VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamery budou hlídat další místa

Kladensko - Prevence kriminality: Kladno vybuduje dětské hřiště u ubytovny, Slaný rozšíří kurzy sebeobrany i pro dívky.

8.1.2010
SDÍLEJ:

Jedna z městských bezpečnostních kamer umístěných na náměstí Svobody v Kladně bude v tomto roce zrušena a přemístěna do Kročehlav. Foto: Deník/Zuzana Vlková

Instalace nové kamery v Kročehlavech, vybudování dětského hřiště u ubytovny pro neplatiče, nasvícení ulice pod nemocnicí, nebo pokračování úspěšného kurzu sebeobrany pro ženy, to jsou jedny z projektů, které pro letošní rok v rámci prevence kriminality chystají města Kladno a Slaný.

Projekty budou v obou městech sice ještě projednávány komisemi a musejí je odsouhlasit rady měst, ale první posvěcení od starostů už mají. Vedoucí oddělení krizového řízení prevence kriminality a obrany kladenského magistrátu Petra Černá Kladenskému deníku sdělila, že město v letošním roce bude žádat o dotace na pět záměrů.

„První projekt je reinstalace kamery na náměstí Svobody. Z kamene v parku, kde je dosud umístěna, ji odejmeme a instalujeme do Kročehlav někam do prostoru bytové zástavby poblíž Shopping Jihu, kde by měla monitorovat i kruhový objezd. Místo ale ještě upřesníme. Park v centru je totiž nyní monitorován duplicitně ještě kamerou na prvním obytném domě ve směru do Rozdělova,“ uvedla Černá.

V letošním roce by Kladno chtělo také začít s programem Konzultant pro lokální partnerství, jehož cílem je větší integrace a zasíťování organizací působících v sociální oblasti. V návrzích je také popsán projekt Střecha, který je směrován speciálně na žáky učiliště ve Vrapicích. „Jednalo by se o volnočasové aktivity, jež bychom pro tyto děti objednali a realizovali. V loňském roce se tak uskutečnila například návštěva aquaparku, in-line bruslení nebo paintball,“ sdělila.

Kladenská vedoucí oddělení krizového řízení prevence kriminality a obrany také zmínila, že v letošním roce by podle předběžného návrhu mělo být vybudováno hřiště pro nejmenší děti v prostoru ubytovny bývalého masokombinátu. „Jednalo by se opravdu o zázemí s pískovištěm a několika prolézačkami,“ upřesnila Černá.

Tato myšlenka potěšila ředitele kladenské pobočky společnosti Člověk v tísni Milana Greinedera.„I když se může zdát, že hřiště nemusí dlouho vydržet, pro obyvatele to bude mít velký význam v tom, že město pro ně něco udělalo. Nám to umožní zpestřit aktivity, které v objektu u bývalého masokombinátu pravidelně organizujeme,“ zhodnotil Greineder.

Poslední letošní projekt v rámci prevence kriminality by pak podle plánu mělo být Odpoledne v Kladně. Petra Černá k němu sdělila, že by se jednalo o komplexní program pro žáky základních škol se zaměřením na volnočasové aktivity.

Stejný počet projektů jako v Kladně mají pro letošní rok naplánovaný i Slánští. Preventista městského úřadu Ludovít Šikorský uvedl, že v programu jsou dva investiční záměry, dva ze sociální oblasti a jeden informativní. „Znovu budeme usilovat o dotace na osvícení rizikových míst ulice pod nemocnicí. Druhým projektem z oblasti investic bude žádost o dotace na kamerová oka. Ta bychom chtěli umístit na autobusové nádraží a hlídala by místa, kam dálkově řízené kamery nevidí,“ řekl Šikorský.

Ze sociální oblasti je plánováno pokračování úspěšného programu Prázdninový pobyt, který by v letošním roce měl být rozšířen ještě o poprázdninovou péči. „Pobyty pro vybrané děti rizikových sociálních skupin úspěšně pořádáme už dva roky, a proto jsme se je rozhodli prodloužit i na období začátku školní docházky,“ upřesnil slánský preventista.

Mnohé slánské ženy pravděpodobně potěší, že i v tomto roce by měl pokračovat Kurz sebeobrany. „Rozhodli jsme se ho rozšířit i pro dívky a těm by měla být věnována polovina času. Proto oslovíme všechny čtyři zdejší střední školy a chtěli bychom zapojit také žákyně devátých ročníků základních škol,“ uvedl Šikorský.

Posledním z řady projektů bude vytvoření již třetí publikace, tentokrát zaměřené na děti a mládež. „Bude se jednat o kalendář na rok 2011 s radami o celé škále problémů od trestné činnosti, přes dopravu po přestupky nebo šikanu. Děti v něm k dané tematice vždy naleznou několik vět a obrázek s popisovanou situací. Kalendáře budeme distribuovat na všechny školy, do diagnostického ústavu a také do Městského domova pro děti a mládež Ostrov. Zbylé dostanou k dispozici strážníci městské policie na besedy s dětmi, policisté a budou také v infocentru,“ dodal preventista.

Autor: Zuzana Vlková

8.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Ilustrační snímek výměna pneu.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

OBRAZEM: Veteránisté se společně rozloučili se sezónou

Kladno - Milovníci historických vozidel se sjeli za krásného slunečného počasí v kladenských Kročehlavech na parkovišti tamního autosalonu, aby se společně neformálně rozloučili s letošní veteránskou sezónou. Podobně jako pro motocykly je také pro auta staršího data výroby vhodné na vyjížďky ideální počasí.

OBRAZEM: Hubertovu jízdu pořádali poosmnácté

Drchkov - Tradiční Hubertovu jízdu uspořádalo Jezdecké centrum údolí Bakovského potoka v Drchkově. Takzvaný hon na lišku se konal letos už poosmnácté a sjelo se na něj 36 jezdců. Jelo se o tradiční šunku. Trasa vedla okolní přírodou. Na své si přišli i diváci, kteří soutěži přihlíželi ze zajištěného autobusu. Večerní koňský soud, kde se soudily prohřešky závodu a posezení s občerstvením se konaly v Královické hospůdce.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno – V juniorské extralize se jeho průměr obdržených branek blížáí téměř ke čtyřem, ale tam padá gólů víc. A že je David Stahl velkým brankářským talentem Kladna, to se ví už dlouho. Hokejista pocházející ze spíš fotbalové rodiny ze Slánska dostal velkou šanci v pondělním utkání v Kadani, kde poprvé nastoupil za Rytíře jako jednička. Pro devatenáctiletého mladíka to byla premiéra výborná, tým dovedl k výhře 3:2.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení