VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Popelářům hrozí padák za všimné

Kladensko-Podivný svoz popelnic zaznamenali v Bělči. Vyváženy zde byly nádoby, které neměly nálepku o zaplacení.

4.2.2008
SDÍLEJ:

Popeláři mají nařízeno vyprazdňovat jen nádoby označené známkou o zaplacení.Foto: Deník/Jiří Sláma

Před domem zastavuje popelářský vůz. Jeden z mužů sbírá kovové mince položené na víku nádoby na odpadky. Chybějící nálepku za uhrazení svozu přehlíží. Riskuje, že brzy rozšíří řady nezaměstnaných. Podle Petra Schönfelda, ředitele společnosti MPS Kladno, zajišťující mimo jiné svoz odpadu z domácností, je při prokázání popsaného prohřešku postup firmy nemilosrdný. Znamená vyhazov. „Považujeme to za stejné provinění jako je požití alkoholu v práci,“ prohlásil ředitel.

Monitoring dělá MPS pravidelně. Do podezření se dostávají například osádky vozů, které na skládku přivážejí výrazně větší množství odpadu než pro jejich trasu vykazují statistické údaje. Stává se, že o nepoctivých popelářích společnost informují lidé, kteří naopak za odvoz odpadu platí stanovené částky. Vedle smyslu pro poctivost v tom může hrát určitou roli i malá česká závist. Stěžují si totiž, že zatímco oni vynakládají ze své kapsy stanovenou částku, jejich vykutálení sousedé mají svoz mnohem lacinější.

Před nedávnem firma řešila například oznámení o podivném svozu popelnic v Bělči. Vyskytlo se zde několik případů, kdy si občané nekoupili známky za svoz, přesto byly jejich nádoby na odpad vyváženy.

Ačkoli starosta Jiří Rohla informace zveřejnil v lednovém obecním zpravodaji Bělečský kurýr, pro Kladenský deník už byl sdílnější mnohem méně. „K celé záležitosti bych se nerad vracel. S MPS jsme uzavřeli korektní dohodu, že se situace už nebude opakovat,“ sdělil pouze.

Podle zpravodaje však některé popelnice v obci byly vyváženy načerno, tedy za pár korun popelářům do kapsy, což následně potvrdila i kontrola provedená firmou. „Měli bychom si uvědomit, že nám MPS od Nového roku nezvýšil poplatky za známky. Je jistě důležité, abychom za komunální odpad neplatili stále více. V žádném případě to ale nelze řešit podvodem. Hodně ušetřit se dá tříděním odpadů. Mnozí Bělečtí to už vědí a léta odpad separují. Pokud je někdo líný, bude muset za směs odpadů v popelnici prostě zaplatit,“ konstatoval ve zpravodaji starosta.

Bělečský případ ale MPS Kladno vyřešil se svými zaměstnanci mírnějším postihem, než jakým je okamžitý vyhazov. „Vzhledem k tomu, že nebyli přistiženi při činu a měli jsme pouze informace od obce, byla jim dána výstraha,“ uvedl ředitel firmy.

Autor: Robert Božovský

4.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení