VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za starostování Malíkové vybudovali infrastrukturu

Slatina - V drtivé mužské konkurenci mezi starosty obcí Kladenska přihlášených do soutěže o titul Starosta roku je Jaroslava Malíková ze Slatiny jedinou ženou. Tato jedenašedesátiletá, skromná a milá dáma si však v oblasti zásluh pro obci se svými mužskými kolegy nezadá. Možná i naopak. Za dobu jejího působení se Slatina, obrazně řečeno, posunula ze středověku do moderní doby.

13.10.2009
SDÍLEJ:

Jaroslava Malíková je starostkou ve Slatině od konce roku 1998. V zastupitelstvu obce zasedá o tři roky déle.Foto: Deník/Zuzana Vlková

Jaroslava Malíková dělá ve své malé domovské obci, kde žije 421 obyvatel, neuvolněnou starostku od konce roku 1998. „Za manželem jsem se sem přestěhovala před čtyřiceti lety z Blevic, kde jsem do té doby žila s rodiči. V zastupitelstvu jsem začala pracovat v roce 1995,“ uvedla starostka.
Podle jejích slov ji do angažování v komunální politice přemluvil jeden ze spoluobčanů, prý aby se hnuly ledy.

„Byla jsem přesvědčena, že pro obec i samotné obyvatele se tu dá dělat mnohem víc. V obci nebylo nic. Plynofikace, kanalizace a vůbec celá infrastruktura chyběla. Chtěla jsem, aby zdejší lidé měli tyto služby dostupné, stejně jako tomu bylo a je v jiných obcích,“ zdůraznila Malíková.
Prvním velkým projektem, do něhož se obec pod jejím vedením pustila, tak byla plynofikace v roce 2004.

„Kromě toho jsme udělali regulaci potoka a upravili příjezdovou cestu na hřiště. Koryto toku bylo zpevněno žulovými deskami a komunikace ke hřišti vyasfaltovaná. Také jsme upravili dvě dětská hřiště, jež jsou osazena dřevěnými prolézačkami podle nařízení Evropské unie,“ sdělila starostka.

V investicích Slatina pokračovala rekonstrukcí nízkého napětí, veřejného osvětlení a opravou rozhlasu. „Teď spolu s dalšími dvěma obcemi, Olovnicí a Neuměřicemi, budujeme kanalizaci a vodovodní řad,“ doplnila Malíková.

Sama tvrdí, že v příštím roce už by nechtěla dále starostovat. „Přenechám to mladším. Chtěla jsem skončit už před třemi lety, ale vzhledem k tomu, že v té době byl rozdělán velký projekt výstavby kanalizace a vodovodu, nechtěla jsem odejít od započaté práce,“ okomentovala.

Podle svých slov si už zodpovědnosti užila dost a navíc moudře dodala, že odejít se má včas. „Zastávat tuto funkci je dost náročné, obzvláště, když se dělají velké investice.“

I přes její záměr v roce 2010 ve funkci skončit ale nastínila, jaké plány Slatina do budoucna má. „V příštím roce bychom chtěli udělat rekonstrukci místních komunikací a klubovny na hřišti, kde by měl vzniknout byt pro správce a bufet,“ řekla Malíková.

Kromě toho prý obec shání peníze na cyklostezky, vybudování menšího domu pro seniory nebo by ráda zřídila vlastní tělocvičnu.
Sama starostka přitom za největší počin pro obec považuje zmíněné vybudování plynofikace, kanalizace a vodovodu.

Autor: Zuzana Vlková

13.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
AKTUALIZOVÁNO
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Tahák WSM ligy: Kladno - Jihlava 2:1, Roman Přikryl

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení