VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice ustoupila tlaku zastupitelů a konkurz na ředitele nemocnice zrušila

Slaný - Rada města zrušilla ve středu 18. února vypsané výběrové řízení na ředitele slánské nemocnice. Při rozhodování vzala v úvahu názory zastupitelů i odborné veřejnosti, týkající se krátké lhůty pro podání nabídek a nedostatečnou prezentaci výběrového řízení v odborném zdravotnickém tisku. 

18.2.2015 4
SDÍLEJ:

OSMDESÁT PROCENT lékařů slánské nemocnice za svým ředitelem Jiřím Šimákem stojíFoto: Ilustrační foto:Deník/Kateřina Husárová

Co tomu předcházelo?

Informovali jsme před zasedáním rady

Zhruba třetina slánských zastupitelů, z koalice i opozice, už podala v závěru uplynulého týdne oficiální žádost o mimořádné jednání zastupitelstva, protože nesouhlasí s vypsáním výběrových řízení na vedení slánské nemocnice, městské policie a jednatele víceúčelové sportovní haly.

Podle zastupitele Pavla Bartoníčka (Občané města Slaného) nebylo vypsání konkurzů dostatečně zdůvodněno. „Lidé se obávají například privatizace a zúžení péče poskytované nemocnicí," uvedl.

Starosta s tím nesouhlasí, jak sdělil ČTK, podle něj nebyla například dostatečně vypracována výroční zpráva nemocnice a vedení města má podezření, že jsou z nemocnice vyváděny peníze.

„Zkusíme se dohodnout tak, že v případě nemocnice výběrové řízení prozatím zrušíme a nejdříve situaci necháme prověřit nezávislou auditorskou firmou," řekl starosta.

Výběrová řízení

Výběrové řízení na vedení městské policie zrušeno nebude, protože velitel složil funkci, a v případě vedení víceúčelové sportovní haly také zůstane vypsáno, protože současný jednatel je podle starosty v konfliktu zájmů, když je zároveň jednatelem Technických služeb Stochov.

Ředitel slánské nemocnice Jiří Šimák Kladenskému deníku včera řekl, že zmíněná forma výroční zprávy dřívějšímu vedení města postačovala a nepovažuje ji tudíž za důvod k vypsání výběrového řízení.

„Žádné peníze se z nemocnice nevyvádějí," trvá na svém ředitel. Zdravotníci na podporu manažera špitálu už navíc sepsali, kterou podepsala valná část doktorů.

Pro Kladenský deník ještě ředitel slánské nemocnice Jiří Šimák včera doplnil: „Zaměstnancům nemocnice jsem slíbil, že se do výběrového řízení přihlásím," uzavřel Šimák.

Střet zájmů? Údajně ne

Co se týká dalších zmiňovaných výběrových řízení například na jednatele Veřejné sportovní haly ve Slaném (VSH), kde je šéfem Roman Klusák, objevila se aktuální informace.

Radnice tvrdí, že tento manažer je ve střetu zájmů, protože je současně v pracovně právním poměru na Stochově coby jednatel tamního podniku Technických služeb. Rada města Stochova rozhodla o jeho dosazení jednomyslně a Roman Klusák byl do funkce zvolen 1. února.

V Technických službách Stochov je jednatelem vždy osoba, která působí jako dohled vlastníka a zřizovatele, tedy Města Stochov. Původně tou osobou byl tajemník města (kterým byl v letech 1997 2008 právě Roman Klusák) a následně jeden z radních města. Nyní byl jednatelem opět jmenován Roman Klusák, jenž je od podzimních voleb stochovským radním.

Osoba jednatele je pověřena radou města dohledem nad společností TS Stochov, především ve věcech majetkových. Jmenováním Romanu Klusákovi tudíž nevznikl pracovně právní právní vztah.

V Technických službách Stochov je v pracovně právním vztahu pro výkon řízení společnosti pouze ředitel Technických služeb Stochov. Na tuto funkci nyní probíhá výběrové řízení, kterého se však Roman Klusák neúčastní!

Přihlaste se, stejně budete vyřazen

„Jedním z argumentů rady města Slaného a jeho vedení je, že se současní vedoucí pracovníci mohou do vyhlášených výběrových řízení rovněž přihlásit a bude vybrán ten nejlepší.

V případě konkurzu na jednatele VSH však toto není pravdou, protože prvním z požadavků na uchazeče je vysokoškolské vzdělání. To však současný jednatel VSH Roman Klusák, který je v této funkci od roku 2008, nesplňuje.

Může se přihlásit, ale podmínky řízení umožňují jeho vyloučení pro nesplnění požadavků." upozorňuje opoziční zastupitel Slaného Pavel Bartoníček (OMS).

Velitele vymění, nový dostane víc

Výše zmíněné výběrové řízení na velitele Městské policie Slaný přináší také jeden překvapivý fakt. Pavel Štěpánek, jenž svoji funkci po letech pod tlakem okolností raději sám složil 12. února při zasedání zastupitelstva, byl dosud zařazen v deváté platové třídě.

Přestože nové vedení radnice hlásá od počátku, že bude především šetřit a škrtat, vypsané výběrové řízení nabízí nově vybranému veliteli jedenáctou platovou třídu.

Autor: Kateřina Husárová, ČTK

Místo události:
18.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kapela Čechomor ve Slaném v letním kině
28

Čechomor ovládl slánské letní kino

Publikum na Okoři

FESTIVAL OKOŘ: Hvězdnou sestavu doplní Marta Jandová a Eddie Stoilow

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Den na rybářské baště v Unhošti bude plný pochoutek a zážitků

Unhošť – Český rybářský svaz Unhošť pořádá v sobotu od 14 do 24 hodin Den na rybářské baště. Příjemné setkání se už potřetí uskuteční v areálu na sádkách v Unhošti nedaleko rybníka Bulhar.

Na silnici mezi Veltrusy a Neratovicemi se srazila dvě auta

Mělnicko - Na silnici II/101 mezi Veltrusy ve směru na Neratovice se stala v pátek ve 13.25 hodin dopravní nehoda dvou vozidel. Na mostě nad dálnicí D8 se  srazilo osobní vozidlo s dodávkou.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 33. týdnu roku 2017 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení