VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA ŘEČÍNSKÁ

Daniela Řečínská / Kladenský deník

Student Univerzity Pardubice, obor historicko-literární studia.

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Herečka Marie Štípková získala Cenu divadelní kritiky

Kladno – Obrovský úspěch získala pro Městské divadlo Kladno herečka Marie Štípková. Její výkon v roli Géši Gottfriedové ve hře Brémská svoboda byl odměněn Cenou divadelní kritiky za nejlepší ženský herecký výkon. Kromě toho získala Marie Štípková za tuto roli také širší nominaci na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon.

V bývalém dole hořelo. Při zásahu byl zraněn hasič

Libušín Důl /FOTOGALERIE/ - Čtyři jednotky kladenských hasičů zasahovaly v pondělí dopoledne při požáru střechy haly v areálu bývalého dolu Schoeller. Při akci spadl jeden hasič z asi třímetrové výšky a utrpěl lehké zranění.

Libušín a Malíkovice se v sobotu ponořily do tmy. Připojily se k Hodině Země

Libušín, Malíkovice – Celosvětový happening s názvem Hodina Země, který připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu, se uskutečnil v sobotu od 20.30 do 21.30 hodin. Na těchto šedesát minut zhasne ve 170 státech tisíce měst a významných památek. V České republice se
k této akci připojilo více než 150 měst.

Loni evakuovali hasiči z velmi nebezpečné situace 283 lidí

Kladensko - Požáry, dopravní nehody, záchrana nejen lidí, ale i zvířat z jakékoliv svízelné situace, pomoc při otevírání bytů, evakuace lidí při hrozícím nebezpečí nebo také odstranění popadaných stromů či větví ze silnice. Pracovní náplň hasičů je velmi pestrá a také náročná, a to nejen po fyzické stránce. Jen za minulý rok evidují hasiči na Kladensku 1540 událostí, což je o zhruba tři sta více než v roce předchozím.

Do studánky v Podprůhonu zvané Bukovka se vrátila voda

Kladno - Studánku v Bukovské ulici v kladenské části Podprůhon zachránili členové občanského sdružení Spolek Podprůhon před třemi lety. Svépomocí ji v rámci několika brigád opravili. Byla totiž v naprosto nevyhovujícím stavu. Nyní se do studánky podařilo přivést vodu. Ta přitéká z nedaleké studně a následně ji zachycuje speciální levitující plexisklová čočka.

Foto: Hasiči vyjížděli k velkému požáru v Libovici

Slánsko - Jednotky hasičů z Kladna, Slaného, Klobuk, Plchova a Pcher vyjížděly ve středu krátce před jedenáctou hodinou k požáru stodoly v obci Libovice.

Chovatelé se pochlubili svými holuby, králíky i drůbeží

Kladno - Český svaz chovatelů Základní organizace Kladno 1 uspořádala v sobotu místní výstavu králíků, holubů a drůbeže. Akce byla zároveň spojena s jubilejním XX. ročníkem soutěže O pohár profesora Žofky za českého albína. Expozice se uskutečnila v chovatelském areálu ve Smečenské ulici v Kladně-Rozdělově.

Tradiční masopustní masky vyrazily v Tuřanech na pochod

Tuřany - Ačkoliv je druhá březnová sobota, čili doba na masopustní průvod, který je spíše únorovou záležitostí, velmi netradiční, v Tuřanech se to jen množí maskami a natěšenými lidmi. Masopust si tu všichni užijí bez ohledu na datum.

Festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka začal v sobotu

Kladno - Tradiční festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka začal v sobotu od 13 hodin v kladenském kině Hutník. Návštěvníci se mohou těšit na dva bloky studentských a dva amatérských filmů. Po každé sérii snímků následuje přestávka. Chybět nebude ani diskuse s hostem, kterým je letos známý herec a začínající režisér Jiří Mádl.

U Hořešoviček havaroval kamion, vysypal náklad minerálek

Hořešovičky - Kamion naložený minerálními vodami ve skleněných láhvích sjel mimo komunikaci a skončil s vysypaným nákladem v příkopu. Nehoda se stala ve čtvrtek kolem šesté hodiny ranní na hlavním tahu z Chomutova na Prahu kousek za sjezdem z silnice I/7 na Hořešovičky. V tomto je místě je navíc komunikace kvůli opravě povrchu zúžená. 

AKTUALIZOVÁNO

Foto: U Panenského Týnce se převrátil autobus plný dětí. Zraněných je mnoho

Panenský Týnec - Autobus plný školních dětí  dostal ve středu ráno na namrzlé vozovce patrně smysk a skončil na boku ve škarpě. Vážně zraněny byly nejméně čtyři děti a tři dospělí. Zranění utrpěl také řidič, který leží v nemocnici ve Slaném. Daších deset osob utrpělo tržné a řezné rány a pohmožděniny. Nehoda se stala ve směru na Prahu mezi Sulcem a Panenským Týncem na hranici Lounska a Kladenska. Na místě zasahovalo mnoho záchranářů, hasičů i policistů, jelikož se nehoda stala nejen na pomezí okresů, ale i dvou krajů, byli povoláni kolegové hned z několika měst.

Mladík za tři hodiny vykradl ve Slaném čtyři rodinné domy

Slaný – Devatenáctiletého mladíka, který se následně přiznal k vloupání do čtyř rodinných domů v rozmezí tří hodin, zadrželi policisté ve Slaném. Pro výtečníka si došli do autobusu, kterým se pokoušel odjet z města. Po zadržení byl pachatel velmi agresivní a pokoušel se utéct. Nyní už se nachází ve vazební věznici v Praze.

V rámci kampaně Vidíme se? rozdávali policisté reflexní prvky

Kladno, Unhošť – Chodci a také cyklisté. Tyto dvě skupiny jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu a jakýkoliv střet s vozidlem či motorkou pro ně mívá naprosto fatální následky. Také z tohoto důvodu začala nedávno platit novela zákona, která mimo jiné zavádí novou povinnost pro chodce.

Knihovna nabídne Moderního fotra i čtení Pavla Brycze

Kladno – Beseda, autorské čtení, knižní bazar, soutěže, workshop, trénování paměti a focení s oblíbenou knihou. Takový program připravila pro návštěvníky v rámci akce Březen – měsíc čtenářů – Středočeská vědecká knihovna Kladno. Jedná se o celostátní knihovnickou akci pořádanou Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Vstup je vždy zdarma.

Mayrau čekají opravy střechy kovárny a stropu lampovny

Vinařice – Strop lampovny v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích, jak se říkalo místnosti, kde havíři dostávali důlní svítilny, je v havarijním stavu. Statik dokonce zakázal vstup do této budovy a změněna musela být také vyhlídková trasa po skanzenu. Ovšem nyní přišla z rady Středočeského kraje dobrá zpráva: schválení poskytnutí prostředků na odstranění havarijního stavu objektu.

Chřipkové prázdniny mají děti nejen v Lánech, ale už i v Žilině

Kladensko – Chřipka už začátkem týdne zavřela Základní školu Charlotty Garrigue Masarykové v Lánech. Ve čtvrtek se k ní navíc přidala Základní škola v Žilině, kde ve středu do vyučování přišel z celé první třídy jeden žák. 

Policisté dopadli vykradače rekreačních chat na Slánsku

Bílichov – Postrach majitelů rekreačních chat a garáží na Slánsku byl dopaden. Šestadvacetiletý muž z Litoměřicka je nyní obviněn ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody, kterých se dopustil na přelomu roku v obcích Líský, Hřešice a Bílichov.

Mluvčí Jiří Ovčáček se stal členem lidického Svazu bojovníků za svobodu

Lidice - Svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) v Lidicích opět přitahuje pozornost. Jeho nejnovějším členem se totiž stal mluvčí prezidenta České republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Výbor lidického svazu projednal jeho přihlášku už v polovině února a podle informacích, které jsou zveřejněny na webových stránkách místní organizace, ji jednomyslně přijal. O následném přijetí Jiřího Ovčáčka informovala předsedkyně ČSBS Lidice Jana Bobošíková.

V Třebichovicích shořela chata

Třebichovice - Krátce před sobotní 20. hodinou vyjížděli hasiči k nahlášenému požáru zahradní chaty ve Třebichovicích. Na místě zasahovali profesionální hasiči se Slaného, kteří si na pomoc zavolali dobrovolné jednotky ze Smečna, Pcher a Brandýsku. 

Herečka Marie Štípková získala širší nominaci na Cenu Thálie

Kladno - Členka divadla Kladno byla vybrána i do kategorie herecký výkon na Cenu divadelní kritiky

Masopust v Horním Bezděkově doprovázela pojízdná hospoda

Horní Bezděkov – Masopustní oslavy se každoročně konají na Kladensku a Slánsku ve stále více vesnicích. Mezi už tradiční pořadatele masopustu pak patří Horní Bezděkov.

Líský chystá znak, na němž bude i královna Přemyslovna

Líský - Znak v sobě bude také motiv studánky Královky, svazek klíčů a lískovou větévku

Při unikátní noční akci policie zkontrolovala přes 700 vozidel

Kladensko – Nebývalé množství policejních hlídek upoutalo v uplynulých třech dnech pozornost řidičů po celém Kladensku. Policisté se zapojili do celorepublikové dopravní akce. Ta potrvá až do čtvrtka.Navíc z pátku na sobotu se v ulicích Kladna odehrála unikátní bezpečností akce, při níž hlídky prováděly speciální kontrolu typu A.

AKTUALIZOVÁNO

Provoz na silnici do Prahy omezilo několik dopravních nehod

Kladensko - Celkem deset dopravních nehod vyšetřovali policisté jen za středeční dopoledne. Byli při nich lehce zraněni dva lidé a vznikla škola ve výši několika stovek tisíc korun. Kvůli hromadné nehodě šesti aut u Středokluk byla zcela zavřena D7 a dlouhé kolony se tvořily až od Buštěhradu. Srážka dvou kamionů zase omezila provoz na stejné komunikaci na sjezdu u Slaného.  

V kladenském domě kultury se koná už čtvrtý Retro ples

Kladno – Zásadní akce plesové sezony, dobové róby, skvělá výzdoba, bohatá tombola a hvězdné vystoupení skupiny Boney M, která je nejlepším evropským revivalem této slavné kapely. Již čtvrtý Retro ples se v kladenském kulturním domě uskuteční v pátek 19. února od 20 hodin.

Tradiční masopustní průvod masek prošel ulicemi Stochova

Stochov - Poslechněte páni, dámy.. kdo nepůjde v masce s námi..ten se vděku nedočká..a je stará ponožka. Tak začal ve Stochově tradiční staročeský masopust. Na oblíbenou akci si našlo cestu mnoho lidí. Byl pro ně připraven bohatý program plný masek, soutěží a dobrého jídla.

V ulicích Kladna lidé častěji nacházejí použité stříkačky

Kladno - Velmi znepokojující informaci zveřejnila v minulých dnech Městská policie Kladno. Za uplynulých několik málo dní vyjížděli strážníci celkem dvacetkrát k likvidaci použité injekční stříkačky, kterou lidé našli v ulicích Kladna.

Hasiči oslavili Den linky 112, lidé cvičně mluvili s operátory

Kladno - Dvě jedničky a dvojka, čili číslovka 112, pod sebou skrývá jednotné evropské číslo tísňového volání. 
A právě ve čtvrtek (11.2.) se konal jeho den. Středočeští hasiči 
u této příležitosti připravili akci s názvem Den linky 112. Ta se uskutečnila v nákupním centru v ulici Petra Bezruče v Kladně.

V Horním Bezděkově má masopust dlouhou tradici

Horní Bezděkov – Zábavný, bohatý, tradiční a především velmi rozmanitý. Takový bývá už řadu let masopustní průvod v Horním Bezděkově. Jeho dlouhá novodobá tradice zde začala před třinácti roky. Ovšem masky ve vesnici řádily třeba i v osmdesátých letech. Letošní masopust se uskuteční v sobotu 20. února a všichni se mají opět na co těšit.

Oba řidiči tvrdí, že jeli na zelenou

Kladno – Dopravní nehoda, za kterou podle zúčastněných řidičů nikdo z nich nemůže, se stala v pondělí večer na světelné křižovatce ulic Čs. armády a Ke Stadionu v Kladně. Zde se srazila dvě osobní vozidla. Kuriózní je, že oba řidiči tvrdí, že oni jeli na zelenou a tudíž za nehodu může ten druhý šofér. Kvůli tomu policie žádá o pomoc případné svědky dopravní nehody.

Nalezených 15 tisíc skončilo na oddělení nálezů a ztrát

Kladno - V bankomatu najdete patnáct tisíc korun. Co 
s penězi uděláte? Strčíte si je nenápadně do kapsy, nebo je odevzdáte? Třiatřicetiletá poctivá nálezkyně tento finanční obnos odevzdala. Případ se stal v nákupním centru 
v Americké ulici v Kladně-Kročehlavech. Žena našla peníze v bankomatu jednoho 
z peněžních ústavů a odevzdala je zaměstnancům obchodního centra. Ti zavolali Městskou policii Kladno.

Okradený: Mobil mi ukradl čtrnáctiletý hoch

Kladno – Čtyři mladíky zadrželi kladenští městští policisté na hlavní silnici ve směru na Prahu. Partička podle oznamovatele okradla v kročehlavském lesoparku Dlouhé boroviny muže o mobilní telefon.

Nedostatek dálničních známek je na Kladensku jen výjimečný

Kladensko – Dálniční známka. Malá samolepka na přední sklo, kterou vždy na přelomu ledna a února shání většina řidičů, byla na některých místech téměř nesehnatelná. Ovšem majitelé aut nemusí zoufat. Nedostatek celoročních dálničních známek byl na Kladensku pouze výjimečný.

Hasiči zachraňovali tři děti z bláta vypuštěného rybníka

Hostivice, Kladno – Dětská hra se ve středu odpoledne zvrhla v záchranou akci, na které kromě kladenských hasičů zasahovali také středočeští záchranáři. Dvě dívky a jeden hoch uvízli v bahně vypuštěného rybníka s názvem Kala (Kalý rybník) na okraji Hostivice na Praze-západ. O události informoval Týdeník policie.

V Lánech odhalili varnu drog

Lány - Obyvatelé Lánů zažili tento týden neobvyklou podívanou. Do jednoho z luxusních domů v tamní vilové čtvrti v nové zástavbě vtrhli ve středu policisté společně s hasiči. Podle všeho šli najisto s povolením k domovní prohlídce a podařilo se jim rozprášit další hnízdo vařičů drog.

AKTUALIZOVÁNO

Na Kladensku byly přepadeny už dvě čerpací stanice

Stochov – Neznámý pachatel přepadl v úterý před 19. hodinou benzinovou čerpací stanici u dálnice D6 nedaleko Stochova. Pod pohrůžkou pistole mu obsluhující vydala několik tisíc korun. Ve středu večer se stal podobný podobný případ na čerpací stanici ve Slaném-Kvíci Na Čubě. I tam byla obsluha přepadena. Na místě zasahovalo několik policejních hlídek.

V Mayrovce se uskutečnil velký masopust s desítkami masek

Vinařice - Hudba, masky, zabijačkové speciality, pivo, ale také koně a velbloudi. Takový byl velký masopust, který se v sobotu odpoledne uskutečnil v areálu Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Jednalo se o čtvrtý ročník této lidové slavnosti.

Strážníky z Kolče zadrželi pod vlivem alkoholu u Mimoně

Koleč, Ralsko - Nepříjemný případ řeší od pátečního odpoledne v Kolči. Dva strážníci zdejší obecní policie mají po svém výjezdu do Ralska nedaleko Mimoně na Českolipsku, co vysvětlovat. Nejen řidič vozu, ale také jeho spolujezdec totiž byli pod vlivem alkoholu.

K zápisu do kladenských škol přišlo více dětí z okolích obcí

Kladno – Budoucí prvňáčci se svými rodiči navštívili v pátek a sobotu při zápisu 16 základní škol zřizovaných městem Kladnem, ale také Základní školu Maltézských rytířů ve Školské ulici a Základní školu v ulici Cyrila Boudy při soukromé 1 KŠPA. Děti poznávaly barvy, malovaly, recitovaly básničky, zpívaly a určovaly základní tvary.

Srazil ženu a ujel. Nyní po něm pátrá policie

Kladno - Další nehoda vozidla s chodcem se v Kladně stala ve středu v 9.20 hodin. Žena přecházela komunikaci v Unhošťské ulici v Kročehlavech, když ji srazil osobní vůz pravděpodobně značky Ford stříbrné barvy. Policisté nyní shání svědky nehody a pátrají po řidiči. 

Masky ovládly veselí v Družci. Další masopusty jsou o víkendu

Kladensko – Medvěd s medvědářem, nevěsta s ženichem, klauni, piráti a desítky dalších masek. Takový byl veselý masopustní průvod, který se v sobotu uskutečnil v Družci. Ke všeobecné zábavě přispěl svou hrou také harmonikář doprovázející rozveselené masky.

Policisté: Nezkušení řidiči by v tomto počasí neměli vyjíždět

Kladensko – Vzhledem k silným mrazům, ledovce a nepříznivému počasí nabádají policisté řidiče k větší opatrnosti. Navíc posilují policejní hlídky, které pomáhají s řešením dopravní situace.

Úspěch: služební pes dovedl policisty přímo k pachateli

Kladno - Zároveň kladenští psovodi představují svého nového čtyřnohého kolegu: pětiměsíčního psa Harryho

Kladenští hasiči převzali unikátně vybavený kontejner

Kladno – Slavnostní předání nové unikátní techniky se uskutečnilo včera odpoledne v centrální stanici Středočeských hasičů v Kladně. Novým přírůstkem do výbavy jednotky je kombinovaný hasicí kontejner za tři a půl milionu korun vážící přes deset tun. V celé České republice se takovým vybavením mohou pochlubit pouze v Olomouci.

Nejúspěšnějším sportovcem Slaného 2015 je Mario Jarkas

Slaný – Kickboxer Mario Jarkas trénuje v TCB gymu Slaný. Někdejší mistr České republiky v kickboxu a čínském boxu se do povědomí většiny obyvatel Slaného dostal prosincovým zápasem o profi pás s jeho slánskm rivalem Lukášem Zemanem z konkurenčního gymu.

Muž ukradl motorovou pilu a osmdesát kalhot

Hřebeč – Policisté pátrají po muži, který 10. prosince mezi pátou a půl osmou hodinou ranní vnikl do sklepních prostor bytového domu v ulici 28. října ve Hřebči. Ze sklepních kójí následně odcizil křovinořez, motorovou pilu, hračky a osmdesát kusů kalhot. Vlastníkům způsobil škodu přes 65 tisíc korun.

Policisté se v rámci Restartu věnovali znevýhodněným dětem

Kladno – Pro desítky dětí ze sociálně znevýhodněných rodin připravil kladenský magistrát ve spolupráci s policisty z územního odboru Kladno projekt s názvem Restart. Do projektu se zapojilo více než třicet dětí.

Záchranáři varují před otravami oxidem uhelnatým

Kamenné Žehrovice, Kladensko – Ačkoliv zima a mrazy začaly později, neznamená to, že by záchranáři nezaznamenali množící se otravy oxidem uhelnatým. Jeden z posledních případů, při kterém lékaři po otravě bojovali o život mladé ženy se stal v rodinném domě v Kamenných Žehrovicích.

Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Slaného je v pondělí

Slaný – Opět nastal čas, kdy vrcholí přípravy projektu Nejúspěšnější sportovec, tentokrát za rok 2015, který tradičně několikrát zastaví také ve středních Čechách. Ve Slaném se akce uskuteční už počtvrté, tentokrát v pondělí 18. ledna od 18 hodin v Hotelu Hejtmanský dvůr na Masarykově náměstí.

Na Tříkrálový pochod na Řipec vyrazilo přes 100 lidí

Slaný – Mráz, sníh a místy klouzající povrch ani v prvních dnech roku 2016 nezabránily desítkám lidí, aby se vydaly na vrchol kopce Řipec, který se nachází u Královic. Zde si každý mohl opéci špekáček a zahřát se u ohně, jenž se povedl rozdělat, i když byla zem pokryta sněhem. Tříkrálový pochod na Řipec se v sobotu uskutečnil už po devětatřicáté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT