VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA NIČ HUSÁROVÁ

Kateřina Nič Husárová / Kladenský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na dálnici D6 se ráno převrátil kamion

Kladensko - Dopravní situaci na Kladensku zkomplikovala ranní úterní nehoda kamionu, která se stala na dálnici D6 na 14,5 kilometru nedaleko exitu na Velkou Dobrou. Nákladní vozidlo se zde ráno převrátilo a zablokovalo cestu ve směru na Karlovy Vary. Následky nejsou tentokrát fatální, pouze hmotné škody. Jak potvrdila mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková, silnice byla už po desáté hodině opět průjezdná.

AKTUALIZOVÁNO

Nedaleko Velvar bourala Audi, řidič se prý vyhýbal čelnímu střetu s jiným autem

Velvarsko - V pondělí odpoledne kolem patnácté hodiny se stala na silnici I/16 na Velvarsku nedaleko obce Chržín dopravní nehoda. Vozidlo Audi A8 zde nabouralo do mostku.

Kladeňáci si na Růžovém poli přejí zeleň i bydlení

Kladno /VIZUALIZACE/ – Kvůli rozdílným názorům na to, co by Kladeňáci chtěli jednou mít v Kročehlavech v rozlehlé lokalitě na Růžovém poli se strhla na sklonku loňského roku řada diskusí. Jedni byli pro zeleň a klidovou zónu, druzí volali po obchoďáku. Jiní naopak proti obchoďáku tvrdě vystupovali. Kvůli tomu vznikla dokonce i protestní akce a petice Zachraňte růžové pole, která má díky potřebnému množství podpisů právní váhu jako námitka.

U Kladna havarovala mladá řidička, auto se převrátilo na střechu

Kladensko - V neděli krátce po čtrnácté hodině se stala na silnici ve směru z Velké Dobré do Kladna dopravní nehoda. Osmadvacetiletá řidička dostala s vozidlem smyk, vyjela mimo komunikaci, kde se auto převrátilo přes střechu.

VIDEO: Severoameričtí indiáni zaplavili po roce sportovní halu zpěvem a tancem

Kladno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Slavnost severoindiánských tanců a písní Czech Powwow ovládla i letos kladenskou sportovní halu. Parádní podívaná se uskutečnila v sobotu, kam se sjely desítky vyznavačů tohoto druhu umění.

OBRAZEM: Ples obcí Žižicka se konal ve Vítově

Vítov - Svátečně oděné taneční páry se sešly na XIII. plese obcí Žižicka, který se konal v motorestě ve Vítově. Starosta Vratislav Rubeš přivítal všechny místní i další pozvané vážené hosty. Kromě tance za doprovodu skupiny Basic se na parketu představili mladí členové slánského klubu TCB GYM pod vedením Maria Jarkase. Nechyběla bohatá tombola. Vše bylo provázeno příjemnou náladou do pozdních nočních hodin.

OBRAZEM: Řidiči se už brzy dočkají nové myčky

Slaný - Slaňáci se už brzy dočkají nové služby pro řidiče. Za čerpací stanicí v ulici Dukelských hrdinů ve Slaném buduje investor novou automatickou myčku aut. 

OBRAZEM: Zima se stále ještě nevzdává své vlády

Kladensko - Venkov na Kladensku objektivem Jany Jiráskové. Podle pranostik a počasí prý sníh v březnu škodí osení i vinné révě. Tak snad už to nebude trvat dlouho.

AKTUALIZOVÁNO

Na silnici z Prahy do Slaného se převrátilo auto na střechu

Kladensko - Provoz na silnici D7 ve směru z Prahy na Slaný zkomplikovala v pátek dopoledne dopravní nehoda. Škoda Octavia dostala na 11. kilometru smyk a po nárazu do svodidel se převrátila na střechu. 

AKTUALIZOVÁNO

Čistička vod funguje jen z poloviny, zda to způsobilo úhyn ryb, se zatím neví

Slaný - Slánská čistírna odpadních vod, která je nyní podrobována plánované intenzifikaci za více než 100 milionů korun, funguje v současné chvíli zhruba z padesáti procent. Rekonstrukce by neměla překročit plánovaný limit osmnácti měsíců. Provoz čistírny bude násedně ekonomičtější, ekologičtější a zařízení vyhoví nejnovějším evropským normám. Posléze bude ještě opraven také most na přístupové cestě k zařízení.

OBRAZEM: V Kladně a Slaném bourala auta

Kladno – Policisty, hasiče i záchranku zaměstnaly ve čtvrtek dvě dopravní nehody. Jedna se stala v Kladně, druhá ve Slaném. V Kladně bourala teprve devatenáctiletá řidička. Podle policistů nedala v křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče přednost projíždějící dodávce, kterou řídil osmatřicetiletý muž. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na 80 tisíc korun. Řidička a spolujezdkyně byly odvezeny na vyšetření. Další nehoda se stala u Slaného. Řidiči kamionu praskla pneumatika, nezvládl řízení vozu a sjel do příkopu. Nehodu přežil jen s boulemi a modřinami. Alkohol vyloučila dochová zkouška.

Šílenec Charlie se proháněl po ledě s Jaromírem Jágrem a hrozil nožem

Kladno - Hokejový fanoušek s velmi podivným vystupováním, který si říká Charlie a nedávno na sebe upozornil při zápasu kladenských hokejových Rytířů s Českými Budějovicemi, o sobě dal vědět i při čtvrtečním tréninku hokejového A-mužstva na kladenském zimáku, kde nechyběl ani majitel klubu, legendární hokejový útočník Jaromír Jágr.

OBRAZEM: Návštěvníci knihovny si procvičili paměť

Slaný - V Knihovně Václava Štecha ve Slaném uskutečnil v rámci Setkávání - nejen seniorů workshop s lektorkou komunikačních strategií Miladou Záborcovou nazvaný Projděte se pamětí. Náplní Workshopu byly cvičení a hry zaměřené na procvičování paměti.

Populární stavebnici začnou vyrábět i z cukrové třtiny

Kladno - Dánská továrna Lego, jejíž výrobní haly sídlí od roku 2002 také v Kladně, přináší místním i přespolním lidem řadu pracovních příležitostí, zveřejnila jednu ze svých chystaných novinek. Po výrobu kostiček populární dětské stavebnice bude plast vyrobený z cukrové třtiny. Nové kostičky se ve stavebnicích firmy objeví už letos. Rozhodnutí je součástí slibu firmy, že bude používat do roku 2030 ve svých výrobcích a obalech udržitelný materiál.

OBRAZEM: Ke Světovému týdnu glaukomu se připojili v kladenské nemocnici

Kladno - V rámci Světového týdne glaukomu - zeleného zákalu se uskutečnila ve středu od 9 do 14 hodin v kladenské nemocnici preventivní akce zaměřená na měření nitročního tlaku, které se ujali oční lékaři. Přítomní dostali potřebné instrukce jak v případě odhalení této závažné oční choroby postupovat a jaké jsou možnosti léčby.

Domovy pro seniory praskají ve švech, města proto podporují výstavbu dalších

Kladensko - Vzhledem k tomu, že také populace na Kladensku stárne a lidé se i v tomto regionu dožívají čím dál vyššího věku, musí města čím dál častěji řešit otázku, kdo se o dříve narozené postará. Jejich příbuzní a potomci jsou vesměs pracovně vytíženi a málokteří jsou natolik finančně zabezpečeni, aby si mohli dopřát soukromou pečovatelku. Tam, kde pomoc příbuzných nestačí nebo bydlí moc daleko, nastupuje pobytové zařízení s pečovatelskou službou. Jenže. Domovy pro seniory nejsou nafukovací a už nyní praskají ve švech. Čekací lhůty jsou dlouhé. Také proto i kladenská radnice napřela síly tímto směrem a snaží se vymyslet ideální řešení budoucna, jak zajistit důstojné stáří dříve narozeným. Ve městě by mohl v dohlednu vzniknout celý nový seniorský komplex.

Ve Slaném pokáceli břízy, byly nemocné

Slaný - Burácení pil znepokojilo v úterý ráno obyvatele sídliště za nádražím ve Slaném. Vzhledem k tomu, že už je jaro za dveřmi, je předpoklad, že pracovníci Technických služeb vyrazí do ulic a provedou každoroční průklest dřevin.

V kladenské nemocnici se připojují ke Světovému dni glaukomu

Kladno - K preventivním akcím, které mají ochránit naše zdraví a tentokrát se zaměří na zrak, patří i Světový týden glaukomu. Jeho hlavním cílem je zvýšit povědomí o zdraví očí a zdůraznit význam pravidelných očních vyšetření. Pravidelné prohlídky u očního lékaře totiž mohou zabránit rozvoji zeleného zákalu, který může bez včasné léčby způsobit oslepnutí. Preventivně by měli podstoupit vyšetření nitroočního tlaku především osoby starší 40 let, diabetici, lidé s nízkým krevním tlakem a ti, v jejichž rodině se zelený zákal vyskytl.

Jak uškodily mrazy plodinám? Zemědělci napjatě čekají na výsledky rozbor

Kladensko - Zatímco před týdnem panovalo mrazivé počasí, o uplynulém víkendu padaly teplotní rekordy a někde se rtuť na teploměru šplhala téměř ke dvaceti stupňům. Jak aktuální počasí vnímají zemědělci?

S Knihami v rocku se můžete setkat ve středu v Kladně

Kladno - Středočeská vědecká knihovna (SVK) v Kladně pořádá poslechový rockový večer s literátem a hudebním publicistou doktorem Jaroslavem Císařem nazvaný Knihy v rocku. Ten se uskuteční ve středu 14. března od 17. 30 hodin ve velké studovně SVK.

Služební pes vypátral celostátně hledaného muže

Kladno - Služební pes vypátral celostátně hledaného muže. Ve čtvrtek 8. března byli psovodi ze skupiny základních kynologických činností Kladno přizváni ke spolupráci při pátrání po celostátně hledaném jedenatřicetiletém muži. 

Přístavba školní jídelny ve Smečně je stále v ohrožení

Smečno /INFOGRAFIKA/ - Přestože vydání stavebního povolení na přístavbu školní jídelny u Základní školy Na Boku ve Smečně už bylo takzvaně na spadnutí, zahájení výstavy je opět v ohrožení. Smečno sice získalo účelovou dotaci ve výši 33 milionů korun, aby mohlo vybudovat moderní stravovací zařízení pro zhruba 400 žáků, pokud ale nebudou dodrženy zákonné lhůty pro započetí prací, může se stát, že peníze budou muset Smečenští vrátit.

OBRAZEM: Lánská sokolovna se hemžila maškarami

Lány – Kapela ViPiš, Hokejová síň Lány a lánský hokejový klub uspořádala v sobotu v lánské sokolovně již šestý ročník maškarního bálu v papučích. O mnoho skvělých masek a pořádnou porci zábavy tradičně nebyla nouze. K tanci a poslechu zhrála kapela ViPiš. Výtěžek z akce bude věnován TJ Sokolu Lány na rekonstrukci elektroinstalace v sokolovně.

OBRAZEM: Čužák nezůstal na křtinách sám, dorazila řada přátel

Kladno - Nechci zůstat sám. Tak nazval kladenský bavič Lubomír Čužák Rys svoje nové CD. Na jeho křest dorazili návštěvníci zábavného večera, na kterém nikdo skutečně nebyl sám.

OBRAZEM: Židla Cup ve Slaném na zimáku

Slaný - Na Zimním stadionu - VHS Slaný se ve dnech 10. - 11. března koná dvoudenní hokejový turnaj Židla Cup pod záštitou slavného hokejisty Marka Židlického, který je ale v současnosti za oceánem. Malým hokejistům poslal pozdrav i řadu podepsaných trofejí i svých spoluhráčů. Malí hokejisté si setkání i v neděli velmi užívají.

Policie žádá o pomoc při dopadení zlodějů

Kladno - Policisté pátrají po dvojici zlodějů, kteří už v únoru kradli v kladenském obchoďáku. Solidně vyhlížející pár si odnesl věci za tisíce korun.

Nedopalek cigarety zapálil lodžii v domě ve Třebusicích

Třebusice - K požáru lodžie v panelovém domě v Třebusicích (okres Kladno) byli ve čtvrtek 8. března před 13. hodinou vysláni profesionální hasiči ze stanic Slaný a Kladno a dobrovolní hasiči z obcí Brandýsek a Zákolany. Na místo vyjeli s cisternami, automobilovým žebříkem a velitelským automobilem.

OBRAZEM: Spisovatelka prozradila i to, co v učebnicích nenajdete

Kladno /FOTOGALERIE/ - O tom, co v učebnicích nebylo a ve škole se běžně nedozvíte, přijela ve středu v podvečer poutavě vyprávět posluchačům do velké studovny Středočeské vědecké knihovny v Kladně spisovatelka Martina Bittnerová. Přestože pochází z Nového Města na Moravě, řadu let žila ve Velvarech, než ji osud před nedávnem zavál do severočeských Teplic. Autorka devíti knih, které se věnují ponejvíce zajímavým českým osobnostem, zavítala do Kladna tentokrát s přednáškou nazvanou Dopisy přátelství. Při ní představila Dvě velké osobnosti české literatury – Boženu Němcovou a Karolínu Světlou (vl. jménem Johanu Rottovou). Výběrem z korespondence těchto dvou – na svoji dobu nekonvenčních – žen poodhalila příběh jejich přátelství, po jistou dobu velmi důvěrného.

V Kladně zahájilo provoz nové zařízení pro recyklaci plastů a hliníku

Kladno - Začátkem března zahájilo v Kladně provoz nové zařízení na recyklaci plastů a hliníkových třísek v průmyslové zóně Kladno-Dříň. Ročně může zařízení přijmout až 20 tisíc tun odpadů. Pro lidi tím v největším středočeském městě vznikly i nové pracovní příležitosti.

Opilý řidič vjel autem mezi stromky a naboural i mostek

Buštěhrad - Ve středu dopoledne řešili kladenští dopravní policisté nehodu u Buštěhradu. Šestadvacetiletý řidič Škody Octavia přijíždějící od Číčovic do Buštěhradu dostal zhruba pět set metrů před obcí smyk, vyjel mimo silnici, kde narazil do náletových stromků a zadní částí auta do betonového mostku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT