VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Boj s potkany v kanálech nekončí

Kladensko – Zda se počet hlodavců také v kanálech na Kladensku snížil, ukáže až podzim. Stejně jako v předchozích letech vydaly i letos Středočeské vodárny (SV) na hubení těchto nežádoucích obyvatel stokové sítě téměř šest set tisíc korun.

30.5.2011
SDÍLEJ:

Deratizace ve stokáchFoto: Ilustrační foto: Deník

„Deratizace je sice nákladná činnost, ale díky ní se daří udržovat populaci potkanů v kanalizačních stokách v přijatelných mezích,“ sdělil Zdeněk Nedvěd, manažer provozu kanalizace SV.

„Bohužel někteří obyvatelé se nepřímo stávají milovníky potkanů, když jim zajišťují pravidelný přísun potravy přes záchodovou mísu či výlevku,“ upřesnil Zdeněk Nedvěd. Ideální stav by i podle jeho kolegů byl, kdyby všichni provozovatelé a vlastníci podzemních objektů (např. bytová družstva, dodavatelé tepla, aj.) prováděli plošnou deratizaci, a to nejlépe jednou společností.

„Byla by tím zaručena maximální efektivita likvidace hlodavců a nedocházelo by ke konfliktům, kdo bude zajišťovat jejich hubení v mimořádných případech,“ vysvětlil Pavel Pobříslo, manažer provozu kanalizace Kladno.

Jarní deratizace v těchto dnech končí. A to na čistírnách odpadních vod a v místech případného zvýšeného výskytu hlodavců nebo v místech, kde deratizace nemohla být dokončena z důvodu špatného počasí, čištění kanalizace či jiných důvodů.

„Harmonogram prací počítá i s opakovanou likvidací hlodavců. Specializovaná firma vždy předem nahlašuje obcím a městům termíny probíhající deratizace,“ upozornila mluvčí SV Lenka Kozlová. Podle jejích slov je v některých lokalitách likvidace potkanů bohužel stále podceňována, přestože je jejich zvýšený výskyt vážným zdravotním rizikem

Autor: Kateřina Husárová

30.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení