VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deník pomáhá: Tráva je uklizena

Kladno - Již potřetí krčí lidé bezradně rameny. Trávník, o který se pečlivě starají, jim zničila sekačka.

21.7.2009 7
SDÍLEJ:

Obyvatelé Havanské ulice musejí zametat neshrabanou trávu, které na botách chodci nanosí do chodeb celé stohy. Navíc po každém dešti ucpává tráva kanály.Foto: Daniela Řečínská

Obyvatelé Havanské ulice v městské části Kročehlavy se snaží zvelebit si bezprostřední okolí svého bydliště pěkně upraveným trávníkem a květinami. Bohužel podle jejich mínění jim snahu kazí firma, která se má paradoxně o údržbu zeleně starat.

„My si tady sejeme trávu, udělali jsme si v březnu brigádu, kdy tu 38 lidí zametalo, plelo plevel, zasadilo kytky a oni nám to takhle ničí. To ať to raději nedělají vůbec, ať nám dá magistrát sekačku a benzin a my si to budeme sekat sami,“ řekla Kladenskému deníku Marta Loušová vystupující za společenství vlastníků bytových jednotek Havanská 2137/42.

Podle vyjádření společenství již v březnu při sekání zeleně a porostu se firma provádějící tuto práci nezachovala profesionálně. Tráva byla posekaná pouze na některých místech, částečně vytrhaná i s kořínky. Žádné shrabání porostu se nekonalo.

„Když se to stalo poprvé v březnu, tak jsme si to uklidili sami. Samozřejmě jsme volali řediteli sjednané firmy, ten o věc nejevil absolutně zájem. Byl vyzván, aby se na tu spoušť přijel podívat, ale už se neozval,“ popisuje situaci Marta Loušová.

Zhruba před měsícem se podle společenství vlastníků bytových jednotek situace opakovala. Opět vytrhaná nebo pouze zválená tráva, na některých místech byl porost zcela netknutý a hlavně opět neshrabáno.

„Když zaprší, všechen ten nepořádek se splachuje do kanálu a může jej ucpat. Na chodbách je plno trávy, jelikož jak je mokrá, tak se lepí na podrážky. Volala jsem majiteli firmy, která práci zajišťuje a opět jsem se nedočkala žádné reakce,“ informovala za společenství vlastníků bytových jednotek Marta Loušová.

Podle jejího vyjádření celý výjev nafotila a fotografie zaslala náměstkovi primátora Vojtěchu Munzarovi. Ten přislíbil nápravu.

Při posledním sekání, jež se uskutečnilo minulý pátek a sobotu, zbyl po pracovnících stejný obrázek, který obyvatelé viděli již v březnu a červnu.
„Opět vytrhané celé drny nebo pouze udusaná tráva. My už opravdu nevíme, co s tím,“ lomila bezradně rukama Marta Loušová a s ní několik dalších obyvatel Havanské ulice.

Podlemínění majitele firmy, jež má údržbu zeleně na starosti, na straně pracovníků rozhodně chyba není. „Já jsem se byl v Havanské ulici před chvílí podívat. Zde zaměstnanci provedli průmyslové sekání velkou sekačkou, jíž se posekají pouze větší dostupné prostory. Velkou komplikací pro takovou sekačku jsou zasazené kytky, které, pokud to magistrát nepovolí, by zde vůbec neměly růst. Zhruba dva dny po velké sekačce projdou celou plochu pracovníci s křovinořezem a ti práci dokončí. Posekaná tráva bude poté z ulice shrabána a odvezena. Velkou překážkou jsou pro nás nejen v této ulici, ale i jinde, zaparkovaná auta. V tuto chvíli není práce v Havanské ulici ještě dokončena,“ reagoval na stížnosti ředitel Zakládání a údržby zeleně Rudolf Fiala.

Na vzniklou situaci reagoval i náměstek primátora Vojtěch Munzar. „Na místo jsem se osobně jel podívat. Byl kontaktován jednatel společnosti, který se za nedostatky omluvil a přislíbil nápravu. Město by v žádném případě takto vykonanou práci nepřevzalo a nezaplatilo by za ni,“ vysvětlil.

V pondělíjsme vás informovali o nespokojenosti obyvatel Havanské ulice v Kladně–Kročehlavech. Podle společenství vlastníků bytových jednotek Havanská 2137/42 jim trávník, o který se pečlivě starají , již po několikáté zničila lajdácká práce firmy mající údržbu zeleně na starosti. Po každém sekání prý zůstane v ulici doslova spoušť: tráva je buď vytrhaná po celých drnech, nebo pouze udusaná. A když už se ji podaří pracovníkům posekat, tak ji nechají neshrabanou ležet na místě. Ta pak ucpává kanály a nanáší se do společných prostor domu. O celou věc se již včera zajímal také náměstek primátora Vojtěch Munzar, který se rozhodl kontaktovat majitele inkriminované firmy. Ten se podle slov náměstka za celou záležitost omluvil a přislíbil okamžitou nápravu. Proto se redaktorka byla na inkriminovaném místě v úterýpodívat. A povedlo se! Tráva v Havanské ulici je uklizena.

Autor: Daniela Řečínská

Místo události:
21.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
14

Právě jsme se narodili

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Slaný /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník slánského rockového open air festivalu Valník se uskuteční jako již obvykle poslední srpnový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném. 

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení