VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O budoucnosti problematické zdi Cvrčovické pekárny rozhodne magistrát

Cvrčovice – Zeď, kterou Cvrčovická pekárna staví na okraji svého areálu, komplikuje podle vedení obce i některých místních obyvatel dopravu v nepřehledné zatáčce hlavní silnice ve vsi. Podle starosty Stanislava Plecitého je budována v rozporu s projektovou dokumentací a měla by proto být odstraněna. Obě strany, obec i pekárna, nyní čekají na rozhodnutí odboru výstavby kladenského magistrátu.

24.9.2015
SDÍLEJ:

PODLE STAROSTY CVRČOVIC Stanislava Plecitého se zatáčka po vybudování zdi místních pekáren stala mnohem více nepřehlednou a nebezpečnou.Foto: Robert Božovský

Stavební úřad už letos 
v červnu rozhodl, že zeď vzniká v rozporu se stavebním zákonem a nařídil okamžité zastavení prací pod hrozbou uložení pokuty až do výše 200 tisíc korun. V červenci zahájil řízení o jejím odstranění. Společnost Cvrčovická pekárna skutečně práce přerušila a zároveň dodatečně požádala o povolení stavby.

„Podle mého výstavbou oplocení vznikla nebezpečná situace. Mám podněty od občanů i autobusového dopravce. Byl jsem vyzván ke zjednání nápravy," řekl starosta Cvrčovic Stanislav Plecitý 
s tím, že žádná nehoda se 
v uvedené zatáčce zatím naštěstí nestala, což prý ale může být jen otázkou času.

„Zatáčka je nyní nepřehledná, autobusy zde musí najíždět do protisměru, pokud se tady míjejí protijedoucí vozidla, je to problém. Nejedná se 
o žádný spor s Cvrčovickou pekárnou, s níž máme jako obec dlouhodobě dobré vztahy, jedná se nám pouze o zjednání nápravy vzniklého stavu," sdělil starosta. Zároveň dodal, že v obci mají obavy z výsledku rozhodnutí stavebního úřadu. „Když se něco postaví načerno, nebývá už taková vůle to odstranit," poznamenal starosta.

Spolumajitel Cvrčovické pekárny Petr Suk Kladenskému deníku řekl, že společnost čeká na rozhodnutí stavebního úřadu. „Budeme ho respektovat, i když podle mého názoru stavbou v zatáčce nebezpečná situace nevznikla. O sto metrů výše je na silnici mnohem nepřehlednější úsek a nikdo se jím nezabývá," řekl.

„Tato zatáčka je nepřehledná z důvodu existence staveb u silnice, jejichž stáří je sedmdesát a více let. Dnes je nikdo neodstraní, ale v současné době by je ani nikdo nepovolil," reagoval starosta.

Podle vyjádření mluvčí kladenského magistrátu Lenky Růžkové může být dodatečné povolení stavby vydáno pouze za předpokladu kladných stanovisek odboru dopravy magistrátu, policie, krajské správy a údržby 
silnic a obce Cvrčovice. „V tuto chvíli nebyly žádné z požadovaných dokladů žadatelem, tedy Cvrčovickou pekárnou, předloženy, nemůže tak být o dodatečném povolení stavby v nejbližších dnech rozhodnuto," sdělila mluvčí.

Pokud žadatel dokumentaci nedoloží do konce září, bude pokračovat řízení o odstranění stavby.

Autor: Robert Božovský

24.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení