VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Houkání policejním majákem kladenské školáky nadchlo

Kladno -Městští strážníci v uplynulém týdnu zavítali do dvou škol. Na jedné dali dětem dýchnout.

20.11.2010
SDÍLEJ:

Při projektovém dni Ochrana člověka za mimořádných okolností, který se v Základní škole v Norské ulici uskutečnil v úterý, bylo houkání policejního majáku velmi populární.Foto: Deník/Zuzana Vlková

Střílení z pistole, houkání majákem a další činnosti, které mohou vykonávat jen strážníci a příslušníci dalších bezpečnostních složek, si v tomto týdnu mohly zkusit také děti ze škol v Brjanské a Norské a ulici v Kladně.

Při projektovém dni Ochrana člověka za mimořádných okolností, který se v Základní škole v Norské ulici uskutečnil v úterý, prozradily zástupkyně ředitelky, že tato akce se zde koná vždy dvakrát ročně. Podle Heleny Lachmannové, zástupkyně pro první stupeň, se při ní děti z prvního ročníku seznámily s dopravní výchovou, druháci a třeťáci absolvovali dílny zdravovědy, čtvrťáci a páťáci zase ukázky činnosti městské policie.

Aby se školáci nenudili, připravili pro ně strážníci skutečně akční stanoviště. Podle mluvčí Městské policie Kladno Olgy Oliveriusové si žáci mohli natrénovat sebeobranu, dozvěděli se něco o neprůstřelné vestě a seznámili se s vybavením policistů. „Na dalších dvou stanovištích si mohli děti zkusit vystřelit z paintballové pistole a také si důkladně prohlédnout služební vozidlo strážníků,“ řekla Oliveriusová. Možnost zahoukat si přitom majákem školáky doslova nadchla.

Kromě toho se podle Lachmannové tyto děti ještě učily jak správně sbalit evakuační zavazadlo. „Druhá a třetí třída trénovala první pomoc ve škole i v terénu. Na několika stanovištích v lese v Bažantnici. Samozřejmě se žáci učili i teorii formou zábavného DVD a testu,“ řekla Lachmannová.

Její kolegyně, zástupkyně pro druhý stupeň, Marcela Ebertová, sdělila, že starší žáci nyní absolvovali teoretickou část své přípravy na ochranu člověka v nebezpečí a praxe je čeká zjara. „Pravidelně pro ně připravujeme úkoly, kdy musí například správně rozdýchat tréninkovou pannu, na níž se první pomoc učí i zdravotníci, nebo řeší dopravní nehodu. Úkoly plní vždy ve skupinách,“ popsala Eberetová.

Strážníci městské policie ale zavítali v týdnu také do Základní školy v Brjanské ulici, kde dětem ze sedmých ročníků vysvětlovali vše ohledně provozu na silnicích. „Dozvěděli se jak se funguje radar nebo co řidiči hrozí, když jede příliš rychle. Perličkou bylo, že si školáci mohli zkusit dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Podle očekávání byla u všech negativní,“ uzavřela Oliveriusová.

Autor: Zuzana Vlková

20.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení