VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obtížný hmyz soustavně trápí žáky základní školy

Kladno - Ředitelství se snaží již roky rusy domácí likvidovat, děti tvrdí, že je to málo platné

9.1.2008
SDÍLEJ:

Rusi domácí jsou v Základní škole v Norské ulici v Kladně nevítanými hostyFoto: Kateřina Husárová

Dotěrní a všudypřítomní rusi domácí obtěžují trvale život žáků Základní školy v Norské ulici v Kladně. Přestože se vedení zařízení snaží roky o likvidaci hmyzu, je to nezmar, který budovu nehodlá opustit. Podle vyjádření některých rodičů sepsali dokonce žáci nynější osmé třídy petici, avšak vedení školy prý na ni nereagovalo.
Děti sepisují proti hmyzu petice

„Děti sepsaly protestní petici už vloni a doma nám řekli, že paní ředitelka je odbyla slovy, aby se nestaraly o co nemají. Na jiných místech v sídlišti, kde škola stojí, se dokázali rusů za pár let zbavit, tak proč ne v naší škole,“ uvedli shodně rodiče Jirotkovi, Dostálovi, Kocourkovi, Kováčovi, Likařovi, Makulovi, Vrbovi a další.
Vedení školy se nařčení brání


Podle vyjádření vedení školy je ale vše v naprostém pořádku a poněkud jinak, než děti rodičům doma tlumočí. „O petici vím. Není pravda, že bychom proti rusům nezasahovali. Naopak, likvidujeme je pravidelně několikrát do roka. Naposledy jsme tak učinili před Vánoci a stálo nás to čtrnáct tisíc korun,“ uvedla ředitelka Základní školy v Norské ulici v Kladně Daniela Vlčková.
Škola v Norské se zařídila po svém

I když na tyto akce přispívá svým zařízením pravidelně kladenský magistrát, škola si před časem sama zvolila firmu, s níž bude spolupracovat. Dezinsekci si v takovém případě ale musí plně hradit sama. „Se službami společnosti Deratik ze Pcher jsme spokojeni a oproti tomu, kolik bývalo ve škole hmyzu ještě před osmi lety, je situace nesrovnatelně lepší. Firma poctivě projde všechny místnosti i zákoutí a vše vystříká,“ uvedla zástupkyně ředitelky školy Helena Lachmannová.
Všechno je pokaždé
o penězích
„Vždy záleží, kolik má škola na takovou akci peněz. Aby byla dezinsekce účinná, je třeba ji provádět nejméně čtyřikrát ročně. Ve škole v Norské jsem byl vloni dvakrát. Na druhé straně hmyz ve škole nijak nepřekračuje únosnou mez,“ uvedl majitel společnosti Deratik Ivo Svoboda.
„Naši pracovníci, kteří se zabývají dezinsekcí i deratizací byli před časem řádně vybráni na základě konkurzu a ani jednou jsme na jejich adresu nepřijali reklamaci. Vedení města je s jejich prací spokojeno a nemá důvod tyto lidi měnit,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová.
Situace ale prý není alarmující

Přestože by některé rodiče i budoucích žáků mohla situace s rusy domácími vyděsit, podle obyvatel přilehlého kročehlavského sídliště nejsou v této lokalitě ničím výjimečným. „Kdysi tu fungovala ubytovna Bajkal a tam se to šváby a rusy jen hemžilo. Když se potom opravoval teplovod, našli si tudy brouci cestu a rozšířili se do okolních domů. Do školy v Norské lezou asi také z toho důvodu, že je tam bazén a tudíž dost vlhko a teplo,“ řekl muž ze sídliště.
„Dezinsekce tu byla provedena před pár týdny, ale když jsem přišla po svátcích do práce, opět jsem brouky objevila. Možná mi je do kiosku přivezou i dovozci s pečivem. Je to nepříjemné, ale naštěstí po nás nelezou a neštípou,“ uvedla pracovnice školního bufetu Jana Kimlová.

9.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krimimix: Zloději kradli oblečení, nářadí i toaletu

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
AKTUALIZOVÁNO
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Kladno – Dobrá zpráva pro fanoušky hokejových Rytířů.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení