Zdejší vodní plocha totiž po celý týden postupně ubývala až na naprosté minimum, ve kterém se plácaly stovky kaprů, štik, amurů a línů.

Mezi nimi se až po pás v bahně pohybovali muži a pomocí naběráků jeden kousek po druhém sbírali do bedýnek. Následně je podávali dalším rybářům čekajícím u břehu. Ti náklad předávali dál, až ryby skončily ve velkých kádích.

Zde je čekalo další třídění, které rozhodovalo o jejich dalším životě. Část ryb byla prodávána přímo na místě výlovu, další putovaly na korbě nákladního auta do firmy obchodující s rybami a dá se předpokládat, že skončí na štědrovečerní tabuli. Poslední možností bylo zpětné vypouštění do rybníka. Ovšem toho se dočkalo pouze 300 z nich.

Na výlov musel rybník čekat několik let, jelikož před třemi roky byl nezodpovědnými lidmi otráven. „Než se to stalo, plavaly v něm raritní kousky jako například velcí sumci. Nyní jsou zde ryby dva roky. Akci bereme jako zakončení zemědělské sezony,“ vysvětlil spolumajitel rybníka Milan Slavík.

Kromě vylovení ryb musí být také upraveno dno, které je zanesené bahnem a spadaným listím. Vodní plocha se vypouštěla celý týden, ovšem dva dny před výlovem museli rybáři okolí hlídat, aby jim ryby někdo neukradl.

Příští týden by chtěli rybáři výlov zopakovat a také proto část ryb vypustili zpět do vody, kde je má Milan Slavík podle slov nejraději.

Kromě tichých bláznů si zde našly zábavu i děti, které vytrvale lovily z kádí malé rybičky a snažily se spočítat šupiny na jejich těle. Velkou atrakcí se stal vodník, jenž se z ničeho nic objevil na druhé straně rybníka. Šel si obhlédnout co se to v jeho panství děje.

K pobavení a tak trochu k tanci hráli přímo na hrázi tři muzikanti. Lidé si kupovali grilovaného kance či kapra a zapíjeli ho slivovicí.