VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slaňáci budou soutěžit o vylepšení města, ve hře je venkovní cvičiště i lavičky

Slaný – Slaňáci se letos zapojili po vzoru jiných měst do projektu takzvaného participativního rozpočtu. Jak už dříve Deník informoval, zastupitelé odsouhlasili milion korun na to, aby občané mohli sami rozhodnout, co jim ve městě chybí nebo čím by mohli jednotlivá místa nebo čtvrti vylepšit.

15.6.2017 1
SDÍLEJ:

Hudba na náměstí ve Slaném - Music on the Square, první koncert slánské kapely Kujooni v sezoně 2016Foto: Jiří Skála

Aktivní zájemci měli několik měsíců na to, aby se do projektu přihlásili a předložili vedení města konkrétní návrhy. Cena jednoho projektu je limitována do 500 tisíc korun. Jak potvrdil starosta Slaného Martin Hrabánek, na radnici byli mile překvapeni, protože hned v prvním roce vyhlášení soutěže se sešlo celkem devět návrhů, přičemž projekty dosahují celkové výše 2,5 milionu korun.

„Opravdu jsme tolik návrhů nečekali. Těší mě, že mají Slaňáci takový zájem o svoje město. V dubnu jsme občany seznámili s pravidly soutěže a zastupitelé vše schválili," uvedl starosta. V současné chvíli jsou všechny dodané projekty na stolech úředníků, aby posoudili, zda je jejich uskutečnění reálné. Úředníci musí zkontrolovat, jestli se v návrzích neobjevují chyby, aby později nenastal problém.


Pro další kolo prezentace se navrhovatelé sejdou na veřejném projednávání v Městském centru Grand 27. června v 17.30 hodin. Vzhledem k tomu, že participativní rozpočet obsahuje jeden milion korun, na některé nápady nedostane.  „O tom, který návrh zvítězí, rozhodnou lidé sami jak pomocí internetového hlasování, tak prostřednictvím kupónů, které donesou na smluvené sběrné místo," doplnil starosta.

Na dotaz, co bude s návrhy, které nezískají potřebné hlasy, starosta odpověděl, že to bude nejspíše předmětem dalších jednání. Buď zastupitelé rozhodnou například o rozpočtovém opatření a nebo budou zbylé návrhy zařazeny do soutěže v příštím roce. Vniveč nepřijdou.

O přízeň občanů se ucházejí projekty:

  • rozšíření Hradu Kocour Na Sadech (500 tisíc korun)
  • lavičky pro Wilsonovu ulici (120 tisíc korun)
  • projekt nevyloučená Pražská – obnova dětského hřiště (500 tisíc korun)
  • psí hřiště Háje (200 tisíc korun)
  • workoutové hřiště Háje (310 tisíc korun)

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Baráž: Novo Kladno - K. Žehrovice 6:0 a 1:2.
16

Do přeboru zamíříly i Novo a Pozdeň

Oslavy pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě.
13

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

FOTO: Domov dobré vůle Slunce oslavil sedmnáct let

Nouzov - Chráněné bydlení Domov dobré vůle Slunce v Nouzově uspořádalo oslavy založení. Na zahradní slavnosti v Nouzově byla k vidění skvělá vystoupení samotných uživatelů sociálních služeb či kouzelník v akci. Všem zúčastněným navíc zazpíval veselé písničky klaun František Konvalinka. Hosty čekalo také bohaté pohoštění, které z části zajišťovala Kavárna Slunce. Nakonec zahrála všem k tanci i poslechu kapela Kamarádi od Berounky.

Bez gumy neumí zázraky ani Hošek

Kladno – Na páté místo průběžného pořadí královské kubatury Super buggy klesl kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Třetí místo opustil po závodech na jeho oblíbené trati v Přerově, kde skončil až devátý.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

FOTO: Společně oslavili Tátův den Podnebem

Slaný - Ve Slaném slavili Tátův den Podnebem. Druhý ročník akce s tímto názvem pořádala stejně jako v loňském roce nezisková organizace Prostor.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies