VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

15.2.2017

Středočeské strážníky láka za lepším Praha

Region  - Největší městkou policii ve středních Čechách zřizuje město Kladno. Alespoň tabulkově. Z 99 zaměstnanců jich totiž v současné době chybí 24. A to především strážníků v ulicích. Městští policisté chybí také Příbrami. Naopak v Rakovníku a Berouně je situace stabilizovaná.

15.2.2017

Lupiči si odnesli z herny několik stovek tisíc korun

Kladno - Několik stovek tisíc korun si odnesli lupiči z kladenské herny v Ukrajinské ulici. Kriminalisté nevylučují souvislost s předchozími ozbrojenými přepadeními, ke kterým v herně došlo. Pachatelům hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

14.2.2017

Pětašedesátiletá žena naletěla podvodníkovi

Kladensko – Policisté začali nyní trestně stíhat šestačtyřicetiletého muže z Kladenska. Podezírají ho z podvodu. Toho se měl dopustit loni v listopadu v Žatci, kde převzal od pětašedesátileté ženy osobní automobil Citroen v hodnotě 70 tisíc korun s příslibem opravy vozu.

14.2.2017

Kladno bude letos hospodařit s půldruhou miliardou korun

Kladno - Návrh rozpočtu pro letošní rok předloží zastupitelům ke schválení vedení kladenské radnice. Rozhodovat o něm budou v pondělí 27. února. Zatím největší středočeské město hospodaří podle rozpočtového provizoria.

14.2.2017

Dny izraelské kultury se konají letos ve Slaném

Slaný – Po úspěšných předchozích ročnících kultur různých národností se po delší odmlce vrací do Slaného letos tentokrát Dny izraelské kultury. 

13.2.2017

Unhoštští se možná dočkají bezpečných cyklotras

Kladno - Nové vedení Středočeského kraje zadalo přepracování koncepce cyklodopravy celého kraje. Obyvatelé Unhoště a okolních obcí by se tak mohli už brzy dočkat bezpečných cyklostezek.

13.2.2017

Také vaši domácnost mohou nyní navštívit statistici

Kladensko - Český statistický úřad (ČSÚ) zahájil každoroční šetření životních podmínek a příjmů domácností. Průzkum provádí až do 28. května, a to i na území Středočeského kraje.

13.2.2017

Středočeský policejní ředitel Václav Kučera hostem pořadu K věci na Regionu

Kladno - Český rozhlas Region Střední Čechy se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života.

12.2.2017

Šampionem Lidické simultánky je Lukáš Hadrava ze Smečna

Lidice - Do Lidic se sjeli i letos šachoví velmistři, aby zde sehráli šachovou partii s mladými talentovanými nadějemi.

11.2.2017

Nejhezčí svatební kytice váže Lenka ze Slaného

Slaný - Majitelka květinářství, Lenka Janovská ze Slaného, která svůj obchod nedaleko náměstí otevřela před pěti lety, se pyšní titulem Mistr florista, nyní slaví další velký úspěch. Svatební kytice, kterou uvázala, získala prestižní ocenění v soutěži časopisu Profiflorista O nejhezčí svatební kytici roku 2017. 

11.2.2017

Město Slaný vybuduje lidem sociální bydlení

Slaný - Město Slaný postaví devět sociálních bytů za více než 11 milionů korun. Například v Kladně takové bydlení zatím nemají.

9.2.2017

Otvovice: na opravu koupaliště chybí desítky milionů

Otvovice – Pracovníci kladenského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodali v minulých dnech obci Otvovice pozemeks možností umístit do něj odkanalizování do Zákolanského potoka. To je jedenz nezbytných kroků pro případnou revitalizaci místního venkovního koupaliště.

9.2.2017

Slaný pramen radnice možná konečně opraví

Slaného - Vedení města Slaného se řadu let dohaduje o tom, jakým způsobem vylepšit současnou otřesnou podobu Slaného pramene v Nezamyslově ulici, který dal městu jméno.

8.2.2017

Slaný chystá změny parkování za miliony

Slaný - Radnice ve Slaném chystá zásadní změny systému parkování na několika místech v centru města a také u 3. Základní školy.

6.2.2017

Školačky vyděsil v lesoparku muž, myslely, že je deviant

Slaný - Policisté z obvodního oddělení ve Slaném se uplynulou středu zabývali případem, který oznámily školačky druhého stupně 1. Základní školy ve Slaném.

6.2.2017

V Jarpicích a Županovicích měli nové volby

Jarpice, Županovice – V Jarpicích na Kladensku a v Županovicích na Příbramsku si o víkendu obyvatelé zvolili nové zastupitele. V obou obcích vybírali z nezávislých kandidátů.

AKTUALIZOVÁNO
5.2.2017

Filmový štáb se vrátil po čase na místo činu

Vinařice - /FOTOGALERIE/ V areálu Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích vznikala v uplynulých dnech  druhá řada seriálu České televize s názvem První republika.

4.2.2017

Senioři se učí pracovat na počítači, zájem je velký

Kladno - Středisko komplexní sociální péče Kladno je vedle poskytování sociálních služeb známé také dalšími aktivitami. Jednou z nich jsou odborné kurzy práce na počítači. Středisko je pořádá už od roku 2005.

3.2.2017

Hrobníci v mrazech s běžným náčiním nevystačí

Kladensko - Silné mrazy trvají a komplikují práci také hrobníkům. Vyhloubit místo v zemi není vůbec jednoduché ani pro zkušeného a zdatného kopáče. Země je ztuhlá a kopat se běžným náčiním nedá.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Problémy s vodou ve Slaném už jsou zažehnány

Slaný – Problémy s havárií na vodovodním potrubí Na Dolíkách ve Slaném přetrvávaly od středečního odpoledne i ve čtvrtek . Některé domácnosti, celkem ve svou panelácích, byly na čas  bez vody, stejně jako kotelna. Lidé museli vystačit s cisternou.

1.2.2017

Stovky lidí byly na Kladensku bez proudu

Kladensko - Obyvatelé Zákolan, Buštěhradu a dalších obcí v této části Kladenska zaznamenali ve středu odpoledne masivnější výpadky elektrického proudu a telefonního signálu.  Problémy způsobil zloděj dřeva.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Ve slánském sídlišti prasklo potrubí, lidé byli bez vody

Slaný - Nejen elektrický proud měl ve středu odpoledne na Kladensku výpadky, ale i voda. Patrně v důsledku silných mrazů nevydrželo potrubí ve slánském sídlišti Na Dolíkách, kde se valila po 16. hodině voda z kopce Vikovou ulicí. Voda začala postupně proudit do domácností po 20. hodině.

1.2.2017

Únor bílý - pole sílí, ovšem na Kladensku brzy sníh roztaje

Kladensko, Slánsko - /FOTOGALERIE/ Vzhledem k tomu, že teploměr ukazuje první únorový den na Kladensku a Slánsku teploty blížící se nule, je vysoká pravděpodobnost, že z bílé nádhery nezbyde v regionu za pár hodin nic. Zatímco se v jiných krajích republiky potýkají se sněhovou kalamitou, u nás se budeme, co nevidět, brodit blátivou břečkou.

1.2.2017

Dálniční známky řidiči kupují na poslední chvíli

Střední Čechy - V úterý skončila platnost loňských dálničních známek na osobní vozidla do 3,5 tuny. Někde zákazníky dokázali uspokojit, jinde pokrčili rameny. Redaktoři Středočeských deníků proto provedli malý průzkum, kde kupony seženete a kde s obtížemi.

31.1.2017

Kladenská nemocnice má nového ředitele

Kladno – Ve výběrovém řízení na nového ředitele Oblastní nemocnice Kladno zvítězil lékař Petr Polouček, zkušený chirurg a dosavadní náměstek pro léčebně preventivní péči příbramské nemocnice. Nové funkce se v kladenské nemocnici ujme 1. března.

29.1.2017

Výstavba přeložek uleví dopravním tepnám

Slánsko, Rakovnicko - Vybudování přeložky silnice dlouhé třináct kilometrů mezi Slaným a Velvary bude stát více jak miliardu korun. Výstavba přeložky silnice I/16 Slaný Velvary, na kterou čekají obyvatelé obou měst a vesnic na trase už více jak pětatřicet roků, bude zahájena co nevidět. Jelikož se jedná o nejlépe připravenou stavbu v republice, téměř nic už nebrání tomu, aby byla zahájena. Podle nejnovější informace z ministerstva zemědělství je i nadále prioritou také stavba dálnice D6 konkrétně obchvat obce Lubence Stavba D6 Lubenec obchvat, I. etapa, a dvě na sebe navazující stavby obchvat obcí Řevničov, Krušovice Stavba D6 Řevničov, obchvat a Stavba D6 Nové Strašecí Řevničov.

27.1.2017

Syn slavného spisovatele četl dětem v Kladně pohádky

Kladno - V rámci osvětové akce Celé Česko čte dětem, zavítal v uplynulých dnech mezi předškoláčky do Mateřské školy Montessori v Kladně Na Vyhaslém syn slavného českého spisovatele Jana Drdy, šestašedesátiletý Jakub Drda. Nadšeným klukům a holčičkám četl po ránu z knížky pohádek svého tatínka, kterou sám jako prvňáček dostal.

26.1.2017

Na slánské náměstí se nejspíše vrátí mariánský sloup

Slaný - Masarykovo náměstí ve Slaném čeká velká proměna, zřejmě se vrátí i mariánský sloup.

26.1.2017

Papež František je pozván do Lidic

Lidice – Prezident Miloš Zeman pozval papeže Františka k návštěvě České republiky letos v červnu, kdy bude připomenuto 75 let od vypálení Lidic. Jak Kladenskému deníku řekla starostka obce Veronika Kellerová, pro Lidice by to byla velká čest, ale i zodpovědnost.

25.1.2017

Na Kladensko padl smog, situace se ale zlepšuje

Kladensko - Smogovou regulaci vyhlášenou v celém Středočeském kraji v úterý ráno meteorologové odvolali. Ovzduší se postupně zlepšuje. Nadále však platí takzvaná smogová situace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies