VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

13.2.2017

Unhoštští se možná dočkají bezpečných cyklotras

Kladno - Nové vedení Středočeského kraje zadalo přepracování koncepce cyklodopravy celého kraje. Obyvatelé Unhoště a okolních obcí by se tak mohli už brzy dočkat bezpečných cyklostezek.

13.2.2017

Také vaši domácnost mohou nyní navštívit statistici

Kladensko - Český statistický úřad (ČSÚ) zahájil každoroční šetření životních podmínek a příjmů domácností. Průzkum provádí až do 28. května, a to i na území Středočeského kraje.

13.2.2017

Středočeský policejní ředitel Václav Kučera hostem pořadu K věci na Regionu

Kladno - Český rozhlas Region Střední Čechy se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života.

12.2.2017

Šampionem Lidické simultánky je Lukáš Hadrava ze Smečna

Lidice - Do Lidic se sjeli i letos šachoví velmistři, aby zde sehráli šachovou partii s mladými talentovanými nadějemi.

11.2.2017

Nejhezčí svatební kytice váže Lenka ze Slaného

Slaný - Majitelka květinářství, Lenka Janovská ze Slaného, která svůj obchod nedaleko náměstí otevřela před pěti lety, se pyšní titulem Mistr florista, nyní slaví další velký úspěch. Svatební kytice, kterou uvázala, získala prestižní ocenění v soutěži časopisu Profiflorista O nejhezčí svatební kytici roku 2017. 

11.2.2017

Město Slaný vybuduje lidem sociální bydlení

Slaný - Město Slaný postaví devět sociálních bytů za více než 11 milionů korun. Například v Kladně takové bydlení zatím nemají.

9.2.2017

Otvovice: na opravu koupaliště chybí desítky milionů

Otvovice – Pracovníci kladenského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodali v minulých dnech obci Otvovice pozemeks možností umístit do něj odkanalizování do Zákolanského potoka. To je jedenz nezbytných kroků pro případnou revitalizaci místního venkovního koupaliště.

9.2.2017

Slaný pramen radnice možná konečně opraví

Slaného - Vedení města Slaného se řadu let dohaduje o tom, jakým způsobem vylepšit současnou otřesnou podobu Slaného pramene v Nezamyslově ulici, který dal městu jméno.

8.2.2017

Slaný chystá změny parkování za miliony

Slaný - Radnice ve Slaném chystá zásadní změny systému parkování na několika místech v centru města a také u 3. Základní školy.

6.2.2017

Školačky vyděsil v lesoparku muž, myslely, že je deviant

Slaný - Policisté z obvodního oddělení ve Slaném se uplynulou středu zabývali případem, který oznámily školačky druhého stupně 1. Základní školy ve Slaném.

6.2.2017

V Jarpicích a Županovicích měli nové volby

Jarpice, Županovice – V Jarpicích na Kladensku a v Županovicích na Příbramsku si o víkendu obyvatelé zvolili nové zastupitele. V obou obcích vybírali z nezávislých kandidátů.

AKTUALIZOVÁNO
5.2.2017

Filmový štáb se vrátil po čase na místo činu

Vinařice - /FOTOGALERIE/ V areálu Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích vznikala v uplynulých dnech  druhá řada seriálu České televize s názvem První republika.

4.2.2017

Senioři se učí pracovat na počítači, zájem je velký

Kladno - Středisko komplexní sociální péče Kladno je vedle poskytování sociálních služeb známé také dalšími aktivitami. Jednou z nich jsou odborné kurzy práce na počítači. Středisko je pořádá už od roku 2005.

3.2.2017

Hrobníci v mrazech s běžným náčiním nevystačí

Kladensko - Silné mrazy trvají a komplikují práci také hrobníkům. Vyhloubit místo v zemi není vůbec jednoduché ani pro zkušeného a zdatného kopáče. Země je ztuhlá a kopat se běžným náčiním nedá.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Problémy s vodou ve Slaném už jsou zažehnány

Slaný – Problémy s havárií na vodovodním potrubí Na Dolíkách ve Slaném přetrvávaly od středečního odpoledne i ve čtvrtek . Některé domácnosti, celkem ve svou panelácích, byly na čas  bez vody, stejně jako kotelna. Lidé museli vystačit s cisternou.

1.2.2017

Stovky lidí byly na Kladensku bez proudu

Kladensko - Obyvatelé Zákolan, Buštěhradu a dalších obcí v této části Kladenska zaznamenali ve středu odpoledne masivnější výpadky elektrického proudu a telefonního signálu.  Problémy způsobil zloděj dřeva.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Ve slánském sídlišti prasklo potrubí, lidé byli bez vody

Slaný - Nejen elektrický proud měl ve středu odpoledne na Kladensku výpadky, ale i voda. Patrně v důsledku silných mrazů nevydrželo potrubí ve slánském sídlišti Na Dolíkách, kde se valila po 16. hodině voda z kopce Vikovou ulicí. Voda začala postupně proudit do domácností po 20. hodině.

1.2.2017

Únor bílý - pole sílí, ovšem na Kladensku brzy sníh roztaje

Kladensko, Slánsko - /FOTOGALERIE/ Vzhledem k tomu, že teploměr ukazuje první únorový den na Kladensku a Slánsku teploty blížící se nule, je vysoká pravděpodobnost, že z bílé nádhery nezbyde v regionu za pár hodin nic. Zatímco se v jiných krajích republiky potýkají se sněhovou kalamitou, u nás se budeme, co nevidět, brodit blátivou břečkou.

1.2.2017

Dálniční známky řidiči kupují na poslední chvíli

Střední Čechy - V úterý skončila platnost loňských dálničních známek na osobní vozidla do 3,5 tuny. Někde zákazníky dokázali uspokojit, jinde pokrčili rameny. Redaktoři Středočeských deníků proto provedli malý průzkum, kde kupony seženete a kde s obtížemi.

31.1.2017

Kladenská nemocnice má nového ředitele

Kladno – Ve výběrovém řízení na nového ředitele Oblastní nemocnice Kladno zvítězil lékař Petr Polouček, zkušený chirurg a dosavadní náměstek pro léčebně preventivní péči příbramské nemocnice. Nové funkce se v kladenské nemocnici ujme 1. března.

29.1.2017

Výstavba přeložek uleví dopravním tepnám

Slánsko, Rakovnicko - Vybudování přeložky silnice dlouhé třináct kilometrů mezi Slaným a Velvary bude stát více jak miliardu korun. Výstavba přeložky silnice I/16 Slaný Velvary, na kterou čekají obyvatelé obou měst a vesnic na trase už více jak pětatřicet roků, bude zahájena co nevidět. Jelikož se jedná o nejlépe připravenou stavbu v republice, téměř nic už nebrání tomu, aby byla zahájena. Podle nejnovější informace z ministerstva zemědělství je i nadále prioritou také stavba dálnice D6 konkrétně obchvat obce Lubence Stavba D6 Lubenec obchvat, I. etapa, a dvě na sebe navazující stavby obchvat obcí Řevničov, Krušovice Stavba D6 Řevničov, obchvat a Stavba D6 Nové Strašecí Řevničov.

27.1.2017

Syn slavného spisovatele četl dětem v Kladně pohádky

Kladno - V rámci osvětové akce Celé Česko čte dětem, zavítal v uplynulých dnech mezi předškoláčky do Mateřské školy Montessori v Kladně Na Vyhaslém syn slavného českého spisovatele Jana Drdy, šestašedesátiletý Jakub Drda. Nadšeným klukům a holčičkám četl po ránu z knížky pohádek svého tatínka, kterou sám jako prvňáček dostal.

26.1.2017

Na slánské náměstí se nejspíše vrátí mariánský sloup

Slaný - Masarykovo náměstí ve Slaném čeká velká proměna, zřejmě se vrátí i mariánský sloup.

26.1.2017

Papež František je pozván do Lidic

Lidice – Prezident Miloš Zeman pozval papeže Františka k návštěvě České republiky letos v červnu, kdy bude připomenuto 75 let od vypálení Lidic. Jak Kladenskému deníku řekla starostka obce Veronika Kellerová, pro Lidice by to byla velká čest, ale i zodpovědnost.

25.1.2017

Na Kladensko padl smog, situace se ale zlepšuje

Kladensko - Smogovou regulaci vyhlášenou v celém Středočeském kraji v úterý ráno meteorologové odvolali. Ovzduší se postupně zlepšuje. Nadále však platí takzvaná smogová situace.

24.1.2017

Libor Dobner pokřtil novou knihu o Slaném

Slaný - Slaňák Libor Dobner vydal další knihu, je věnována královskému městu a nejen jeho osobnostem.

23.1.2017

V rámci Akce X zkontrolovali policisté desítky aut a řidičů

Kladensko - Akce zaměřená na viditelnost osádky vozidla při mimořádných událostech se uskutečnila o víkendu v celém Středočeském kraji. Také na silnicích Kladenska a Slánska mohli řidiči zaznamenat policejní hlídky.

23.1.2017

Slaňáci budou o dění ve městě rozhodovat sami

Slaný - Obyvatelé Slaného se budou moci čím dál častěji vyjadřovat k tomu, co je ve městě trápí a jak by chtěli změnit prostředí, ve kterém žijí.

22.1.2017

Prvoligová fotbalová přípravka Bohemky je ve Velvarech

Velvary - Město Velvary se dostává od nynějška nově do povědomí veřejnosti senzační zprávou. Prvoligový fotbalový klub Bohemians Praha 1905 zde otevře svoji fotbalovou akademii. Velvary se tak stávají líhní budoucích hvězd české kopané.

20.1.2017

Zájem o školní zájezdy na lyže je kolísavý

Kladensko - Lyžařský kurz je nedílnou součástí tělesné výchovy v sedmé třídě. Přesto však výcviky na horách nejsou pro žáky povinné. Školy je pořádají dál, zájem ale už není tak masivní jako v minulosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies