VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Předávání vysvědčení na Kladensku a Slánsku

Kladensko, Slánsko - Svátečně nastrojení kluci i holky, slečny a mladí pánové. I ti největší raubíři zkrotili na chvíli svůj temperament, protože nadešel den D. Krátce po osmé děti i studenti převzali z rukou pedagogů závěrečné vysvědčení jako výsledek celoroční školní činnosti. Někde bylo hodně veselo, jinde zklamání nad prospěchem. Vesměs ale oznámkovaní tušili, co je čeká.

28.6.2014
SDÍLEJ:

Předávání vysvědčení ve školách na KladenskuFoto: K. Husárová, D. Řečínská, M. Rolincová, T. Perlík

Asi největší vlnu emocí zažívaly včera děti, které absolvovaly první třídu. Podobně tomu bylo u deváťáků, již přišli do základní školy naposledy.

Prvňáci se vesměs spíše radovali z jedniček. U nejstarších žáků bylo hodnocení pestřejší a při velkém slavnostním loučení došlo i na slzičky.

Slaný

Přátelství, která se upevňovala devět roků na základce, totiž patří prokazatelně mezi nejtrvalejší, což při slavnostním vyřazení žáků připomněla i ředitelka 3. základní školy Slaný Miroslava Bicencová. „V žádné škole už nikdy nestrávíte tolik roků jako základní. Přejeme vám všem proto hodně úspěchů ve studiu i v životě," řekla Miroslava Bicencová.

Kladenský deník zavítal i mezi nejmenší žáky, kteří si odnášeli domů své první vysvědčení. Ve školách, kde už začaly opravy a přípravy na výmalbu, museli dokonce trochu improvizovat.

I to je případ slánské základky. Přestože měli prvňáčci lavice sestěhované, sesedli se do úhledného kroužku a společně s učitelkou Lenkou Hamplovou, si užili svůj velký den. Než došlo na předání vysvědčení, dostali školáci i řadu dalších pěkných ocenění.

Domů si donesli pamětní list prvňáčka, někteří diplom za nejzdravějšího školáka, jenž zameškal nejméně vyučovacích hodin a děti s vyznamenáním dostaly slevový kupón na pohoštění v hotelu.

„Každý rok se pro děti snažím vymyslet něco nového. Letos mě napadlo právě toto. Nicméně, děti byly hromadně odměněny už ve čtvrtek, kdy za svoje celoroční snažení dostávaly v tělocvičně knižní ceny a diplomy," řekla učitelka.

Jak dodala, vyučovat v první třídě je pro ni velkým potěšením. „Semínko tam zasadíte a ovoce na konci roku sklízíte. Vývoj prvňáčků je dobře viditelný. Pro mě je nejhezčí práce s malými dětmi, přestože příprava na výuku je o něco náročnější," doplnila učitelka.

Kladno

Deník zavítal včera i mezi školáky do kladenské Základní školy ve Vašatově ulici. Ředitelka Vladimíra Hamousová řekla: „Tento školní rok naši školu opouští 34 žáků a v září přijde 48 nových prvňáčků. Budeme mít dvě první třídy.

S letošními deváťáky jsme se rozloučili na vyřazení, které se konalo v Kině Hutník. Děti si připravily krásný program," řekla ředitelka. Včera se s žáky sešli znovu a následovalo i dojemné rozloučení s celým pedagogickým sborem, které završilo jejich devět let školní docházky.

„Musím říci, že slovo prázdniny nemám příliš ráda z pohledu pedagoga. Čeká nás sice dovolená, ale pracovní. Od prvního dne se pracuje na všech frontách. Musí se připravit nový školní rok. Vždycky říkám, kdyby ministerstvo rozhodlo, že 7. července začne škola, musí být vše připraveno.

Musí se nachystat rozvrhy, třídní knihy a tak dále. Práce je mnoho, byť není vidět," uzavřela Vladimíra Hamousová.

Velvary

Velvarské děti dokonce převzaly už poněkolikáté vysvědčení přesně v půlnoci na sedmadvacátého. Deváťáci byli slavnostně přijati paní starostkou Jitkou Linhartouv a vyřazeni na městské radnici.

Buštěhrad

Senátor Jiří Dienstbier považuje vzdělání za naprosto klíčové v životě každého člověka. I proto prosazuje rovný přístup každého dítěte ke vzdělání za prioritní.

Cítí se poctěn, že může na pozvání ředitelky Kristýny Krečové předat v pátek 27. června 2014 závěrečné vysvědčení školákům první třídy Základní školy Oty Pavla ve městě Buštěhrad, která patří do jeho volebního obvodu.

Prvňáčci obdrží společně s vysvědčením drobnou společenskou hru s motivem Valdštejnského paláce a dalších prostor Senátu.

„První třída je pro děti nesmírně podstatná a atmosféra ve škole pak určuje vztah ke vzdělávání, to, jak se v ní děti cítí a zda do ní budou chtít chodit.

Z mých dosavadních zkušeností považuji Základní školu Oty Pavla v Buštěhradě za kvalitní a na prvňáčky se těším", říká senátor Dienstbier, který se letos post v horní komoře Parlamentu ČR pokusí pro ČSSD v Kladně obhájit.

Během období mandátu se Dienstbier v Buštěhradě objevuje velice často. Po setkávání s občany, s nimiž diskutuje o aktuálních problémech města, se tradičně účastní s celou rodinou například pálení čarodějnic.

Několikrát navštívil DPS Buštěhrad, kde besedoval s obyvateli domova. Těm také věnoval předplatné Kladenského deníku. Účastnil se taneční zábavy v Sokolovně, pořádané pro seniory. Zavítal na akci Jarmark mezi rybníky a byl při odhalení keramického pomníčku dětských rukou právě v ZŠ Oty Pavla, kde přijal pozvání v den 120. výročí této školy.

Autor: Kateřina Husárová, Daniela Řečínská

28.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
AKTUALIZOVÁNO
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Tahák WSM ligy: Kladno - Jihlava 2:1, Roman Přikryl

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení