VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kladno zahájilo preventivní kontrolu vodovodní sítě

Kladensko – Město Kladno chce předejít problému s pitnou vodou, jaký se vyskytl v pražských Dejvicích. Pitná voda zde byla kontaminována bakteriemi a viry, které způsobily střevní potíže tisícům lidí, pět set jich vyhledalo pomoc lékaře. Primátor Kladna Milan Volf se proto dohodl se společností Středočeské vodárny (SVAS) na preventivních kontrolách vodovodní sítě v největším středočeském městě.

1.6.2015 20
SDÍLEJ:

Bez pitné vody se neobejde nikdo. Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Pitná voda v Dejvicích byla kontaminována při výstavbě bytových domů a následném vniknutí odpadní vody do slepého ramene vodovodu, které nebylo zakresleno v mapách.

„V sedmdesátých a osmdesátých letech byla při stavbě nově vznikajících sídlišť nejen v Praze, ale i Kladně, používána k rozvodům pitné vody potrubí vyrobená z nekvalitních materiálů, která dnes způsobují řadu problémů, jako jsou například praskliny či netěsnosti hrdlových spojů," řekl primátor Milan Volf.

„Rovněž se na špatném stavu vodovodního potrubí podepsaly dříve známe akce Z, kdy se budovaly vodovodní sítě bez dodržování vhodných technologických postupů. 
S tím vším se musíme dnes potýkat," zmínil primátor.

Ve spolupráci se SVAS podnikl kroky směřující k pomoci zasažené oblasti. Společnost poskytla výše jmenované pražské městské části desítku voznic zajišťujících náhradní zásobování pitnou vodou oblasti Dejvic. „Zároveň jsem se s provozovatelem vodovodní sítě 
v Kladně dohodl na zvýšeném sledování kvality pitné vody v rizikových oblastech a preventivní kontrole obdobných možných zdrojů znečištění," uvedl primátor Volf.

„Zahájili jsme kontrolu ve městě Kladně i celém provozovaném regionu za využití podkladů z geografického informačního systému a nasazení nejmodernější techniky," upřesnil generální ředitel SVAS Jakub Hanzl. „S městem Kladnem a Vodárnami Kladno – Mělník podnikneme všechny kroky ve snaze předejít situaci, kterou 
v těchto dnech zažívá Praha 6," konstatoval Jakub Hanzl.

Všem popsaným krokům předcházela řádná valná hromada společnosti Vodárny Kladno – Mělník, která rozhodla o změně ve svých statutárních orgánech. Primátor Kladna Milan Volf a jeho náměstek Přemysl Mužík (oba Volba pro Kladno) nahradili 
v představenstvu předchozí reprezentanty radnice Miroslava Bernáška a Radka Větrovce (oba ODS).

Autor: Robert Božovský

1.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 20
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení