VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté vyrazili mezi hroby

Kladensko -Bezpečnostní akci zaměřenou na hřbitovy provedli policisté z Kladenska a Slánska. Na informační tabule u vchodů k místům posledního odpočinku navíc dali letáky upozorňující na nebezpečí krádeží v souvislosti s blížícím se dnem Památky zesnulých.

29.10.2008 3
SDÍLEJ:

Policisté při kontrolách hřbitovů kontaktovali návštěvníky pietních míst a dali jim cenné rady jak postupovat, když z pomníků zloděj odcizí nějaký předmět.Foto: PČR

Policejní hlídky navštívily hřbitovy v Kladně-Rozdělově, Dubí, na Dříni, u sv. Jana, ale i v dalších vytipovaných oblastech, v Kamenných Žehrovicích, Stochově, Kačici, Smečně, Slaném, Zlonicích, Kvílicích a Hrdlívě.

„Policisté zkontrolovali nejen samotné hřbitovy, zda na nich nebyla spáchána nějaká trestná činnost, ale pohovořili i s občany, kteří byli na návštěvě pietních míst. Doporučili jim jak nejlépe pomoci při nalezení zcizených předmětů ze hřbitovů. Jednou z možností je vyfotografování hrobu, aby měli dokumentaci pro případ, že by jim někdo poničil nebo případně ukradl nějaký předmět z pomníku,“ uvedla mluvčí policie Jana Šteinerová.

Pachatelé se podle jejích slov kromě krádeží květin, věnců a svícnů zaměřují na takzvanou funerální architekturu, například části náhrobků a hrobek, kovové a okrasné předměty či sošky.

„Při kontrolách hřbitovů policisté využili zvýšené návštěvnosti občanů vzhledem k blížící se Památce zesnulých, tedy Dušičkám. Lidem rozdali preventivní letáky na téma Auto není trezor, jejichž prostřednictvím je upozornili na dodržování pravidel ochrany vozidel. „Cílem je snížit riziko vloupání do automobilů v oblasti hřbitovů. Občané by ani v těchto výjimečných chvílích neměli přestat myslet na bezpečnost svého majetku. Opomenuté věci a zavazadla na viditelných místech ve vozech bývají velkým lákadlem pro pachatele, kteří tuto nepozornost často využívají ve svůj prospěch,“ prohlásila mluvčí.

Uvedenou preventivní akci označila jako úspěšnou. „V navštívených hřbitovech jsme nezaznamenali žádnou trestnou činnost a rádi konstatujeme, že lidé tuto aktivitu policie přijali velice pozitivně. Zároveň bych chtěla upozornit hlavně řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti v předdušičkových dnech, neboť je očekáván zvýšený provoz na silnicích,“ doplnila Šteinerová.

Autor: Robert Božovský

29.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení