VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slaňáci podpoří více penězi sport i kulturu

Slaný - Slánské sportovní organizace stejně jako jinde v republice jsou více než na rozpočtu města závislé na svých sponzorech a mecenáších. Jedním z těch, kteří po léta podporovali sportovní a zájmové oddíly byl i největší výrobce zdravotnických pomůcek v republice. Kvůli tomu, že firma nebude letos dotovat zájmové či sportovní spolky zhruba 2,5 miliony korun jak tomu bývalo dosud, budou muset Slaňáci vystačit s málem. Přesto se město rozhodlo vydat na podporu sportu a zájmových organizací o 600 tisíc korun více než v předchozích letech.

25.3.2013
SDÍLEJ:

Ochotníci - Slánská scéna. Představení Polib tetičkuFoto: Foto: archiv MěÚ Slaný/Jiří Jaroch

Zájmové organizace dostanou letos 760 tisíc korun, přičemž na činnost to bude 491 tisíc korun a podíl ke grantům činí 274 tisíc korun.

„Podle stávajících pravidel, která zastupitelstvo nezměnilo, jsme odsouhlasili podporu devětadvaceti zájmovým organizacím ze třiceti. Jediný, kdo nedostal, je soukromý sauna klub. Nesplnil podmínky pro rozdělování," řekl slánský starosta Ivo Rubík.

Co se týká podpory sportovních organizací ve Slaném, mezi pětadvacet ze šestadvaceti možných, rozdělí z městské pokladny letos dva miliony korun. Na činnost půjde 1,7 milionu korun a jako podpora ke grantům 317 tisíc korun.

Nejnižší částka pět tisíc korun poputuje letos Boxklubu Heros. Naopak nejvíce peněz získal v letošním roce projekt Lezení do škol na lezecké závody O pohár královského města Slaného.

Soutěž získala dokonce statut Mistrovství České republiky. Konat se bude ve dnech 5. 7. dubna.

V rámci zájmových organizací bude letos podpořena z pokladny města například Kytičkiáda pořádaná Knihovnou V. Štecha, která vystačí se čtrnácti sty korunami.

Na druhé straně největší částky ve výši čtyřiceti tisíc korun dostanou jako grantovou podporu divadelní ochotníci a obecně prospěšná společnost Přemyslovské střední Čechy.

„Slánská scéna obdrží peníze na podporu nově zkoušené divadelní hry Hexenšus. Přemyslovci dále dostanou peníze na pátou knižní publikaci v pořadí pod názvem Za klapotu mlýnských kol, která je zaměřena na zmapování zaniklých mlýnů na území našeho regionu," uzavřel výčet podporovaných akcí starosta Slaného Ivo Rubík.

Autor: Kateřina Husárová

25.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení