VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Noc s Andersenem se nesla v duchu komiksového Čtyřlístku

Slaný - Na sedmnáctý ročník mezinárodní dětské knihovnické akce „Noc s Andersenem", pořádané z pátku 31. března na sobotu 1. dubna, se mezi stovky míst nejen v naší republice, ale i za hranicemi, tradičně přihlásila i slánská městská Knihovna Václava Štecha.

2.4.2017
SDÍLEJ:

Děti ve slánské knihovně V. Štecha při Noci s Andersen na téma Čtyřlístek.Foto: Hana Tichá

Od narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena uplynuly již dvě stovky let, ale jeho pohádky stále milují dětí i dospělí na celém světě. Na jeho počest se proto v českých knihovnách, ale i v Polsku, Na Slovensku, ve Slovinsku i v dalekých zemích, mladí čtenáři účastní pohádkové noci mezi knihami s zábavně naučným programem, soutěžemi, pohádkami i veselým vyprávěním.

Ve Slaném se akce letos zúčastnilo třicet dva kluků a děvčátek. Připravena pro ně byla pestrá programová nabídka, ve které si mohli nejen hrát a soutěžit, ale také se uskutečnila výprava do kouzelné hvězdárny. Na děti čekala bojovka v budově muzea, film Čtyřlístek ve službách krále i spaní v hezkých prostorách dětského klubu ,,K“. A hlavně - dobrá nálada a kamarádi Fifinka, Bobík, Piňďa a Myšpulín z komiksového časopisu „Čtyřlístek“ – letošní téma Noci s Andersenem.

,,Byla jsem přes noc ve velké knihovně prvně. Ráda chodím do dětského oddělení Na Dolíkách, kde je to moc hezké. Teď čtu knížku Magický domeček. Je to o Aničce a Kubovi, jak se vypravili do Egypta. Předtím cestovali za dinosaury a ještě se setkají s tajemným rytířem,“ prozradila žákyně druhé třídy, osmiletá Salma ze Slaného.

A co říkali rodiče stojící v hloučku před zahájením akce: ,,Je to pěkná setkání, za které děkujeme všem knihovnicím. Našim dětem se v knihovně v hlavní budově na náměstí i Na Dolíkách líbí.“

Není to jediná akce připravená pro malé čtenáře ve Slaném. Na letní prázdniny jsou pro zájemce, nejen z řad mladých čtenářů, připraveny příměstské týdenní tábory. Je v plánu i nadále rozšiřovat činnost a zpřístupnit veřejnosti klub,K“ a upravit výpůjční dobu dětského oddělení.

Noc s Andersenem

H. Ch. Andersen se narodil. 2. dubna 1805 (2.4. Mezinárodní den dětské knihy) Napsal na 156 pohádek.
Význam akce, jak uvádějí zakladatelky z Uherského Hradiště v roce 2000– Smysluplná akce na podporu čtenářství u nás.
První Noc rok 2000 vznik knihovna Uherské Hradiště 72 registrovaných míst - Čechy, Morava, Slovensko.
17. ročník Noc - rok 2017 1 660 přihlášených míst, předpokládaná účast 98 000 čtenářů - Česko, Slovensko, Polsko, Slovinsko, dále např. Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Minnesota, Portugalsko, Bulharsko, Rijád, Paříž, Drážďany,

Každý ročník má své pohádkové téma - Letos Čtyřlístek
Okres Kladno – 2017 se přihlásily: KŠPA Kladno, Labyrint SVČVS KLadno, MŠ Řisuty, ZŠ Hostouň , ZŠ Libušín, ZŠ Zlonice, Velvary Kostka z.s., Knihovna V. Štecha Slaný

Hana Tichá

#clanek|3201602#

Autor: Redakce

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V rámci Rakovnického cyklování 2017 se na startu představili také zástupci Kladenského deníku.
8

Zástupci Deníku se na kolech nenechali zahanbit

První příprava hokejistů Kladna, vedl ji nový kouč Miloslav Hořava.
4

Dva Švédové, Američan i tvrďák Štich. U Rytířů se bijí o smlouvu

Ulici Dr. Foustky uzavře stavba přechodu

Kladno V následujícím týdnu se stavební dělníci vydají opět do ulic a kladenští řidiči se proto na více než týden budou muset vyhnout průjezdu částí ulice Dr. Foustky.  

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Hokejové naděje trénují ve Slaném

Slaný - Zimní stadion ve Slaném obsadili mladí hokejisté. Letní Panči mezinárodní hokejová škola přilákala sportovní naděje z různých koutů světa. „Letos se zúčastní dvou turnusů více než sto hokejistů. Pracujeme s dětmi od 7 do 15 let, letošní novinkou je i kategorie hobby dospělých a skupina dívky/ženy. Fungujeme už několikátý rok, máme kvalitní trenérskou základnu a kromě Čechů se k nám sjíždí sportovci například z Německa, Rakouska, Číny, Švýcarska, Ameriky nebo Francie,“ řekl ředitel školy Mikael Pančák.  

Siláka Oliče okukují v posilovnách i mladí svalnatci. Chce do Japonska

Kladno /FOTOGALERIE/ – Většinou cvičí doma na zahradě ve Švermově, kde má ještě stroje z bývalé Poldovky. Když ale těžký atlet Karel Olič ve svých sedmdesáti letech vyrazí do posilovny k Milanu Havlovi, okukují ho nevěřícně o dvě i tři generace mladší svalnatci. A zírají, co uzvedne. „Milan Havel s úsměvem říká, že mě budou muset zastřelit,“ říká kladenský silák, která čerstvě vyhrál mistrovství republiky v benchpresu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení