VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRABEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Blokové čištění v Kladně začalo, tradičně se neobejde bez odtahů

Kladno - Spolu s příchodem jarního, v některých dnech skoro až letního, počasí vyrazily do ulic Kladně tak, jak je tomu každý rok, úklidové čety společnosti AVE. Jejich úkolem je provést takzvané blokové čištění na území celého města. To odstartovalo již začátkem dubna, přičemž v nejbližších dnech, respektive téměř do konce dubna, se bude postupně čistit celá městská část Kročehlavy, až 30. dubna se pak úklidové čety přesunou na Sítnou. Hotovo by mělo být v létě.

Kladenští strážníci se po roce zapojí do akce Jehla

Kladno - Mezi sedmatřiceti českými městy, jejichž strážníci se zapojí do akce Jehla, bude také Kladno. V úterý ráno tak vyrazí strážníci vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje prohlédnout dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí. Cílem bude najít použité jehly a injekční stříkačky.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 15. týdnu roku 2018 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

Zápisy do prvních tříd jsou v plném proudu, slánským školám ale chybí učebny

Kladensko – Přechod z mateřské školy do té základní je pro většinu dětí zlomový. Díky němu zjistí, že život není jen o hraní a zábavě, ve škole na ně totiž čekají první povinnosti. Přestože začátek školního roku je pro nastávající prvňáky zatím takřka v nedohlednu, budoucí školáci napříč celým Kladenskem zaznamenávají jeden z prvních velmi důležitých kontaktů se základní školou. V měsíci dubnu se totiž konají zápisy dětí do prvních tříd.

Policisté si posvítili na cizince, úspěšně!

Kladensko, Praha – západ - Cizinecká policie spolu se svými kolegy kynology uskutečnila bezpečnostní akci v jedné obci v okrese Praha - západ. Policisté se zaměřili na kontrolu pobytového režimu cizinců, dodržování povinností stanovených zákonem O pobytu cizinců na území České republiky, na odhalování nelegálního zaměstnávání a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech a samozřejmě předcházení nelegální migrace.

Chtěl uplatit policisty, a tak nabízel půl milionu i zahraniční dovolenou

Kladno – V minulých dnech zahájila vyšetřovatelka kriminální policie trestní stíhání sedmadvacetiletého muže z Kladna pro zločin podplácení, za což mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

Stochovákům slouží nové informační centrum

Stochov – Velký krok naproti svým občanům udělalo vedení Stochova. V minulých dnech bylo v přízemí místního městského úřadu totiž otevřeno zbrusu nové informační centrum. To bude fungovat jako jakási recepce celého úřadu. Obyvatelům, kteří si přijdou vyřídit svou agendu, poskytuje větší komfort, nejnavštěvovanější z agend navíc mají lidé nově takzvaně přímo před nosem.

Krimimix: Policisté měli pořádně rušno

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Řidič si nevšiml odstaveného náklaďáku, a tak o něj zdemoloval svůj vůz

Kladno – Ke středu osobního s nákladním vozidlem došlo v pondělí v 8.15 hodin v kladenské Seifertově ulici.

Kladenské kino Sokol bude dějištěm vinařského festivalu

Kladno – Kladenské kino Sokol bude v soboru hostit první ročník Festivalu malých vinařů. Na slavnosti pro všechny milovníky dobrého vína se představí vybraná rodinná vinařství z Moravy i Čech. O odpolední zábavu se postará cimbálová muzika Dúbrava ze slováckých Dubňan.

Cizinec neodhadl výšku svého kamionu, ten se zasekl pod kladenskou benzínkou

Kladno – Kuriózní dopravní nehoda se stala v pondělí krátce před devátou hodinou v Americké ulici v Kladně. Řidič kamionu tam totiž se svým vozem vjel pod přístřešek čerpací stanice, kde se následně zasekl.

Hymnu bychom neměnily, shodují se jednohlasně osobnosti Kladenska

Kladensko – Divokou vlnu reakce veřejnosti vyvolalo zveřejnění nové možné úpravy české národní hymny Českým olympijským výborem (dále jen ČOV). Podle jeho předsedy Jiřího Kejvala je aktuálně, při výročí založení republiky, vhodný čas na otevření diskuze o podobě české hymny. Nutno ovšem podotknout, že nová verze, jejíž autorem je skladatel Miloš Bok, se setkala v drtivé většině jen s negativními ohlasy. A co na novou verzi říkají nejvýznamnější osobnosti kladenského regionu? Téměř jednohlasně se shodují, že nová verze není zdařilá a hymna by se měnit neměla.

OBRAZEM: Necelé dvě stovky trofejí spárkaté zvěře vystavili v Žilině

Žilina - Nejen všichni příznivci myslivosti si mohou o víkendu prohlédnout v žilinské restauraci Penzion Žilina chovatelskou přehlídku trofejí volně žijící spárkaté zvěře. Ta nabízí veřejnosti pohled na celkem sto sedmdesát osm trofejí srnců, dvě trofeje jelenů a osm trofejí jelena siky.

OBRAZEM: Řád rytířů Lóry se rozrostl o dalšího člena, stal se jím Petr Jiřík

Kladno - Stovky hráčů Lóry se v sobotu sjely do Kladna, tedy do kolébky této karetní hry. V kulturním domě na Sítné se totiž konal už šestatřicátý ročník Národního mistrovství krušovického pivovaru v Lóře, který již tradičně pořádá klub Petasites.

OBRAZEM: Slánští pejskové pomohli kočičkám už pojedenácté

Slaný – Již jedenáctý ročník slánského pochodu s pejsky, memoriálu jezevčice Řanky nazvaného Pejskové pomáhají kočičkám, se uskutečnil v sobotu ve Slaném. Pejskaři i další turisté vyrazili na trať od Infocentra Slaný Pod Velvarskou branou, přičemž pětačtyřicetikorunovým startovným a konzervou přispěli na vrbičanský kočičí útulek Srdcem pro Kočky.

Tisíce dobrovolníků se opět vydají uklidit Česko

Kladensko - O víkendu, hlavně pak v sobotu, se tisíce dobrovolníků napříč celou republikou vydají očistit přírodu od všudypřítomného odpadu. Koná se totiž akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018. 

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 14. týdnu roku 2018 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

Krimimix: Pro šest korun se nechá zavřít

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Hráči Lóry změří v sobotu své síly v kladenském kulturním domě

Kladno – Stovky hráčů karetní hry Lóra se už v sobotu sjedou do Kladna, kolébky této karetní hry. V místním kulturním domě se totiž koná už 36. ročník Národního mistrovství krušovického pivovaru v Lóře, který pořádá klub Petasites.

Statečný policista ve svém volnu zachránil život ženě po autonehodě

Kladensko - Vážná dopravní nehoda tří vozidel se stala ve středu krátce před půl desátou večerní na silnici I/7 poblíž obce Jemníky. Osobní vozidlo značky BMW se tam střetlo s automobilem Renault Master, přičemž vlivem nárazu bylo vozidlo první ze jmenovaných aut odhozeno na vozidlo Škoda Roomster.

Ivo Šmoldas zavítal se svými hosty do Slaného

Slaný – Známý publicista, scenárista, moderátor, básník a překladatel Ivo Šmoldas bavil slánské městské divadlo. Večer, který moderovala novinářka a spisovatelka Marie Formáčková, přinesl spoustu vtipných historek a příběhů. Neobyčejně originálně podaný humor Iva Šmoldase navíc skvěle doplnil italský zpěvák Andrea Andrei. Chlapík, který v mládí stál ve fotbalové bráně Juventusu Turín nebo Lazia Řím, nabídl publiku průřez těmi největšími italskými hity.

Přechod na Poštu Partner nemusí být vždy procházkou růžovým sadem

Kladensko - Stále častěji může veřejnost registrovat jev, kdy se pošty na vesnicích či malých městech mění v takzvané Pošty Partner. Jinak tomu není ani na Kladensku. Prakticky se jedná o přechod klasické pobočky České pošty do rukou obce nebo soukromníka. Zatímco někde ovšem jde tento přechod jako po másle, jinde už situace tak růžová není. Některým obcím se totiž nepozdává postup České pošty.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 13. týdnu roku 2018 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

Jelen Standa dorazil do Lán!

Lány - Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se rázem stal nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách. Původně měl být kvůli svému útoku na muže zastřelen, nakonec však nalezl i díky nesouhlasu veřejnosti svůj nový domov v lánské oboře.

Kladeňáci se seznamují se šedými kontejnery

Kladno - Kladeňáci mají po podzemních kontejnerech další možnost, jak lépe a pohodlněji třídit odpad. V březnu totiž byly v Kladně nově umístěny první šedivé kontejnery na kovový odpad. Ty obyvatelé města naleznou zatím na šesti místech, a to na Havlíčkově náměstí, náměstí Svobody, na křižovatkách ulic Hřebečská a V Bažantnici, Moskevská a náměstí Jana Masaryka a mezi Tylovou, Vrchlického a Otevřenou ulicí.

Osobnosti Kladna se zabydlely na chodbách radnice

Kladno - Známá jména jako Kilián Ignác Dientzenhofer, Vojtěch Lanna, Antonín Čermák, Zdeněk Miler, Jitka a Květa Válovy, Ludvika Smrčková a mnoho dalších velice významných postav spjatých s ocelovým městem mohou Kladeňáci potkat v nové galerii osobností.

Lidický památník zahájil sezonu, Martin Homola přitom pokřtil knihu

Lidice - Památník Lidice slavnostně zahájil letošní sezonu. Stalo se tak v Růžovém sadu, odkud se veřejnost přesunula na Pietní území k pomníku padlým v první světové válce. Tam si zúčastnění připomněli lidické muže padlé v letech 1914 – 1918 a 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Po položení květin u pomníku 1. světové války vystoupily děti z MŠ Lidice, které u lidického potoka vynesly Moranu, symbol zimy a smrti. Na závěr první části programu byly položeny také květiny u pomníku lidických dětí.

Zákolanští uctili památku Olgy Havlové, vysadili jí strom a odhalili lavičku

Zákolany /FOTOGALERIE/ – Slavnostní moment si užili v Zákolanech. Na nedaleké Budči, která má navíc pro naši vlast historický význam, byl totiž vysazen strom Olgy Havlové. Stalo se tak u příležitosti jejích nedožitých 85. narozenin, přičemž těchto stromů bude po celé republice zasazeno symbolicky jen pětaosmdesát. A právě Zákolany na Kladensku měly tu čest být v tomto relativně úzkém výběru obcí a měst.

Kladenská knihovna oslavila patnácté narozeniny

Kladno – Bohatý program si nejen pro své pravidelné návštěvníky připravila Městská knihovna Kladno na Sítné v rámci oslav svého výročí. Oslava patnáctých narozenin knihovny byla nazvána Den radosti a podle toho to také v knihovně žilo.

Čtenáři rozhodnou, kdo se stane Miminkem roku 2017

Kladensko – Tucet miminek narozených loni v kladenské nebo slánské porodnici usiluje nyní o titul Miminko roku 2017. Jedná se o vítěze nejprve týdenních a poté i měsíčních kol čtenářsky oblíbeného hlasování. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT