VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

4.6.2017

Z Čelechovického statku utekli koně

Kladensko - Rušná neděle hasičů na Kladensku pokračovala i odpoledne, Po výjezdu Kladeňáků k vážné nehodě do Dolan, zvedla ze židlí více jak hodinu po poledni hasiče ze Stochova další událost.

4.6.2017

Družečtí uspořádali den pro děti

Družec /FOTOGALERIE/ - Obecní úřad spolu s družeckými maminkami a za podpory řady sponzorů připravili pro děti k jejich svátku pestré sobotní odpoledne.

4.6.2017

Slaný pramen – zapomenutá architektura ze začátku 20. století

Slaný - Ve Slaném mají občané rozhodnout o podobě slaného pramene. Názory na jeho budoucnost se různí. Někteří jsou pro přestavbu do moderního vzhledu, jiní dávají přednost zachování architektury, která zde stojí již více než 100 let. Jedním ze zastánců citlivé opravy stávající podoby pramene je i uvolněný člen rady města Slaný Pavel Bartoníček. Zastává názor, že stavby, které prověřil čas, bychom měli opravovat, udržovat a nepřemýšlet o jejich bourání. Zvláště, když je oprava a pravidelná údržba levnější než nová výstavba.

4.6.2017

OBRAZEM: V Bílichově přivítali patnáct nových občánků

Bílichov - Vítek, Klárka, Krýša, Samanta, Radek, Petruška, Ládík, Péťa, Marek a další jména zněla v sobotu dopoledne Kulturním domem v Bílichově. Obec totiž zažila velmi nevšední událost. V novodobé historii vesnice se tam uskutečnilo vůbec první vítání občánků.

4.6.2017

Dětský den plný sluníčka a hasičské pěny se ve Slaném vydařil

Slaný - Dětský den se konal tradičně na atletickém stadionu ve Slaném. "Akce věnované dětem se zúčastnilo přibližně 600 návštěvníků. Děti si mohly vyzkoušet práci záchranáře, policisty, hasiče i popeláře. Dále pro ně byly připraveny sportovní disciplíny z hokeje, atletiky a basketbalu. Nechyběl například ani skákací hrad či ukázky bojových umění," řekl Radek Hlavatý, jednatel pořadající společnosti VSH Slaný.

4.6.2017

Ze slánského starosty a továrníka vězněm aneb nejen Lidice dopadly tragicky

Slaný - S lidickou tragédií je tradičně spojováno jméno Jaroslava Jana Pály (1882-1963), kterému bylo za minulého režimu vyčítáno, že zavdal příčinu k vyhlazení obce. „Ve světle historického výzkumu, opřeného o bádání v archivech, je zřejmé, že Pála nemohl vůbec tušit, že předání milostného dopisu s mnohoznačným obsahem protektorátním četníkům povede ke vzniku obludného konstruktu, jehož výsledkem byly vyhlazené Lidice," uvádí ředitel slánského muzea Jan Čečrdle.

3.6.2017

Kritická personální situace ve slánské nemocnici trvá

Slaný – Personální krize v Nemocnici Slaný sice ještě úplně překonána nebyla, nicméně dětské oddělení už funguje bez omezení. Kladenskému deníku to v pátek dopoledne potvrdili primář oddělení Oldřich Doubravský i ředitel nemocnice Jiří Šimák.

2.6.2017

Maturanti obchodní akademie se dočkali slavnostního vyřazení

Slaný /FOTOGALERIE/ - Letošní úspěšní maturanti už svoje školní lavice nadobro opustili a mnozí si užívají zasloužených prázdnin. Ti pilnější mají po starostech a ti, kteří učivo podcenili, nebo zkrátka jen neměli u zkoušek štěstí, ho zkusí znovu po prázdninách.

2.6.2017

Lidé by měli ve vedru omezit zalévání i napouštění bazénů pitnou vodou

Kladensko - Rekordní teploty a sucho posledních dnů způsobily extrémní nárůst spotřeby pitné vody. Je proto možné, že se v některých lokalitách začne množství odebrané vody v blízké době blížit distribučním limitům vodovodní sítě.

2.6.2017

Cyklotour podpořil sportovec Petr Koukal i kardiochirurg Jan Pirk

Kladensko - Sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí Na kole dětem odstartoval letos posledního května v kladenském regionu. Na trasu vedenou asi nejznámějším majitelem vysokého kola, Josefem Zimovčákem, se vydala i tentokrát řada známých osobností, aby svojí účastí benefici podpořila.

2.6.2017

Lidé si zvykají kouřit na předzahrádkách

Kladno - V kladenských restauracích zatím není kvůli takzvanému protikuřáckému zákonu žádný přetlak na předzahrádkách znát. Když jsme se zeptali na názor jednoho štamgasta v kladenské Gambrinus fotbalové hospodě, jen mávl rukou, utrousil, že je škoda slov se o tom bavit a odešel si pro další pivo.

2.6.2017

Kvůli zákonu uzavře asi majitelka hospodu

Region - Pivo, karty, nějaká ta štamprlička a cigáro. Neodmyslitelná kombinace zákazníků hospod v malých obcích. S tím je ale nyní konec. Tedy alkohol smíte popíjet, stejně tak hrát karty, ale už si nesmíte zapálit cigaretu.

1.6.2017

Irena Cebeová: Abych měla v lokálu jediného hosta, to se mi ještě nestalo

Buštěhrad - Kladenský deník pokračuje druhý den platnosti protikuřáckého zákona v průzkumu restaurací na Kladensku. Hospůdkou, která odedávna bývala kuřáckou, kde kolikrát nebylo pro dým vidět, je i Restaurace U Junků v Buštěhradu. Zeptali jsme se hostinské Ireny Cebeové, jaká je aktuální situace ve výčepu první červnový den v čase od 11 do 13 hodin.

1.6.2017

Poldováci se konečně dočkali svých výplat

Kladno – Dělníci z kladenských Hutí Poldi se konečně dočkali svých peněz. Jak potvrdil Kladenskému deníku personální ředitel firmy Antonín Čimera, Poldovka začala tento týden konečně vyplácet dlužné mzdy zaměstnancům. Lidé dostanou zaplaceno za loňský prosinec a letošní leden.

1.6.2017

Zvířata při senoseči ochrání nová aplikace

Kladno - Kampaň za záchranu živočichů při senoseči pokračuje. Letos k účinnější záchraně zvířat pomůže nová verze mobilní aplikace Senoseč online. Ta nabídne nové profily pro zemědělce i myslivce.

1.6.2017

Ve Slaném narazila řidička do auta a skončila ve zdi u domu

Slaný - Dopravní nehoda, při které nabourala řidička do auta a zdi u domu, se stala ve čtvrtek ráno ve Slaném v Plynárenské ulici. Co bylo příčinou nehody, policie vyšetřuje. Na místě zasahovali také slánští hasiči. Událost se stala na málo frekventované silnici nedaleko slánské plovárny.

1.6.2017

Dětský den tradičně přilákal na Sletiště tisíce lidí

Kladno - Den dětí s kouzly a magií v režii Labyrintu navštívilo v areálu kladenského Sletiště hned několik tisíc návštěvníků. K jejich dobré náladě přispívalo nejen krásné počasí, ale i desítky možností, jak se pobavit.

1.6.2017

Kuřáci si s neřestí i zákonem poradí

Region - Je krátce po poledni, první den, kdy platí takzvaný protikuřácký zákon. V malé hospodě U Havlínů v Pražské ulici v Příbrami už po cigaretovém kouři zavání jen nábytek a zdi. Štamgasti posedávají u stolu a jejich oči se upírají na televizi, kde zrovna hraje Kvitová.

31.5.2017

Malí školáci si výlet do Asie užili a nemuseli cestovat ani tisíce kilometrů

Ledce - Kluci a holky ze Základní školy a Mateřské školky Dráček v Zámečku při Dětském domově v Ledcích-Šternberku vyrazili na nevšední výlet. Společně navštívili v Malé asijské muzeum, které sídlí v druhé části obce. Muzeum je soukromé a jediné svého druhu v republice.

31.5.2017

Zákaz kouření! Od dneška si v hospodě cigaretu nezapálíte

Region - Od půlnoci z úterý na středu začal platit nový protikuřácký zákon. Kvůli němu si tak již ve své oblíbené hospůdce, ale i restauraci či baru nezapálíte ani jednu cigaretu. V opačném případě, tedy pokud si zapálíte cigaretu na místech, kde to možné není, vám hrozí až pětitisícová pokuta. Naopak majitelé a provozní hospod a restaurací mají ještě 90 dnů na to, aby se zařídili podle zákona.

30.5.2017

Kladenská nemocnice má nové monitory dechu

Kladno - Dětské oddělení Oblastní nemocnice Kladno se může pyšnit osmi novými monitory dechu. Zařízení, která hlídají novorozence před zástavou dechu, byla slavnostně předána z rukou zástupců nadace Křižovatka a společnosti Alpiq, která nákup přístrojů podpořila.

30.5.2017

Buštěhrad získal peníze na likvidaci skládky

Buštěhrad – Ministr životního prostředí Richard Brabec předal v pondělí osobně starostce Buštěhradu rozhodnutí o poskytnutí více než dvanáctimilionové dotace na likvidaci černé skládky, která byla roky postrachem města. Peníze na skládku budou čerpány z Národního programu životního prostředí. Buštěhradští přidají k dotaci ještě i další díl z milionového grantu, který jim poskytne Středočeský kraj.

30.5.2017

Napouštíte bazén? Myslete na sousedy

Region - Kalná pitná voda, nedostatečný tlak a stěžující si zákazníci. Se začátkem letních teplot řada lidí připravuje venkovní bazény na sezonu a dopouštějí do nich vodu z vodovodního řadu. Nemajitelé bazénů si pak často stěžují na podivně zbarvenou vodu, ale také velmi nízký tlak. Vodárenské společnosti proto doporučují bazény doplnit pomocí objednaných cisteren.

29.5.2017

Nemocnice dluží 260 milionů. Není to konečná suma

Kladno - I přes velmi špatnou ekonomickou situaci kladenské nemocnice, která dluží zhruba 260 milionů korun za neuhrazené závazky, se podařilo stabilizovat zdejší stavy lékařů, ale také se mluví o postupné modernizaci nemocnice. Řekla to hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a ředitel nemocnice Petr Polouček.

29.5.2017

Studenti vybrali pro děti necelých třicet tisíc

Kladno - Skupina složená ze studentů z různých ročníků Gymnázia Kladno, která si říká Aktivní Kladno, opět finančně pomohla tam, kde je potřeba. Tentokrát putovala částka v hodnotě 28.500 korun do rozdělovského Dětského centra Kladno.

28.5.2017

Zámecká zahrada ve Smečně ožila sportovními hrami

Smečno /FOTOGALERIE/ - O víkendu se uskutečnil druhý ročník charitativní akce s názvem Smečenské sportovní hry aneb Smečno pro Péťu. Akci uspořádala Kulturní komise města Smečna za velké podpory dalších sdružení, jednotlivců, sportovců, dobrovolníků a sponzorů, kteří se k benefici připojili. Kladenský deník jako mediální partner rovněž nechyběl.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2017

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Lidice – Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se v sobotu odpoledne zúčastnili vzácní hosté: prezident republiky Miloš Zeman, velvyslankyně Velké Británie Jan Thompson, chargé d'affaires USA Kelly Adams-Smith, velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij, Roman Tkačík, plukovník generálního štábu. Přítomné byly také přeživší lidické ženy a děti i starostové okolních spřátelených měst a obcí.

27.5.2017

Kladenskou hokejbalovou arénu opraví za čtyři miliony korun

Kladno – Právě začala rozsáhlá rekonstrukce Městské hokejbalové arény Kladno, která slouží patnáct let a poničený a nerovný asfaltový povrch už sportovcům hodně vadil.

27.5.2017

Žáci z Velvar a Klobuk soutěžili v golfu

Každý pátek jezdí hrát děti z velvarské školy golf do Beřovic. Přes zimu trénují ve škole Snag, což je samostatná hra a pohybová aktivita připomínající golf. A právě v této disciplíně závody určily čtyři nejlepší hráče, kteří se utkali na atletickém hřišti ve Snag golfu.

26.5.2017

Kladenský Labyrint uspořádal ve Slaném krajský atletický čtyřboj

Slaný - Ve Slaném na atletickém stadionu se ve čtvrtek uskutečnil již 51. ročník atletického čtyřboje pro speciální školy. Pořadatelem bylo Středisko volného času Labyrint Kladno. Akce se letos zúčastnilo přes 40 závodníků ze speciálních škol, dětských domovů a zařízení pro děti se speciálními potřebami. Diváky byli žáci slánských základních škol, kteří se přišli na akci podívat a fandit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení