VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRABEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nebezpečný řidič kamionu skončil v cele

Kladensko - Unhošťským policistům se podařilo dopadnout podezřelého řidiče, který riskantní jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu, a to na trase z Kladenska do Prahy.

Kam na výlet v době zimního spánku?

Kladensko - Skončila letošní sezona pro mnoho památek i zajímavých míst napříč celou republikou. Takovým případem na Kladensku je třeba letní sídlo českých prezidentů - zámek Lány. Jeho park bývá přístupný veřejnosti pouze od dubna do konce října. A jinak tomu není ani letos. Přesto ovšem zůstávají místa, kam se veřejnost může podívat klidně i v zimě. 

Poznáte muže na fotografii? Policie hledá pachatele

Kladno - Kladenští kriminalisté šetří loupežné přepadení, ke kterému došlo v sobotu 6. října v časných ranních hodinách.

Kladenský magistrát měl nezvyklou návštěvu v podobě nutrie říční

Kladno – Velmi kuriózní případ museli řešit v úterý odpoledne strážníci Městské policie Kladno. Ti dostali oznámení o tom, že pod jedním z aut zaparkovaných na dvoře magistrátu na náměstí 17. listopadu se nachází neznámé zvíře. K překvapení strážníků byla tím zvířetem nutrie.

Policejní hlídka zachránila život sedmatřicetiletému muži

Kladno - Těžké chvíle zažil sedmatřicetiletý muž z Kladna v ulici Pod Hájem. Šlo mu o život.

Lidice a Stoke on Trent nově spojuje také mozaika

Lidice /FOTOGALERIE/ - Oslavy sta let republiky se konaly také v Lidicích. A byly vskutku vydařené. V parku před místním obecním úřadem byl u této příležitosti vysazen Strom republiky, na programu bylo vystoupení ženského pěveckého sboru Smetana, dětí z místní mateřské školy i krájení republikového dortu. Hlavní bylo ovšem odhalení mozaiky, kterou věnovali u příležitosti stých narozenin republiky Lidicím občané anglického města Stoke on Trent.

Potyčka dvou mužů skončila zlomeným nosem

Kladno – Kladenským strážníkům někdo v pátek večer oznámil, že ve spodní části kladenské pěší zóny T. G. Masaryka někdo ruší noční klid.

OBRAZEM: Na Křivoklátě složili poctu tradicím první republiky

Křivoklát - Deštivé nedělní oslavy sta let od založení republiky zažili návštěvníci hradu Křivoklát. Správa hradu totiž společně s Československou obcí legionářskou pořádala akci s názvem Pocta tradicím první republiky. V rámci té proběhl slavnostní akt, při kterém zazněla československá státní hymna i Masarykova oblíbená píseň Ach synku, synku.

Pavel Helebrant: Zájem veřejnosti o výlov nás velmi těší

Unhošť /ROZHOVOR/ - Unhošští rybáři v sobotu uspořádali výlov rybníku Bulhar, a tak při této příležitosti poskytl Kladenskému deníku krátký rozhovor jejich předseda Pavel Helebrant.

Unhošští rybáři vylovili rybník Bulhar

Unhošť /FOTOGALERIE/ - Nezvykle živo bylo v sobotu ráno v okolí rybníku Bulhar v Unhošti. Místní rybářská organizace totiž pořádala jeho výlov, který byl zahájen se svítáním kolem sedmé hodiny, přičemž slavil velký zájem pozorovatelů. Těch se ráno sice sešla jen hrstka, v pozdějších hodinách se ovšem hráz rybníka zaplnila.

Pro vážně zraněnou řidičku letěl ke Klobukům vrtulník

Kladensko - K vážné dopravní nehodě došlo v pátek kolem šestnácté hodiny na silnici mezi obcemi Třebíz, Klobuky a Kobylníky. Devětatřicetiletá řidička vezoucí ve vozidle ještě dítě školního věku tam havarovala, přičemž utrpěla vážná zranění, se kterými musela být vrtulníkem transportována do střešovické nemocnice. Dítě vyvázlo s lehkým zraněním.

OBRAZEM: Pietní akt připomněl Kladeňákům sto let od založení Československa

Kladno – Významné výročí republiky, sto let od jejího založení, si připomněla veřejnost také v Kladně. V pátek se na náměstí Svobody u pomníku obětí první světové války konal pietní akt, kterého se zúčastnili zástupci kladenského magistrátu, České obce legionářské, Sokolské župy Budečské, Spolku pro zachování odkazu českého odboje a další vzácní hosté.

KRIMI MIX: Nepoučitelný řidič na své chování doplatil, skončil v cele

Kladno - Policejní hlídka v neděli ráno v kladenské ulici ČSA sedmačtyřicetiletého muže z Kladenska, který usedl za volant Škody Superb. Dechová zkouška ukázala hodnoty 1,55 a 1,47 promile. Policisté muži tak na místě zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a po provedení prvotních úkonů propustili. Zákaz řízení však výtečník nerespektoval.

KRIMI MIX: Majitelka chaty přistihla zloděje přímo při činu

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

KRIMI MIX: Co se dělo na Kladensku?

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Pro vážně popáleného dělníka letěl do Kladna vrtulník

Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Vážný pracovní úraz se stal v pondělí dopoledne v jedné z firem sídlících v areálu bývalé Poldovky. Cizinec, který tam opravoval elektrorozvodnu, byl popálen na sedmdesáti procentech těla. Vrtulníkem tak musel být přepraven do vinohradské nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Volební sobota na Kladensku

Kladensko - Volební okrsky ve všech městech a vesnicích Kladenska otevřely v sobotu v 8 hodin. Možnost vhodit svůj tip do urny měli voliči do 14 hodin. Poté se místnosti uzavřely a začalo sčítání hlasů. Podle mluvčí kladenského magistrátu Lenky Růžkové byla průběžná volební účast v Kladně v sobotu po 10. hodině 30,4 procenta. Krátce po poledni se vyšplhala účast dokonce na 33,9 procenta.

KRIMI MIX: Policisté měli plné ruce práce

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

OBRAZEM: Svatováclavské posvícení bylo zároveň i městskými slavnostmi

Stochov – Svatováclavské posvícení, které bylo zároveň městskými slavnostmi, se konalo ve Stochově. Sobotní program nabídl například trh, divadlo strašidel, skákací hrad, vystoupení aerobic klubu z Lán, posvícenskou tancovačku či ohňostroj. Veřejnost si také užila řadu koncertů, mezi nimiž nechybělo ani vystoupení Ewy Farne, Rangers, dechové hudby Krajanka, Perutí, Brutusu nebo také Petry Černocké. V neděli byl na programu posvícenský průvod městem a tradiční pěkná hodinka v místní sokolovně.

OBRAZEM: Hornický skanzen Mayrau se proměnil v závodiště

Vinařice - V areálu Hornického skanzenu Mayrau se konaly extrémní terénní překážkové závody Excalibur Race. Dvoudenního podniku, ve kterém se museli účastníci vypořádat asi se čtyřicítkou různých překážek, se zúčastnilo kolem čtyř set závodníků včetně dětí. V sobotu se závodilo na trati dlouhé asi sedm a půl kilometru, v neděli pak na závodníky čekala trasa dlouhá deset a půl kilometru.

Zdeněk Kuchyňka: Je velmi důležité vzpomínat na kořeny českého státu

Zákolany ROZHOVOR/ - Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně spolupořádá od roku 2005 na Budči u Zákolan svatováclavské slavnosti. A jinak tomu nebylo ani letos. Kladenskému deníku u této příležitosti poskytl krátký rozhovor historik a ředitel muzea Zdeněk Kuchyňka, který vede muzeum již od roku 1995.

OBRAZEM: Mladý kníže Václav opět přijel na Budeč

Zákolany - Na Budči, kde v mládí pobýval a učil se žaltář kníže Václav, se v pátek slavilo. Na programu byly totiž tradiční svatováclavské oslavy, které na místo bývalého hradiště u Zákolan přilákaly davy lidí. Pro veřejnost byl připraven bohatý program.

OBRAZEM: Křivoklát se díky Křivoklání opět vrátil do dob minulých

Křivoklání - Již čtyřiadvacátý ročník oblíbeného Křivoklání se až do neděle koná na hradě Křivoklát. Každý den je tam od 10 do 18 hodin připraven pro veřejnost bohatý program, díky kterému může každý alespoň na chvíli nakouknout do historie.

Nehoda mezi Smečnem a Kačicí si vyžádala těžké zranění

Kladensko /FOTOGALERIE/ - K vážné dopravní nehodě došlo v pátek odpoledne na silnici vedoucí ze Smečna do Kačice. U odbočky na Kladno se srazily dva osobáky. „Došlo zde ke střetu dvou osobních vozidel, a to Škody Fabia a automobilu značky Opel. Příčiny a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla policejní mluvčí Martina Fejfarová.

OBRAZEM: Kladenští strážníci stmelují partu a cvičí vzájemnou spolupráci

Kladno - Od začátku září prohlubují kladenští strážníci své znalosti a dovednosti v sebeobraně, zacházení se zbraní či teoretické přípravě v rámci takzvaných výcvikových střed. Pravidelně se tak členové Městské policie Kladno zdokonalují v tělocvičně, střelnici nebo učebně.

Studenti univerzity třetího věku slavnostně vstoupili do nového školního roku

Kladno /FOTOGALERIE/ – Slavnostní zahájení nového školního roku si užili studenti Kladenské univerzity třetího věku organizované již od roku 2003 Střediskem komplexní sociální péče Kladno pod záštitou Statutárního města Kladna.

Policie si posvítila na ilegálně zaměstnané cizince

Střední Čechy – V součinnosti se slovenskými policisty se policie v minulém týdnu zaměřila na nelegálně zaměstnávané cizince na území Středních Čech. Akce byla zaměřena na dodržování zákona o pobytu cizinců na území České republiky.

Kladenští strážníci měli v souvislosti s Kladfestem napilno

Kladno – Dvacáté narozeniny oslavil kladenský hudební klub Dundee Jam velkým hudebním festivalem. Ten sice nabídl zábavu řadě jeho návštěvníků, zaměstnal ovšem také kladenské strážníky.

OBRAZEM: Kladno bylo dějištěm mistrovství siláků

Kladno – Řada siláckých disciplín včetně přenášení sudů a pytlů s pískem, zvedání automobilu či tahání patnáctitunového kamionu byla k vidění na parkovišti před obchodním domem v Arménské ulici v Kladně. Konalo se zde totiž mistrovství České republiky strongmanů do sto pěti kilogramů.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D6 havaroval kamion plný klimatizací, škoda přesáhla dva miliony

Kladensko – Nehoda, kvůli které byla dlouhé hodiny uzavřena dálnice D6, se stala v úterý po desáté hodině. Na devětadvacátém kilometru ve směru na Prahu totiž havaroval kamion plný autoklimatizačních jednotek. Škoda byla vyčíslena na více než dva miliony korun.

OBRAZEM: Horníci si užili svůj den na Mayrovce

Vinařice – Letošní Den horníků se konal v sobotu v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích. V jeho areálu na příchozí čekala tematická výstava, vystoupení několika kapel či netradiční prohlídky.

OBRAZEM: Na Čabárně byli k vidění netopýři

Brandýsek – Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna uspořádalo Netopýří noc. V rámci této akce se veřejnost mohla seznámit se životem těchhle obdivuhodných zvířat či si prohlédnout handicapované netopýry. Zájemci se zároveň mohli vydat na vycházku s detektorem netopýřích hlasů.

Děti se utkaly O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno

Kladno /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník soutěže O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno uspořádali kladenští strážníci pro děti ze sedmých tříd kladenských základních škol.

Skautské oddíly praskají ve švech, zájemci čekají v pořadnících

Kladensko – Spolu se školní rokem začal nový rok také pro skauty. V zapomnění rozhodně neupadli, naopak zájem o členství roste. Junák – český skaut sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice.

Domácí zdravotní péče nekolabuje, sestry za lepším neodcházejí

Kladensko - O domácí péči je nejen na Kladensku poměrně velký zájem. Budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti. „Pokud stát neprodleně domácí zdravotní péči finančně nepodpoří, bude si muset připravit několik tisíc lůžek pro ležící a umírající pacienty, kteří jsou nyní ošetřování sestrami domácí zdravotní péče, protože tato forma zdravotní péče z důvodu finančního krachu skončí,“ uvedl k aktuální situaci ředitel Charity ČR Lukáš Curylo.

OBRAZEM: Dundee Jam oslavil dvacáté narozeniny Kladfestem 2018

Kladno - Třetí zářijový víkend nabídl Kladeňákům pořádnou porci muziky, konal se totiž open air festival Kladfest 2018. Ten byl uspořádán u příležitosti oslav dvacátých narozenin hudebního klubu Dundee Jam.

Jaroslav Nedbal: Historii prožívám takřka ze všech stran

Velká Dobrá /ROZHOVOR/ - Sobotní rytířské půtky na tvrzi Malá Dobrá pořádala Společnost života středověkého W-Arlet. Jejím zakladatelem je Jaroslav Nedbal zvaný Oskar, který Kladenskému deníku při této příležitosti poskytl krátký rozhovor.

OBRAZEM: Malodoberská tvrz se vrátila do dob středověku

Velká Dobrá - Na tvrz Malá Dobrá se v sobotu vrátili urození pánové, konaly se zde totiž rytířské půtky. Příchozí se díky tomu mohli na skok vrátit do středověku, k vidění byl například rytířský turnaj, středověká mučírna, vystoupení orientálních tanečnic, fakíra či ohňová show.

Krimimix: Rvačky i zloděj na skateboardu

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Přes 4000 výpůjček za měsíc! O elektrokola je zájem

Kladno – Systém sdílených růžových kol, který v Kladně fungoval v loňském roce, si Kladeňáci velmi oblíbili. I proto způsobilo letošní zavedení sdílených elektrokol právě místo takzvaných Rekol velký poprask. Přesto se zdá, že si veřejnost elektrokola za asi tři a půl měsíce provozu oblíbila.

Na výročí 100 let od založení Československa se na Kladensku nezapomíná

Kladensko – Celý letošní rok se nese ve znamení oslav výročí 100 let od založení Československa. Zatímco řada akcí se již uskutečnila, mnoho jich teprve přijde na řadu.

Nejen dlouholeté starosty trápí přílišná byrokracie

Kladensko – Říjnové volby do zastupitelstev obcí se kvapíkem blíží a na Kladensku jde znovu do voleb mnoho starostů, kteří jsou aktuálně ve funkci. Mezi nimi je také dvanáctka osobností, které byly minimálně do zastupitelstva či rovnou na pozici starosty obce zvoleny už v roce 1994.

Zebra se za tebe nerozhlédne ani na Kladensku!

Kladensko – Do dalšího ročníku preventivního projektu nazvaného Zebra se za tebe nerozhlédne se zapojili i kladenští policisté. „Oddělení tisku a prevence nejprve ve spolupráci s dopravním inspektorátem vytipovalo rizikové přechody u základních škol v okrese.

Anonym ohlásil v Kladně bombu, naštěstí se hrozba nepotvrdila

Kladno – Dvojice kladenských mostů byla v úterý před polednem uzavřena. Jednalo se o sítenský a rozdělovský most u nemocnice, v jejichž okolí operovala policie. Důvodem policejních manévrů bylo anonymní ohlášení uložení bomby. To se nakonec nepotvrdilo.

Nabídka zájmových kroužků je pestrá, velmi táhne například lego robotik

Kladensko – Se zahájením školního roku přibylo žákům mnoho povinností, zároveň jim ovšem školy většinou nabízejí i zábavu v podobě dobrovolných zájmových kroužků. A pokud si dítě nevybere ve škole, může se podívat do nabídky různých dalších institucí, které nabízí nápadité využití volné času.

Školní rok začíná! Budou školy praskat ve švech?

Kladensko – Po dvou měsících zaslouženého volna opět usednou žáci či studenti do školních lavic. Zatímco někteří už poněkolikáté, novopečené prvňáky či studenty prvních ročníků čeká jejich premiéra.

Kladeňáci budou ve volbách vybírat z 275 kandidátů

Kladno – Letošní volby do zastupitelstev obcí se uskuteční na začátku října a kladenští voliči při nich budou své zastupitele vybírat z 275 kandidátů z devíti různých kandidátních listin.

Agresor na svůj čin doplatil, skončil ve vazební věznici

Uhy – Fyzický útok v rodinném domku v obci Uhy musela řešit policie. Strážci zákona ze Zlonic po příjezdu na místo zadrželi agresivního útočníka.

Slánsko se opět vyhne těžebnímu průzkumu

Kladensko – Když se podařilo v roce 2012 zamezit těžebnímu průzkumu na území Slánska, který tehdy chtěla provádět australská společnost Wildhorse Energy zabývající se těžbou černého uhlí metodou takzvaného podzemního zplyňování, zdálo se, že mají obyvatelé této oblasti vyhráno. Asi před rokem se ovšem objevila další žádost o stanovení průzkumného území. I tomu se ovšem podle nejnovějších informací podařilo zabránit!

Jak si nejlépe užít poslední prázdninový týden na Kladensku?

Kladensko – Prázdniny jdou do finále. Než ale skončí, přinášíme ještě několik tipů, jak si užít poslední týden volna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT