VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA NIČ HUSÁROVÁ

Kateřina Nič Husárová / Kladenský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Běh míru Kladno - Lidice 2018

Kladno – V sobotu 16. června se v Kladně uskutečnil už 6. ročník Mezinárodního Běhu Míru Kladno-Lidice 2018. Start závodu byl v 10:30 u Gymnázia E. Beneše a provedl ho primátor města Milan Volf.

Dobrá zpráva pro Slaňáky, plovárna bude!

Slaný /FOTOGALERIE/ - Přestože bylo zastupiteli rozhodnuto, že letos slánská plovárna neotevře, jelikož její stav už neodpovídá hygienickým a technickým normám a na nutné úpravy by bylo zapotřebí uvolnit bezmála tři miliony korun, nakonec bude zřejmě vše jinak.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Tragická nehoda uzavřela silnici u Slaného až do odpoledne

Slánsko - /VIDEO, FOTO/Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek brzy ráno před pátou hodinou na 23. kilometru silnice I/7 u Slaného na mostě nad obcí Studeněves. Střetly se zde cisterna plná asfaltu s bílou dodávkou. Následky jsou fatální. Devětapadesátiletý řidič cisterny na místě zahynul a dvaadvacetiletý šofér dodávky byl s vážnými zraněními transportován letecky do motolské nemocnice. Silnice byla uzavřena více než deset hodin. 

OBRAZEM: Přes bariéry s policií

Kladno - Několik stovek studentů středních škol se zúčastnilo v úterý na kladenském stadionu Sletiště akce nazvané Přes bariéry s policií. Krajské ředitelství policie Středočeského kraje společně s Nadací Charty 77 - Konto bariéry, zdravotní pojišťovnou a spolkem Bezpečná společnost totiž na stadionu uspořádali sportovně charitativní akci.

Nepozorná řidička nabourala do autobusu

Smečno – Včera kolem 9 hodiny se stala ve Smečně nehoda Škody Fabia s autobusem. Osobní auto řídila devatenáctiletá žena. Jelikož ale nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze mokré vozovky, auto nedobrzdila a nabourala do autobusu značky Karosa, který stál na autobusové zastávce.

Slaňáci dnes budou diskutovat o podobě Masarykova náměstí

Slaný – To, že slánské Masarykovo náměstí výrazně změní svou tvář, se ví už dlouho. Nikdo ovšem zatím nedokáže odpovědět na to, jak přesně bude zrevitalizované náměstí vypadat. Nahrazena má být nevyhovující dlažba, stejně tak jako zeleň a další prvky, které náměstí příliš nelichotí. Vyměněno by mělo být i stávající veřejné osvětlení. Největší otázkou posledních dní je ovšem umístění repliky mariánského sloupu. Veřejná diskuze o celé revitalizace se koná už dnes od 17.30 hodin v Městském centru Grand.

Helena Horáková z Kladna slaví 105. narozeniny

Kladno - Neuvěřitelné životní jubileum se třemi číslicemi oslaví v neděli Hana Horáková z Kladna Švermova, která se narodila 17. června 1913. Dáma s věčným úsměvem na rtech se dožívá 105 let.

Ve Slaném spadla žena ze schodů, na pomoc jí přiletěl vrtulník

Slaný - V úterý kolem půl osmé hodiny ranní se nad Slaným vznášel záchranářský vrtulník, který dosedl na zem v areálu ČSAD v Lacinově ulici, kde mají sídlo i záchranáři.

Jaro na silnicích: provoz omezily četné uzavírky

Kladensko – Některé silnice na Kladensku patří na sklonku jara dělníkům. Řadou vesnic řidiči dokonce kvůli opravám vůbec neprojedou. Například Pchery budou po celé letní prázdniny zavřené, jiné komunikace jsou průjezdné pouze s omezením.

V kladenské knihovně pasovali prvňáčky na čtenáře

Kladno - Jedenáctý ročník oblíbeného projektu Pasování prvňáků na čtenáře symbolicky uzavřel školní rok v Městské knihovně Kladno.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Podprůhonem prošel průvod i s prezidentem T.G. Masarykem

Kladno - Vyvrcholením 36. Kladenských dvorků, výstavy umění pod širým nebem, byl prvorepublikový průvod. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout krásné snímky Tomáše Fencla.

Lidice si připomněly již 76. výročí vyhlazení obce

Lidice /FOTOGALERIE/ - V neděli 10. června si celá republika připomněla 76. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. Vzpomínková akce se uskutečnila tradičně na pietním území u společného hrobu lidických mužů.

VIDEO, FOTO: Michal David vyprodal slánský letňák

Slaný - Do posledního místa vyprodaný areál slánského letňáku. Takový byl další ze šňůry koncertů českého hitmakera Michala Davida, který v pátek večer po čase zavítal do Slaného a ani tentokrát nezklamal.

OBRAZEM: Dětský den ve Slaném

Slaný - Na atletickém stadionu ve Slaném se dnes koná Dětský sportovní den. Akci pořádá Víceúčelová sportovní hala Slaný s Technickými službami Slaný za podpory královského města Slaný. 

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Kladenské dvorky vyvrcholily nedělním průvodem

Kladno - Program letošních Kladenských dvorků začal v pátek večer v improvizovaném amfiteátru v Havířské ulici. 

Ve Švermově srazilo auto cyklistu

Kladno – Krátce po jedenácté hodině se v pátek v Kladně-Švermově stala dopravní nehoda cyklisty a osobního vozidla. Střet se neobešel bez zranění.

Kladenské dvorky se ponesou v duchu první republiky

Kladno - Víkend od 8. do 10. června bude v Kladně patřit šestatřicátému ročníku open air festivalu Kladenské dvorky. V návaznosti na oslavy sto let od vzniku Československa je letošní přehlídka zasvěcena tématu Res Publica – Věc veřejná. Vedle tradičního programu s výstavami, výtvarnými dílnami, divadlem a koncerty se návštěvníci mohou těšit i na některé novinky. Jednou z nich bude nedělní historický průvod, který na koni povede sám Tomáš Garrigue Masaryk. Po něm program vyvrcholí koncertem Anety Langerové.

Třebízská pouť přilákala návštěvníky pod skálu i do skanzenu

Třebíz - Již po třiačtyřicáté se otevřela pomyslná brána "třebízské“ pouti. Pro veřejnost ji pořádal ve spolupráci místní obecní úřad, Národopisné muzeum Slánska, a dobrovolné spolky obce. 

Slánská plovárna zůstane letos zavřená, v příštích letech ji čeká modernizace

Slaný - Slaňáci se letos otevření letní plovárny nedočkají. Na svém středečním zasedání o tom rozhodli slánští zastupitelé. Ani částka odsouhlasená zastupiteli počátkem května ve výši 400 tisíc korun, pokrývající ztrátu provozu, nestačí. Koupaliště totiž neodpovídá přísným hygienickým a bezpečnostním normám.

Dětský den bude ve Slaném na atletickém stadionu

Slaný - V sobotu 9. června proběhne na atletickém stadionu Dětský sportovní den. Akci pořádá Víceúčelová sportovní hala Slaný s Technickými službami Slaný za podpory královského města Slaný.

V areálu kladenské elektrárny unikla kyselina, zasahovali hasiči

Kladno - V areálu kladenské elektrárny v části Dubí uniklo v úterý dopoledne velké množství kyseliny chlorovodíkové. Evakuováno bylo preventivně dvanáct lidí a na místo vyjela i chemická laboratoř. Nikdo nebyl naštěstí zraněn a nebylo potřeba ani varovat okolní obyvatele.

Lidé z Kladenska nejvíce utratí za jídlo a zábavu

Kladensko - Podle nejnovějších průzkumů vynaloží Středočeši nejvíce financí za jídlo a bydlení, naopak nejméně peněž utratí za vzdělávání. Ve srovnání se zbytkem republiky přesto utratí za bydlení nejméně. Nejvíce ze všech krajů pak dají za dopravu.

Závada kuchyňského elektrospotřebiče způsobila požár s milionovou škodou

Libochovičky - V pondělí 4. června deset minut před šestou hodinou ranní byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár rodinného domu v obci Libochovičky na Kladensku.

Proč u Slaného stále hynou ryby a voda je zkažená, nikdo neví

Slánsko –  Kriminalisté stále neznají příčinu masivního úhynu ryb v rybnících v okolí Slaného. Podle rybářů a sadařů, kterých se problém dotýká, se do vody stále dostávají nečistoty, které ryby a přírodu zabíjejí. Poškození majitelé rybníků a zemědělci jsou přitom přesvědčeni o tom, že ekologická havárie přímo souvisí s rekonstrukcí slánské čistírny odpadních vod v Blahoticích, která nyní čistí splašky z města na padesát procent. Podle nich odtud vytéká i to, co nepovoluje žádná norma. Vedení Slaného to však popírá a na základě dokumentace potvrzuje, že všechny hodnoty vod opouštějících čističku odpovídají normě.

Potápěči hledali ve slánském rybníku utopence

Slaný - Velká akce se odehrála v pátek večer na slánském rybníce. Potápěči poříčního oddělení Labe a ze Slap, stejně jako potápěči od hasičů, prohledávali zhruba od osmnácti hodin rybník Novas ve Slaném. Na tísňovou linku totiž oznamovatel zavolal že na břehu rybníka leží oděvy nejméně dvou osob, které ale nejsou nikde na blízku.

Kulturní mix: Dětský den, jakojarmark, harmonizační odpoledne a salon V Troubě

Kladensko - Přinášíme vám seznam kulturních tipů.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda dvou vozidel uzavřela pruh dálnice D7 ve směru na Slaný

Kladensko - V pátek ve 13,20 hodin byla na tísňovou linku nahlášena dopravní nehoda. Stala se na 11 kilometru dálnice D7 ve směru od Prahy na Slaný. Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, stala se zde dopravní havárie dvou osobních aut, která dostala nezávisle na sobě smyk. Jedno se převrátilo na bok a druhé na střechu. Zraněni byli čtyři lidé. 

Polní cesta ve Slatině vydala tajemství ukryté tisíce let

Slatina - Dělníci, kteří v obci Slatina na Kladensku kousek před odbočkou na Zvoleněves pracovali na rozšíření polní cesty, se nestačili divit. Pod nánosem zeminy narazili na osm pravěkých hrobů s lidskými ostatky. Objev, který se opravdu nevidí každý den, okamžitě oznámili archeologům. Srdce vědců zaplesala. Hroby totiž ukrývaly lidské kostry v polohách v jakých se pohřbívalo v dobách nejméně 2500 až 2200 před naším letopočtem.

OBRAZEM: Děti zachraňují ropuchy

Kladno - Vlna sucha, se kterou se v posledních dnech potýká i Kladensko, nezpůsobuje pouze velké nebezpečí požárů, ale i zdánlivě zanedbatelné problémy, jako například nedostatek vody v malém rybníčku blízko ZŠ Jiráskova v Kladně – Motyčíně. Úbytek vody zde zásadně ohrožuje výskyt ropuchy obecné, která zde má své rodiště. S tímto problémem se po svém vypořádali žáci místní základní školy. V rámci výuky vyrazili a zachránili většinu pulců z vysychajícího odtokového koryta a vrátili je zpět do rybníčku, kde je dosud vody dostatek.

Řada lidí z Buštěhradu se topí v dluzích, město hledá způsob, jak jim pomoci

Buštěhrad - Otevřená společnost zveřejnila mapu exekucí, ve které jsou zpracovány statistické údaje o předluženosti občanů České Republiky. Mapa přinesla alarmující údaje. Jaké bylo překvapení Buštěhradských, když zjistili, že právě Buštěhrad patří mezi obce s největším zadlužením občanů ve Středočeském kraji – na mapě exekucí přímo svítí!

Ve slánském babyboxu našli holčičku, dostala jméno Jaroslava

Slaný - Do slánského babyboxu někdo v úterý odpoledne odložil novorozeně. Vyhřívaná schránka přijala miminko kolem 16. hodiny.

Cyklistku vedoucí své kolo srazil v Kladně vlak

Kladno – Ke střetu vlaku s cyklistkou vedoucí své jízdní kolo došlo v úterý krátce před půl dvanáctou hodinou na železničním přejezdu v ulici Fr. Kloze v Kladně, tedy mezi Sletištěm a fotbalovým stadionem. Žena s velkou dávkou štěstí vyvázla bez zranění.

Vodárny nabízejí doplňování vody do bazénu bez komplikací

Kladensko - Konec května a první červnové dny slibují denní teploty šplhající se ke třiceti, kdy vedro pochopitelně i Kladeňáky vytáhne k vodě. Spousta lidí proto už nějakou dobu napouští zahradní bazény, aby se mohli zchladit. Středočeské vodárny (SVAS) jsou v těchto dnech doslova zahlceny žádostmi o dodání vody do bazénů.

Memorandum hájící půl milionu obyvatel podepsalo už více než patnáct měst

Kladno - Kladno, které dlouhodobě bojuje proti kšeftování s chudobou a v loňském roce nechalo na území celého města vyhlásit zónu se zvýšeným výskytem sociálně negativních jevů, čelí od té doby kritice skupiny senátorů. Ti Kladno a další města ženou v červnu před ústavní soud. Města se proto hromadně brání podepsáním společného memoranda. 

Studenti kladenské biomedicíny získali k výuce plastinovaná lidská těla

Kladno - Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze otevřela v pátek slavnostně v budově kladenské fakulty novou Laboratoř anatomických modelů, která je v rámci České republiky ojedinělým vysokoškolským pracovištěm.

Hvězda Deníku Milan Silný zdolá Lví stopu. Na start se postaví v sobotu

Slaný - S jedinečným nápadem, jak oslavit stoleté výročí založení Československa přišli pořadatelé projektu s názvem Lví stopa. Na mapě vykreslili symbolicky českého dvouocasého lva, čímž vytyčili trasu v délce dvou tisíc kilometrů. Odtajněna byla teprve počátkem týdne. Jedním z účastníků, který chce tímto podpořit češství a národní tradice je cyklista Milan „Forrest“ Silný ze Slaného.

Od třetí pražské defenestrace uplynulo 400 let

Slaný - Právě dnes 23. května je tomu 400 let od takzvané třetí pražské defenestrace. Tato událost ovlivnila nejen historii Evropy, včetně Českého království, ale zásadně změnila život města Slaného. 

Studenti kladenské stavební průmyslovky vytvořili model národní knihovny

Kladno - Kladenští studenti ze stavební průmyslovky (SPŠS) aspirují na vítězství v celostátní soutěži. Postavili totiž lepenkový model budoucí národní knihovny. Díky svému nápadu a zručnosti nyní bojují o postup do celostátního finále.

OBRAZEM: Hrdlívský duatlon

Hrdlív - Není důležité vyhrát, ale překonat sám sebe! Toto motto si dali do vínku organizátoři druhého ročníku Hrdlívského duatlonu, který odstartoval v pátek 18. května ze sportovního areálu v centru obce.

AKTUALIZOVÁNO

U Velvar zahynul po srážce s vlakem motorkář

Velvarsko - V úterý 22. května v 18.00 hodin se nedaleko Velvar střetl osobní vlak s motocyklem. Vlak mířil ve směru od Velvar do Kralup nad Vltavou. Nehoda se udála na železničním přejezdu. Motorkář srážku nepřežil. 

Festival Ahoj Na Bucku rozezní hospodu a hrázi

Bucek - Jednou z oblíbených lokalit a místem pro rekreaci na pomezí kladenského a rakovnického okresu je dlouhé roky okolí rybníka Bucek se svým vyhlášeným kempem, hospůdkou i tábořišti.

Řidiči měli smůlu. V Kačiči a Řisutech se srazili se zvěří

"Při dopravní nehodě došlo ke střetu osobního vozidla značky Peugeot se srnou. Po příjezdu na místo oznámení dopravní nehody policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla a byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Řidič ani jeho posádka neutrpěli žádné zranění. Způsobená škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun," popsala nehodu kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Krimimix z Kladenska: Ukradené hadice a opilci za volantem

Kladno – Přinášíme vám krimi zprávy z regionu.

Studenti kladenské biomedicíny dostanou k výuce plastinovaná lidská těla

Kladno - Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze otevře slavnostně v pátek 25. května v 11.00 hodin v budově fakulty novou Laboratoř anatomických modelů, která je v rámci České republiky ojedinělým vysokoškolským pracovištěm.

Kladenská Poldovka jde opakovaně do dražby, zájemci mají nově šanci

Kladno - Zmařená dubnová dražba kladenské poldovky za 261 milionů korun, kdy vydražitel neposlal ve stanoveném květnovém termínu na konto potřebné peníze, se bude opakovat. Rozhodli o tom věřitelé.

Ubytovna Mexiko má šanci na záchranu, času ale není mnoho

Slaný - Jak už Kladenský deník informoval počátkem března, nad městskou ubytovnou Mexiko ve Slaném se začala stahovat mračna, jelikož rada města rozhodla, že zchátralý objekt bude prodán soukromému investorovi za 8,4 milionu korun. Vzhledem k tomu, že v ubytovně žije dlouhé roky skupina sociálně slabých obyvatel s nízkými příjmy, dostali tito lidé strach, co s nimi bude.

OBRAZEM: Družecká šlápota přilákala více než pět stovek účastníků

Družec - Již 26. ročník jarní Družecké šlápoty se konal v sobotu. Jedná se o oblíbený pochod, který pořádají Družečtí pro místní i další zájemce. Účast je vždy velmi hojná. Nejinak tomu bylo i tentokrát.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Dědkiádu ve Velvarech doprovázelo příjemné počasí

Velvary - Sbor dobrovolných hasičů Velvary uspořádal v sobotu 23. ročník memoriálu Karla Krohna – Dědkiáda 2018. Jedná se o soutěž v požárním útoku starších pánů. Kromě starších pánů soutěžili dále i muži a ženy v 11. ročníku soutěže O pohár SDH Velvary.

Řidiči, pozor! Do neděle Třebichovicemi neprojedete

Třebichovice - Silnice napříč Kladenskem jsou od jara opravovány. Cestu do Kladna proto komplikuje šóférům řada dopravních omezení. Kromě uzávěr ve Pcherách, v Knovízi kvůli mostu či ve Stehelčevsi, je o víkendu omezen i průjezd obcí Třebichovice.

OBRAZEM: Kladenský pivní festival je svátkem piva, hudby i hokeje

Kladno - Kladenský pivní festival 2018 - svátek zlatavého moku a kvalitní hudby ovládá po tři dny až do neděle největší středočeské město Kladno. 

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT