VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předškoláky vítal ve Velvarech Kašpárek i zvířátka

Velvary – /FOTOGALERIE/Stejně jako na ostatních základních školách se i v té velvarské uskutečnil v pátek a sobotu zápis budoucích prvňáků.

11.2.2013
SDÍLEJ:

Zápis v ZŠ VelvaryFoto: Petra Francová

Stalo se již tradicí, že příchozí rodiče s dětmi vítají žáci školy v kostýmech. Letos bylo zvoleno téma Z pohádky do pohádky.

Budoucí žáci si mohli ve společnosti pohádkových postav, ztvárněných členy školního klubu, vyzkoušet dovednosti nezbytné pro úspěšné zvládnutí nároků, jaké jsou kladeny na děti v první třídě.

Předškoláky vítal král z osmé třídy, u Kašpárka z páté třídy zase caparti stříhali obrázky, u zbrojnošů se stavěl hrad z molitanových kostek a u lesních zvířátek skládaly děti pohádkové motivy. Další dovednosti posuzovali učitelé.

„Speciální pedagožka byla připravena poradit rodičům ohledně školní zralosti a případně doporučit návštěvu speciálního poradenského pracoviště. I ve Velvarech se děti nejvíce potýkají s logopedickými nedostatky.

„Ve škole je několik let zřízena přípravná třída, a proto k zápisu přicházeli i rodiče, kteří mají zájem o tuto formu předškolního vzdělávání. Nejčastěji se zajímali například o školní stravování a družinu," řekl ředitel školy Petr Došek.

Každé dítě si kromě zážitku odneslo od zápisu dárky vyrobené žáky školy a speciální omalovánky.

Celkem k zápisu přišlo 62 dětí. Čtyřicet devět jich bylo přijato do první třídy, osm rodičů požádalo o odklad školní docházky. Sedm rodičů těchto osmi dětí s odkladem školní docházky požádalo o přijetí do přípravné třídy. Dále přišlo k zápisu šest pětiletých dětí, jejichž zákonní zástupci požádali o přípravnou třídu jako o formu předškolního vzdělávání. Na základě těchto čísel bude Základní škola Velvary otevírat dvě první třídy a bude žádat krajský úřad o povolení otevřít přípravnou třídu.

Autor: Eva Hanáková

Autor: Redakce

11.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Ilustrační foto

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení