VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRABEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pošta v Kamenných Žehrovicích se v březnu změní v partnerskou

Kladensko - Přechod klasické pobočky České pošty do rukou obce nebo soukromníka. To je směr, kterým se pošta v případě vesnických poboček uchyluje. Na Kladensku aktuálně existuje šest takových pošt, které provozuje třetí osoba.

Lánští vzdají hold historii, znovu postaví Lánskou bránu

Lány – Lánská obora byla v druhé polovině 18. století na severu obehnána kamennou dvoumetrovou zdí. Tam, kde se zeď střetávala se silnicemi, byly v roce 1859 vybudovány klenuté brány. Z několika takový bran nyní stojí v původní podobě už jen jedna. Ostatní musely být kvůli dopravě strženy, avšak letos by se Lánští mohli dočkat obnovení jedné z takzvaných lís. Vedení obce totiž plánuje u příležitosti stého výročí založení Československa znovu postavit Lánskou bránu, která byla stržena v roce 1959.

Problémy s bezdomovci v Kladně nemají téměř žádné řešení

Kladno – Stížnosti Kladeňáků na lidi bez domova se v chladných zimních dnech jen množí. Bezdomovci se totiž uchylují na různá místa, jako jsou například sklepní prostory vlakové nádraží, altán u nemocnice, prostory pod balkony, různé přístřešky a opuštěné budovy.

Převod kladenského stadionu Fr. Kloze do rukou města je zase o krůček blíž

Kladno – Kladenskému fotbalu by konečně mohlo svítat na lepší časy. Odkup stadionu Fr. Kloze do rukou města, který by měl vyřešit dlouholeté problémy s hospodařením v klubu SK Kladno, je prakticky na spadnutí.

Starostové by při přímé volbě potřebovali větší pravomoc

Kladensko – Hnutí SPD usiluje o novelu ústavy, ve které navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Přímo volený starosta či hejtman mají podle SPD silnější mandát a tím pádem i větší autoritu.

Krimimix: Z bagru ukradl přes 200 litrů nafty

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Na plese Kladeňákům zazpíval i Karel Gott

Kladno – Reprezentační ples města Kladno již tradičně patří k nejlepším plesům sezony a jinak tomu nebylo ani letos. Městský ples s pořadovým číslem 27 opět nezklamal.

Ubývá v Kladně počet heren a výherních automatů?

Kladno - Na 35 z původních 118 byl zredukován počet heren v Kladně. Boj proti hernám zahájilo město před více než rokem. Kvůli historicky vydaným licencím a zákonným omezením se ale podle radnice radikální omezení hazardu naplno projevilo až od letošního 1. ledna.

Klempíři ze Stochova obsadili v soutěži druhé místo a postupují

Stochov – V prostorách Střední školy služeb a řemesel Stochov se minulý týden uskutečnil již 21. ročník soutěže odborných dovedností oboru středního vzdělání klempíř, který se konal pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje v Praze a Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky.

OBRAZEM: Letošní ročník Kladenské veverky zná své vítěze

Kladno – Vyhlášením výsledků 29. ročníku mezinárodní výtvarné, literární a fotografické soutěže Kladenská veverka ožilo kladenské kino Hutník. Děti si tak užily svou chvilku slávy a domů si odnesly drobné dárky. Do letošního ročníku bylo zasláno 4850 prací z celé České republiky a také z osmi zemí ze světa. Soutěž pro děti a mládež do 19 let je vždy zaměřena na poznávání a ochranu přírody.

OBRAZEM: Masopustní taškařice ovládla Stochov

Stochov - Oslavy stochovského staročeského masopustu si veřejnost užila v sobotu na Mírovém náměstí. Tam byl již od 9 hodin připraven masopustní trh, na kterém nechyběly ukázky řemesel či různé pochoutky i pochutiny. K vidění bylo vystoupení živého medvěda s medvědářem i staročeská kapela. Občerstvení se neslo v duchu koblih, jitrnic, jelítek, preclíků, škvarkových placek, chleba se sádlem či „tekutých zahřívadel“.

Trestných činů bylo v Kladně loni méně, zato stoupla objasněnost

Kladno – Počet trestných činů, spáchaných v Kladně, se loni oproti předchozímu roku snížil. Ukázaly to grafy, které policie zveřejnila v rámci projektu Bezpečné Kladno.

Dvoumiliardový rozpočet Kladna? Zastupitelé rozhodnou ve středu

Kladno - O schválení návrhu historicky nejvyššího kladenského rozpočtu bude ve středu rozhodovat zasedání zastupitelstva. „Připravili jsme vyrovnaný návrh, který poprvé již na začátku roku dosáhne bezmála částky 2 miliard korun. Velmi významně se proto zaměříme na investice do komunikací, veřejného prostoru, do základních a mateřských škol, jakož i do sportovišť,“ řekl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno), podle kterého rekordní výši rozpočtu umožnily plánované vlastní a daňové příjmy, významný podíl na pozitivním trendu má loni realizované refinancování staré dluhové zátěže.

Družecký masopust nabídl parádní podívanou

Družec /FOTOGALERIE/ - Masopustní veselí ovládlo v neděli družecké ulice. K průvodu obcí, ve které žije něco málo přes tisíc obyvatel, se přidaly téměř dvě stovky účastníků.

OBRAZEM: Svůj ples pořádali plchovští hasiči i nadace mateřství

Plchov – Plesová sezona pokračovala také tento víkend. V pátek například hostil slánský hotel Hejtmanský dvůr 23. Reprezentační ples Nadace mateřství prim. MUDr. Jaroslava Nachtigala. Svůj ples si užili také plchovští dobrovolní hasiči. Na obou plesech k tanci i poslechu zúčastněným hrála kapela Tancovačka band.

Rytíř Jágr je zpět doma!

Kladno – Nejen všechny fanoušky kladenského hokeje čeká dnes velký den. Slavná osmašedesátka se poprvé po návratu z NHL představí na domácím ledě svého Kladna. Úvodní buly zápasu mezi kladenskými Rytíři a hosty z Litoměřic bude vhozeno v 16 hodin. Utkání je do posledního místa vyprodané.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 6. týdnu roku 2018 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

Vytížená silnice se rozroste o pruh pro cyklisty

Kladno - Jedny z kladenských hlavních ulic vedoucích směrem do centra města, tedy ulice Vítězná a Československé armády, zásadně změnily v minulém roce svou tvář.

Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil kladenskou hlavní poštu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Nečekanou návštěvu hostila ve čtvrtek v podvečer kladenská hlavní pošta, tou byl ministr vnitra Lubomír Metnar. 

Oprava kostelní věže se může protáhnout až na pět let

Družec - Když byla v polovině října sundána věžní báň kostela v Družci, jejíž stav byl v havarijním stavu, zdálo se, že se kostel konečně dočká nové kupole. Už tehdy ovšem družecká místostarostka Marie Palková avizovala, že se jedná o běh na dlouhou trať. Teď se zdá, že její slova se naplnila. Reálně totiž hrozí, že by se rekonstrukce mohla protáhnout až na pět let. S tím se ovšem vedení obce nehodlá smířit. Pomoci ke zkrácení této doby by mohla například nedávno vyhlášená veřejná sbírka. 

O sdílená kola Kladeňáci nepřijdou

Kladno – Sdílená kola budou i v letošním roce 2018 křižovat ulice, potvrdil to na pondělní tiskové konferenci kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Počet dárců krve se v Kladně nezvyšuje, ale ani neklesá

Kladensko /ANKETA/ – Dárcovství krve. Pro někoho maličkost, pro další ovšem nepředstavitelná věc. Lidskou krev nelze v medicíně ničím nahradit, a právě proto je darování krve tak důležité. 

Rekonstrukce střechy ČEZ stadionu se odkládá

Kladno – Zatímco se aktuálně v souvislosti s kladenským hokejem mluví téměř výhradně jen o návratu legendárního Jaromíra Jágra, vyplula včera na povrch další zásadní věc týkající se místního zimního stadionu. Rekonstrukce střechy ČEZ stadionu, která se původně měla uskutečnit již letos, se oddaluje na rok 2019. Potvrdil to kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) na tiskové konferenci, při které byl představen návrh rozpočtu pro letošní rok. 

Nemocnice na Kladensku vyhlásily zákaz návštěv

Kladensko – Zákaz návštěv na všechna svá oddělení vydaly v pondělí kladenská i slánská nemocnice. Příčinou zákazu je aktuální situace týkající se akutních respiračních infekcí včetně chřipky. Za uplynulý týden totiž hygiena registruje nárůst těchhle onemocnění na Kladensku o 73,6 procent, což je nejvíce z celého Středočeského kraje.

Policie pátrá po muži z kladenské herny

Kladno – Policie pátrá po muži, který přišel 19. ledna kolem jedné hodiny do herny Magic planet v ulici T. G. Masaryka v Kladně, kde nabízel drogistické zboží a při tom měl odcizit peněženku, kterou si poškozený položil vedle sebe na barovou židličku při hraní automatu.

Ve Švermově hořel opuštěný dům, nikomu se nic nestalo

Kladno-Švermov - Požár vybydleného objektu v Kladně-Švermově zapříčinil krátce před pondělní čtrnáctou hodinou výjezd hasičů i policie. K domu ve Vrchlického ulici tak zamířili jednotky profesionálních hasičů z Kladna i dobrovolníků ze Pcher a Brandýsku.

Rakovnická základka pomohla dětem z kladenské nemocnice

Kladno – Na dětské oddělení kladenské nemocnice zavítala děvčata ze 3. základní školy v Rakovníku, aby předala dětem výtěžek Tříkrálové sbírky knih, která byla ve škole uspořádána. Pro malé pacienty kladenské nemocnice sesbíraly děti přes sedm stovek knih a pomohly tak dobré věci.

Chřipky a jiné nemoci sužují více a více pacientů

Střední Čechy - Chřipky a další respirační onemocnění sužují aktuálně náš region. V minulém týdnu stoupla ve Středočeském kraji nemocnost akutních respiračních infekcí dokonce o 22,1 procent, jedná se tedy o epidemický výskyt. Nejhorší situace panuje na Příbramsku, nejlépe je na tom zatím Berounsko.

OBRAZEM: Psovodi se svými mazlíčky poměřili síly v nové kynologické hale

Kladno - O víkendu byl dvoudenním halovým závodem v agility zahájen provoz nové kynologické haly, která nedávno vyrostla v Kladně U Zvonečku. Jednalo se o psí soutěž, které se účastní více než stovka týmů z celé České republiky i zahraničí.

OBRAZEM: Velká Dobrá ožila nejen rejem masopustních maškar

Velká Dobrá - Masopust neboli karnevalové období již pomalu ale jistě ťuká na dveře. Zatímco většina obcí naplánovala průvod maškar na 10. února, ve Velké Dobré oslavili masopust už v sobotu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT