VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veletrh nabízí možnost vzdělávání nejen pro školáky

Kladno - Zejména pro žáky z Kladenska, ale i okolí, kteří nevědí, kde po základní škole pokračovat ve studiu, je určen veletrh celoživotního vzdělávání. Jeho již 13. ročník spojený s 2. ročníkem veletrhu technických oborů se od pondělí koná v Domě kultury v Kladně na Sítné. Představuje se zde většina středních, vyšších i vysokých škol z regionu, ale také učiliště, vzdělávací střediska a vybraní zaměstnavatelé.

12.10.2009
SDÍLEJ:

Druhý veletrh technických oborů a 13. veletrh celoživotního vzdělávání začíná v Domě kultury v Kladně dnes od 13 hodin. Foto: Deník/Zuzana Vlková

Oproti již tradičnímu veletrhu celoživotního vzdělávání je druhý, zaměřený na technické obory, obrazně řečeno, ještě v plenkách. Pro ty, kteří ale uvažují o budoucím uplatnění svého vzdělání v praxi, je o to důležitější.

Důvod pro vznik tohoto samostatně zaměřeného veletrhu je přitom zcela evidentní. Studenti z technických škol a učilišť totiž na trhu práce nemají problém s uplatněním. Ba naopak, poptávka po kvalitních řemeslnících a technicích je stále vysoká.

Ředitelka kladenského úřadu práce Lenka Staňková Kladenskému deníku sdělila, že školy a učiliště, které se zde prezentují, jsou připraveny zvyšovat kvalifikaci nejen žákům základních škol, ale i těm, již dávno ze školních lavic vystoupili. Letos je tento fakt v praxi ještě o to důležitější, že mnoho lidí s nízkou či žádnou kvalifikací přišlo o zaměstnání v důsledku hospodářské krize.

„Vystavující školy mají ve svých programech zařazenu i distanční formu vzdělávání určenou těm, kteří potřebují získat příslušnou odbornost a již mají uzavřen pracovní poměr nebo hodlají zahájit samostatně výdělečnou činnost v daném oboru,“ řekla Staňková.

Jednou ze škol, která se veletrhu zúčastňuje pravidelně, je i Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno. Její ředitel, Bohumil Žvachta, sdělil, že škola tu kromě svých oborů bude prezentovat i to, že v letošním roce poprvé začala vyučovat podle školských vzdělávacích programů. „Budeme prezentovat i náš loňský a letošní úspěch v soutěži Enersol, kde jsme v kategorii obnovitelné zdroje získali nejvyšší ocenění. Spolutvůrci vítězného projektu Slunečnice tu budou přítomni po celou dobu trvání veletrhu,“ řekl Žvachta. Kromě této praktické ukázky bude na stánku promítána i prezentační smyčka školy, již vytvořili sami studenti.

Mezi vystavovateli na veletrhu celoživotního vzdělávání nebude ani letos chybět Obchodní akademie ze Slaného. Její ředitelka, Zdena Voráčková, se domnívá, že propagace školy je na místě, protože zařízení má studentům mnohé co nabídnout.

„Budeme se prezentovat například tím, že vyučujeme na interaktivních médiích, nebo že si studenti mohou vybrat z velké škály cizích jazyků. Ty u nás vyučují kvalifikovaní pedagogové s letitými zkušenostmi,“ uvedla Voráčková.

Ředitelka také upozornila na to, že škola má dva evropské granty, jež rozšiřují výuku. „Letošní studenti třetích ročníků zdarma získají certifikát EBCL, který má hodnotu několika tisíc korun. Ten jim zvyšuje kvalifikace a tím jim pomůže i v uplatnění na trhu práce,“ upozornila.

Druhým je podle jejích slov grant ICT ve výuce a marketingu. Ten rozšiřuje veškerou výuku pomocí informačních technologií a také zmíněný marketing. Mimo to je škola výukovým centem Microsoftu.

Pořadatelem veletrhů je kladenský úřad práce ve spolupráci s magistrátem města a Okresní hospodářskou komorou Kladno.

V přízemí velkého sálu budou k vidění stánky vybraných zaměstnavatelů a školy s technickým zaměřením, na balkoně vybrané školy mimo okresu Kladno a vzdělávací střediska, a v malém sálu další školy z regionu.

Autor: Zuzana Vlková

12.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO
7

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Pěstujeme olivy

Tahoun Přívara bude zároveň trenérem Kanonýrů

Kladno - S novou trenérskou dvojicí jdou do sezony florbalisté Kladna. Po sestupu ze Superligy tým opustili Honzové Zahalka a Buk, na jejich místo vedení klubu dosadilo dva borce, kteří loni ještě hráli za Kanonýry nejvyšší soutěž.

Natáčení filmového Pepy v Kladně pokračuje

Kladno /FOTOGALERIE/ - Filmový štáb pod vedením režiséra Jána Nováka si vybral pro natáčení nové české hořkosladké komedie s názvem Pepa středočeské Kladno. Od minulého týdne zde proto vznikají záběry pro film, který vstoupí do kin příští rok. Jak říkají autoři, jedná se o komedii o tom, jak se vymotat z neustále se opakujících dennodenních stereotypů a začít ten pravý život.

Pomůže nový digitální povodňový plán?

Kladno /FOTOGALERIE/ - Přes absenci většího vodního toku voda čas od času zahrozí také na Kladensku, a tak se chystá projekt, který by měl zahrnovat především kompaktní a univerzální varovný systém.  

Řisuty: mladíci se líbili

Slaný – Den otevřených dveří, a to na obou stranách. Na té řisutské však byly úplně dokořán. V druhém přípravném duelu na druholigovou sezonu podlehli hokejoví Buldoci celku Bíliny 7:9!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení