VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozor! Nebezpečí! V Kladně byl zjištěn další únik plynu!

Kladno - U rozdělovského Plusu ve Vítězné ulici je již podruhé rozkopaná vozovka. Místní jsou z toho už hodně nervózní. Nejspíše proto, že neznají pravý důvod další silniční uzavírky.

9.7.2008
SDÍLEJ:

Oprava úniku plynu v ulici Vítězné v Rozdělově. Rekonstrukce celého plynovodu v této lokalitě započne v srpnu. Foto: Deník/ Jana Nováková

„Chodí se nás ptát alespoň dvacet lidí denně, proč už tady zase ryjeme silnici,“ uvedl jeden z dělníků na stavbě. „Potrubní rozvody plynu v této části města měly být vyměněny již před třiceti lety,“ upozornil. Dle plynáren únik nemůže ohrozit zdraví občanů. Od srpna čeká plynovod rekonstrukce.

Úniky plynu jsou v této konkrétní lokalitě odstraňovány již několik měsíců. V brzké době tedy čeká padesátiletý plynovod celková rekonstrukce. Do této doby byla zpracovávána projektová dokumentace a stavební povolení. Od počátku srpna až do října letošního roku bude provedena oprava rozvodu, která povede od křižovatky s ulicí Míru až po další křižovatku s ulicí U Zastávky.

Rekonstrukce bude financována kladenskou společností Středočeská plynárenská Net. Stavba je v současnosti v přípravné fázi. Po zahájení bude rozvod plynu opravován po úsecích, aby nedocházelo ke zbytečnému odstavování příjemců zemního plynu.

Oprava, která se v současnosti provádí, slouží k zabránění zjištěného úniku plynu. „Prioritou pro provozovatele je zajistit bezpečnost provozu plynovodní sítě,“ uvedla mluvčí Simona Hladíková. „Při zjištění úniku se vždy na prvním místě řeší jeho odstranění, následné rekonstrukce a náklady s tím spojené jsou v této situaci až následnou záležitostí,“ dodala.

Únik zde dle tvrzení plynáren není zdraví nebezpečný. „V otevřeném prostoru zde žádné nebezpečí nehrozí,“ upřesnila Hladíková. „Charakteristický zápach zemního plynu je dán malým procentem plynu odorant. Zemní plyn jako takový žádný zápach nevytváří,“ konstatovala. Úniky plynu jsou dobře zjistitelné čichem.

V případě, že tento charakteristický zápach kdekoliv ucítíte, můžete to nahlásit přímo na dispečinku Středočeské plynárenské, která 24 hodin denně elektronicky kontroluje provoz sítě. „Pokud někdo ucítí tento zápach, měl by únik ihned nahlásit na celostátní poruchovou linku 1239,“ upozornila mluvčí Simona Hladíková.

Autor: Jana Nováková

9.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení