VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRABEC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Policie si posvítila na ilegálně zaměstnané cizince

Střední Čechy – V součinnosti se slovenskými policisty se policie v minulém týdnu zaměřila na nelegálně zaměstnávané cizince na území Středních Čech. Akce byla zaměřena na dodržování zákona o pobytu cizinců na území České republiky.

Kladenští strážníci měli v souvislosti s Kladfestem napilno

Kladno – Dvacáté narozeniny oslavil kladenský hudební klub Dundee Jam velkým hudebním festivalem. Ten sice nabídl zábavu řadě jeho návštěvníků, zaměstnal ovšem také kladenské strážníky.

OBRAZEM: Kladno bylo dějištěm mistrovství siláků

Kladno – Řada siláckých disciplín včetně přenášení sudů a pytlů s pískem, zvedání automobilu či tahání patnáctitunového kamionu byla k vidění na parkovišti před obchodním domem v Arménské ulici v Kladně. Konalo se zde totiž mistrovství České republiky strongmanů do sto pěti kilogramů.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D6 havaroval kamion plný klimatizací, škoda přesáhla dva miliony

Kladensko – Nehoda, kvůli které byla dlouhé hodiny uzavřena dálnice D6, se stala v úterý po desáté hodině. Na devětadvacátém kilometru ve směru na Prahu totiž havaroval kamion plný autoklimatizačních jednotek. Škoda byla vyčíslena na více než dva miliony korun.

OBRAZEM: Horníci si užili svůj den na Mayrovce

Vinařice – Letošní Den horníků se konal v sobotu v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích. V jeho areálu na příchozí čekala tematická výstava, vystoupení několika kapel či netradiční prohlídky.

OBRAZEM: Na Čabárně byli k vidění netopýři

Brandýsek – Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna uspořádalo Netopýří noc. V rámci této akce se veřejnost mohla seznámit se životem těchhle obdivuhodných zvířat či si prohlédnout handicapované netopýry. Zájemci se zároveň mohli vydat na vycházku s detektorem netopýřích hlasů.

Děti se utkaly O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno

Kladno /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník soutěže O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno uspořádali kladenští strážníci pro děti ze sedmých tříd kladenských základních škol.

Skautské oddíly praskají ve švech, zájemci čekají v pořadnících

Kladensko – Spolu se školní rokem začal nový rok také pro skauty. V zapomnění rozhodně neupadli, naopak zájem o členství roste. Junák – český skaut sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice.

Domácí zdravotní péče nekolabuje, sestry za lepším neodcházejí

Kladensko - O domácí péči je nejen na Kladensku poměrně velký zájem. Budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti. „Pokud stát neprodleně domácí zdravotní péči finančně nepodpoří, bude si muset připravit několik tisíc lůžek pro ležící a umírající pacienty, kteří jsou nyní ošetřování sestrami domácí zdravotní péče, protože tato forma zdravotní péče z důvodu finančního krachu skončí,“ uvedl k aktuální situaci ředitel Charity ČR Lukáš Curylo.

OBRAZEM: Dundee Jam oslavil dvacáté narozeniny Kladfestem 2018

Kladno - Třetí zářijový víkend nabídl Kladeňákům pořádnou porci muziky, konal se totiž open air festival Kladfest 2018. Ten byl uspořádán u příležitosti oslav dvacátých narozenin hudebního klubu Dundee Jam.

Jaroslav Nedbal: Historii prožívám takřka ze všech stran

Velká Dobrá /ROZHOVOR/ - Sobotní rytířské půtky na tvrzi Malá Dobrá pořádala Společnost života středověkého W-Arlet. Jejím zakladatelem je Jaroslav Nedbal zvaný Oskar, který Kladenskému deníku při této příležitosti poskytl krátký rozhovor.

OBRAZEM: Malodoberská tvrz se vrátila do dob středověku

Velká Dobrá - Na tvrz Malá Dobrá se v sobotu vrátili urození pánové, konaly se zde totiž rytířské půtky. Příchozí se díky tomu mohli na skok vrátit do středověku, k vidění byl například rytířský turnaj, středověká mučírna, vystoupení orientálních tanečnic, fakíra či ohňová show.

Krimimix: Rvačky i zloděj na skateboardu

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Přes 4000 výpůjček za měsíc! O elektrokola je zájem

Kladno – Systém sdílených růžových kol, který v Kladně fungoval v loňském roce, si Kladeňáci velmi oblíbili. I proto způsobilo letošní zavedení sdílených elektrokol právě místo takzvaných Rekol velký poprask. Přesto se zdá, že si veřejnost elektrokola za asi tři a půl měsíce provozu oblíbila.

Na výročí 100 let od založení Československa se na Kladensku nezapomíná

Kladensko – Celý letošní rok se nese ve znamení oslav výročí 100 let od založení Československa. Zatímco řada akcí se již uskutečnila, mnoho jich teprve přijde na řadu.

Nejen dlouholeté starosty trápí přílišná byrokracie

Kladensko – Říjnové volby do zastupitelstev obcí se kvapíkem blíží a na Kladensku jde znovu do voleb mnoho starostů, kteří jsou aktuálně ve funkci. Mezi nimi je také dvanáctka osobností, které byly minimálně do zastupitelstva či rovnou na pozici starosty obce zvoleny už v roce 1994.

Zebra se za tebe nerozhlédne ani na Kladensku!

Kladensko – Do dalšího ročníku preventivního projektu nazvaného Zebra se za tebe nerozhlédne se zapojili i kladenští policisté. „Oddělení tisku a prevence nejprve ve spolupráci s dopravním inspektorátem vytipovalo rizikové přechody u základních škol v okrese.

Anonym ohlásil v Kladně bombu, naštěstí se hrozba nepotvrdila

Kladno – Dvojice kladenských mostů byla v úterý před polednem uzavřena. Jednalo se o sítenský a rozdělovský most u nemocnice, v jejichž okolí operovala policie. Důvodem policejních manévrů bylo anonymní ohlášení uložení bomby. To se nakonec nepotvrdilo.

Nabídka zájmových kroužků je pestrá, velmi táhne například lego robotik

Kladensko – Se zahájením školního roku přibylo žákům mnoho povinností, zároveň jim ovšem školy většinou nabízejí i zábavu v podobě dobrovolných zájmových kroužků. A pokud si dítě nevybere ve škole, může se podívat do nabídky různých dalších institucí, které nabízí nápadité využití volné času.

Školní rok začíná! Budou školy praskat ve švech?

Kladensko – Po dvou měsících zaslouženého volna opět usednou žáci či studenti do školních lavic. Zatímco někteří už poněkolikáté, novopečené prvňáky či studenty prvních ročníků čeká jejich premiéra.

Kladeňáci budou ve volbách vybírat z 275 kandidátů

Kladno – Letošní volby do zastupitelstev obcí se uskuteční na začátku října a kladenští voliči při nich budou své zastupitele vybírat z 275 kandidátů z devíti různých kandidátních listin.

Agresor na svůj čin doplatil, skončil ve vazební věznici

Uhy – Fyzický útok v rodinném domku v obci Uhy musela řešit policie. Strážci zákona ze Zlonic po příjezdu na místo zadrželi agresivního útočníka.

Slánsko se opět vyhne těžebnímu průzkumu

Kladensko – Když se podařilo v roce 2012 zamezit těžebnímu průzkumu na území Slánska, který tehdy chtěla provádět australská společnost Wildhorse Energy zabývající se těžbou černého uhlí metodou takzvaného podzemního zplyňování, zdálo se, že mají obyvatelé této oblasti vyhráno. Asi před rokem se ovšem objevila další žádost o stanovení průzkumného území. I tomu se ovšem podle nejnovějších informací podařilo zabránit!

Jak si nejlépe užít poslední prázdninový týden na Kladensku?

Kladensko – Prázdniny jdou do finále. Než ale skončí, přinášíme ještě několik tipů, jak si užít poslední týden volna.

Reprezentační prostory lánského zámku se otevřou veřejnosti!

Lány – Jedinečnou příležitost nahlédnout do reprezentačních prostor zámku Lány bude mít veřejnost ve čtvrtek 6. a v pátek 7. září. Stane se tak u příležitosti oslav stoletého výročí založení Československa.

Kladenské ani slánské školky problémy s kapacitou nemají

Kladensko - V září zamíří do mateřských škol děti ve věku od tří do pěti let. Od nového školního roku 2018/2019 musí obce podle školského zákona zajistit pro tříleté a pětileté děti místo v mateřských školách. Mají k tomu ovšem dostačující kapacity? Největší města Kladenska – Kladno a Slaný, ano.

Kladenský fotbalový stadion bude majetkem města do několika dnů

Kladno – Dlouho očekávaný převod fotbalového stadionu Fr. Kloze do majetku města už konečně takzvaně klepe na dveře. Podle kladenského primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) by k němu mělo dojít za několik dní, řeší se už pouze formality.

Vpádu vojsk Varšavské smlouvy do naší vlasti nikdo nemohl uvěřit

Kladensko – Srpen 1968 zůstane navždy tučným písmem zapsán v dějinách naší země. Vpád vojsk Varšavské smlouvy na území tehdejšího Československa šokoval miliony obyvatel našeho státu. Počet pamětníků této události stále klesá, někteří z mladší generace dokonce už ani neví, co se v srpnu onoho nešťastného roku stalo. Přesto existuje řada těch, kteří vzpomínky na osudný 21. srpen 1968 barvitě vybavují.

Sucho je v případě lesů dlouhodobým problémem

Kladensko – Ani lesy se logicky nevyhnou následkům dlouhotrvajících tropických teplot. Problémem ovšem není jen letošní rok, nedostatek vody se totiž nasčítal za několik posledních let. Jak moc je situace nejen v našem regionu vážná?

S nedostatkem větráků se potýkají i dodavatelé

Kladensko – Vlivem dlouhodobě trvajících tropických teplot, které téměř bez přestávky toto léto panují, vykoupili zákazníci z většiny obchodů ventilátory a klimatizace. Zatímco velké obchody, které mají obrovské zásoby zboží ve svých skladech, už i díky mírnému ochlazení stihly regály s větráky doplnit, menší obchody mají zkrátka smůlu. Ventilátory už leckdy nemají totiž ani dodavatelé.

V Lánech se začalo pracovat na stavbě oborní Lánské brány

Lány – Řidiči se aktuálně do Lán jižní příjezdovou cestou od budovy místní lesní správy nedostanou, důvodem je stavba historické oborní brány, která se na své původní místo vrátí po téměř šedesáti letech. Stane se tak v rámci oslav stoletého výročí od založení Československa. Samotná brána by měla vyjít na asi 1,1 milionu korun, úpravy okolního prostranství a komunikací pak budou stát kolem 3,8 milionu.

Znárodnění studní by nebylo správným krokem, myslí hlavy obcí Kladenska

Kladensko - Velký poprask způsobily nedávno informace o chystané novele vodního zákona, podle kterých by v dobách největšího sucha měly i soukromé studny muset sloužit veřejnosti v obci. Pokud by podle nich vlastníci odmítli, hrozily by jim statisícové pokuty. Informace se ovšem ukázaly jako mylné.

AKTUALIZOVÁNO

Nad Kladnem se vznášel černý oblak, po roce opět hořela černá skládka pneumatik

Kladno /FOTO, VIDEO/ – Požár v areálu bývalé Poldovky v Průmyslové ulici v Kladně zalarmoval včera ve 12:44 hodin složky záchranného integrovaného systému, především pak hasiče. Z míst tamní ilegální skládky pneumatik se valil hustý černý dým, který byl vidět z celého širokého okolí, spatřen byl dokonce i až pražského Letiště Václava Havla.

Vítěz Gulášfestu Vladimír Hlíša: Kolikrát ani nevím, co jsem do guláše dal

Lány /ROZHOVOR/ – Vítězem pátého ročníku lánského Gulášfestu se stal při své premiéře v podobné soutěži Vladimír Hlíša, který reprezentoval Křivoklátskou hospodu v Lánech. To, že porota rozhodla o šampiónovi správně, stvrdila také veřejnost. Po guláši zlatého Hlíši se jen zaprášilo.

OBRAZEM: Senomatské slavnosti pokračovaly fotbalovou exhibicí plnou hvězd

Senomaty - První část Senomatských slavností si nejen místní užili již minulý víkend. Jejich druhá část, která byla věnována oslavě 90. výročí senomatského fotbalového klubu, byla na programu v sobotu.

OBRAZEM: Lánské náměstí po roce opět vonělo gulášem

Lány - Masarykovo náměstí v Lánech bylo v sobotu dějištěm místního Gulášfestu 2018. Ačkoli pokrmy všech čtyř zúčastněných týmů byly velice chutné, z prvenství se nakonec radoval lánský Vladimír Hlíša.

OBRAZEM: Tatíčka Masaryka doma v Lánech vítaly davy lidí

Stochov, Lány - Psal se 11. srpen 1921, když Tomáš Garrigue Masaryk poprvé přijel na své milované sídlo v Lánech. A právě ve stejný srpnový den, pouze téměř o sto let později, si veřejnost jeho příjezd připomněla znovu.

Sena je minimum, a tak jeho cena astronomicky stoupá

Kladensko – Extrémně suchý rok s sebou nese mnoho negativ. Jedním z nich je také nedostatek sena. To lze sehnat jen s velkými obtížemi, pokud se to někomu přeci jen někomu podaří, jeho peněženka zapláče. Suma za balík sena je totiž oproti minulým rokům až trojnásobná a podle odborníků bude ještě hůř.

Studny i na Kladensku vysychají, situace ale zatím kritická není

Kladensko - Hladiny spodních vod v důsledku velkého sucha výrazně poklesly i v našem regionu. Kladenský deník proto provedl sondu v tamních obcích, jak jsou na tom místní obyvatelé, sadaři, farmáři, zahrádkáři či chataři.

Zaparkované auto se stalo cílem vandala, polil ho okrovou barvou

Kladno – Na policii se dostavil jednatřicetiletý muž, aby oznámil poškození své Škody Octavie. „To měl zaparkováno na pozemku u domu v kladenské v ulici K Rovinám, kdy v noci ze 7. na 8. srpna zatím nezjištěný pachatel mu modrý automobil polil okrovou barvou,“ řekla policejní mluvčí Michaela Nováková, podle které vandal poškodil střechu, přední sklo, kapotu, masku i nárazník. Škoda zatím nebyla vyčíslena, ale jistě přesáhne pět tisíc korun. Případ je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí až jeden rok za mřížemi.

Opravy škol jsou v plném proudu, radnice investují miliony korun

Kladensko - Školy jsou o prázdninách bez dětí a stejně tak mají volnější režim i v mateřinkách a pohybuje se zde i minimum personálu. Je to ideální doba pro rekonstrukce a opravy, které se za plného provozu příliš dělat nedají. Kladenský deník zjišťoval, jak jsou na tom s opravami ve Slaném a Kladně, kolik prostředků radnice vynaloží a kolika škol se opravy týkají.

Vandal shodil elektrokolo do Sítenského údolí, následně ho ještě zapálil

Kladno – Kdo by si mohl myslet, že ničení sdílených elektrokol v Kladně už je minulostí, ten se bohužel mýlí. Kladenští policisté totiž aktuálně pátrají po dalším pachateli, který má na svědomí osud jednoho z kol. Žluto-zeleného elektrokola se vandal zmocnil v sobotu v brzkých ranních hodinách. Nad tím, jakým způsobem kolo znehodnotil, zůstává rozum stát.

Čeští vojáci by se zahraničních misí účastnit měli, shodují se osobnosti

Kladensko – V souvislosti s nedávným úmrtím trojice českých vojáků v Afghánistánu opět vzplály diskuze o tom, jestli by se čeští vojáci měli účastnit misí daleko za našimi hranicemi. V souvislosti s tímto sebevražedným útokem ve městě Čaríkár kousek od vojenské základny v Bagrámu vyzvali zástupci hnutí SPD a komunistů k přehodnocení české účasti na misích v cizině. Sněmovna totiž v červnu schválila posílení několika zahraničních misí, a to až do roku 2020. V zahraničí by mělo operovat zhruba 1100 českých vojáků. To je téměř o tři sta vojáků více, než tomu bylo v dřívějších letech. Co si o působení českých vojáků v zahraničí myslí osobnosti Kladenska?

Většina ryb zatím přežívá. Jak dlouho ještě vydrží?

Kladensko – Mezi těmi, kteří v dnešních dnech toužebně vyhlížejí srážky, nalezneme také mnoho rybářů. Těm hrozí vykřičník v podobě nedostatku vody, malého přítoku do rybníků a s tím souvisejícího úhynu ryb. Zatímco někde už pouze sčítají ztráty, jinde ještě věří v to, že hrozivý osud ryb ještě není zpečetěn.

Sucho udeřilo i na městskou zeleň, fotbalová hřiště se ale zelenají

Kladensko – Extrémní sucho na našem území už nějaký ten týden panuje, a tak místa, která dříve zdobila sytě zelená barva, připomínají spíše zlatavé lány obilí. Řeč je například o městské zeleni. Na rozdíl od té jsou výjimkou některá fotbalová hřiště, která patří mezi poslední z míst, kde zeleň ctí svůj název, tedy je zelená.

Zahrádkáře trápí sucho i rekreanti v koloniích

Kladensko – Ani zahrádkářům se nevyhne letošní extrémní sucho. Problémy mají takřka všechny organizace, a tak s vodou šetří, kde jen se dá.

Církevní restituce bychom nedanili, shodují se lidé z Kladenska

Kladensko /ANKETA/ - Téma dodatečného zdanění církevních restitucí je i díky nové vládě opět aktuální.

Slánsko by se mělo do PID zapojit na začátku příštího roku

Slaný - Zástupci města Slaný se nedávno sešli s organizátory integrace v rámci systému Pražské integrované dopravy (PID), výsledkem pak byl souhlas s integrací slánské městské hromadné dopravy do tohoto systému. K napojení Slánska do Pražské integrované dopravy by tak mělo dojít v prvním čtvrtletí následujícího roku.

Kdo by měl platit soudní náklady za prohrané spory měst a obci?

Kladensko - Města a obce se mnohdy soudí. Měla by existovat nějaká politická odpovědnost? Měly by být případné náklady prohraného sporu hrazeny z městského rozpočtu, nebo by se na nich měli podílet i zastupitelé měst a obcí?

Chata na dobrém místě? Nedostatkové zboží

Kladensko – Nejen v období, kdy rtuť na teploměru atakuje teplotní rekordy, může mnoha lidem sloužit jako úkryt před rozžhaveným městem chata či chalupa na venkově. Většina kladenských majitelů rekreačních objektů vlastní chatu situovanou především směrem k Berounce či přímo u ní. Jak těžký úděl ovšem mají ti, kteří se po podobné nemovitosti poptávají?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT