VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Slaném je už rozhodnuto, vedení radnice se nezmění

Slaný - Je rozhodnuto. Ve Slaném už definitivně odhlasovali, kdo zasedne ve vedení radnice a ostatních funkcích města. Čelo zůstane pro následující čtyři roky naprosto nezměněno.

11.11.2010
SDÍLEJ:

Zastupitelé ve Slaném rozhodli, starostou města je již počtvrté Ivo RubíkFoto: Foto: Deník/Kateřina Husárová

Po dlouhých povolebních jednáních vítězná ODS uzavřela koalici s TOP 09 a Volbou pro Slaný, Sdružením NK a KDU–ČSL i Unií pro sport a zdraví, která nominovala své kandidáty. V opozici i tentokrát zůstávají ČSSD a KSČM.

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva, které se konalo v pondělí odpoledne v Městském centru Grand Slaný, byl s definitivní platností zvolen do funkce starosty již počtvrté Ivo Rubík (ODS). Jeho zástupci i nadále zůstávají – 1. místostarosta Pavel Bartoníček (ODS) a 2. místostarosta Jaroslav Hložek (SNK Volba pro Slaný).

Opozice na post starosty sice navrhovala Jaroslava Hložka, ten ale nabídku odmítl. Stejně tak byla v návrhu chystaná úsporná varianta s jedním místostarostou, kdy byli nominováni Pavel Bartoníček (ODS), Miroslava Kaisrlíková (Unie pro sport a zdraví) a Jaroslav Hložek (SNK Volba pro Slaný).

Úsporná varinata nakonec neprošla a Miroslava Kaisrlíková se své nominace vzdala. Přestože koalice prosazovala, aby na radnici byla žena, což bylo více méně i starostovým osobním přáním, zůstalo jen u něj.

„Osobně mne to velice mrzí, protože jsem stál o to, aby ve vedení žena byla. Dostala čas na rozmyšlenou, ale po zvážení okolností post odmítla,“ sdělil starosta Ivo Rubík.

Verze se dvěma místostarosty byla nakonec většinou slánských zastupitelů odhlasována. Stejně tak byly v pondělí navrženy i dvě možnosti na početní zastoupení v městské radě. Opozicí navržená sedmičlenná rada neprošla a zvítězila verze o devíti lidech.

Radními pro následující čtyři roky ve Slaném tak s konečnou platností budou tito zástupci stran a uskupení: Ivo Rubík (ODS), Jaroslav Hložek (SNK Volba pro Slaný), Pavel Bartoníček (ODS), Libor Dobner (TOP 09), Zbyněk Frolík (ODS), Martin Hrabánek (ODS), Miroslava Kaisrlíková (Unie pro sport a zdraví) Svatopluk Šváb (ODS), (Bohumil Vašek (SNK a KDU–ČSL). Městské zastupitelstvo je pro nadcházející období sedmadvacetičlenné.

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
11.11.2010
SDÍLEJ:
David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení