.2017

Cestování do Prahy bude pro Kladenské snazší

Kladno – Už v červnu by se měla hromadná doprava na Kladensku zapojit do systému pražské integrované dopravy. Pro obyvatele Kladenska to znamená snazší a také i levnější cestování do hlavního města a jeho okolí. Vedení Středočeského kraje chce mít integrovanou dopravu ve všech regionech nejpozději do konce příštího roku.

6.3.2017

Slánská knihovna ocenila tři nejpilnější čtenáře

Slaný – Vzhledem k tomu, že březen je tradičně měsícem čtenářů, přichystaly právě na toto období pracovnice Městské knihovny Václava Štecha ve Slaném pro svoje malé čtenáře 7. ročník Knihovnického karnevalu.

5.3.2017

Sluníčko vytáhlo lidi z Buštěhradu do masopustního průvodu

Je čas připomenutí tradičních zvyků. V dnešní době a nejen v Buštěhradě, se snaží pár jedinců o znovuzrození masopustních tradic.

5.3.2017

Masopust v Kačici byl skvělý

Tak jako loni po dlouhé odmlce, připravila obec Kačice první novodobý Masopust, letos pokračovala a ještě ho vylepšila. Sešlo se hodně masek, jak individuálních, tak i celých vystrojených rodin. Od kapličky se průvod vydal k domu starosty Libora Němečka, který dal souhlas s pořádáním Masopustu. Zároveň pozval účastníky průvodu na občerstvení.

5.3.2017

Masopust ve Stochově se velmi vydařil

Stochov - Masopust nám dnes již zní možná trochu cize, ale na mnoha místech regionu už se lidé naučili si starou tradici nově přoipomínat.

5.3.2017

OBRAZEM: V Družci se stoly prohýbaly pod tíhou masových dobrot

Družec - Pro milovníky masových pochoutek připravila již potřetí obec Družec spolu s Hospůdkou na hřišti vepřové hody. Konaly se v novém sále sportovního klubu a lidé ze vsi o ně projevili opět značný zájem. Chutnalo jim velice, a proto návštěvníci chválili vše, co bylo na stolech. Nechyběly zabijačkový guláš, ovar, černá polévka a další pochoutky. K tomu všem vyhrávala pro dobré zažití a pohodu oblíbená country skupina Staří kamarádi.

5.3.2017

V jubilejní soutěži zvítězili stochovští žáci

Stochov – Rčení o tom, že řemeslo má zlaté dno, se potvrzuje čím dál častěji. Vzhledem k tomu, že také na Kladensku chybí celá generace řemeslníků z různých oborů, jsou lidé zruční a pečliví doslova vyvažováni zlatem.

5.3.2017

Neznámý vandal podřezal ve Velvarech dva stromy

Velvary - Velvarským adoptivním rodičů ovocných stromů, kterých se jich ujali a zasadili už na počátku milénia, zbyly jen oči pro pláč. Zatím neznámý šílenec totiž podřízl v uplynulých dnech naprosto bezdůvodně postupně dvě jabloně v Růžové ulici a nechal je ležet na místě.

4.3.2017

VIDEO: Ocelový komín padl v Kladně k zemi

Kladno - Šedesátimetrový ocelový komín v areálu Poldi Kladno padl mezi desátou a jedenáctou hodinou v sobotu k zemi. Podle Petra Mikuly, technického vedoucího odstřelu, se nejednalo o jednoduchou záležitost. Komín šel k zemi metodou výbuchového řezání.

4.3.2017

Nemocnice se topí v dluzích, kraj pošle peníze

Kladno - Oblastní nemocnice Kladno se utápí v dluzích. Špitál je podle vedení Středočeského kraje ve velmi špatné ekonomické situaci. Ztráty aktuálně převyšují 230 milionů korun. Předloňský deficit byl přitom ve výši 180 milionů korun.

4.3.2017

František Frolík vystavuje podpisy v Lánech

Lány - Vernisáž výstavy, která oslavuje stoleté výročí bitvy u Zborova, se uskutečnila tento čtvrtek v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Jeho návštěvníci zde mohou až do 9. dubna zhlédnout vystavené podpisy a portréty osobností spjatých s naším regionem.

3.3.2017

V boji se psími výkaly jsou strážníci bezmocní

Trávníky plné psích výkalů, a to nejen v parcích, kam často chodí rodiče s malými dětmi, hlavně na sídlištích, ale dokonce ale i v řadě ulici blízko centra.

3.3.2017

Zdravotnická škola přivítala německou delegaci

Kladno - Již dvanáctým rokem se Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná zdravotnická Kladno zapojuje do projektu, který umožňuje jejím studentům účast na výměnném pobytu.

3.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kladensku

Přinášíme vám krátké zprávy z Kladenska.

AKTUALIZOVÁNO
2.3.2017

Vichr opět trhal plechy ze střech, v ohrožení byli i školáci

Čtvrteční vichr zaměstnal, stejně jako v předešlých dnech, také kladenské hasiče a dobrovolníky v řadě obcí. Nejen, že vítr čechral vlasy a rozfoukával ve městech odpadky, pořádně se opíral také do korun stromů, lámal větve a místy trhal i plechy ze střech.

2.3.2017

Detonace v Poldi: ocelový komín padne k zemi

Kladno - Odstřelovači při destrukci použijí jednu z nejnáročnějších metod. Ta je ale nejbezpečnější.

2.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kladensku

Přinášíme vám krátké zprávy z Kladenska.

1.3.2017

Ovus na bioplynce trvá, lidé mají stále obavy

Společnost OVUS se sídlem na Těhuli u Slaného – největší producent vajec v regionu, ročně jich vyprodukuje 65 milionů kusů, poskytuje lidem ze Slaného i okolí dlouhé roky práci. Nyní zažádal o změnu územního plánu. Firma chce v areálu vybudovat bioplynovou stanici na likvidaci slepičího trusu. Pokud vlastníci bioplynku neprosadí, lokalitu opustí.

1.3.2017

Psycholog tvrdí: Rodiče musí svým dětem nastavit pravidla

Dětský psycholog Václav Mertin, který působí na katedře psychologie Filozofické fakulty UK, nepovažuje mobil v rukou dětí jen za ďáblův nástroj. Jeho pohled vyplývá z dlouholeté poradenské praxe a je založen na zdravé selské úvaze. „S mobily je to jako se vším: jsou dobrý pomocník, ale zlý pán," je přesvědčený.

1.3.2017

Mobily ve školách? Nutné zlo, míní učitelé

Nezbytnost, moderní pomůcka či tahák? Mobilní telefony se staly nezbytnou součástí našich životů, i životů školáků.

28.2.2017

Kladenští schválili rozpočet města

Kladno – Kladenští zastupitelé na svém pondělním zasedání schválili rozpočet města pro letošní rok, a to i přes výtky opozičních zastupitelů. Město Kladno bude letos hospodařit s částkou 1,6 miliardy korun, což je o dvě stě milionů více oproti předchozímu roku, a to díky očekávaným vyšším daňovým příjmům. Na zasedání to řekl primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno).

28.2.2017

Petr Jašek se v neděli sejde v Kladně s přáteli z církve

Kladensko - Lékař Petr Jašek (53) z Kladenska je český humanitární pracovník a dokumentarista. Veřejnosti se stal známým poté, co byl v prosinci 2015 zadržen súdánskými úřady v Char túmu. Tamním soudem byl odsouzen ke dvaceti letům vězení za údajnou protistátní činnost. V únoru mu byla udělena prezidentská milost a súdánský prezident nařídil jeho okamžité propuštění. Do České republiky se vrátil v neděli.

28.2.2017

Síť kamerového systému houstne

Města střeží desítky kamer. A bude jich přibývat. Příkladem je Beroun, kde je nyní třináct kamerových bodů, nejde ale o konečné číslo.

27.2.2017

Odešel Václav Hanf, jeden z dětských pamětníků vyhlazení Lidic

Členové Československé obce legionářské Kladno se dozvěděli smutnou zprávu, po těžké nemoci zemřel Václav Hanf. Jeho nelehký životní osud se zakončil v sobotu 18. února 2017 ve věku nedožitých 83 let. Každoročně jsme se s ním potkávali v Lidicích, u příležitosti vypálení Lidic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies