Dokonce i malý travnatý kurt a exponáty připomínající život nejslavnějších osobností českého ženského tenisu dokreslují atmosféru výstavy fotografky Radky Leitmeritz.

Ta je nyní volně přístupná vchodem do zahrady Umělecko-průmyslového muzea z pražského náměstí Jana Palacha.

Snímky vytvořila Radka Leimeritz většinou během covidové pandemie a zachycují devět velkých žen české tenisové historie: Martinu Navrátilovou, Hanu Mandlíkovou, Helenu Sukovou, Barboru Strýcovovou, Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou, Barboru Krejčíkovou, Karolínu Muchovou a Markétu Vondroušovou.

Tenistky jsou zachyceny nejen v prostředí centrkurtů světových areálů, ale také v jejich soukromí.

Neméně pozoruhodné jsou rovněž fotografie míst, která jsou v Čechách s tenisem spojená – tedy i tréninkových kurtů a starých kluboven. Návštěvníci se můžou seznámit rovněž s osobními postřehy současných i bývalých tenisových profesionálek na téma láska ke hře, k blízkým, k životu, na první pohled…

U příležitosti výstavy vychází také fotografická publikace One:Love.

Partnerem výstavy je rovněž tuzemské zastoupení značky Porsche. Ta je dlouholetým podporovatelem tenisu. Například ve svém sídelním městě Stuttgartu pořádá pravidelně velký tenisový turnaj.

Tenistky se také řadí mezi takzvané ambasadory značky Porsche, spolu třeba s významnými osobnostmi motorsportu. Nyní je mezi nimi také nadějná britská tenistka Emma Raducanová.