VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budeme zase ti hodní, tvrdí kladenská městská policie

Kladno - Městští strážníci nejspíše nebudou moci měřit rychlost. Rozšíří se i další jejich pravomoci. Sněmovnouve středuprošel nový zákon o policii. Zásadní změnou pro běžného člověka je zákaz používání radarů městskými strážníky a povinnost přivolat policii k nehodě se škodou nad 100 tisíc korun.

27.6.2008 2
SDÍLEJ:

Městská policie zaujímá ke změnám, které by přinesl nový zákon o policii kladný postoj. Přechod povinnosti měření rychlosti na státní orgán bere jako velký přínosFoto: Jana Nováková

Rychlost na silnicích by podle schválené novely měla měřit pouze Policie České republiky. Obecní a městská policie stejně jako soukromé firmy tuto možnost mít nebudou. Zákon rozšiřuje i pravomoci samotných policistů. V případě nebezpečí terorismu jim umožní vypnout telekomunikační spojení nebo se dostat k údajům o telefonních hovorech či o použití platebních karet. Policie bude také smět používat elektrické paralyzéry.

Volnější ruce budou mít muži zákona i při vstupu do soukromých objektů a změny nastávají také na silnicích. Policisté budou vyšetřovat nehody jen se škodou nad 100 tisíc korun, při špatném odhadu ale nemusí řidiči jejich příjezd platit.

„Nový zákon o policii by neměl žádným způsobem změnit hrazení škody při pojistné události,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. Problém při hrazení pojistné události do vzniklé škody 100 tisíc korun může dle mluvčího nastat pouze v případě, že viník nehody nenahlásí událost své pojišťovně. „Poškozený by si měl zajistit očité svědky, vyfotit si vzniklou škodu nebo požádat viníka o písemné stvrzení vzniklé škody,“ dodal Bálek. Česká pojišťovna v novém zákoně vidí výhodu urychlení celého procesu.

Kladenská městská policie k plánované změně zaujímá také kladný postoj. „V současné době to ještě neřešíme. Pokud bychom měli počítat s tím, že by zákon prošel, nijak to naši práci nenaruší. Spíše naopak to bude pro nás velkým přínosem,“ uvedla mluvčí Jiřina Forejtová.
Vybavení, které již kladenská policie vlastní, bude dle předběžných plánů převedeno za symbolickou cenu Policii České republiky.
Pokud zákon dále schválí i Senát a podepíše také prezident republiky, začne platit od začátku příštího roku.

Autor: Jana Nováková

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Sokol Hostouň - SIGI Team 6:6, exhibice / Hostouň slaví 90 let od založení fotbalu a 110 let od založení Sokola
89

V Hostouni fotbal bavil

Vinotéka. Ilustrační foto.

Letní vinohraní v kině Sokol bude rozlučkou před prázdninami

Rytíře povedou Hořava s Paterou, posílí je Kopřiva

Kladno – Kladenští hokejoví trenéři, to byla dosud tak trochu paní Columbová. Nikdo je ve funkcích oficiálně nepotvrdil, přesto všichni věděli, že Rytíře připravuje na novou sezonu Miloslav Hořava a Pavel Patera. Od pondělka je jasno, vedení klubu ústy Jaromíra Jágra st. potvrdilo právě tuhle dvojici oficiálně. A přidalo jméno nejčerstvější posily – brankáře Miroslava Kopřivy.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

OBRAZEM: Děti absolvovaly Desetiboj mladého strážníka již popáté

Kladno /FOTOGALERIE/- Již pátý ročník soutěže Desetiboj mladého strážníka pořádané pro žáky pátých tříd základních škol kladenskou městskou policií se konal v Kladně. Finále soutěže se zúčastnilo hned čtrnáct dvoučlenných smíšených družstev, která musela co nejlépe zvládnout desatero disciplín. Na soutěžící čekaly výzvy v podobě skoku do dálky, jízdy zručnosti na kole, slalomu v neprůstřelné vestě či zásahové přilbě nebo hodů míčky na cíl.

Při závodech nabouralo ferarri do zastávky

Knovíz /FOTOGALERIE/ - Už podevětadvacáté viděli v sobotu diváci více než stovku automobilových veteránů při legendární jízdě do vrchu Knovíz Olšany. Povolena je při závodu rychlost do padesáti kilometrů za hodinu, ale někteří jezdci ji překračují. Letos se patrně kvůli tomu stala poprvé při akci nehoda.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies