VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti namalovaly seniorům nádherné obrázky

Rakovnicko, Kladensko – Tak takový úspěch vedení Domova seniorů a Domova Pohoda a jejich klienti ani nečekali.

12.6.2015
SDÍLEJ:

Výtvarná soutěž Stáří očima dětíFoto: Jana Elznicová

 Do výtvarné soutěže na téma „Stáří očima dětí a mládeže" přišlo 311 obrázků, které namalovaly nejen děti z Rakovnicka, ale i Kladenska. Ve středu odpoledne se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení akce.
Ředitelka tohoto zařízení Miluše Jůnová konstatovala: „Jsou všechny krásné a všechny jsme je vystavili a krásně naaranžovali na chodbách tak, abychom je měli stále na očích."
Soutěž byla vyhlášena pro děti od tří let až po -náctiletou mládež a měla za cíl zjistit, jak dnešní mladá generace vidí starší generaci, jak ji vnímá. Stranou nezůstaly všechny školy z Nového Strašecí, Základní, mateřská i speciální škola Slunce Stochov, Domov Ráček Rakovník, základní a mateřské školy ze Mšece, Řevničova a Krušovic.
Ředitel Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Stochov Milan Hampl popsal: „Já osobně se přiznám, že jsem se obával práce některých recesistů, žáků devátých tříd. Byl jsem ale výsledkem jejich snažení mile překvapen. Víte, oni vypadají v těch patnácti letech na první pohled drsně, ale z výkresů bylo zřejmé, že mají citlivou dušičku a k těm babičkám a dědečkům opravdu něco láskyplného cítí."
Před zahájením akce byla zpívána souborem domova hymna soutěže: Ten kreslí to a ten zas tohle. Na známou melodii písně trojice autorů: Voskovec, Werich a Ježek složil personál domova vlastní slova.
Diplomy a ceny dětem mimo jiné předal také starosta města Nové Strašecí Karel Filip, místostarostka Libuše Vosátková či Daniela Veselská z Krajského úřadu Středočeského kraje, Oddělení zahraniční spolupráce, a dvě klientky domova, Jiřina Bolinová a Věra Dingová.
V každé kategorii byli tři nejlepší malíři odměněni diplomem a věcnou cenou v kategoriích: I. od 3 do 6 let, II. od 7 do 10 let, III. od 11 do 15 let, IV. nad 15 let, V. děti se zdravotním postižením.
Cenu malíři dostali také za: nejhezčí obrázek, tu si odnesla Adéla Vorbachová ze Základní školy Stochov, a za nejvtipnější obrázek, tu si odnesla Michaela Štýbrová ze Základní školy Mšec. Za druhé místo byl odměněn Jakub Chládek ze Základní školy Stochov: „Mám rád animovaný seriál Simpsonovi, kde jsou také staří lidé. Tak mě napadlo, že bych mohl toho dědečka nakreslit. Vůbec jsem nečekal, že bych mohl něco vyhrát."
Zvláštní ocenění pak spolu s velkým dortem získali za společné, velké výtvarné dílo: 
1. třída Základní školy Řevničov, 8. třída z téže školy a Domov Ráček Rakovník. „Všechny ceny jsme získali od sponzorů, kteří jsou vypsáni na tabuli v naší jídelně, kde se akce koná. Touto cestou jim srdečně děkujeme," dodala Miluše Jůnová.
Nakonec si všichni společně, mladí i staří, zazpívali skladbu Karla Hašlera: Ta naše písnička česká. Následovala volná prohlídka výstavy.

Výsledky výtvarné soutěže:

Mateřská škola:

1. Eliška Sánchezová 2. MŠ Stochov

2. Laura Křivánková MŠ Stochov

3. Barbora Vašírová MŠ Stochov

ZŠ- 1. stupeň:

1. Vítek Sainer Školní družina Řevničov

2. Aneta Dudkovičová ZŠ Stochov

3. Adéla Chroustovská ZŠ Řevničov

ZŠ- 2. stupeň:

1. Eliška Stříbrská ZŠ J. A. K. Nové Strašecí

2. Petra Volfová ZŠ Stochov

3. Venronika Lintyrnerová ZŠ Mšec

SOŠ, SOÚ a gymnázia:

1. Tereza Jungmannová Gymnázium Nové Strašecí

2. Pavel Samek Gymnázium NS

3. Renata Kletečková Gymnáizum NS

Speciální školy:

1. Tereza Pritulová Spec. škola Slunce Stochov

2. Matěj Mlynář Spec. škola Slunce Stochov

3. Igor Hanka Spec. škola Slunce Stochov

Nejhezčí obrázek:

1. Adéla Vorbachová ZŠ Stochov

2. Petra Volfová ZŠ Stochov

3. Karolína Filípková a Barbora Husáková ZŠ Řevničov

Nejvtipnější obrázek:

1. Michaela Štýbrová ZŠ Mšec

2. Jakub Chládek ZŠ Stochov

3. Jiří Suchopárek ZŠ Nové Strašecí

Zvláštní ocenění:

1. třída ZŠ Řevničov

8. třída ZŠ Řevničov

Domov Ráček Rakovník

Autor: Jana Elznicová

12.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lidé přišli v Líském do volební místnosti o víkendu v mimořádném termínu, aby mohlo zastupitelstvo opět fungovat.
7

V Líském měli mimořádné volby

Velvary (v zeleném) prohrály v MOL Cupu s Hradcem Králové 0:1.

Velvary: nejde to, dře to

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Rakovnicko - V sobotu krátce před osmnáctou hodinou se stala v obci Panoší Újezd na Rakovnicku tragická nehoda. Zahynul při ní cyklista. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, stav muže byl velmi vážný. „Záchranáři započali s oživovacími pokusy, které i přes maximální snahu nebyly úspěšné a muž svým zraněním na místě podlehl,“ doplnila mluvčí.

Kladno si poradilo i s Arsenalem

Kladno - Trenérovi Kladna Janu Pejšovi nejde závidět. Sotva se mu některý z hráčů uzdraví, uvolní místo na marodce jinému. Do utkání v České Lípě nemohl nastoupit Tomáš Procházka a už po pěti minutách se s poraněným kolenem poroučel ze hřiště kapitán Václav Kalina…

Hostouni tentokrát nepřálo štěstí

Chomutov - Fotbalová Hostouň před týdnem otočila zápas s Motorletem. Na severu Čech v Chomutově ale dovolila domácím totéž. Vedla 2:1, aby nakonec odjela z pěkného, oboustranně ofenzivně laděného utkání s pětigólovým přídělem.  

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení