VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Noc s Andersenem se nesla v duchu komiksového Čtyřlístku

Slaný - Na sedmnáctý ročník mezinárodní dětské knihovnické akce „Noc s Andersenem", pořádané z pátku 31. března na sobotu 1. dubna, se mezi stovky míst nejen v naší republice, ale i za hranicemi, tradičně přihlásila i slánská městská Knihovna Václava Štecha.

2.4.2017
SDÍLEJ:

Děti ve slánské knihovně V. Štecha při Noci s Andersen na téma Čtyřlístek.Foto: Hana Tichá

Od narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena uplynuly již dvě stovky let, ale jeho pohádky stále milují dětí i dospělí na celém světě. Na jeho počest se proto v českých knihovnách, ale i v Polsku, Na Slovensku, ve Slovinsku i v dalekých zemích, mladí čtenáři účastní pohádkové noci mezi knihami s zábavně naučným programem, soutěžemi, pohádkami i veselým vyprávěním.

Ve Slaném se akce letos zúčastnilo třicet dva kluků a děvčátek. Připravena pro ně byla pestrá programová nabídka, ve které si mohli nejen hrát a soutěžit, ale také se uskutečnila výprava do kouzelné hvězdárny. Na děti čekala bojovka v budově muzea, film Čtyřlístek ve službách krále i spaní v hezkých prostorách dětského klubu ,,K“. A hlavně - dobrá nálada a kamarádi Fifinka, Bobík, Piňďa a Myšpulín z komiksového časopisu „Čtyřlístek“ – letošní téma Noci s Andersenem.

,,Byla jsem přes noc ve velké knihovně prvně. Ráda chodím do dětského oddělení Na Dolíkách, kde je to moc hezké. Teď čtu knížku Magický domeček. Je to o Aničce a Kubovi, jak se vypravili do Egypta. Předtím cestovali za dinosaury a ještě se setkají s tajemným rytířem,“ prozradila žákyně druhé třídy, osmiletá Salma ze Slaného.

A co říkali rodiče stojící v hloučku před zahájením akce: ,,Je to pěkná setkání, za které děkujeme všem knihovnicím. Našim dětem se v knihovně v hlavní budově na náměstí i Na Dolíkách líbí.“

Není to jediná akce připravená pro malé čtenáře ve Slaném. Na letní prázdniny jsou pro zájemce, nejen z řad mladých čtenářů, připraveny příměstské týdenní tábory. Je v plánu i nadále rozšiřovat činnost a zpřístupnit veřejnosti klub,K“ a upravit výpůjční dobu dětského oddělení.

Noc s Andersenem

H. Ch. Andersen se narodil. 2. dubna 1805 (2.4. Mezinárodní den dětské knihy) Napsal na 156 pohádek.
Význam akce, jak uvádějí zakladatelky z Uherského Hradiště v roce 2000– Smysluplná akce na podporu čtenářství u nás.
První Noc rok 2000 vznik knihovna Uherské Hradiště 72 registrovaných míst - Čechy, Morava, Slovensko.
17. ročník Noc - rok 2017 1 660 přihlášených míst, předpokládaná účast 98 000 čtenářů - Česko, Slovensko, Polsko, Slovinsko, dále např. Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Minnesota, Portugalsko, Bulharsko, Rijád, Paříž, Drážďany,

Každý ročník má své pohádkové téma - Letos Čtyřlístek
Okres Kladno – 2017 se přihlásily: KŠPA Kladno, Labyrint SVČVS KLadno, MŠ Řisuty, ZŠ Hostouň , ZŠ Libušín, ZŠ Zlonice, Velvary Kostka z.s., Knihovna V. Štecha Slaný

Hana Tichá

#clanek|3201602#

Autor: Redakce

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámecká zahrada ve Smečně ožila sportovními hrami.
99

Zámecká zahrada ve Smečně ožila sportovními hrami

SK Kladno - Meteor Praha 8  2:0, 2016 Divize B, 29. 10. 2016

SK Kladno: v Praze nebylo blaze

Společně oslavili sto dvacet let župy Budečské

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Sto dvacet let sokolské Župy Budečské Sokolové oslavili velkým sportovním setkáním všech sokolských jednot v areálu Kolečko na Křivoklátě.

Do Hřebče přijede první liga a také Unhošť

Hřebeč – Už jistý nováček fotbalové I. A třídy SK Hřebeč je mezi vyvolenými kluby působícími pod středočeským fotbalovým svazem, do jehož areálu zavítá akce Dneska první liga!

Velvary smutní, zabrzdil je Bor

Kladno - Všechno jednou končí. Potkalo to i Velvary, jejichž osmizápasovou šňůru výher přestřihl na jejich hřišti Nový Bor. "Škoda, chtěli jsme ji udržet až do Kladna," připomněl kvapem se blížící derby šéf Slovanu David Vedral.

Vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer: Brdy nešetrné zásahy do potoků neminuly

Vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer byl hostem dalšího on-line rozhovoru Deníku. Čtenáři se ho ptali na to, jakým způsobem třeba bude řešit správa vodní režim v Brdech nebo jak je to se značením turistických tras, běžkařských tratí nebo zda nehrozí v oblasti výstavba.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies