VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Středočeský hejtman Miloš Petera převzal klíč od města Slaného

Slaný - Středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) zavítal v uplynulých dnech vůbec poprvé také do Slaného. Místní ho přivítali chlebem a solí na dvoře Střední integrované školy. Starosta Martin Hrabánek (ODS) předal hejtmanovi, kromě drobných dárků i symbolický klíč od města, kam má tímto dveře vždy otevřené.

22.4.2016
SDÍLEJ:

Starosta Slaného Martin Hrabánek (vlevo) předává středočeskému hejtmanovi Miloši Peterovi symbolický klíč od královského města.Foto: Deník/ Kateřina Husárová

Setkání se neslo v přátelském duchu a jelikož je nově zvolený starosta ve své funkci teprve pár týdnů, nasadil mu ředitel integrované školy, Lubomír Stříbrský pro pobavení přítomných královskou korunu s úřednickým razítkem.

Kromě společného oběda připraveného žáky školy, jejímž zřizovatelem je právě kraj, měl hejtman ve Slaném ještě jeden důležitý úkol, zúčastnit se pravidelné schůzky se starosty z okolních obcí.

„Ve Slaném se uskutečnilo setkání vedení kraje se starosty obcí s rozšířenou působností. Setkání organizujeme pravidelně po celém kraji. Se starosty na něm probíráme novinky z různých oblastí. Ve Slaném u hasičů, kde se schůzka konala, jsme se věnovali integrovanému záchrannému systému portálu krizového řízení.

Dále novinkám z oblasti sociální, zdravotnictví, školství a dopravy. Následně se měla schůzka starostů konat ještě i v Kladně, ale to bylo přesunuto na září," řekl krajský radní, Zdeněk Štefek.

Co se týká slánské integrované střední školy, patří v regionu k těm nejvyhledávanějším. Nových žáků pro příští školní rok je už přijato 95 a dalších 20 až 40 zájemců se bude ještě rozhodovat.

„Tradičně největší zájem mají žáci o obory kuchař, číšník, a cukrář, a trochu o prodavače. U strojírenských oborů je to slabší. Patnáctiletí nemají zájem se zabývat rukodělnou prací. Zejména chlapci mívají zájem o obor automechanik, ale výsledky adekvátní nejsou," konstatuje ředitel slánské integrované střední školy Lubomír Stříbrský.

Podle jeho slov zájemce o jednotlivé obory nabírají pro příští školní rok po půl třídě, zhruba tedy po patnácti žácích v oborech prodavač, cukrář, automechanik, instalatér, zámečník, truhlář.

Kuchařem obsadí celou třídu. Slánskou integrovanou školu pravidelně navštěvují i žáci i ze speciálních výchovných zařízení. Do prvního září má u nás stále ještě každý zájemce možnost se přihlásit. „Jsme škola bez internátu, orientováni pouze na dojíždějící žáky. Tomu je přizpůsobena výuka od 8 do 13.50 hodin, aby všichni stihli odjezd autobusu a vše další, co na to navazuje.

Řada zájemců volí i z tohoto důvodu naše zařízení. Zaměřujeme se na školáky spíše ze severní oblasti Slánska. Nejsme ale na druhé straně konkurencí Kladnu, kde mají zájemci dostatek jiných učilišť bez dojíždění. Den otevřených dveří bude u nás opět v říjnu," uzavřel ředitel.

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
22.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení