VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Městské policii Kladno chybí osm strážníků v uniformách

Kladno - Ve spolupráci se střední školou a učilištěm U Hvězdy bude zahájeno akreditované školení.

29.12.2008 10
SDÍLEJ:

Slib nových strážníků Městské policie Kladno.Foto: Robert Božovský

Celkem 95 zaměstnanců může mít nyní tabulkově Městská policie Kladno (MP), a to včetně čtyř civilních pracovníků. Skutečnost je taková, že u MP je zaměstnáno 87 lidí. V kladenských ulicích tak chybí osm uniformovaných strážníků.

„Lidé jdou raději ke státní nebo jiné obecní či městské policii v okolí Kladna. My jim nemůžeme nabídnout srovnatelné finanční podmínky. Vynahradit jim to snad jsme schopni například zajímavostí jejich práce, poskytnutým zázemím a podobně. Mám ale obavy, že s nedostatkem nových zájemců se budeme potýkat i v příštích letech. Je to ale také dáno tím, že už nyní podmiňujeme přijetí nových strážníků maturitním vzděláním. Může se však stát, že některé firmy budou propouštět a zájemců o profesi strážníka přibude,“ poznamenal ředitel MP Stanislav Procházka.

„Chceme, aby strážníci sloužili především v nejnebezpečnějších místech, kam byla trestná a přestupková činnost vytlačena z lokalit sledovaných bezpečnostními kamerami,“ poznamenal k náplni práce policistů primátor Kladna Dan Jiránek.

Určitým problémem je, že od roku 2015 bude muset mít naprostá většina strážníků maturitu, jinak nebudou moci své povolání vykonávat. Výjimka je zákonem stanovena pouze pro déle sloužící městské policisty nad pětačtyřicet let, kteří absolvovali už tři přezkoušení, tedy prolongační zkoušky. Podle novely zákona musí navíc stávající i noví městští policisté získávat potřebnou akreditaci ve specializovaném středisku. Kladenské městské policii se v tomto směru nabízely tři varianty. První a druhou z nich bylo využít existující střediska v Mělníku a Příbrami. „Je to ale z ruky a vložené náklady se nám zdají být neadekvátní,“ řekl k tomu Procházka.

Vedení městské policie tak zvolilo třetí variantu, kterou je zřízení vlastního akreditovaného střediska. To začne počátkem ledna fungovat ve SOŠ a SOU v ulici U Hvězdy, kde existuje program celoživotního vzdělávání. Roční náklady na vzdělávání strážníků se tak sníží z odhadované částky 300 tisíc korun přibližně o 60 procent. S uvedenou školou už městská policie navázala letos spolupráci v rámci přípravného kurzu k získání maturitní zkoušky.

„V okolí Kladna vznikla celá řada městských a obecních policií. Chceme s nimi na vzdělávání jejich strážníků spolupracovat za podmínek, které pro ně budou přijatelné,“ uvedl k tomu primátor Jiránek.

„Počet účastníků kurzů se bude odvíjet od zájmu městských a obecních policií,“ informoval za SOŠ a SOU Jiří Rychlý s tím, že prvním kurzem bude takzvaný prolongační, náročnější kurz pro nové strážníky je v přípravě. Oba vzdělávací programy zakončí nezbytné zkoušky na ministerstvu vnitra.

Konkurencí pro kladenské akreditační středisko bude v regionu kromě zmíněného Mělníka a Příbrami také další zařízení, které podle dostupných informací připravuje vedení Městské policie v Unhošti na Dědkově mlýně.

Autor: Robert Božovský

29.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krimimix: Zloději kradli oblečení, nářadí i toaletu

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
AKTUALIZOVÁNO
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Kladno – Dobrá zpráva pro fanoušky hokejových Rytířů.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení