VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Kladensku a Slánsku jsou už známé výsledky voleb.

Kladensko - Vše už je spočítáno a podtrženo. Podívejte se jak dopadly volby ve vaší obci.

11.10.2014 3
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Vladimír Šťastný

V Kladně volební komise nebudou mít se sčítáním tolik práce, jak si možná myslely. Do volebních místností totiž vyrazilo velmi málo Kladeňáků. "Volební účast se pohybuje kolem 30 procent," uvedla Taťána Kostková ze správního odboru kladenského magistrátu. Podle jejich informací se jinak volby uskutečnily bez jakýchkoliv komplikací. Její slova potvrdila také mluvčí Městské policie Kladno Markéta Fröhlichová. "Hlídky nemusely řešit žádné problémy," vyjádřila se Fröhlichová. 

Ani ve Slaném nemuseli strážníci zasahovat. "Volební místnosti jsme objižděli a kontrolovali. Nikde jsme nezaznamenali žádné komplikace," uvedl velitel slánských strážníků Pavel Štěpánek. 

Ve Stochově zdější městská policie dokonce kvůli volbám posílila hlídky. "Nemuseli jsme nic řešit. Volby se uskutečnily zcela v pořádku," uvedl stochovský strážník Martin Skůra.

Volby do senátu:

Současně s volbami do obecních zastupitelstev se konalo první kolo senátních voleb za obvod Kladno. Zvolit svého favorita přišlo 35,69 procenta voličů, což je 41 357 lidí ze 115 872. Do druhého kola senátních voleb postoupil podle očekávání Jiří Dientsbier z ČSSD s 30,63 procenty a po dlouhém a do značné míry nerozhodném boji Michaela Vojtová z TOP 09, která získala 18,73 procenty. Ta se dlouho o druhé místo přetahovala s Jiřím Landou z ANO 2011, ale nakonec získala o čtyři procenta hlasů více. 

Výsledky voleb:

V Plchově získal nejvíce hlasů ze sedmi kandidátek Ing. Václav Mikulecký, a sice 19,93.

Jasno mají také v Kvílicích, kde přišlo volit pouhách 37 lidí. Žádné velké překvapení se nekonalo, kandidátka zde byla pouze jedna. Čili zvítězilo Sdružení nezávislých kandidátů. O něco napínavější byly volby v Zájezdu, kde bylo kandidátek sedm. Nejvíce hlasů získal Vladimír Hladík 20,14 procenta.

Spočítáno mají také ve Stradonicích. Zde nebylo už před volbami pochyb, že vyhraje SNK obce Stradonice. Jiná kandidátka zde totiž nebyla. Do volebních místností si našlo cestu 39 lidí. Stejné to bylo v Hobšovicích. Také zde bylo jasno ještě před spočítáním hlasů. Jedinou kandidátku sestavilo Sdružení KDU-ČSL a NK.

O něco napínavější byla situace v Chržíně, kde byly kandidátky dvě: SNK OBCÍ CHRŽ.BUDIH.A D.KAM. a SNK Chržín. Více hlasů získalo SNK Chržín s 76,93 procenty má jistě čtyři mandáty v obecním zastupitelstvu. Ze dvou kandidátek si vybírali voliči také v Jarpicích. Zde zvítězilo NK PRO JARPICE s 61,04 procenty.

Žádne volební překvapení se nekonalo ani v Kutrovicích, jediným možným výhercem voleb bylo Sdružení nezávislých kandidátů. Stejné to bylo v Ledcích, zde všech devět mandátů v obecním zastupitelstvu získala Komunistická strana Čech a Moravy. 

Narozdíl od nich v Libovici měli voliči na výběr z osmi kandidátek. Nejvíce hlasů nakonec ziskal Petr Ibl, a to 17,13 procenta. V Líském bylo jasno ještě před volbami. Jedinou kandidátku sestavilo Sdružení nezávislých kandidátů. V Loucké to bylo o něco zajímavější. Zde měli voliči na výběr ze dou kandidátek. Více hlasů a čtyři mandáty v zastupitelstvu nakonec získalo SDRUŽ.NEZÁVISLÝCH KAND.LOUCKÁ. 

Sečteno a podtrženo mají také v Malém Přítočnu. Zde voliči měli k dispozici opět jen jednu kandátku, a sice Sdružení nezávislých kandidátů. Situace jako přes kopírák byla v Neprobylicích. Sdružení nezávislých kandidátů získalo všech pět mandátů. Osm kandiátů do sedmičlenného zastupitelstva bojovalo o přízeň voličů v Pálči. Nejvíce procent získala Jana Šimonová, a sice 18,93 procenta. 

Velká mela o mandáty v zastupitelstvu byla v Poštovicích, zde se o přízeň voličů ucházelo celkem dvanáct kandidátů. Výsledky voleb byly velmi vyrovnané. Přesto se do sedmičlenného zastupitelstva dostali: Josef Holas, Jana Větrovská, Milan Drobný, David Kyncl, Vilém Urban, Ing. Karel Koukolíček a Václav Hykyš.

V Sazené volili voliči ze dvou kandidátek. Více procet a pět mandátů v zastupitelstvu SNK TJ SOKOL-Aktivita občanů. Předem rozhodnuto bylo ve Slatině, jedinou kandidátku sestavilo SNK Slatina. Stejná situace byla ve Studeněvsi. Jedninou kandidátku dali dohromady Za obec krásnější.

V Třebízi vybrali ze třech kandátek. Čtyři mandáty v pětičlenném zastupitelstvu získali Nezávislí a jeden Ing. Tomáš Jiřikovský. V Třebusicích bylo jasno předem, zde vyhráli s jedinou kandidátkou komunisté. V Uhách se o zastupitelstvo podělily téměř všechny kandidující sdružení. Po třech mandátech mají  Český svaz žen UHY a SOKOL Uhy, jeden pak získali komunisté. 

Žádné velké překvapení se nekonalo ani ve Vrbičanech, jednou kandidátku sestavila Komunistická straha Čech a Moravy. Také v Beřovicích měli jen jednu kandidátku, a sice SNK Beřovice. Stejné to bylo i v Bílichově, kde lidé volili SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ. Situace jako přes kopírák byla v Drnku, také zde byla kandidátka Sdružení nezávislých kandidátů tou jedinou.

To v Hořešovicích měli voliči na výběr ze dvou kandidátek. Tři mandáty v pětičlenném zastupitelstvu získalo NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI a dva SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ. Dokonce ze čtyřech kandidátek mohli volit v Hořešovičkách. Jak to dopadlo? Po dvou mandátech v pětičlenném zastupitelstvu mají HOŘEŠOVIČKY 2018 a HOČKY 2018. Jeden získali ŽENY PRO OBEC. 

Ze tři kandidátek prakticky stejných názvů vybírali v Hospozíně. Šest mandátů v devítičlenném zastupitelstvu získalo SNK Hospozín II, dva zastupitele budou mít Sdružení nezávislých kandidátů a jednoho SNK Hospozín. Méně složité to měli v Hrdlívu, zde byla sestavena pouze jedna kandidátka SNK Hrdlív 2014. Stejné to bylo v Jedomělicích, zde lidé mohli volit pouze SNK OBCE JEDOMĚLICE. Naprosto stejná situace byla v Kamenném Mostě, kde místní sestavili také jen jednu kandidátku, a sice NEZÁVISLÉ.

I ve větší obci jako jsou Klobuky, v nichž žije 853 voličů, vznikla pouze jedna kandidátka - České strany sociálně demokratické. V Kmetiněvsi to bylo o něco napínavější, zde byly sestaveny dvě kandidátky. Čtyři mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu získali Kmetiněves náš domov a tři Sdružení pro Kmetiněves.

V Jemníkách měli těžké rozhodování. O přízeň voličů se ucházelo šestnáct lidí a každý z nich měl pouze svou kandidátku. K volbám přišlo 143 lidí a do devítičlenného zastupitelstva si vybrali: Miroslava Valeše, Jaroslava Šarocha, Ladislava Kučeru, Václava Černého, Pavla Brabce, Jiřího Landu, Františka Šarocha, Lenku Tottovou a Milana Richtera.

Za to v Kolči byly výsledky jasné předem, jednou kandidátku měla Česká strana sociálně demokratická. Jasné výsledky odhalilo sčítání také v Královicích, zde vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů. V Kyšicích vybírali voliči ze dvou kandidátek. Čtyři mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu má KYŠICE 2014 a tři Sdružení nezávislých kandidátů. 

Spočítáno mají také v Lidicích, i když zde bylo jasno už před volbami. Jednou kandidátku sestavilo Sdružení nezávislých LIDICE. V Zákolanech si voliči mohli vybrat ze dvou kandidátek. Šest mandátů v devítičlenném zastupitelstvu získali NEZÁVISLÍ a tři Za tradiční Zákolany. Zato v Želenicích se žádné drama nekonalo, jednou kandidátku sestavilo SNK Želenice navíc s přesným počtem sedmi potencionálních zastupitelů.

V Žilině to měli pestřejší. Voliči si mohli vybrat ze tři kandidátek. Pět mandátů v devítičlenném zastupitelstvu získali T.J. Sokol Žilina. Po dvou pak mají ČSSD a KSČM. Mezi dvouma kandidátkami volili v Žižicích. Pět mandátů do sedmičlenného zastupitelstva má NAŠE ŽIŽICKO a dva ODS. 

Sečteno a podtženo mají také v Bělči. Zde voliči mohli vybírat ze dvo kandidátek. Pět madátů v sedmičlenném zastupitelstvu získalo SNK Pro Běleč 2014 a dva PRO NAŠI OBEC-SPORT. SK BĚLEČ. Ze dvou vybírali také v Bělokách. Čtyři mandáty do sedmičlenného zastupitelstva získali Za klidné Běloky a tři SNK BĚLOKY 2014. 

V Blevicích to bylo jednoduché, jelikož zde byla sestavena pouze jedna kandidátka BLEVICE PRO VŠECHNY. V Bratronicích se o přízeň voličů ucházely dvě sdružení a jedna politická strana. Šest mandátů v devítičlenném zastupitelstvu získalo SNK Bratronice, dva Sdružení KSČM a NK a jeden ODS. V Braškově vybírali voliči do patnáctičlenného zastupitelstva také ze tři kandidátek. Deset mandátů získala ČESKÁ VESNICE, tři ,,SNK-HASIČI BRAŠKOV" a dva KSČM.

Ve Cvrčovicích volili ze dvou kandidátek. Osm mandátů do devítičlenného zastupitelstva získali Občané za Cvrčovice a jeden KSČM. Sečteno mají také v Černuci, zde sedm mandátů do jedenáctičlenného zastupitelstva získali ,,Pro obec společně" a čtyři MILETICE. Kdo bude v jedenáctičlenném zastupitelstvu ví také obyvatelé Doks. Šest mandátů má ,,Za Obec Doksy 1", tři ,,Za Obec Doksy 2" a po jednom získaly ODS a KSČM.

V Dolanech zvítězilo SNK DOLANY. V Družci má osm mandátů v devítičlenném zastupitelstvu Družec 2014 a jeden KSČM. Ze dvou kandidátek vybírali také v Dřínově. Čtyři mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu mají Nezávislí a tři Sdružení nezávislých kandidátů. 

V Horním Bezděkově lidé volili ze tří kandidátek. Šest mandátů v devítičlenném zastupitelstvu má Sdružení nezávislých kandidátů a SNK - VOLBA PRO OBEC. Jasno mají už v Buštěhradu, kde lidé volili z pěti kandidátek do svého jedenáctičlenného zastupitelstva. Čtyři mandáty mají SPOLEČNĚ, tři ,,PRO BUŠTĚHRAD'', dva ČSSD a po jednom ODS a TOP 09. 

Ve Dřetovicích se mohli vybrat ze tři kandidátek. Tři mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu získali Naše Dřetovice. Po dvou mají DŘETOVICE PRO ŽIVOT a Občané obci. V Hostouni se o přízeň voličů ucházelo celkem sedm  kandidátek. Výsledky voleb zde byly poměrně vyrovnané. Dva mandáty v devítičlenném zastupitelstvu mají Hostouňští nadšenci, Hostouňáci-sdruž.za rozkv.obce a Za lepší žití a soužití občanů. Po jednom pak získala sdružení ZA PRÁVA OBČANŮ, Sdružení za rozvoj obce a HOSTOUŇ PRO VŠECHNY.

V Hradečně volili ze tří kandidátek. Po čtyřech mandátech získala sdružení Za Hradečno krásnější a ZMĚNA PRO OBEC HRADEČNO. Jeden pak Hradečno jako zahrada. Taktéž tři kandidátky měli na výběr v Hřebči. Zde sedm mandátů do devítičlenného zastupitelstva získali Nezávislí kandidáti 2014 a dva ODS. Ze čtyř sdružení volili v Kačici. Po čtyřech mandátech do devítičlenného zastupitelstva získala Sdružení nez. kandidátů 002 a SNK KAČICE. Jeden má SNK KAČICE DĚTEM.

Jasno mají také v Kamenných Žehrovicích. Zde do devítičlenného zastupitelstva zvolili šest mandatů pro ROZUMNĚ! a dva má KSČM. Jeden pak ČSSD. Výsledky jsou známé také v Knovízi. Zde byla jen jedna kandidátka, a sice Pro Knovíz-na obci nám záleží. Stejné to bylo v Kolči, kde postavili kandidátku pouze ČSSD. 

To v Lánech měli na výběr ze čtyř kandidátek. Osm mandátů do jedenáctičlenného zastupitelstva získalo SPOLEČNĚ PRO LÁNY A VAŠÍROV. Po jednom pak mají  TOP 09 a nezávislí kandidáti, PRO DOBROU VĚC a KSČM. Ve Lhotě měli na výběr ze čtyř kandidátek. Čtyři mandáty do devítičlenného zastupitelstva má Za Lhotu aktivní. Po dvou pak LHOTA 2014 a ODS. Jeden mandát získali komunisté. 

V Libovičkách si mohli vybrat z devíti kandidátů. Mandáty v zastupitelstvu nakonec získali Jan Kučera, Lukáš Burgr, René Havelka, Ing. Jiří Hamouz, Miloš Kotas, Jan Kala a Michal Stuj. Jasno mají také v Libušíně. Do patnáctičlenného zastupitelstva získalo deset mandátů Libušín - sdružení nezávislých, čtyři KSČM a jeden TOP 09. Makotřasy znají také své výsledky. Tři mandáty získala SNK MAKOTŘASY 2014 a po dvou Sdružení nezávislých kandidátů a Lepší Makotřasy 2014.

V Malých Kyšicích si vybírali ze dvou kandidátek. Šest mandátů získala Malokyšická volba a jeden Dobrá volba. Jasno ještě před volbami měli v Malém Přítočnu. Jedinou kandidátku sestavilo Sdružení nezávislých kandidátů. V Malíkovicích měli lidé na výběr ze dvou kandidátek. Čtyři mandáty získalo Sdruž. nezávislých Malíkovice a tři HVĚZDA - MalČan. Stejná situace byla v Neuměřicích. Šest mandátů má SNK pro změny a jeden ,,SPOLEČNĚ PRO NEUMĚŘICE". 

V Otvovicích získali čtyři mandáty Sdružení občanů Otvovic, tři STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a dva ODS. Ze dvou kandidátek si vybírali voliči v Pavlově. Pět mandátů získalo SNK ,,Pro lepší Pavlov" a dva ,,PAVLOV SOBĚ". Ve Pcherách získalo sedm mandátů Sdružení nezávislých kandidátů a dva KSČM. Jasno mají také v Pleteném Újezdu, čtyři mandáty mají SDRUŽENÍ NEZ.KANDIDÁTŮ 2014 a tři PRO LIDI 2014- SNK. 

V Podlešíně získali čtyři mandáty komunisté, po jednom pak mají Roman Sova, Andrea Kocanová a Jaroslav Adam. V Pozdni má šest mandátů Sdružení nezávislých kandidátů a jeden ANO 2011. V Přelíci měli jasno ještě před volbami. Jednou kandidátku postavila Sdružení nezávislých kandidátů. V Řisutech získalo šest mandátů NK - stávající zastupitelé a jeden Volba pro Řisuty. 

V Sazené byly sestaveny dvě kandidátky. Pět mandátů má SNK TJ SOKOL-Aktivita občanů a dva ,,Za lepší Sazenou". Ve Smečně měli voliči na výběr z pěti kandidátek. Pět mandátů má SMEČNO - VIZE 2014, čtyři Společně pro Smečno, tři Smečenský PATRIOT, dva KSČM a jeden ČSSD. Ve Stehelčevsi lidé volili ze tři kandidátek pět mandátů má Za rozvoj obce Stehelčeves a po jednom Pro Stehelčeves a STEHELČEVES. 

Také ve Stochově už znají výsledky voleb. Po pěti mandátech mají PRO ROZVOJ STOCHOVA, KDU-ČSL a ČSSD. Po třech pak získaly KSČM a ODS. Ve Svárově byla jen jedna kandidátka, a sice STAN a nezávislí kandidáti. Ve Svinařově volili ze tři kandidátek. Pět mandátů získala SoS - Strana občanů Svinařov, dva Občané za Svinařov 2014 a jeden Pro občany Svinařova. 

Jasno bylo ve Třebichovicích už před volbami. Jednou kandidátku sestavili ,,Společnou cestou''. V Tuchlovicích získali šest mandátů STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, sedm Sdružení ODS a NK a dva KSČM.  V Tuřanech si voliči vybírali ze dvou kandidátek, čtyři mandáty má  Za lepší Tuřany a Byseň a tři TUŘANSKÉ SDRUŽENÍ 2014. V Unhošti získalo nejvíce hlasů TOP 09.

Ve Velké Dobré volili voliči ze dvou kandidátek. Čtyři mandáty má Občané pro Velkou Dobrou a tři VELKÁ DOBRÁ - MÍSTO, KDE ŽIJI. Ve Velkém Přítočnu sestavili jen jednu kandidátku, a sice  SNK VE VELKÉM PŘÍTOČNĚ. Ve Velvarech získali nejvíce mandátů Sdruž.nezávislých kand.Velvary. Ve Vraném volili ze čtrnácti kandidátů. Nejvíce procent získal Zdeněk Bláha. 

V Zichovci měli jasno, ještě před volbami, jednou kandidátku sestavilo SNK - Zichovec 2014. Ve Zlonicích získala nejvíce mandátů SNK ,,ŠANCE PRO SLUŠNÉ", a sice šest. Po čtyřech pak mají ODS a ČSSD. Ve Zvoleněvsi mají po čtyřech mandátech SDRUŽENÍ PRO ZVOLENĚVES a Sdružení nezávislých kandidátů. Jeden mandát má ČSSD. 

 

Autor: Redakce

11.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
David Stahl stál poprvé v bráně Kladna od začátku utkání.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno - Kadaň 3:2.

Mladíček Stahl dovedl Rytíře k těsné výhře v Kadani

Nedaleko Slaného se srazila tři auta

Slaný - Kladenští policisté z dopravního inspektorátu vyjížděli v pondělí 16. října k dopravní nehodě, která se stala dopoledne nedaleko Slaného.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Libušín přišel o Nika, přesto bral tři body

FOTO: Kladensko – Šestibodový víkend pro kladenské chrty závodící s čelem tabulky I. A třídy. Hřebečská parta tedy chrty proti slabému Mníšku moc nepřipomínala, ale i tak brala výhru 3:1. Libušín uspěl na horké půdě v Cerhovicích 4:2, ale po změně stran také klopýtal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení