VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA ŘÍPOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V nestřežené chvíli přišla žena v garážích o kabelku

Kladno - Na policejní služebnu v Kladně oznámila v minulých dnech pětapadesátiletá žena, že jí byla odcizena kabelka v garážích obchodního domu v ulici Petra Bezruče v Kladně. Okradená tak přišla o 15 tisíc korun.

Výstava zájemcům přiblíží život bratrů Čapkových

Kladno - Středočeská vědecká knihovna v Kladně pořádá ve spolupráci s Památníkem Karla Čapka výstavu s názvem Ztracená generace. V Malé galerii knihovny potrvá do 14. února a návštěvníkům bude přístupná v otevírací době knihovny. Realizoval ji Památník Karla Čapka u příležitosti stoletého výročí 1. světové války.

Dceru opakovaně neposílala do školy. Teď jí hrozí vězení

Kladno – Vyšetřovatelka služby kriminální policie zahájila trestní stíhání jednapadesátileté ženy z Kladenska, a to pro spáchání přečinu ohrožení mravní výchovy dítěte.

Hasiči trénovali záchranu osob ze zamrzlé hladiny

Kladensko - Mrazivého počasí využili hasiči kladenského územního odboru pro výcvik na zamrzlé hladině. „Profesionální hasiči z centrální stanice Kladno se svými kolegy ze Slaného a Stochova vyzkoušeli Turyňský rybník u Kamenných Žehrovic," řekl velitel slánské hasičské stanice Martin Vondra.

AKTUALIZOVÁNO

U Středokluk havaroval autobus, jedna žena zemřela

Středokluky - Na silnici mezi obcí Středokluky a Kněževsí se ve čtvrtek okolo půl šesté ráno stala tragická dopravní nehoda linkového autobusu A23 z Kladna. Při nehodě zemřela jedna žena. Dalších sedm osob utrpělo zranění lehčího charakteru. Na místě zasahovali nejen záchranáři, ale také policisté a hasiči. Další autobus s dětmi havaroval ve čtvrtek dopoledne u Mšeckých Žehrovic. Nikdo nebyl zraněn. Třetí nehoda autobusu se stala ve čtvrtek ráno u pražských Černošic, havarovaly zde autobus a cisterna. I zde byla kolize bez zranění.

Před odjezdem na hory si nechte udělat servis lyží

Kladno - Počasí posledních dnů přeje radovánkám nejen na sněhu, ale i ledě. Nic tedy nebrání tomu, aby si příznivci zimních sportů vyrazili zalyžovat na zasněžené svahy či zabruslit na zamrzlé rybníky či umělá kluziště.

Čekají na nové pány. V útulku na Bouchalce je přes sto psů

Buštěhrad – Psí útulek v Buštěhradu na Bouchalce v současné době poskytuje azyl pro 113 psů.

I přes mrazivé počasí si výšlap na Vysoký vrch nenechalo ujít 60 lidí

Bratronice – Před Obecním úřadem v Bratronicích se i přes mrazivé počasí v sobotu sešlo okolo šedesáti nadšenců, aby se společně mohli vydat na již tradiční Novoroční pochod, který každoročně organizuje vedení obce vždy první lednovou sobotu.

Do Kladna přijel na koni Kašpar, Melichar i Baltazar

Kladno - Dusot koňských kopyt se rozléhal pěší zónou v Kladně. Důvodem byl příjezd Kašpara, Melichara a Baltazara jedoucích v sedlech doprovázených početnou družinou.

Policisté zachránili život muži, který řídil opilý

Buštěhrad – Vážnou dopravní nehodu u Buštěhradu nahlásil ve čtvrtek brzy ráno projíždějící řidič taxislužby, který na místě zastavil a snažil se muži, který havaroval přivolat pomoc.

Tři králové poctí svou návštěvou obyvatele Žiliny

Žilina – Na celém území Čech se až do 15. ledna koná tradiční Tříkrálová sbírka. Tři králové s kasičkami Charity České republiky projdou také obcí Žilina, a to již tuto sobotu 7. ledna dopoledne.

Výtečník zničil okna i dveře

Hostouň – Na linku 158 bylo v minulých dnech oznámeno poškození skleněných výplní u oken a dveří na pozemku novostavby na Kladensku.

Muž týral svou manželku

Stochov – Policisté z obvodního oddělení Stochov vyjížděli na základě oznámení do jedné obce na Stochovsku.

Policisté hledají svědky napadení muže v restauraci

Kladno - Další případ fyzického napadení řeší kladenští policisté. Odehrál se v pondělí 2. ledna okolo půl deváté večer v obchodním centru v ulici Petra Bezruče v Kladně.

Ve městech začnou svozy vánočních stromů

Kladensko – Nejen Kladeňáci, ale také Slaňáci či obyvatelé Velvar, nakupovali před Vánoci ve velkém vánoční stromky. Mnoho z nich už brzy skončí u kontejnerů na tříděný odpad.

Neznámý útočník napadl v restauraci mladíka

Kladno – Kladenští policisté prošetřují případ výtržnictví, který se stal v Poděbradově ulici v Kladně.

Auto skončilo po nehodě na boku

Unhošť - K dopravní nehodě, která se stala v pondělí okolo 13. hodiny v ulici V Topolech v Unhošti, vyjížděli nejen záchranáři, ale také kladenští policisté a hasiči.

Výstava přiblíží osobnosti ostravsko-opavské operace

Lidice – Památník Lidice a Památník Hrabyně zvou na výstavu s názvem Osobnosti ostravsko-opavské operace, která bude zahájena ve středu 4. ledna v areálu muzea Památníku Lidice ve výstavní síni In Memoriam.

Věci ponechané v autech přilákaly v Kladně zloděje

Kladno – Dva případy vloupání do automobilů řeší nyní kladenští policisté. Pachatelé jsou zatím neznámí.

Tipy Deníku: kde strávit poslední den v roce

Kladensko - V sobotu nás čeká poslední den roku 2016. Čekání na bujaré noční veselí, spojené s vítáním roku 2017, si lze zkrátit například na bruslích, v divadle, bazénech nebo při koncertu.

Kladeňáci na Nový rok bez léků nebudou

Kladno - Nejen Kladeňáci, ale i lidé z okolních měst a vesnic, kteří budou potřebovat sehnat na Nový rok léky či vyhledat zdravotnickou pomoc, nemusí mít strach. Potřebné léčebné medikamenty seženou v neděli 1. ledna například v lékárně Oblastní nemocnice Kladno.

Zloděj využil o svátcích příležitost k vloupání

Kačice – Svátky plné klidu a míru, kterými by Vánoce měly být, rozhodně neprožil padesátiletý muž z obce Kačice. Do jeho rodinného domu v Družstevní ulici se totiž vloupal během vánočních svátků nenechavý zloděj.

Hasiči měli plné ruce práce. Museli vyjet ke dvěma požárům

Kladno - K požáru, který vypukl v prvním nadzemním podlaží pětipatrového panelového domu v Litevské ulici v Kladně Kročehlavech, vyjížděla v úterý okolo půl třetí odpoledne jednotka profesionálních hasičů z Kladna a také dobrovolní hasiči ze Pcher.

„Vánoce v Čechách mají zvláštní kouzlo,“ říká kladenský farář Teca

Kladno – Vánoce. Jedno slovo, které pro mnoho z nás znamená nespočet zážitků, emocí, pocitů, tradic i zvyků. Nejen o tom, že by měl být tento den měl být především svátkem míru, klidu a pohody, vyprávěl Kladenskému deníku třiačtyřicetiletý farář Leonardo Teca působící v Českobratrské církvi evangelické v Kladně.

Pětačtyřicet minut si tykal se smrtí

Kladno – V budově ředitelství Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje v Kladně se v minulých dnech uskutečnilo velmi emotivní setkání zachráněného pacienta s týmem záchranářů. Za vším stojí dramatický příběh, který se odehrál 21. srpna letošního roku v obci Horoušany nedaleko Prahy.

Unikátní betlémy můžete vidět v Galerii kladenského zámku

Kladno – V Galerii kladenského zámku mohou nejen Kladeňáci, ale i přespolní shlédnout unikátní výstavu betlémů z tvorby a sbírek členů a přátel Spolku českých betlémářů pořádanou u příležitosti již desátého výročí jeho založení.

Kladenské kino Sokol pomalu, ale jistě ožívá

Kladno – V kladenském kině Sokol se uplynulou sobotu poprvé konaly Vánoční trhy. Návštěvníci si tak mohli ve zhruba třiceti prodejních stáncích nakoupit nejrůznější rukodělné výrobky nejen s vánoční tématikou od umělců zejména z Kladna a okolí.

Ve sklepě rodinného domu vypukl požár

Zlonice - K požáru dřeva umístěného ve sklepě rodinného domu v Revoluční ulici ve Zlonicích vyjížděli v sobotu půl hodiny po poledni profesionální hasiči ze Slaného, jednotka dobrovolných hasičů ze Zlonic a další dvě z obce Klobuky.  

AKTUALIZOVÁNO

Zpívali jsme koledy na Kladensku i Slánsku

Kladensko – Jedna. Dva. Tři. Čtyři. Pět. Šest. Už tolik let se v adventním čase scházejí lidé po celé republice a také krajané v zahraničí, aby si společně ve stejný čas zazpívali pětici koled. Další ročník akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy se uskutečnil právě včera večer. Koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Pásli ovce valaši, Narodil se Kristus Pán i méně známější Veselé vánoční hody zazněly i v šesti místech Kladenska a Slánska. Zazpívat si je podle odhadu přišlo odhadempřes tisíc lidí.

Dobrovolníkem se může stát prakticky kdokoli

Kladno - Dobrovolnictví je velmi záslužná, nezištná a na druhé straně společností stále ještě málo doceněná činnost. Jelikož jsou dobrovolníky často lidé, o kterých to jejich okolí málokdy tuší, setkal se Kladenský deník tentokrát s ředitelkou a koordinátorkou Dobrovolnického centra v Kladně Andreou Kovácsovou, aby poodhalil více z náplně této organizace, která má nezastupitelnou roli.

Projekt Teplá židle zahřeje bezdomovce

Kladno - Stejně jako v minulých letech i letos se budou mít v Kladně lidé bez domova kam ukrýt před mrazivým počasím.

Hokejová škola nově spolupracuje s cizinou

Kladno - Základní škola sídlící v Brjanské ulici v Kladně se stala úspěšným žadatelem o grant projektu Erasmus+, který je financován z fondů Evropské Unie. Jejími partnery se staly školy z Irska, Itálie, Bulharska, Norska a Španělska.

Kladenští hasiči testují nový elektromobil

Kladno – Příslušníci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje využijí při své práci elektromobil Volkswagen e-Golf. Řediteli Miloslavu Svatošovi vůz předal a zapůjčil k testování manažer útvaru požární ochrana a havarijní připravenost největší tuzemské energetické společnosti Ivo Novotný.

Revizi kotle je třeba mít do konce prosince

Kladensko – Řada Kladeňáků a Slaňáků si své domácnosti vytápí pomocí kotlů na tuhá paliva. Ti, kterých se to týká, by však neměli zapomenout, že by si do konce tohoto roku měli nechat udělat jejich revizi.

Mikuláš projel Kladnem na koni

Kladno - Mikuláše s jeho početnou družinou čertů, ale i andělů na koních mohli v pondělí lidé spatřit v Kladně.

Kladenští hasiči se učili komunikovat s neslyšícími

Kladno – Zajímavá odborná příprava zaměřená na komunikaci s neslyšícími u mimořádných událostí se konala v prostorách krizového štábu Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v Kladně. Určena byla pro Tým posttraumatické péče.

Svátky klidu a míru nejsou levnou záležitostí

Kladensko – Na Štědrý večer se již několik dnů, někdy dokonce i týdnů dopředu, připravují také lidé z Kladenska a Slánska. O Vánocích by zkrátka nemělo nic chybět.

Elektronická evidence tržeb komplikuje hospodským život, říká Věra Holá

Kladensko – Od čtvrtka začala některým podnikatelům povinnost používat ve svých provozovnách elektronickou evidenci tržeb.

Na bezpečí Kladeňáků dohlíží další kamera

Kladno – Další kamera, v pořadí již třicátá sedmá, nově dohlíží na bezpečnost v ulicích Kladna.

Dům kultury v Kladně zaplnili čerti a čertice

Kladno - Dům kultury na náměstí Sítná v Kladně byl uplynulou sobotu plný Mikulášů, andělů, ale především čertů. Konalo se zde totiž již tradiční Čertí rejdění, který pro děti připravilo středisko volného času Labyrint Kladno ve spolupráci s městem.

Vánoční strom ozdobilo 248 obálek

Kladno – Vánoční strom splněných přání před zraky desítek diváků slavnostně rozsvítil v sobotu po půl sedmé večerní kladenský primátor Milan Volf spolu se zpěvákem Jankem Ledeckým na náměstí Starosty Pavla v Kladně.

Hasiči měli plné ruce práce. Vyjížděli ke dvěma požárům

Kladensko – K požáru podkroví rodinného domu v obci Doksy na Kladensku vyjížděli v sobotu krátce před dvacátou hodinou hasiči, policie i záchranná služba.

Středočeští kriminalisté vyšetřují úmrtí ženy z panelového domu

Kladno - V bytě panelového domu v ulici Wednesbury v Kladně - Kročehlavech byla v pátek večer nalezena mrtvá žena. Případ si ihned převzali středočeští kriminalisté, kteří ve většině případů vyšetřují zvlášť závažnou trestnou činnost a k podezřelým úmrtím vyjíždí zpravidla v případech, kdy lze důvodně předpokládat, že by mohlo být zaviněno jinou osobou.

Lesníci chrání vánoční stromky před zloději

Kladensko – Vánoce bez vánočního stromku si dokáže představit jen málokdo. Toho jsou si vědomi také lesníci, kteří mají v předvánočním čase pohotovost. Různými způsoby se totiž snaží zabránit krádežím stromků z lesů a školek.

Úprava dráhy zatíží hlukem část Kladenska

Kladno – Pražské letiště Václava Havla odstraňuje od pondělí z hlavní přistávací dráhy nános gumy z pneumatik přistávajících letadel.

Města kladenského okresu se připravují na příchod adventu

Kladensko, Slánsko – Přicházející zimní období je časem, kdy také města kladenského okresu ukáží zcela jinou tvář než je běžné. Blíží se totiž advent, což je období, ke kterému neodmyslitelně patří zdobení vánočních stromů i obohacení ulic o vánoční výzdobu.

FOTO: Skupiny Tři sestry a Horkýže Slíže zahrály v Kladně

Kladno -  Po úspěšných turné z let 2010 a 2013 se po třech letech opět potkaly skupiny Tři sestry a Horkýže Slíže na stejném pódiu. 

Města na Kladensku 17. listopad neslavila. Jedinou výjimkou je Slaný

Kladensko - Kdo se chtěl zapojit do oslav 17. listopadu, musel vyrazit do hlavního města. V Praze se kromě setkání na Národní třídě, konaly koncerty, besedy, nebo satirický průvod masek středem města nazvaný Sametové posvícení. V sedmi z osmi měst v okrese Kladno si výročí Sametové revoluce připomněli pouze vyvěšením státních vlajek. Jedinou výjimkou bylo Slaný, kde položili věnce k deskám obětí komunistického režimu.

Myslivci vyrážejí do lesů na hony

Kladensko – Začala hlavní lovecká sezona a čas mysliveckých honů, kterých se na Kladensku a Slánsku účastní desítky lovců a honců.

Ve Velvarech začaly práce na úpravě hřbitova

Velvary – V horní části městského hřbitova ve Velvarech začaly v minulých dnech další obsáhlé stavební práce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT