VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kladno upravilo kritéria pro přijímání dětí do MŠ

Kladno – Zápis dětí do mateřských škol se v Kladně uskuteční nadcházející čtvrtek a pátek. Opět lze očekávat, že zájem bude převyšovat nabídku a kapacitu mateřinek.

18.3.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Vedení radnice upravilo doporučená kritéria pro přijetí dětí. Změny zdůvodňuje snahou vyjít vstříc rodičům a dětem a naplnit jejich právo na rovné zacházení v přístupu k předškolnímu vzdělávání.

Stále platí, že do mateřských škol budou přednostně přijímány děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, tedy dosáhnou-li do konce letošního srpna věku pěti let, a rovněž děti s odkladem povinné školní docházky. To se týká i předškoláků z jiných obcí nebo občanů jiného členského státu Evropské unie, dále i cizinců, kteří doloží oprávnění k pobytu na území České republiky. „Ostatní děti by měly být přijímány na základě nových kritérií. Přednostně bude přijato dítě s vyšším celkovým bodovým hodnocením. Body jsou dávány podle bydliště, věku či zda už školku navštěvuje sourozenec přijímaného dítěte," vysvětlil primátor Dan Jiránek.

Školky v Kladně: Kladno má nyní celkem 2170 míst v 22 mateřských školách (13 z nich je samostatných subjektů a 9 je zřízeno při ZŠ). Školky však mají celkem 29 pracovišť (budov) po celém městě.

V jednoduchém dotazníku jsou možnosti hodnoceny body. Do školky jsou následně přijímány děti s jejich největším počtem.

„Upravenými kritérii chceme především upřednostnit děti, které mají trvalé bydliště v Kladně nebo jsou z obce, jež s námi má uzavřenu smlouvu," poznamenal k tomu primátor.


Město Kladno v posledních letech zvyšuje počet míst ve školkách rozšiřováním současných i vznikem nových zařízení. Nejnověji přibylo šedesát míst v rekonstruovaném objektu v Bulharské ulici. Dalších devadesát míst přibude s dostavbou pavilonu Mateřské školy v ulici R. Svobodové.

Zápis dětí do kladenských mateřských škol na školní rok 2014/2015 se koná ve dnech 20. a 21. března. Ve čtvrtek od 7 do 18 hodin, v pátek od 7 do 17 hodin, a to ve všech mateřských školách na území města Kladna, současně také v Církevní mateřské škole Radost v Bulharské ulici. Při zápisu rodiče předloží svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Z doporučených kritérií: 1) Obec (místo trvalého pobytu dítěte)
a) dítě je z Kladna nebo obce, která má s Kladnem uzavřenou smlouvu
– trvalé bydliště dítěte je delší než jeden rok (ke dni zápisu) 500 bodů
– trvalé bydliště je kratší než jeden rok (ke dni zápisu) 450 bodů
b) dítě je z obce, která nezřizuje mateřskou školu – 100 bodů
c) dítě z ostatních obcí – 0 bodů
2) Sociální kontakty
a) dítě nemá možnost celodenního kontaktu se sourozencem – 30 bodů
b) dítě má možnost celodenního kontaktu se sourozencem – 0 bodů
3) Sourozenec ve školce
a) dítě má sourozence v konkrétní školce – 20 bodů
b) dítě nemá sourozence v konkrétní školce – 0 bodů
4) Věk dítěte
a) 4 roky (k 31.8. kalendářního roku, v němž je zápis) – 200 bodů
b) 3 roky (k 31.10. kalendářního roku, v němž je zápis) – 100 bodů
c) méně než 3roky – 0 bodů

Autor: Robert Božovský

18.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení