VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ELZNICOVÁ

Jana Elznicová / Rakovnický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Řidič narazil do stromu. Nehodu nepřežil

Rakovnicko - Devětadvacetiletý řidič z Rakovnicka zahynul v úterý na silnici spojující Nové Strašecí a obec Mšec. Tragická dopravní nehoda se stala hodinu po poledni.

Sporťák Kladenského deníku převezl přes řeku Svěráka a Uhlíře

Na přívozu v Luhu pod Branovem natáčeli další díl písničkové televizní série Hodina zpěvu. Nechyběl při tom sportovní redaktor Kladenského deníku.

Křivoklání 2015 už tuto sobotu

Křivoklát – Vrcholnou akcí letošního podzimu v hradu Křivoklátu bude 26. až 28. září již 21. ročník rytířských slavností – Křivoklání.

Škodovka s Kladeňákem za volantem se obrátila na střechu

Mšecké Žehrovice – Policie se na vás obrací s žádostí o pomoc. Hledá svědky těžké dopravní nehody, která se stala v sobotu 19. září v půl sedmé večer na silnici v katastru obce Mšecké Žehrovice.

Kladenští kriminalisté vyšetřují hospodaření hradu Křivoklát

Křivoklát – Výslechy svědků pokračuje vyšetřování kladenských kriminalistů, kteří se zajímají o to, jak se v uplynulých letech hospodařilo v hradu Křivoklát. Porušení povinnosti při správě cizího majetku se zde údajně dopustil zatím neznámý pachatel.

Country a bluegrass nad Berounkou vydělal pro Ráček šestnáct a půl tisíce korun

Račice – V pátek a v sobotu se na Křivoklátsku v Račicích uskutečnil již druhý ročník charitativního festivalu Country a Bluegrass nad Berounkou. I tentokrát chtěli jeho pořadatelé, ale i vystupující a diváci, v tábořišti U Jezu svojí účastí pomoci osobám zdravotně postiženým.

Osobní vlak narazil do stromu a uvěznil v sobě cestující

Lužná, Kladno - Krátce po desáté hodině narazil v pátek u Lužné na Rakovnicku osobní vlak do spadlého stromu. Souprava směřovcala po trati mezi Kladnem, Stochovem, Novým Strašecím, Řevničovem a Lužnou.  

FOTO: Zavzpomínali na Otu Pavla

Branov – Pozvání na zabijačkové hody do branovské sokolovny si letos dle slov starosty obce Františka Štillera, nenechalo ujít přes 130 lidí.

Luděk Švorc: Křivoklátsko je stále stejně krásné.

Křivoklát – Jeden ze salonků restaurace U Sýkorů v Křivoklátu praskal v sobotu odpoledne ve švech. O křest knihy kladenského spisovatele a fotografa Luďka Švorce Křivoklátské pohádky byl veliký zájem. Knížka volně navazuje na předchozí Kladenské pohádky vydané v loňském roce.

AKTUALIZOVÁNO

Pět lidí se zranilo při havárii auta nedaleko Drnku

Drnek – Nedaleko obce Drnek na Kladensku v sobotu večer sjelo ze silnice a narazilo do stromu osobní auto. Při nehodě bylo zraněno pět lidí, z toho čtyři těžce. ČTK to řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová a policjení mluvčí Václav Tichý.

Výstavu v chaloupce převozníků čeká na konci prázdnin změna

Kladno, Branov – Z Galerie Obecního domu v Opavě bude cestovat část výstavy věnované spisovateli a sportovnímu novináři Otu Pavlovi do převoznického domku v branovském Luhu na řece Berounce. Každoročně zde řeku na pramici překonají stovky Kladeňáků, také proto, aby si prohlédli Pamětní síň Oty Pavla, jež se v převoznickém domku nachází.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Dým z požáru v Rynholci viděli lidé až v Kladně

Rynholec - Extrémně nebezpečný zásah mají za sebou členové třinácti jednotek hasičů v Rynholci. Kolem půl třetí vyjeli v neděli ráno hasiči k rozsáhlému požáru skládky starých pneumatik. Ty hořely zhruba ploše zhruba 30×50 metrů.

FOTO: Smíšený pěvecký sbor Chorus Laneum slavil

Lány – Smíšený pěvecký sbor Chorus Laneum oslavil své páté narozeny koncertem v nádherném prostředí lánského kostela. Sbor se představil pod vedením sbormistra Vladimíra Doležala.

Na Křivoklátsku kradli neznámí zloději

Křivoklátsko – Za jednu noc vykradl zloděj či zloději tři objekty na Křivoklátsku.

FOTO: Hugo Pavel se stal součástí své milované řeky

Křivoklátsko - Tak, jak si to Hugo Pavel přál, tak se i stalo. Jeho popel se stal součástí řeky Berounky.

Třináctá komnata bude otevřena na hradě Křivoklátě

Křivoklát – Královský hrad Křivoklát v sobotu příštího týdne v deset hodin dopoledne zpřístupní tajemnou Třináctou komnatu!

Děti zamknou křivoklátské lesy. V Křivoklátě chystají premiérové trhy

Křivoklát – Ve středuv podvečer se děti z Mateřské školy Křivoklát sejdou při tradiční akci s názvem Zamykání lesa, která bude spojena s lampionovým průvodem.

Obstrukce nepomohly: týraní koně už mají nové majitele

Rousínov - Třiatřicet zájemců o zubožené koně se sjelo ke statku do Rousínova u Rakovníka na exekuční dražbu. Majitel koní Mojmír Fiala totiž v bezmála třiceti pohledávkách dluží necelých devět milionů korun. Na místě kvůli pořádku a bezpečí byla přítomna také hlídka policie.

Vytáhl v hospodě nůž a mířil čepelí na hosty

Rynholec – Nikomu prý nevyhrožoval, nikoho prý nenapadl. Jen prostě držel v ruce nůž a mířil jeho čepelí na ostatní hosty restaurace.

Obnažoval se na veřejnosti a nahlížel sousedům do oken

Kounov – Přímo pekelné, musí být soužití Kounováků na Rakovnicku s jejich čtyřiačtyřicetiletým spoluobčanem. Ten měl chodit v uplynulých měsících po obci a vulgárně nadávat místním občanům. Rušit noční klid, vyhrožovat jim, nahlížet do oken jejich rodinných domů a drze přespávat v objektech jiných vlastníků.

Podvodník si našel svoji oběť přes Facebook

Roztoky – Prostřednictvím Facebooku byla okradena dvaadvacetiletá dívka z Roztok.

Dým z požáru v domě přiotrávil ženu

Rakovník – Sama v hořícím domě. Jen těžko si lze představit, co asi prožívala dvaašedesátiletá žena z Rakovníka, kterou plameny uvěznily v jejím domě ve Vladislavově ulici v Rakovníku.

FOTO: Hasičské auto už stojí ve zbrusu nové zbrojnici

Lužná - Nová hasičská zbrojnice stála bezmála 4 a půl milionu korun, přičemž významnou částkou přes tři miliony korun na ni přispěl Středočeský kraj. Zhruba jeden a půl milionu korun šlo na přestavbu z prostředků obce.

FOTO: Šafářův dvoreček ve Zbečně hostil čtrnáct stovek dětí

Zbečno - Do Hamousova statku ve Zbečně, kde se o víkendu konal další ročník akce Šafářův dvoreček, si letos našlo cestu o tři stovky více návštěvníků nežli v loňském roce.

FOTO: Vešli opět do kraje Oty Pavla

Branov – Neuvěřitelných čtyřicet let letos uplynulo od úmrtí kultovního spisovatele a sportovního novináře Oty Pavla (31. března 1973). Více než tisícovka jeho věrných čtenářů a milovníků Křivoklátska na něho zavzpomínala při 30. ročníku kulturně-sportovního Pochodu krajem Oty Pavla.

FOTO: Rakovnický komorní orchestr zahrál v Lánech

Lány - Příjemné chvíle prožili ti, kteří si nenechali ujít chvíle s hudbou v Lánech.

Senioři z Nového Strašecí obdarovali zatopenou rodinu

Hřebečníky - Slzy dojetí, slova díků. Manželé Alena a Miloš Černohorští právě přijali částku sedm tisíc korun z rukou devadesátileté Emílie Černohorské.

FOTO: V přehřátém vzduchu se nad Křivoklátsko vznesl balón

Křivoklát – Ideální počasí tomu přálo, a tak se nad Křivoklátsko mohl v úterý v podvečer vznést horkovzdušný balón.

Magdaléna Elznicová Mikesková: Muzeum v Lánech je moje srdeční záležitost

Rakovník – Muzeum Tomáše G. Masaryka a jeho pobočky na Rakovnicku mají nové vedení. Ředitelkou se stala dosavadní zástupkyně bývalého ředitele, Magdaléna Elznicová Mikesková.

Roztočtí hasiči zachránili dva lidi

Nezabudice – Na strom se museli uchýlit před rozvodněným Tyterským potokem dvojice lidí, která přijela zkontrolovat svoji chatku.

Policisté dopadli tříčlennou partu zlodějů

Rakovnicko – Tříčlennou partičku zlodějů se podařilo po několikaměsíčním pátrání dopadnout rakovnickým kriminalistům.

Vodácký maraton si osedlal Berounku

Plzeň/Branov – Na řece Berounce se jel 36. ročník Vodáckého maratonu.

FOTO: Keltové se usadili před novostrašeckým muzeem

Nové Strašecí – Město Nové strašení zahájilo ve spolupráci s místním Muzeem T. G. Masaryka o víkendu turistickou sezónu na Novostrašecku. Nabídli veřejnosti dvoudenní bohatý program, který nesl název Den a Noc s Kelty.

Smrtelná nehoda u Kroučové si vyžádala jeden lidský život

Kroučová - /FOTOGALERIE/ Život pětašedesátiletého muže si vyžádala dnes odpoledne havárie na silnici u Kroučové.

FOTO: Výlet na Čertovu skálu zlákal na Křivoklátsko řadu turistů

Křivoklátsko - Informační a vzdělávací středisko Budy praskalo ve švech. Důvodem velkého počtu turistů, kteří se zde sešli, byl plánovaný výlet do přírodní rezervace Čertova skála.

FOTO: Čarodějnici v Lánech upálili na modelářském letišti

Lány - Dnes vám přinášíme několik reportážních fotografií z pálení čarodějnic v Lánech.

FOTO: Mladí hasiči soutěžili u řeky Berounky

Zbečno, Hřebeč – Devátý ročník dětské soutěže v požárním útoku na řece Berounce ve Zbečně zaznamenal letos rekordní účast 29 družstev! Zároveň měl však smutnou příchuť absence jejího zakladatele a patrona Josefa Cýruse, který loni zemřel.

Záchranáři dostali další Kryštůfky pro malé pacienty

Střední Čechy – Ředitel středočeské záchranky Martin Houdek převzal v Kladně další várku hraček pro dětské pacienty Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Opilý muž řekl, že ho srazil kamion

Rakovník - Bylo krátce před druhou hodinou ranní, když vyjeli strážníci do jednoho z nonstopů v Palackého ulici. Měl se tam totiž nacházet zakrvácený muž, údajně sražený kamionem.

Novostrašečtí gymnazisté chtějí vydávat školní časopis

Nové Strašecí – Je jich šest a mají chuť zkusit něco nového. Chtějí vydávat školní časopis.

FOTO: V lánském muzeu se uskutečnila velikonoční výstava

Lány - Potěšit se velikonoční atmosférou jste o víkendu mohli také v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech.

FOTO: Vandal řádil na hřbitově

Branov – Šokující a naprosto nepochopitelný je nejen pro občany Branova a Karlovy Vsi vandalismus, který se o víkendu odehrál na jejich hřbitově.

Opil se a slovně a fyzicky napadal ženu z Novostrašecka

Rakovník – Policisté z obvodního oddělení v Novém Strašecí sdělili podezření z přečinu porušování domovní svobody čtyřiatřicetiletému muži z Rakovnicka.

Oceněné turistické centrum bojuje s nedostatkem peněz

Křivoklát - Navštívíte-li Informační a vzdělávací středisko Budy Křivoklát, ujme se vás ochotně zdejší zaměstnankyně šestadvacetiletá Jiřina Prošková. „Tohle zaměstnání je pro mě vším. Jsem tu moc ráda. Trávím tady více času nežli doma. Třeba v sezóně zde vydržím být i do půl deváté do večera když je třeba," přiznala usměvavá mladá žena s tím , že práce v Íčku jí vrátila chuť do života i zdraví.

Kvality služeb křivoklátského „Íčka“ jsou prý nadprůměrné

Křivoklát – Výborná zpráva přišla z Křivoklátu. Jiřina Prošková, ředitelka Informačního a vzdělávacího střediska Budy, Křivoklátsko o.p.s. konstatovala: „Agenturou CzechTourism a profesní organizací Asociace turistických informačních center Česká republika bylo provedeno pomocí metody Mystery shopping hodnocení kvality služeb našeho centra. A výsledek je pro nás velice příznivý. Bylo totiž zhodnoceno jako stoprocentní a nadprůměrné, a to v rámci regionu i republiky."

Fénix vystavuje na Křivoklátě

Křivoklát - Znáte rakovnický ornitologický spolek Fénix? Pokud ne, máte jedinečnou možnost se seznámit s jeho činností na výstavě v Informačním a vzdělávacím centru Křivoklát-Budy.

Není jisté, že policie ženu obviní z vraždy novorozence

Mšecké Žehrovice – Lékařské závěry z nařízené pitvy miminka, které zemřelo za záhadných okolností při domácím porodu ve Mšeckých Žehrovicích potvrdily, že dítě bylo životaschopné.

Barbara Romero byla nadšena atmosférou hradu Křivoklát

Nové Strašecí, Křivoklát – Barbaru Romero, která v pondělí odpoledne tolik obdivovala atmosféru gotického hradu Křivoklát, rozhodně nelze zařadit mezi běžné turisty.

Na Křivoklátsku byl výjimečně povolen chemický posyp některých silnic

Rakovnicko – Jízdu na silnicích ztěžovala včera a dnes ledovka. A ani předpověď meteorologů do dalších dnů není příliš potěšující: mrznoucí srážky budou už v pondělí od západu opět přecházet do sněžení, následně zima zesílí.

Petice proti zřízení Národního parku Křivoklátsko bude projednána ve sněmovně

Křivoklátsko – Zítra bude veřejně projednána Petice proti vzniku Národního parku Křivoklátsko v budově Poslanecké sněmovny České republiky v Praze.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT