VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DISKUSE: S většími opravami silnic začnou po otevření rozdělovského mostu

Kladno - Hlavní tahy se začaly částečně rekonstruovat začátkem března. Opravovat se bude i ulice Železničářů.

24.3.2009 8
SDÍLEJ:

Pozor na objížďky by si nyní řidiči měli dát především na hlavním tahu od Prahy do centra Kladna. Vozovka je tu místy vyfrézovaná. Foto: Deník/ Zuzana Vlková

Tradiční nepříjemností pro řidiče po zimě jsou všudypřítomné díry na silnicích. V Kladně trpí obzvláště hlavní tahy, ale od zavření rozdělovského mostu jsou to i menší komunikace, kudy vede objízdná trasa. Proto Kladenský deník uspořádal anketu mezi obyvateli a dotazovali jsme se, kde je podle jejich názoru nejhorší stav vozovek a chodníků.


„Myslím, že opravit by potřebovaly staré Kročehlavy a v Rozdělově, obzvlášť na severu, jsou také špatné silnice. Já sama bydlím v jižní části, kde to před nedávnem dodělali, takže máme perfektní chodníky i silnice,“ popsala důchodkyně Jaroslava Poštová.


„U garáží ČSAD jsou všude zatáčky a samé díry, a také silnice z Buštěhradu by potřebovala dát do pořádku. Jinak si myslím, že to docela jde,“ poznamenal řidič Václav Leník.


Do opravy komunikací se v přitom v Kladně ročně investují desítky milionů korun a naplno se s pracemi začalo asi začátkem března. „V současné době monitorujeme stav a samozřejmě jako první jsou na řadě opravy hlavních tahů. Nyní se pracuje na Sítné, v části ulice Cyrila Boudy a v Arménské směrem na Prahu. Silnice se částečně vyfrézují a vyspraví,“ řekl vedoucí odboru dopravy a služeb kladenského magistrátu Tomáš Fujan. Podle jeho slov budou tyto opravy souvisle trvat asi dva měsíce.


I když se na úseku komunikace vedoucí k sítenskému mostu vloni provedla generální oprava, potřebovaly by ji i navazující části. Kvůli dlouhodobé rekonstrukci mostu v Rozdělově, značně komplikující dopravu v Kladně, ale není možné uzavřít další dopravní tepnu kterou je právě ulice Cyrila Boudy. I z tohoto důvodu zde byl zvolen systém částečného frézování vozovky.


Zcela nového povrchu by se podle Tomáše Fujana měla v letošním roce dočkat například Fibichova ulice v centru města. „Investice včetně vybudování nových chodníků by měla být do pěti milionů korun,“ uvedl. V rozpočtu města na letošní rok je přitom na opravy silnic vyčleněno 45 milionů korun. Na chodníky a parkoviště je to 40 milionů.


V anketě Kladenského deníku lidé několikrát zmínili také komunikaci vedoucí kolem garáží ČSAD. „Čekáme, až bude zprovozněn rozdělovský most a poté budeme opravovat silnici Železničářů. Termín ale zatím není přesně stanovený. Podle mých posledních informací by měla být jedna polovina mostu obousměrně zprůjezdněna v červu,“ poznamenal Fujan.


Kromě rekonstrukcí silnic je na letošní rok naplánována i výstavba parkoviště zhruba pro čtyřicet vozů v Unhošťské ulici, se kterou bude souviset i oprava chodníků kolem areálu školy.


„Pracujeme na přípravě parkoviště v Maďarské a Budapešťské ulici. Připravujeme také kompletní projektovou dokumentaci na parkování v lokalitě za Domem kultury na Sítné,“ doplnil vedoucí odboru dopravy a služeb.

Autor: Zuzana Vlková

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavnostní zahájení výstavy v Galerii Dobeška v úterý odpoledne. Výstava o úzkokolejce potrvá do neděle.
28

Historii úzkokolejky si můžete prohlédnout v Dobešce

Ilustrační foto.

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáčci ze ZŠ a MŠ Kladno!

Zbavit kladenskou nemocnici problémů mají desítky milionů od kraje

Střední Čechy – Navýšení základního jmění kladenské nemocnice o 150 milionů korun odsouhlasili v úterý středočeští zastupitelé.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

V Kladně nenastoupilo do školek šedesát dětí, rodičům hrozí pokuta

Kladno /INFOGRAFIKA/ - Novela školského zákona, podle které jsou rodiče povinni vodit děti rok před nástupem do základní školy do mateřinky, kde dostanou děti potřebnou předškolní přípravu, má účinnost od září letošního roku. Přestože velká část rodičů vzala tuto povinnost za svou, i v největším středočeském městě Kladně mají v současnosti kolem šedesáti zatoulaných dětí, které zkrátka do žádné školky nepřišly.

Policie žádá o pomoc při pátrání po pohřešované ženě

Slaný - Minulý pátek oznámila na Obvodní oddělení Slaný, teta pohřešované ženy, že pohřešuje svou neteř Girgovou Kateřinu, narozenou 22.7.1978, bytem Pražská 829, Slaný, okres Kladno, která se nevrátila domů. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení