VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

1.3.2017

Mobily ve školách? Nutné zlo, míní učitelé

Nezbytnost, moderní pomůcka či tahák? Mobilní telefony se staly nezbytnou součástí našich životů, i životů školáků.

28.2.2017

Kladenští schválili rozpočet města

Kladno – Kladenští zastupitelé na svém pondělním zasedání schválili rozpočet města pro letošní rok, a to i přes výtky opozičních zastupitelů. Město Kladno bude letos hospodařit s částkou 1,6 miliardy korun, což je o dvě stě milionů více oproti předchozímu roku, a to díky očekávaným vyšším daňovým příjmům. Na zasedání to řekl primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno).

28.2.2017

Petr Jašek se v neděli sejde v Kladně s přáteli z církve

Kladensko - Lékař Petr Jašek (53) z Kladenska je český humanitární pracovník a dokumentarista. Veřejnosti se stal známým poté, co byl v prosinci 2015 zadržen súdánskými úřady v Char túmu. Tamním soudem byl odsouzen ke dvaceti letům vězení za údajnou protistátní činnost. V únoru mu byla udělena prezidentská milost a súdánský prezident nařídil jeho okamžité propuštění. Do České republiky se vrátil v neděli.

28.2.2017

Síť kamerového systému houstne

Města střeží desítky kamer. A bude jich přibývat. Příkladem je Beroun, kde je nyní třináct kamerových bodů, nejde ale o konečné číslo.

27.2.2017

Odešel Václav Hanf, jeden z dětských pamětníků vyhlazení Lidic

Členové Československé obce legionářské Kladno se dozvěděli smutnou zprávu, po těžké nemoci zemřel Václav Hanf. Jeho nelehký životní osud se zakončil v sobotu 18. února 2017 ve věku nedožitých 83 let. Každoročně jsme se s ním potkávali v Lidicích, u příležitosti vypálení Lidic.

27.2.2017

Stovky uren skončí v hromadném hrobu

Region - Pohřební služby, aniž by o to stály, už několik let fungují jako sklad. Pozůstalí si nevyzvedávají urny s ostatky zemřelých, a ty se tak hromadí v provozovnách pohřebních ústavů. Leží tam i několik let. Ze zákona o pohřebnictví se urny musí skladovat dvanáct měsíců.

26.2.2017

Legendární Slánský okruh získal prestižní ocenění

Slaný - Legendární závod historických vozidel s názvem Slánský okruh s tradicí sahající do roku 1952, který v roce 2010 obnovil Klub historických vozidel (KHV) Slaný, získal v pražském TOP Hotelu prestižní ocenění.

25.2.2017

Na Mayrau opraví lampovnu, dispečink a vybudují výstavní prostory

Kladno - Budovu lampovny v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna čeká celková oprava. Vznikne tam expozice hutnictví a geologie kladenského regionu. V červnu má být hotový projekt.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2017

Silný vítr vyvrací značky, stromy. Stovky domácností jsou bez proudu

Kladensko – Vyvracené dopravní značky, informační tabule, kontejnery na komunální odpad cestující ulicemi, popadané stromy a stovky domácností bez elektrické energii.Taková je bilance silného větru, který zasáhl nejen Kladensko, ale také další kraje České republiky v noci na pátek.

24.2.2017

Za opravu koupališť a bazénů utratí města miliony

Region - Vůbec nejkritičtější situace je nyní v Rakovníku, kde je plavecký bazén kvůli havarijnímu stavu budovy uzavřen a začátek jeho rekonstrukce se kvůli průtahům ve výběrovém řízení zhotovitele o několik měsíců opozdí.

23.2.2017

Epidemie chřipky skončila, zákaz návštěv v kladenské nemocnici ale trvá

Kladensko - Ve středních Čechách skončila epidemie chřipky a akutních onemocnění dýchacích cest, potvrdila to ve středu 22. února Kladenskému deníku vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Počet nemocných překročil epidemický práh na konci ledna.

23.2.2017

Kladenští řidiči požadují přísnější tresty

Kladno - Tvrdší tresty pro řidiče nepoužívající směrovky a také blokující zbytečně levý jízdní pruh. Na tom se shodují Deníkem oslovení řidiči z Kladna. Policisté mohou za oba přestupky udělit v současné době maximální blokovou pokutu až dva tisíce korun.

22.2.2017

Psí útulek ve Pcherách je některým lidem stále trnem v oku

Pchery - Kladenský deník v minulosti opakovaně informoval o záležitosti kolem psího azylu Naděje ve Pcherách. Ten zde dlouhé roky provozuje na pozemku za vesnicí Dagmar Harigelová. Přestože útulku nikdo nikdy nevystavil stavební povolení a jeho majitelka už dostala nejednu pokutu i příkaz, aby kotce zlikvidovala, nestalo se tak.

22.2.2017

Na Mayrau vzpomínají na tvorbu Viktora Stříbrného

Vinařice - Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna připravil výstavu Viktora Stříbrného, která je vidění do 17. 4. a je instalována v prostoru cechovny a bývalých čistých šaten dolu Mayrau.

22.2.2017

Válečné veteránce Marii Matějkové bylo uděleno čestné občanství města Stochova

Kladno - Na základě návrhu Československé obce legionářské Kladno schválilo zastupitelstvo města Stochov předání čestného občanství válečné veteránce Marii Matějkové. Slavnostně bylo ocenění válečné veteránce sztarostkou Miloslavou Becherovou, za účasti místostarosty Romana Foršta a Jany Suprunové.

22.2.2017

Vlaky jsou přeplněné. Dráhy koupí proto větší

Kladno - Cestování po železnici mezi Prahou a Kladnem by mělo být pro cestující komfortnější. České dráhy totiž koupí deset nových vlakových souprav, které by měly převážně jezdit na zmíněné trase. České dráhy je ale možná využijí i dále na trase do Rakovníka či Kralup nad Vltavou. Kolik České dráhy za nové soupravy zaplatí, neuvedly.

21.2.2017

Tuchlovická elektrárna se zániku roky brání

Tuchlovice –  Fotovoltaické elektrárně v Tuchlovicích hrozí ztráta licence. Její provozovatelé se hájí už sedmým rokem.

21.2.2017

Rok 2030: Dálnice spojí Prahu a Karlovy Vary

Kladensko – Nejpozději do roku 2030 by měla být kompletně hotová dálnice D6 spojující Prahu s Karlovými Vary. Řekl to ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Ten ale zároveň přiznal, že termín nemusí být definitivní.

21.2.2017

Spisovatelka z Velvar odhaluje další tajemství

Kladno - Velvarské spisovatelce Martině Bittnerové vychází devátá kniha s názvem Zapomenuté osudy, která je zároveň druhým rozšířeným vydáním úspěšného a rozebraného titulu Utajené životy slavných Čechů.

20.2.2017

Informační centrum Kladno má tento týden zavřeno

Kladno – Informační centrum na třídě T. G. Masaryka v Kladně je v těchto v těchto dnech uzavřené až do soboty 25. února.

20.2.2017

Mateřské centrum Rybička znovu ožívá

Slaný - Mateřské centrum Rybička po čase obnovilo ve Slaném svoji činnost. Komunita, kde se mohou scházet nejen maminky ale i tatínkové a další rodinní příslušníci s ratolestmi existuje už měsíc v nových prostorách ve Wilsonově ulici ve Slaném, kousek pod divadlem.

20.2.2017

Obchvat Slaného už má stavební povolení

Kladno - Výstava severního obchvatu Slaného je na dosah, začít by se mohlo na podzim. Budování přeložky silnice I/16 na trase Slaný Velvary, na kterou Slaňáci a další obce na trase čekají dlouhá desetiletí, by mohla začít co nevidět.

17.2.2017

Polovina odchycených psů skončila v útulku

Kladno - Od počátku nového roku museli městští strážníci Kladno odchytit již patnáct volně pobíhajících psů, z toho osm je již zpět u svých majitelů, zbylých sedm pak skončilo v útulku Bouchalka.

17.2.2017

Rekonstrukce ulice Milady Horákové v Kladně vyjde na 180 milionů korun

Kladno - Už letos by měla začít kompletní rekonstrukce jedné z nejdelších ulic v Kladně, která je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Oprava by měla stát 180 milionů korun a začít by měla ještě letos.

17.2.2017

Norské velvyslankyni se na Čabárně zalíbilo

Kladno - Slavnostního setkání v Naučném středisku ekologické výchovy (NSEV) Kladno-Čabárna se ve čtvrtek zúčastnila norská velvyslankyně v České republice Siri Ellen Sletner.

16.2.2017

Trať z Prahy do Kladna s odbočkou na letiště vyjde na 31 miliard

Praha/Kladno - Cena za modernizaci trati z pražského Masarykova nádraží do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla vyjde na 31 miliard korun.

16.2.2017

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou na Regionu

Kladensko – Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region Střední Čechy rady všem, kteří chtějí žít zdravě. Doktorka Kateřina Cajthamlová se zaměří na to, jak snížit cholesterol.

16.2.2017

Kladno hledá nová místa pro parkování aut

Kladno – Zásadní změny ve stávajícím parkovacím systému město Kladno nyní nepřipravuje. V plánu je ale rozšířit parkovací stání, kterých je zejména v sídlištích nedostatek.

16.2.2017

Mirka se i přes své vážné postižení cítí spokojená

Kladno - Celoživotní osud byl k Mirce Šindelářové z Kladna neobyčejně krutý. Narodila se v Karlových Varech jako těžce tělesně postižené dítě, téměř bez rukou i nohou.

15.2.2017

Jakých éček se nemusíte bát? Dozvíte se v knihovně ve Slaném

Slaný – Jak se vyznat v nabídce potravin se dozvíte ve čtvrtek 16. února od 17 hodin v K klubu v Knihovně V. Štecha ve Slaném. Přednášku doktorky Hany Střítecké si může vyslechnout každý, komu není jeho zdraví lhostejné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies