VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budeme zase ti hodní, tvrdí kladenská městská policie

Kladno - Městští strážníci nejspíše nebudou moci měřit rychlost. Rozšíří se i další jejich pravomoci. Sněmovnouve středuprošel nový zákon o policii. Zásadní změnou pro běžného člověka je zákaz používání radarů městskými strážníky a povinnost přivolat policii k nehodě se škodou nad 100 tisíc korun.

27.6.2008 2
SDÍLEJ:

Městská policie zaujímá ke změnám, které by přinesl nový zákon o policii kladný postoj. Přechod povinnosti měření rychlosti na státní orgán bere jako velký přínosFoto: Jana Nováková

Rychlost na silnicích by podle schválené novely měla měřit pouze Policie České republiky. Obecní a městská policie stejně jako soukromé firmy tuto možnost mít nebudou. Zákon rozšiřuje i pravomoci samotných policistů. V případě nebezpečí terorismu jim umožní vypnout telekomunikační spojení nebo se dostat k údajům o telefonních hovorech či o použití platebních karet. Policie bude také smět používat elektrické paralyzéry.

Volnější ruce budou mít muži zákona i při vstupu do soukromých objektů a změny nastávají také na silnicích. Policisté budou vyšetřovat nehody jen se škodou nad 100 tisíc korun, při špatném odhadu ale nemusí řidiči jejich příjezd platit.

„Nový zákon o policii by neměl žádným způsobem změnit hrazení škody při pojistné události,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. Problém při hrazení pojistné události do vzniklé škody 100 tisíc korun může dle mluvčího nastat pouze v případě, že viník nehody nenahlásí událost své pojišťovně. „Poškozený by si měl zajistit očité svědky, vyfotit si vzniklou škodu nebo požádat viníka o písemné stvrzení vzniklé škody,“ dodal Bálek. Česká pojišťovna v novém zákoně vidí výhodu urychlení celého procesu.

Kladenská městská policie k plánované změně zaujímá také kladný postoj. „V současné době to ještě neřešíme. Pokud bychom měli počítat s tím, že by zákon prošel, nijak to naši práci nenaruší. Spíše naopak to bude pro nás velkým přínosem,“ uvedla mluvčí Jiřina Forejtová.
Vybavení, které již kladenská policie vlastní, bude dle předběžných plánů převedeno za symbolickou cenu Policii České republiky.
Pokud zákon dále schválí i Senát a podepíše také prezident republiky, začne platit od začátku příštího roku.

Autor: Jana Nováková

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení