VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

30.12.2016

Tipy Deníku: kde strávit poslední den v roce

Kladensko - V sobotu nás čeká poslední den roku 2016. Čekání na bujaré noční veselí, spojené s vítáním roku 2017, si lze zkrátit například na bruslích, v divadle, bazénech nebo při koncertu.

29.12.2016

Kladeňáci na Nový rok bez léků nebudou

Kladno - Nejen Kladeňáci, ale i lidé z okolních měst a vesnic, kteří budou potřebovat sehnat na Nový rok léky či vyhledat zdravotnickou pomoc, nemusí mít strach. Potřebné léčebné medikamenty seženou v neděli 1. ledna například v lékárně Oblastní nemocnice Kladno.

27.12.2016

Zimní Družecká šlápota. Na tradiční pochod vyrazilo 540 turistů

Družec – Pravá, levá. Pravá, levá. Krok za krokem vyrazilo v pondělí dopoledne 540 turistů na tradiční povánoční pěší pochod Družecká šlápota. Letos se uskutečnil už jeho sedmnáctý ročník. Ačkoli je pochod zimní, podobně jako v předchozích letech byl opět místo na sněhu na blátě.

27.12.2016

Vánoční dar Kladeňáků - knížky, kozy, krávy, záchody

Kladno - Osud dětí ze sociálně slabých rodin i lidí ze zemí třetího světa není lidem z Kladenska lhostejný. Desítky jich podpořily projekty Člověka v tísni. Například přes osmdesát dárců z Kladenska koupilo na charitativním e-shopu Skutecnydarek.cz knížky pro děti z okresu Kladno, jejichž rodiče by si je nemohli dovolit.

25.12.2016

Zimní Družecká šlápota startuje v pondělí dopoledne

Družec - Jste už přesyceni vánočních dobrot a chcete se na pár hodin provětrat a odpočinout si od ležení u televize? Máte jedinečnou možnost. Vydejte se jako stovky ostatních na oblíbený pochod do Družce u Kladna. V pondělí 26. prosince startuje totiž v 9.30 hodin 17. zimní Družecká šlápota. Trasy jsou pro pěší, malé i velké chodce a stejně tak pro čtyřnohé kamarády.

AKTUALIZOVÁNO
25.12.2016

Vánoční zpívání na slánském náměstí

Slaný - Každoroční oblíbená akce, při které se stovky Slaňáků setkávají o Štedrém dni na náměstí, zahájila už ve 14 hodin. Příchozí si tak užili nejen přátelskou pohodu při svařáku, ale zejména písničky v podání hudebního uskupení s názvem Slánské vánoční zpívání.

24.12.2016

„Vánoce v Čechách mají zvláštní kouzlo,“ říká kladenský farář Teca

Kladno – Vánoce. Jedno slovo, které pro mnoho z nás znamená nespočet zážitků, emocí, pocitů, tradic i zvyků. Nejen o tom, že by měl být tento den měl být především svátkem míru, klidu a pohody, vyprávěl Kladenskému deníku třiačtyřicetiletý farář Leonardo Teca působící v Českobratrské církvi evangelické v Kladně.

24.12.2016

Betlémské světlo rozdávali také ve Slaném

Slaný - Betlémské světlo dovezené ze Svaté země donesli tradičně také slánští skauti mezi lidi. Převzít si ho mohli zájemci už v pátek odpoledne v Infocentru Pod Velvarskou branou ve Slaném.

23.12.2016

Smečenští se pyšní novou sportovní halou

Smečno - Celé desetiletí usilovali Smečenští o vybudování nové sportovní haly v centru města. Po letech odkladů se jim záměr konečně podařilo uskutečnit a v letošním roce dokončili výstavbu moderní tělocvičny.

23.12.2016

Pozor na ledovku, varují středočeští záchranáři

Kladensko - Středočeští záchranáři zaznamenali v pátek značný počet výjezdů k osobám, které si pádem na ledovce způsobily úraz. Jsou to hlavně zlomeniny končetin a úrazy hlavy.

22.12.2016

Kaprů je v kádích na Kladensku stále dost

Kladensko - Ceny vánočních kaprů budou letos zhruba na stejné úrovni jako před loňskými Vánocemi. Zdražení je přibližně dvě koruny za kilogram ryby.

21.12.2016

Přijďte si zapálit Betlémské světlo

Kladensko – Kladno, Slaný, Unhošť, Pozdeň, Makotřasy, Lány. Zde všude je možné si nechat připálit a odnést domů plamínek betlémského světla. Motto letošního ročníku zní Odvážně vytvářet mír. Betlémské světlo je totiž symbolem míru, přátelství a klidu. Je každoročně rozžehnuto v Jeskyni narození v Betlémě a ve speciální lampě přepraveno leteckým speciálem Austrian Airlines do Lince. Odtud ho skauti dovezou do Brna, odkud je rozváženo do různých koutů republiky.

21.12.2016

Ředitel kladenské nemocnice ve funkci končí

Kladno - Ředitel kladenské nemocnice Vladimír Lemon bude šéfovat tomuto zdravotnickému zařízení už jen do konce ledna. Hlavním důvodem je prý ztrátové hospodaření ve špitále. S tímto tvrzením se však Lemon neztotožňuje.

20.12.2016

Rozkol ve svazu bojovníků posílil organizaci v Lidicích

Kladensko - Po nedávném zrušení kladenské a slánské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu se začali někteří členové hlásit do lidické organizace. Nechtějí být členy nově vzniklého Spolku pro zachování odkazu českého odboje.

19.12.2016

Pětačtyřicet minut si tykal se smrtí

Kladno – V budově ředitelství Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje v Kladně se v minulých dnech uskutečnilo velmi emotivní setkání zachráněného pacienta s týmem záchranářů. Za vším stojí dramatický příběh, který se odehrál 21. srpna letošního roku v obci Horoušany nedaleko Prahy.

19.12.2016

Unikátní betlémy můžete vidět v Galerii kladenského zámku

Kladno – V Galerii kladenského zámku mohou nejen Kladeňáci, ale i přespolní shlédnout unikátní výstavu betlémů z tvorby a sbírek členů a přátel Spolku českých betlémářů pořádanou u příležitosti již desátého výročí jeho založení.

19.12.2016

Kladenské kino Sokol pomalu, ale jistě ožívá

Kladno – V kladenském kině Sokol se uplynulou sobotu poprvé konaly Vánoční trhy. Návštěvníci si tak mohli ve zhruba třiceti prodejních stáncích nakoupit nejrůznější rukodělné výrobky nejen s vánoční tématikou od umělců zejména z Kladna a okolí.

18.12.2016

Projekt Bezpečné město Unhošť platí i pro chataře

Unhošť – Akci zaměřenou na kontrolu chat provedli republikoví policisté společně se psovody krajského ředitelství a strážníky Městské policie v Unhošti. Akce se uskutečnila v rámci už několik let trvajícího projektu Bezpečné město Unhošť.

17.12.2016

Televizní taneční soutěži Stardance vévodili letos Eva a Michal z Kladenska

Slaný, Kladno - /DVOJROZHOVOR/ Aby vůbec mohly celebrity nastoupit na taneční parket a oslnily porotu i publikum, je nezbytné zapojit do týmu také lidi z dalších profesí. Jelikož platí, že účes je korunou krásy, letošní hvězdy oblíbené televizní taneční soutěže Stardance česala, kromě jiných, majitelka slánského kadeřnického salonu Eva Čapková ml., která provozuje dlouhé roky firmu společně s maminkou Evou.

17.12.2016

Kvůli domu Kladno koupilo celou firmu

Kladno – Zastupitelé Kladna z koalice Volba pro Kladno, ANO 2011 a KSČM R odsouhlasili na svém jednání koupi bývalého kina Oko a ubytovny pro nepřizpůsobivé za 36,5 milionu korun. Záměrem podle vedení radnice je, aby pro rekonstrukci byla budova využívána pro různé kulturní a společenské akce a oživila tak skomírající pěší zónu. Opozice byla ostře proti záměru budovu koupit.

16.12.2016

Slaný chystá zásadní změnu vytápění nemocnice

Slaný - Slaný chystá změnu vytápění městské nemocnice. Na pondělním jednání o tom budou rozhodovat zastupitelé. Názory napříč politickým spektrem se ale velmi různí. Výsledek je prozatím nejasný.

13.12.2016

Projekt Teplá židle zahřeje bezdomovce

Kladno - Stejně jako v minulých letech i letos se budou mít v Kladně lidé bez domova kam ukrýt před mrazivým počasím.

12.12.2016

Unhošť chystá rekonstrukci čističky odpadních vod

Unhošť - Unhošť chystá na příští rok modernizaci čistírny za desítky milionů korun. Letos už začaly dílčí opravy.

12.12.2016

Nové jízdní řády vlaků. Cestující potěší některé nové spoje

Kladensko – Včerejškem vstoupil v platnost nový jízdní řád Českých drah pro příští rok. Dotkne se několika změnami i cestujících na železničních tratích vedoucích Kladenskem a Slánskem.

10.12.2016

Hokejová škola nově spolupracuje s cizinou

Kladno - Základní škola sídlící v Brjanské ulici v Kladně se stala úspěšným žadatelem o grant projektu Erasmus+, který je financován z fondů Evropské Unie. Jejími partnery se staly školy z Irska, Itálie, Bulharska, Norska a Španělska.

9.12.2016

Kladenští karatisté uspěli na mistrovství

Kladno - Závěr roku je vždy pro karatisty velkým svátkem. Soutěžní sezona se blíží do svého finále, organizace FSKA a WKF pořádají svá mistrovství České republiky a závodníci bojují z celého srdce, aby si urvali pro sebe trochu úspěchu a slávy. Ty kladenské nevyjímaje.

8.12.2016

Kladenští hasiči testují nový elektromobil

Kladno – Příslušníci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje využijí při své práci elektromobil Volkswagen e-Golf. Řediteli Miloslavu Svatošovi vůz předal a zapůjčil k testování manažer útvaru požární ochrana a havarijní připravenost největší tuzemské energetické společnosti Ivo Novotný.

AKTUALIZOVÁNO
8.12.2016

Místostarostu Slaného neodvolali. V sále chyběli zastupitelé

Slaný - Ani po více než pěti hodinách se zastupitelé Slaného nedokázali ve středu dopracovat k tomu, aby odvolali místostarostu města Pavla Záloma (ČSSD). Přestože to bylo jedním z bodů plánovaného programu, zastupitelstvo, které se sešlo v 17 hodin, nebylo večer usnášeníschopné. Navrhovatelé z opozice totiž sál opustili. Pavel Zálom tak ve funkci nadále zůstává. 

7.12.2016

Proč muž ze Slaného zemřel, policie zatím neví

Slaný - Ve středu 7. prosince zemřel ve Stehlíkově ulici ve Slaném šestačtyřicetiletý muž. Podle policie se jednalo o náhlé úmrtí bez cizího zavinění. Jelikož ale nebyly známy přesné příčiny skonu muže ve středním věku, na místo dorazili také kriminalisté, aby zajistili dostatečné množství stop.

6.12.2016

Brandýský betlém je ukrytý v garáži

Brandýsek  -Betlém Jiřího Koudelky má své čestné místo v garáži. Pohánějí ho motorky z gramofonu a od grilu. Vše je důmyslně propojeno provázky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies