VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRABEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Praktičtí lékaři se do maloměstských a vesnických ordinací příliš nehrnou

Kladensko - Na složitou administrativní práci včetně EET i elektronických receptů si stěžují lékaři napříč republikou. Nesouhlas s aktuální situací ve zdravotnictví dokonce vyjádřili v říjnu stávkou.

OBRAZEM: Na mezinárodním festivalu rekordů si lidé prohlédli nejdelší štrůdl

Kladno - Unikátní mezinárodní akce Impossibility Challenger, tedy festival rekordů, se poprvé uskutečnil na půdě České republiky. V kladenské sportovní hale a jejím okolí byla k vidění přehlídka pokusů o stanovení nejrůznějších rekordů na národní i světové úrovni.

V Kladně srazilo chodkyni auto, u Velkého Přítočna zase vlak

Kladensko - Dvojice nehod se udála na Kladensku v pondělí večer kolem osmnácté hodiny. V prvním případě se jednalo o srážku chodkyně s automobilem, ve druhém zachytil ženu vlak.

Kriminalisté zadrželi drogového dealera

Kladno - Kriminalisté z toxi týmu zadrželi dvaatřicetiletého muže z Kladna. Stalo se tak v místě jeho bydliště, tedy v Ukrajinské ulici. Podle policistů se jedná o drogového dealera.  

O osudu Poldi by mělo být jasno začátkem prosince

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenská huť Poldi dostala od krajského soudu další lhůtu, pro splnění reorganizace. Podle zprávy insolvenčního správce ovšem společnost nepostupuje podle schváleného plánu. S největší pravděpodobností tak jde už definitivně o poslední šanci před vyhlášením konkurzu, pro které jsou už nyní podle dostupných informací splněny zákonné podmínky. Klíčovým datem má být 11. prosinec. Až ten ukáže, jestli se společnost konkurzu skutečně vyhne či nikoli.

OBRAZEM: Z vlaku poznali kladenskou průmyslovou zónu

Kladensko - Na unikátní komentovanou vyhlídkovou jízdu zážitkovým vlakem po stopách industriálního Kladna se vydali zájemci v sobotu. K vidění byla z vlaku po trase vedoucí přes libušínský důl, Dubí, i při okruhu Poldovkou známá i méně známější místa kladenské průmyslové zóny.

OBRAZEM: Svatý Martin přijel na bílém koni na Křivoklát požehnat mladému vínu

Křivoklát – Svatý Martin sice v sobotu na hrad Křivoklát dorazil na bílém koni, ale o tom, že by s sebou přivezl sněhovou nadílku, se mluvit nedá.

OBRAZEM: Víkend v kině Sokol patří hrám a hráčům

Kladno - Kladenským festivalem her, nazvaným Herní čas, ožilo v sobotu kino Sokol. Zaplnili ho různé deskové hry od předních českých vydavatelů a stovky jejich hráčů. Na své si ovšem přišli i fanoušci digitálních her, včetně skvělých oldschoolovek. Na místě si lidé mohli vyzkoušet například virtuální realitu zahrát si na starších, retro i současných herních konzolích a v neposlední řadě i na několika arkádových automatech. Akce končí v neděli úderem 19 hodiny.

Angličtina v naukových předmětech? Pro kladenskou základku žádné sci-fi

Kladno /FOTOGALERIE/ – Celá 6. Základní škola v Kladně sídlící v Doberské ulici žije tento týden studijním pobytem učitelů ze zahraničí. V rámci projektu Erasmus + zavádění metody CLIL, do kterého se škola loni v září zapojila, na její půdu zavítali učitelé ze čtyř spřátelených škol.

Být vidět znamená přežít, připomíná při akci policie

Kladensko - Posvítit si na chodce a připomenout jim, že nesmí být za tmy neviditelní, se rozhodli policisté po celém kraji. Mluvčí policie Michaela Richterová připomněla, že právě na viditelnost pěších účastníků silničního provozu se zaměřuje policejní akce trvající až do 19. listopadu.  

Koupí cukroví mohou lidé přispět na dobrou věc

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Doby, kdy před Vánoci ke každé domácnosti patřilo tradiční pečení desítek různých druhů vánočního cukroví, jsou dávno pryč. Čím dál více lidí momentálně přistupuje na snazší a hlavně časově méně náročnou variantu. Cukroví si jednoduše koupí v obchodě. Pilně nyní ovšem také pečou klienti s postižením v chráněné unhošťské pekárně Slunce i bezděkovském Letohrádku Vendula.  

Sklad Na Rock vyhlíží trojici kladenských koncertů

Kladno /ROZHOVOR/ - Kladenská rocková kapela Sklad Na Rock zakončí letošní koncertní šňůru takzvaným kladenským hattrickem, tedy trojicí koncertů na domácí půdě v Kladně. Nejprve skupina zahraje 11. listopadu Pod Vobrazem, následovat bude 18. listopadu koncert v Dundee Jamu a 25. listopadu v Turbo music clubu. Ještě před závěrečnými koncerty poskytla kapela Kladenskému deníku rozhovor. Na otázky odpovídal její frontman Lee Fazman Jaránek a také bubeník Rambo.

Týden vědy a techniky si užijí také Kladeňáci

Kladno - Kladno se již podruhé zapojí do programu celostátního festivalu Týden vědy a techniky. Veřejnosti se již ve čtvrtek u příležitosti tohoto festivalu otevřou laboratoře Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT sídlící na Sítné. V rámci komponovaného večera jsou připraveny i dvě zajímavé přednášky.

Policie po necelých pěti letech dopadla zloděje zlata

Kladno - Po necelých pěti letech byl dopaden pachatel loupežného přepadení ve zlatnictví. Kriminalisté tento zvlášť závažný trestný čin, kterého se pachatel dopustil v jedné z kladenských prodejen pod pohrůžkou zbraně, prošetřovali již od 15. ledna 2013.

Hlasujte pro Miminko měsíce září 2017

Kladno, Slaný - Kladenský deník představuje vítěze jednotlivých zářijových týdenních kol v hlasování čtenářů o nej miminka narozená v kladenské a slánské porodnici.

Voda v Kladně ani třetím rokem nezdraží

Kladno - Cena vodného a stočného pro Kladeňáky a další koncové spotřebitele Středočeských vodáren se nezmění, a to ani třetím rokem v řadě. O tomto kroku informovala kladenská radnice.  

Vánoce se blíží, lidé se letos mají na co těšit

Kladensko - Advent začne zanedlouho a tak se postupně začíná proměňovat také naše okolí. V obchodních centrech, ulicích i zahradách se pomalu začíná objevovat vánoční výzdoba. Jak tomu bude ve dvou největších městech Kladenska? Co si radnice pro své obyvatele na dobu adventu připravily a kolik výzdoba bude stát?  

OBRAZEM: Rekonstrukce Leontýniny chaty je u konce

Kladensko – Drobné natěračské a stavební práce opravy a údržby objektů Lesní správy Lány za asi jeden a půl milionu korun jsou u konce. 

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 44. týdnu roku 2017 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

Krimimix: poškodil 90 metrů kabelů

Kladensko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu. 

OBRAZEM: Bezděkovská mateřská škola Slunce oslavila 10. narozeniny

Horní Bezděkov - Jedna ze dvou poboček mateřské školy Slunce oslavila významní jubileum. V Horním Bezděkově bylo veselo, místní mateřská škola Slunce, která především respektuje individuální potřeby, zájmy a nadání dětí, podporuje jejich sebevědomí a zvídavost, oslavila deset let od svého otevření.

AKTUALIZOVÁNO

Voda zaplavila ulice v kladenských Kročehlavech

Kladno - Porucha na vodovodním řádu zaměstnala už ve středu v noci kladenské strážníky i pracovníky vodáren. Práce na odstraňování následků pokračují i ve čtvrtek. 

Kruhový objezd Na Cikánce by mohl být hotový koncem listopadu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Dlouho Kladeňáci volali po kruhovém objezdu v lokalitě Na Cikánce. To ovšem ještě nevěděli, jaké dopravní komplikace výstavba nové kruhové křižovatky přinese.

Dušičky jsou tu. Policisté hlídkují na hřbitovech

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Svátek zesnulých neboli Dušičky připadá vždy na 2. listopadu, tedy právě na zítřek. V tomto období proudí tradičně na hřbitovy davy lidí, aby na hrobě svých blízkých zapálili svíčku, položili věnec nebo květinu, a uctili tak jejich památku.  

Chřipky zatím lidi netrápí, viróz ale přibývá

Kladensko - Rtuť na teploměrech se nyní jen zřídkakdy vyšplhá nad deset stupňů Celsia, meteorologové slibují první sníh, a to i ve středních polohách. Právě takovéto období změn klimatu bývá často příčinou chřipkových epidemií. Ty zatím ještě Kladensko a Slánsko nepostihly, ovšem podzimních viróz je už celkem dost.  

OBRAZEM: Veřejnost si v Sazené prohlédla pevnostní unikáty

Sazená - Pevnostní muzeum v Sazené, které je zaměřeno na opevnění z let 1935 – 1938 a civilní život období první republiky, má v péči jeden z nejraritnějších objektů prvorepublikového opevnění – řopík maskovaný jako obecní váhu. U příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu byl slavnostně otevřen další atypický objekt v barokním mlýně. Poprvé v historii byly o víkendu otevřeny veřejnosti oba historické unikáty. V muzeu si připomenou následně ještě i další pietu a tou je Den veteránů 11. listopadu.

AKTUALIZOVÁNO

Ničivý vichr se prohnal také Kladenskem

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Nedělní silný vichr, který začal už v sobotu v noci, způsobil řadu problémů v celém regionu. Vítr lámal stromy, trhal dráty elektrického napětí. Hasiči i energetici měli napilno. Tísňové linky byly přetížené a v části Kladenska nešel elektrický proud. Pracovníci energetických podniků budou závady odstaňovat ještě řadu hodin.

Dobrovolní hasiči z Braškova mají novou cisternu

Braškov /FOTOGALERIE/ - Nový přírůstek do svého vozového parku přivítali v sobotu dobrovolní hasiči z Braškova. Oficiálně byla totiž zařazena do výjezdu nová cisternová automobilová stříkačka Tatra 815-7 v hodnotě 7,6 milionů korun. Dále se pokračovalo oceněním některých členů sboru a přátelským, neformálním posezením při dobrém jídle a pití.

Založení Československé republiky si připomněli u hrobu tatíčka Masaryka

Lány /FOTOGALERIE/ – Devadesáté deváté výročí založení samostatné Československé republiky oslavili v sobotu také v Lánech. Účastníci se sešli odpoledne na místním hřbitově u pietního aktu u hrobu T. G. Masaryka, po kterém následovala v lánském muzeu šachová simultánní partie s legendárním šachovým velmistrem Janem Smejkalem.

OBRAZEM: Křivoklát se vrátil téměř o sto let zpátky v čase

Křivoklát - Československou státní hymnou a nejoblíbenější písní T. G. Masaryka, Ach synku, synku, začal v sobotu slavnostní akt k poctě založení Československé republiky na hradě Křivoklát. Program tam připomněl všem návštěvníkům jedinečnou atmosféru po vzniku Československa, a tak mohli lidé na nádvoří potkat vojáky, četníky, legionáře a jiné dobově oděné účastníky. Při této akci mohli také zájemci navštívit stálou expozici v bývalé spilce s názvem Cesta legionáře, která mapuje události před vznikem Československé republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT