VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA HUSÁROVÁ

Kateřina Husárová / Kladenský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

V Kladně se srazil vlak s autem, řidič byl vážně zraněn

Kladno - V Kladně-Vrapicích se stala v úterý ráno v pět hodin vážná nehoda vlaku s automobilem. Událost se stala na trati z Kladna do Kralup nad Vltavou na železničním přejezdu označeném výstražnými kříži. Osobní auto, které vjelo v nešťastný okamžik na koleje, před sebou vlak ještě nějakou dobu tlačil. Ve vozidle zůstal vážně zraněný řidič v bezvědomí.

AKTUALIZOVÁNO

Obchvat Slaného odklepli v pondělí dopoledne

Slaný /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Královské město Slaný zažilo v pondělí velkolepou slavnostní událost. Za přítomnosti ministra dopravy Dana Ťoka, vedení podniku Ředitelství silnic a dálnic, vítěze tendru, jímž je společnost Strabag, slánského starosty Martina Hrabánka (ODS) a dalších významných hostů, byla krátce před polednem zahájena stavba obchvatu Slaného, na kterou místní čekali desítky let.

Klíčový dokument Kladna chtějí upravit hlavně ve prospěch lidí

Kladno /FOTOGALERIE/ – Kladenský deník už v minulém týdnu informoval o tom, jaké změny chystá vedení města Kladna v územním plánu. V Kokosu na Sítné se proto uskutečnilo veřejné projednávání toho, co by lidé v Kladně rádi měli a co nikoli. Navíc je zapotřebí upravit limity pro výškovou výstavbu, stejně jako limity zeleně, Jedním z ožehavých témat byla například Lokalita Růžové pole, která je nyní určena pro sport. V úvaze je přesto výstavba dalšího obchodního centra, které ale obyvatelé lokality spíše odmítají

OBRAZEM: Premiéru filmu o válečném hrdinovi promítli v Zichovci

Zichovec - Na sále Rodinného pivovaru Zichovec se uskutečnila v sobotu premiéra promítání historického dokumentu Stín věnovaného generálmajorovi Jiřímu Hartmanovi k jeho 100. výročí narození. Pozvané hosty přivítal v kulturním domě starosta obce Ivan Husák. 

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Krampusové ovládli Kladensko, publikum bylo nadšené

Slaný, Libušín - Do Klubu Double G ve Slaném zavítali v sobotu odpoledne strašliví čerti až z Rakouska, kterým se v jejich domovině říká Krampus. Přestože byli na první pohled dokonalí a velmi děsiví, děti se jich nebály a užily si s nimi nevšední zábavu. Krampusové dorazili v sobotu i do nedalekého Libušína.

OBRAZEM: Vánoce na Čabárně si užili malí i velcí

Brandýsek - Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna u Brandýsku se v sobotu odpoledne neslo v duchu oblíbené akce Vánoce na Čabárně. 

Chtěl si koupit traktor, jenže narazil na podvodníka

Kladno – Kladenští kriminalisté prošetřují případ podvodu, při němž třiapadesátiletý muž z Kladna pravděpodobně naletěl prodejci na internetu. Poškozený si minulý měsíc objednal přes internet z Velké Británie traktor. Prodávající, který ho nabízel k prodeji, požadoval platbu předem.

Sportovec Slaného: Poslední šance nominovat své favority

Slaný – Kladenský deník, město Slaný, Společnost patriotů Slaného a agentura Sport Action vyhlašuje další ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017.

Den pro dětskou knihu pořádají v sobotu ve Slaném

Slaný – V sobotu 9. prosince je v Knihovně Václava Štecha ve Slaném Den pro dětskou knihu. Setkání zahájí pořadatelé v 9 hodin vyhlášením vítězů soutěže O nejkrásnější stromeček.

OBRAZEM: Mikuláš na koni projel Kladnem

Kladno - Mikulášský průvod projel s koňmi kladenskou pěší zónou a zakotvil na náměstí Starosty Pavla. Stovky dětí zažily díky pořádající Tvrzi Libušín ve spolupráci s městem Kladnem neobyčejnou podívanou. Odpoledné plné pohádkových bytostí, kde nechyběli ani pekelníci a andělé, završil koncert Marka Ztraceného.

Smlouva na parkovací dům je neplatná, Slaný přesto musí zaplatit desítky milionů

Kladno - U Okresního soudu v Kladně padl ve středu odpoledne rozsudek v kauze slánského automatizovaného parkovacího domu (APD). Předsedkyně senátu Jarmila Tůmová po vleklých soudních jednáních rozhodla, že smlouva na parkovací dům ve Slaném je neplatná, ovšem město musí i tak doplatit více než třicet milionů korun společnosti KOMA, která parkoviště pro 149 aut ve městě postavila. Rozsudek zatím není pravomocný. 

Krimimix: Odnesl si dopravní světelnou šipku z dálnice

Kladensko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.   

Tématem debaty bude Kladno jako ghetto

Kladno – Obyvatelé Kladna mohou ve čtvrtek přijít diskutovat do Dělnického domu na náměstí Svobody. Koná se zde setkání občanů s politiky na téma Kladno jako vyloučená lokalita. Začátek je v 17 hodin.

Kladenské divadlo připravilo pro diváky Thomasovu Past

Kladno – Čtvrtou premiéru 103. sezóny chystá na sobotu 16. prosince v 19 hodin Městské divadlo Kladno. Uvedena bude napínavá detektivka s komediálními prvky s názvem Past, ve které je nakonec všechno jinak, než se to jevilo na začátku. O režii této hry se postaral režisér Jiří Bábek, v hlavních rolích se publiku představí Michal Maléř nebo také Barbora Janatková. 

Dětské oddělení Nemocnice Slaný povede nově primářka

Slaný – Jak informovalo vedení slánské nemocnice, od 1. prosince byl omezen provoz na dětském oddělení. Pro děti zde není k dispozici v těchto dnech ani pohotovostní služba.

Osm lidí z Kladna se přiotrávilo jídlem. Co vlastně snědli, zjišťují hygienici

Kladno – Na základě podnětu čtenáře Kladenského deníku, který se v pondělí přiotrávil jídlem patrně v provozovně rychlého občerstvení v Kladně na pěší zóně T.G.M., byla ve středu provedena hygieniky v podniku důkladná kontrola. 

Slaný bude s vodou hospodařit samo, zdražovat příliš nechce

Slaný /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Město Slaný zahájilo v září letošního roku rekonstrukci čistírny odpadních vod za sto milionů korun. Podle starosty Slaného Martina Hrabánka by měla trvat maximálně osmnáct měsíců.

OBRAZEM: Město Slaný ocenilo nejdéle sloužící strážníky

Slaný - Městská policie ve Slaném si připomíná 25. výročí svého založení. Při této příležitosti byli oceněni nejdéle sloužící strážníci.

OBRAZEM: Mikuláš, andělé a čerti ve Třebichovicích

Třebichovice - Do Třebichovic zavítaly o víkendu mezi děti bytosti z jiného světa. Mikuláškou podívanou plnou andělů i čertů si užili zejména ti nejmenší caparti. Ať už s obavami nebo kuráží, snažili se všichni předvést pokaždé tu nejlepší říkánku nebo písničku, kterou si pro Mikuláše připravili. Odměnou byl pak každému balíček s nadílkou.

AKTUALIZOVÁNO

Lidé se bouří, další obchoďák v Kladně na Růžovém poli nechtějí

Kladno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Místy bouřlivé bylo setkání více než stovky Kladeňáků, kteří se mohli veřejně vyjádřit k chystaným změnám územního plánu. Setkání s architekty a zástupci města se uskutečnilo ve čtvrtek večer v prostorách kladenské Fakulty biomedicínského inženýrství v Kokosu na Sítné.

OBRAZEM: Adventní setkání se uskutečnilo také v Královicích

Královice - /FOTO, VIDEO/ V neděli krátce před sedmnáctou hodinou se Královičtí sešli před tamní kapličkou na návsi. Ani letos si nenechali ujít sváteční zážitek - zahájení adventu, rozsvícení vánočního stromu a dřevěného betlému. Přivítání obyvatel a dalších návštěvníků obce se ujal starosta obce Luděk Šofr. Pro vytvoření jedinečné a příjemné atmosféry nechyběl červený svařák a hlavně slánské vánoční zpívání v podání hudebního uskupení Blueberry.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Velkém Přítočně hořel rodinný dům

Velké Přítočno - Od sobotního brzkého rána zasahovali hasiči ve Velkém Přítočně u Kladna. Krátce před pátou hodinou tam začal hořet rodinný dům. Dva lidé byli zraněni. Škoda je dva miliony korun. Vyšetřovaté pracují hned s několika verzemi možných příčin vzniku požáru.

AKTUALIZOVÁNO

Tomáš Záborec vystavuje ve vstupní chodbě knihovny

Slaný - /FOTOGALERIE/ Vernisáž výstavy Dřevomaleb slánského výtvarníka Tomáše Záborce se po třech letech v novém hávu uskutečnila v sobotu dopoledne ve spolupráci se slánskou Knihovnou Václava Štecha v tamní vstupní chodbě. Prostor, který využívá celoročně řada výtvarníků, je ideálním pro prezentaci právě po tento druh umění.

Slunce rozsvítilo vodárnu za více než 29 tisíc korun

Kladno - Už podeváté připravily Středočeské vodárny nejen pro svoje zaměstnance, ale i návštěvníky podniku charitativní akci výrobků klientů Nadačního fondu Slunce pro všechny. Ve středu se proměnila recepce kladenských vodáren v malý trh s různým adventním zbožím. 

Kruhový objezd ve Velkém Přítočně je opatřen i zajímavou novinkou

Slaný /FOTOGALERIE/ - Ve Velkém Přítočně byl tento týden zprovozněn kruhový objezd, na který místní čekali čtyři měsíce. Cílem projektu bylo zejména zrychlení dopravy a zvýšení bezpečnosti v lokalitě. 

Městská policie ve Slaném má nové operační středisko

Slaný /FOTOGALERIE/ - Město Slaný udělalo další krok k zajištění bezpečnosti a pořádku ve městě. Díky zásadní přestavbě a modernizaci operačního střediska v sídle Městské policie bylo vybudováno moderní a přehledné pracoviště pro strážníky, kteří dohlížejí na chod ve městě prostřednictvím kamer.

Studenti biomedicíny dostali defibrilátor a dočkají se i unikátních pomůcek

Kladno /FOTOGALERIE/ – Dostat potřebnou pomoc včas a zachránit si život, chce každý z nás. K tomu ale potřebují zdravotníci také odpovídající techniku. Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT Praha, která je špičkou v České republice a vzdělává i budoucí zdravotnické záchranáře, získala další nezbytnou pomůcku pro nácvik práce budoucích záchranářů.

AKTUALIZOVÁNO

Slánští se dočkali, budování obchvatu zahájí v prosinci

Slaný – Slaňáci a další obyvatelé obcí na trase trvale přetížené silnice I/16 ze Slaného do Velvar, se dočkali. Po více než pětatřiceti letech slibů, bude konečně kopnuto do země.

U Středokluk se stala tragická nehoda

Kladensko - Ve středu ráno krátce před šestou hodinou se stala na silnici D7 u Středokluk ve směru od Slaného do Prahy vážná dopravní nehoda. Srazily se zde osobní s nákladním vozidlem. Jeden člověk zemřel.

Mariánský sloup se do Slaného zřejmě vrátí, lidé sami rozhodnou

Slaný – Slánské Masarykovo náměstí postupně změní svoji tvář. Na základě studie profesora Jaroslava Sýkory dostane v následujících letech střed města lepší vzhled, nové dláždění, osvětlení a vrátí se sem několik prvků, které tu v minulosti měly místo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT