VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA NIČ HUSÁROVÁ

Kateřina Nič Husárová / Kladenský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve Slaném už se na koalici dohodli, starostou by měl být nadále Martin Hrabánek

Slaný - Ve Slaném už se na koalici domluvili. Ustavující zasedání zastupitelstva svolá starosta co nevidět.

V Nemocnici Slaný bude babybox nové generace

Slaný - Ve čtvrtek 18. října instaluje výrobce babyboxů Zdeněk Juřica vyhřívanou schránku nové generace v Nemocnici Slaný. Nahradí původní bedýnku z roku 2011, kterou prošlo do nového života jedno děťátko – holčička Jaroslava odložená letos 29. května.

Sdílená kola v Kladně se stala opět terčem vandalů

Kladno - Vandalové si už zase vzali na paškál kladenská elektrokola.

Výměna křesel čeká patrně jen Kladno a Stochov

Kladno - Povolební vyjednávání v řadě měst a obcí na Kladensku stále ještě neskončila, přesto už někde situaci dokáží odhadnout a tuší, kdo by mohl zasednout do čela radnic. Jak zjišťoval Kladenský deník, ve větších městech regionu mnohde zůstane rozložení sil stejné, jako tomu bylo v předchozích čtyřech letech. Koalice budou podle všeho pracovat často tak, jak se osvědčily.

Nespoutaná duše kladenského malíře čeká na svobodu za mřížemi

Kladno - Talentovaný šestačtyřicetiletý pouliční malíř Světoslav Karmazín, jehož umění zná snad každý Kladeňák, jelikož vymaloval stěny mnoha hospod a dalších podniků, stanul v úterý 16. října opět před Okresním soudem v Kladně. Po čtyřech měsících strávených ve vazební věznici, mu hrozilo až dvouleté vězení.

Kladenská ZŠ Maltézských rytířů uspořádala Františkiádu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Čtvrtý ročník takzvané Františkiády se konal v říjnu na Základní škole Maltézských rytířů v Kladně. Jedná se o slavnost, kterou škola pořádá, aby připomněla postavu svatého Františka z Assisi. V rámci akce navíc měli zájemci nahlédnout do prostor školy.

Na Hájích už roste další část bike parku

Slaný /FOTOGALERIE/ - V lesoparku Háje ve Slaném vzniká nový bike park. Na místo už jsou naváženy kubíky zeminy, které část prostoru promění v závodní dráhu. 

Na Kladensku se staly v pondělí odpoledne hned tři nehody

Kladensko - V pondělí odpoledne se staly na Kladensku hned tři nehody. Při jedné z nich byl zraněn chodec.

AKTUALIZOVÁNO

V kladenské Poldovce hořelo, kontejnery s chemikáliemi oheň naštěstí nezasáhl

Kladno /FOTOGALERIE/ – Tísňová linka hasičů přijala informaci o tom, že z areálu někdejší kladenské Poldovky poblíž nádraží v Kladně-Dubí šlehají obrovské plameny. Událost se stala v neděli brzy ráno kolem 7 hodiny.

OBRAZEM: Běhu Járy Cimrmana počasí přálo. Závodníci se pořádně zapotili

Kladno - Kufroběžecký recesistický závod - Běh Járy Cimrmana se uskutečnil v kladenském Rozdělově posedmadvacáté. I letos byl jeho start na rozcestí Na cimrmanském v Kladně-Rozdělově. A právě sem dorazilo na osm desítek účastníků, kteří závodili v několika kategoriích a k dispozici měli dvě tratě.

OBRAZEM: Motorkáři zahřáli výfuky naposledy

Stochov - Překrásné slunečné říjnové počasí přilákalo na tři stovky motorkářů do základny Bikers bar vodárna Stochov. Konala se zde každoroční akce Poslední zahřátí výfuků, která uzavírá motorkářskou sezónu. Na vodárně bylo i tentokrát veselo.

Sedm otázek Deníku pro senátora Ladislava Chlupáče

Slánsko /ROZHOVOR/ - Dosavadní starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS), který v horní komoře parlamentu bude zastupovat oblast Slánska a Litoměřicka, odpověděl Kladenskému deníku na sedm otázek. 

V Kladně zasadí v říjnu osmnáct lip

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Kladně se během měsíce října objeví celkem 18 nových lip, které jsou postupně vysazovány na paměť 100. výročí vzniku Československé republiky.

OBRAZEM: Havelské trhy s vůní štrúdlů

Slaný - Sobotní Havelské trhy na slánském náměstí T. G. Masaryka, které pro širokou veřejnost připravuje místní kreativní studio Čtyřlístek Míly Blahníkové, se nesly v příjemném duchu babího léta. Na desítky stánků nabízely návštěvníkům bohatou nabídku rozmanitého tovaru.

OBRAZEM: Péťova stezka odvahy ve Smečně

Smečno - Kulturní komise města Smečna uspořádala v sobotu další ročník charitativní akce na podporu nemocného Péti Kašpara. Ten před několika lety utrpěl vážný úraz při autonehodě, při které jeho tatínek zahynul. Tragédie zasáhla tehdy rodinu při cestě z dovolené. Péťa žije od té doby jen s maminkou a už je přeškoláčkem.

Lidé ze Slaného a okolí volili svého senátora. Stal se jím Ladislav Chlupáč

Slánsko /FOTOGALERIE/ - Po druhém kole senátních voleb, které se konaly od pátku do soboty také na Slánsku, je rozhodnuto. Senátorem pro obvod Slánska a Litoměřicka se stal dosavadní starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS). 

Buštěhradští nacházejí vzácnou shodu. Přistaví školku a vylepší sportovní areál

Buštěhrad - Buštěhrad povede s největší pravděpodobností i nadále dosavadní starostka Daniela Javorčeková (Společně).

Na slánské čistírně odpadních vod už funguje jedna nová nádrž

Slaný /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce slánské čistírny odpadních vod (ČOV) se přehoupla do poslední třetiny. Akce za 112 milionů korun potrvá maximálně 18 měsíců a hotovo bude v první polovině dubna příštího roku. Na projekt přispěla Evropská unie 60 miliony korun.

Děti při besedě se strážníky nejvíce potrápily značky

Kladno – Strážníci Městské policie Kladno obnovili cyklus besed se žáky základních škol. Muži zákona za nimi vyjíždějí přímo do jejich tříd. Besedy jsou zaměřené na aktuální dění a problémy, které trápí jak učitele, tak také žáky.

OBRAZEM: Druhé kolo senátních voleb ve Slaném

Slaný - Až do 14. hodiny měli v sobotu možnost Slaňáci a lidé z okolí vhodit do urny hlas pro svého budoucího senátora obvodu pro Slánsko a Litoměřicko. O přízeň voličů se ve druhém kole ucházeli dva adepti na senátorské křeslo, a to litoměřický starosta Ladislav Chlupáč (ODS) a lékař Ondřej Štěrba (ANO). 

OBRAZEM: Světový den zraku oslavili v Kladně

Kladno - Druhý říjnový čtvrtek, který letos připadl 11.10. každoročně patří Světovému dni zraku, ke kterému se připojila i kladenská nemocnice. Hlavním cílem kampaně, koordinované Světovou zdravotnickou organizací (WHO), je poukázat na skutečnost, že v boji proti ztrátě zraku je nejúčinnější prevence, včasná diagnostika a dostupná léčba.

Milan Volf: V Kladně vznikl prapodivný slepenec

Kladno /ROZHOVOR/ - Byl vítězem volební bitvy, ale války nakonec ne. V komunálních volbách v Kladně nejvíce hlasů získal současný primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno). Přestože volby vyhrál a jeho uskupení získalo 13 mandátů z možných třiatřiceti, primátorské křeslo patrně neobhájí. ODS společně ANO, Kladeňáky a SPD utvořili už v neděli bleskově koalici, která tím posílá Volfa do opozice,

Policejní honička ve Slaném skončila málem tragédií

Slaný /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policejní honička skončila ve čtvrtek ve Slaném málem tragédií. Policisté honili známého recidivistu a při tom se vybourali.

Kladenské školačky byly za svoji poctivost náležitě odměněny

Kladno - Tři devítileté školačky ze 2. Základní školy v ulici Zd. Petříka v Kladně našly v Pavlisově ulici v Kladně na ulici ztracenou peněženku plnou bankovek. Ani na chvilku nezaváhaly a i s nálezem šly rovnou na policejní služebnu.

Unhoštští dali ve volbách nejvíce hlasů dosavadní starostce

Unhošť - V Unhošti pokračují povolební vyjednávání. Na velké změny to ale nevypadá. Jak řekla dosavadní starostka Iveta Koulová (TOP 09), ráda by, kdyby současná koalice pokračovala v započaté práci, jelikož byla, podle jejích slov, v uplynulých čtyřech dobře fungující. Její TOP 09 získala v Unhošti ve volbách8 mandátů z možných jednadvaceti.

Kladno představilo novou koalici veřejnosti

Kladno - Nově utvořená kladenská koalice, na které se už v neděli dohodli zástupci ODS, uskupení Kladeňáci, ANO a SPD, byla ve středu oficiálně představena veřejnosti a médiím. Stalo se tak na tiskové konferenci v kladenské restauraci na Sítné.

Omezení v Kladně: Doprava v ulici Na Kopci je řízena kyvadlově

Kladno - Dopravní omezení je v ulici Na Kopci na silnici č. II/118 v Kladně. V současné době zde probíhá výstavba chodníku, a jelikož stavba bude probíhat i celou zimu a SÚS musí provádět na této komunikaci zimní údržbu, byla na základě jednání Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, odboru dopravy Magistrátu města Kladna a Policie ČR Územního odboru Kladno projednána změna stávajícího dopravního značení, které upravovalo v ulici jednosměrný provoz.

AKTUALIZOVÁNO

Ranní mlhy vytrestaly na Kladensku hned několik řidičů. Jeden se podruhé narodil

Kladensko - Středeční ranní mlha byla patrně jedním z důvodů, proč se na Kladensku stalo dopoledne hned několik nehod. Ty si naštěstí nevyžádaly žádné vážnější poranění. Škody půjdou do statisíců.

Veletrh celoživotního vzdělávání je v Kladně

Kladno /FOTOGALERIE/ - Veletrh celoživotního vzdělávání odstartoval v Kladně v úterý a pokračuje i ve středu v kladenském kulturáku na Sítné. Školy nejen ze středních Čech se zde tradičně prezentují nabídkou různých a mnohdy atraktivních oborů.

AKTUALIZOVÁNO

Povolební boj pokračuje. V Kladně se množí trestní oznámení

Kladno - Povolební rošáda v Kladně pokračuje. Policie se co nevidět začne zabývat novými případy.

Pirát Václavovič složil mandát

Kladno - Zvolený zastupitel Jakub Václavovič (Kladeňáci, člen Pirátů) složil v pondělí odpoledne mandát zastupitele Kladna. Pozici obsadí první náhradnice Anna Gamanová. 

Slánští politici jednají o koalici

Slaný - Ve Slaném zvítězila ODS, která do zastupitelstva vstupuje se sedmi mandáty. Druhé je Hnutí ANO 2011 se čtyřmi mandáty. Na třetím místě Unie pro sport a zdraví se stejným počtem mandátů. Uskupení Občané města Slaného má nárok na tři zastupitele, stejně jako Naše město a Strana svobodných občanů. KDU-ČSL a Volbě pro Slaný náleží dva mandáty a jediný mandát drží SPD. ČSSD se přes pětiprocentní hranici ve Slaném nedostala.

Slaňáci půjdou k volbám znovu za týden

Slaný - Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu pro Slánsko a Litoměřicko postoupili litoměřický starosta Ladislav Chlupáč (ODS) a lékař Ondřej Štěrba (ANO).

AKTUALIZOVÁNO

Primátor Milan Volf v Kladně končí, do čela radnice se vrací Dan Jiránek

Kladno - Vítěz voleb v Kladně se rázem stává poraženým. Koaliční dohodu sestavili oponenti bleskem.

Řidiči, pozor! Křižovatka v Kladně u Baumaxu je uzavřena, stejně tak ve Švermově

Kladno - Křižovatka v Kladně u Baumaxu je uzavřena. Je zde prováděna úprava povrchu. Silnice náleží Středočeskému kraji. Hotovo má být prý do pondělí. 

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Volební sobota na Kladensku

Kladensko - Volební okrsky ve všech městech a vesnicích Kladenska otevřely v sobotu v 8 hodin. Možnost vhodit svůj tip do urny měli voliči do 14 hodin. Poté se místnosti uzavřely a začalo sčítání hlasů. Podle mluvčí kladenského magistrátu Lenky Růžkové byla průběžná volební účast v Kladně v sobotu po 10. hodině 30,4 procenta. Krátce po poledni se vyšplhala účast dokonce na 33,9 procenta.

V Kladně byla přepadena poštovní doručovatelka, pomozte dopadnout pachatele

Kladno - Neznámý lupič přepadl v Kladně poštovní doručovatelku, policie po něm pátrá.

OBRAZEM: Voliči šli k hlasovacím urnám jen pozvolna

Kladensko - Pokaždé jsou stejné a vždy jiné. Volby. Tentokrát došlo na ty komunální, ve kterých se volí zastupitelstva měst a obcí. A občané k nim tradičně přistupují různě. Někdo chodí volit pravidelně a nevynechá jedinou příležitost, ani v době nemoci. Jiného volby nezajímají.

Ředitel kladenské nemocnice po necelých dvou letech končí, odchází Na Homolku

Kladno - Ředitel Oblastní nemocnice Kladno (ONK) Petr Polouček ve své funkci končí. Stane se totiž šéfem pražské nemocnice Na Homolce. Do čela špitálu nastoupí už v polovině listopadu. Jeho jmenování doporučila sedmnáctičlenná komise.

Muže zmlátil, rozbil mu hlavu a okradl ho, policie po něm pátrá

Kladno - V úterý kolem jedenadvacáté hodiny napadl v Kladně-Švermově neznámý pachatel padesátiletého muže cizí státní příslušnosti. Při útoku ho několikrát udeřil do hlavy a obličeje. Poté, co ho zbil, mu ukradl dvě bundy, o které se před tím přetahovali.

Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Unhošti už odstartovala

Unhošť - Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) v Unhošti už začala. Vítězem tendru je brněnská firma VHS. Předpokládaný termín dokončení výstavby se plánuje na počátek roku 2020.

Kamerový bod střežící bezpečí Slaňáků se po letech přestěhoval

Slaný - Pěší i motoristé si mohli tento týden povšimnout, že ve Slaném byla prováděna reinstalace stávajícího kamerového bodu, který po letech změnil svoji základnu.

Děsivá nehoda u Bratronic si naštěstí zranění nevyžádala

Bratronice - Ve středu večer po jedenadvacáté hodině se stala v katastru obce Bratronic dopravní nehoda osobního automobilu Volkswagen Golf, které řídil devatenáctiletý mladík z Kladna a vezl o rok mladší spolujezdkyni. Rychle jedoucí vozidlo, vyjelo mimo silnici a skončilo po havárii převrácené na střechu. Nikdo nebyl zraněn.

Motoburza ve Velké Dobré je v sobotu

Velká Dobrá - Tradiční kladenská burza historických vozidel se koná na letišti u Velké Dobré v sobotu 6. října celé dopoledne. Možné je najíždět již v pátek odpoledne, přičemž nocovat mohou prodejci ve vlastních stanech či karavanech.

Stavba depozitáře pro knihovnu se opozdí

Kladno - Středočeská vědecká knihovna v Kladně se v dohledné době dočká nového depozitáře. Zahájení stavby za více než 120 milionů korun se odsouvá. Stavba centrálního depozitáře měla podle původních plánů začít letos. Do výběrového řízení se však přihlásil jediný zájemce, jehož nabídka vysoce převyšovala plánovaný rozpočet.

Slaňáci možná získají Benar za korunu

Slaný - Slaňáci se možná dočkají obnovy veřejného parku u bývalé přádelny Benar. Zastupitelé města totiž vyjádřili souhlas se záměrem současného vlastníka pozemků bývalé Přibylovy vily a parku, darovat městu nemovitosti za symbolickou jednu korunu.

V Bělči se převrátil kamion i s nákladem do pole

Kladensko – Ve středu v půl osmé ráno vyjížděli kladenští dopravní policisté k nehodě kamionu, která se stala v katastru obce Běleč. Nákladní vozidlo, které řídil šofér z Brna, skončilo převrácené na boku v poli. Nikdo nebyl zraněn. Škoda je 600 tisíc korun.

V anketě infocenter zvítězila Kutná Hora. Stříbro má Slaný, bronz získal Mělník

Střední Čechy - Vyhlašovatelé prestižní ankety Informační centrum roku, jimiž jsou Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C. ČR) ve spolupráci s Vydavatelstvím KAM po Česku, oznámili vítěze letošní ankety. Zlatou příčku tak díky hodnocení veřejnosti obsadilo Infocentrum v Kutné Hoře na Palackého náměstí, stříbrnou pozici získalo slánské Infocentrum Pod Velvarskou branou a bronz náleží Turistickému informačnímu centru Mělník.

Záhon republiky - pocta lidickým mužům

Lidice - Památník Lidice se v letošním roce připojuje k projektu Ministerstva kultury Společné století 1918-2018, který oslavuje 100. výročí vzniku Československa. U této příležitosti založili v Růžovém sadu Záhon republiky, ve kterém bude do konce roku vysázeno symbolických 100 růžových keřů.

AKTUALIZOVÁNO

Ani třetí pokus o prodej kladenské Poldovky nevyšel

Kladno - Ani napotřetí se nepodařilo prodat kladenskou huť Poldi. Společnost, která ji v srpnu získala ve třetím kole dražby za 256 milionů korun, nezaplatila ve stanoveném termínu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT