VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodinná poradna ve Slaném a středisko rané péče slaví výročí

Smečno - Kolpingova rodina Smečno si připomíná výročí založení Rodinné poradny ve Slaném a služby Střediska rané péče pro zdravotně postižené děti. Rok 2017 je pro tuto neziskovou organizaci opět významný. Připomínáme si v něm výročí založení dvou typů služeb. Za prvé 15 let od založení Rodinné poradny ve Slaném a 10 let od začátku působení Střediska rané péče. Obě tyto služby se snaží především o zkvalitnění a podporu rodinného života. 

18.7.2017
SDÍLEJ:

Kolpingova rodina pomáhá maminkám získat nové znalosti a sebevědomí při uplatnění v profesním životě. Kurzy ve Smečně a Slaném jsou toho důkazem.Foto: Ladislava Ondrouchová

K představení služeb i aktivit obnoveného Mateřského centra Rybička ve Slaném se rozhodli jeho členové uspořádat Pohádkové odpoledne – zábavnou akci v maskách pro rodiny s dětmi na hřišti Hrad Kocour ve Slaném. Akce se i díky podpoře místních firem a Města Slaný mimořádně vydařila.

"Přestože se jednalo o náš první pokus vytvořit veřejnou akci pro děti Slánska a spádových obcí a v této době neměla zažitou tradici, celkový počet účastníků se pohyboval kolem 300 a mnozí přišli v krásných maskách. Nejkrásnější čtyři masky odměnil starosta Slaného Martin Hrabánek cenami, které věnovala firma Rozinka, všechny děti si odnesly dárečky od firmy Remax, opekli buřty, které věnoval Pivovar Antoš, zakousli pečivem od firmy Kompek a o hygienu se postarala firma Toi toi zapůjčením přenosných wc. Zázemí zapůjčili Skauti Slaný, firma Bara zajistila ozvučení a firma www.slapacikary.cz nám sponzorsky zapůjčila svá vozítka.

O krásnou a vtipnou náladu se postarala Barča Ládrová svým Diskotačením, která rovněž svou zaslouženou odměnu osovně věnovala naší neziskovce. Nadšené ohlasy od účastníků nám dodaly odvahu pořádat Pohádkové odpoledne pro děti i v příštím roce. S velkou vděčností děkuji všem, kdo jakýmkoli způsobem přispěli k radostné náladě dětí i dospělých," děkuje všem ředitelka Kolpingovy rodiny Smečno, Ludmila Janžurová.

Rodinná poradna ve Slaném působí na adrese Wilsonova 546/7 a jedná se o jedinou poradnu na slánsku nabízející základní služby bezplatně. Poskytování odborného poradenství je určeno pro rodiny, páry nebo i jednotlivce starší 16 ti let, kteří prožívají rodinnou krizi nebo pociťují problémy v některé oblasti svého života. Nejčastěji se zde řeší problémy vztahové, mezigenerační, komunikační nebo také výchovné otázky. Ročně se zde uskuteční průměrně až 1 500 konzultací.

Služba Střediska rané péče má svou základnu ve Slaném, ale protože se jedná o službu poskytovanou v domácnostech klientů, jedná se o službu terénní, kdy naši odborníci za rodinami dojíždí. Raná péče je určena rodinám s dětmi do 7 let se zdravotním postižením či jiným znevýhodněním a snaží se zejména o podporu celé rodiny daného dítěte. "Službu poskytujeme ve všech krajích ČR. Jsme zároveň jedinou organizací, která zajišťuje ranou péči rodinám pečujícím o dítě se vzácným nervosvalovým onemocněním, převážně s diagnózou spinální muskulární atrofie a Duchennova muskulární dystrofie. Jedná se o velmi závažné, život zkracující onemocnění. Děti postupně ztrácejí schopnost pohybu, jejich intelekt však není zasažen," říká Ludmila Janžurová.

Každá rodina má podle ředitelky svého poradce, který jí poskytuje odborné poradenství, pomáhá při jednání s úřady nebo zprostředkovává kontakty na další odborníky. Velmi důležité je též sdílení zkušeností mezi rodinami se stejným osudem, proto kromě poradenství v rodinách pořádají i celou řadu pobytových akcí, kde tyto rodiny načerpají cenné informace a mohou sdílet své zkušenosti.

Autor: Kateřina Husárová

18.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Poctivci ještě žijí, nálezkyně odevzdala na policejní služebnu osm tisíc Euro

Metrostav handy cyklo maraton 2016.
17

Tři stovky cyklistů objedou Česko! Zavítají do Holašovic

Budějovice vyřadili, teď čeká na smutné Velvaráky Hradec Králové

Velvary – Na dalšího druholigového soka se těší fotbalisté Slovanu Velvary. Divizní celek vyřadil v sobotu v 1. kole MOL Cupu České Budějovice, ve druhém kole mu pak los přiřkl klub z dalšího stotisícového města - Hradec Králové. Hrát se bude ve středu 9. srpna (17) a Velvarští neskrývali nad losem trochu smutku.   

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý

Zaparkování auta je poměrně jednoduchý úkon, který ale někteří jedinci dokážou odfláknout vrcholným způsobem. Ať už jde o nedostatek trpělivosti, zkušeností nebo čistou lhostejnost ke svému okolí, někteří řidiči si svým chováním koledují o potrestání. A někdy ho i dostanou. A někdy je to i vtipné.

Do Prahy levněji od konce srpna

Kladno - Hlavní město Praha se středočeským krajem dokončují přípravy na rozšíření integrované dopravy i na autobusové linky mezi Prahou a Kladnem, a to včetně kladenské městské hromadné dopravy. Cestující budou na jednu jízdenku cestovat mezi Kladnem a Prahou i s možností využití spojů městské hromadné dopravy v obou městech.

Kladnem budou zanedlouho jezdit Rekola

Kladno /FOTOGALERIE/ - Bikesharingová služba Rekola, která existuje již v pěti městech v České republice, zahajuje v polovině srpna zkušební provoz v Kladně. Vznikne tak komplementární dopravní prostředek k MHD. Za Rekoly se skrývá úsilí dobrovolníků a podpora lidí, kteří usilují o rozvoj městské cyklistiky.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení