VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlavní ranvej na letišti už je v provozu, sousedé si ji přijeli zkontrolovat

Kladno, Praha  /FOTOGALERIE/ - Hlavní ranvej na letišti už je opět v provozu, sousedé si to přijeli osobně zkontrolovat. Nejdůležitější komunikací každého letiště je bezpochyby vzletová a přistávací dráha, kterou je nutné udržovat ve výborné kondici i s ohledem na neustále přísnější bezpečnostní požadavky, a to se neobejde bez pravidelných kontrol a včasné údržby. 

20.6.2017
SDÍLEJ:

Návštěva starostů okolních obcí na hlavní ranveji pražského leštiště.Foto: Letiště Praha

Hlavní ranvej Letiště Václava Havla, kde se odbývá pětadevadesát procent veškerého leteckého provozu, byla v prvním červnovém týdnu podrobena pravidelné jarní údržbě.

Za pět dní, kdy byla ranvej pro provoz zcela uzavřená a veškeré odlety a přílety se odbývaly na vedlejší dráze, se udělalo velké množství práce přímo na dráze i v jejím bezprostředním okolí.

Vzhledem k tomu, že odklon od hlavní trasy musejí každoročně snášet obyvatelé okolních obcí, nad kterými v daných dnech přelétávají letadla, v rámci přátelských sousedských vztahů bylo zastupitelům obcí a městských částí z okolí letiště nabídnuto, aby se přišli o náročnosti procesu údržby přesvědčit na vlastní oči.

"Přímo na hlavní dráze měli účastníci možnost promluvit s odborníky a zeptat se na cokoliv, co je zajímá k pravidelné údržbě i k organizaci leteckého provozu. Obdiv vzbudilo auto na odgumování, které postupně měnilo černě zagumovanou dráhu zpět na vozovku zářící novotou. Zaujal také speciální vůz na měření tření povrchu, který umí operativně vyhodnotit brzdící účinky. Samostatnou vědní disciplínu pak představuje stříhání trávy v blízkosti ranveje, protože ta nesmí být příliš krátká, aby pobíhající myši nelákaly ptáky k lovu, ale ani příliš vysoká, aby v ní opeřenci nehnízdili," řekla Hana van der Hoeven z oddělení komunikace Letiště Praha.


Překvapením na konci prohlídky, kterou vedl místopředseda představenstva Letiště Jiří Kraus, byla ukázka dvou nových supermoderních hasičských vozů Panther Rosenbauer. Nová generace těchto letištních speciálů vozů má řadu vychytávek, jako je teleskopické rameno s kloubem usnadňující hašení hůře přístupných míst nebo unikátní navigační systém pro tmu a sníženou viditelnost.

Autor: Kateřina Husárová

20.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Baráž: Novo Kladno - K. Žehrovice 6:0 a 1:2.
16

Do přeboru zamíříly i Novo a Pozdeň

Oslavy pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě.
13

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

FOTO: Domov dobré vůle Slunce oslavil sedmnáct let

Nouzov - Chráněné bydlení Domov dobré vůle Slunce v Nouzově uspořádalo oslavy založení. Na zahradní slavnosti v Nouzově byla k vidění skvělá vystoupení samotných uživatelů sociálních služeb či kouzelník v akci. Všem zúčastněným navíc zazpíval veselé písničky klaun František Konvalinka. Hosty čekalo také bohaté pohoštění, které z části zajišťovala Kavárna Slunce. Nakonec zahrála všem k tanci i poslechu kapela Kamarádi od Berounky.

Bez gumy neumí zázraky ani Hošek

Kladno – Na páté místo průběžného pořadí královské kubatury Super buggy klesl kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Třetí místo opustil po závodech na jeho oblíbené trati v Přerově, kde skončil až devátý.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

FOTO: Společně oslavili Tátův den Podnebem

Slaný - Ve Slaném slavili Tátův den Podnebem. Druhý ročník akce s tímto názvem pořádala stejně jako v loňském roce nezisková organizace Prostor.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies